Reklam
Bugun...


COVİT-19'a Yakalanan Göleli Sudan'dan Getirildi!..
YAZDIK, SÖYLEDİK.. AZERBAYCAN'DA KALAN ÇILDIRLILAR DAN SONRA, SUDAN'DA KÎ GÖLELİ DE YURDA GETÎRÎLDÎ.. iyi ki varsın duyarlı basın ve medya..

COVİT-19'a Yakalanan Göleli Sudan'dan Getirildi!..

Türk vatandaşı Sudan'dan getirildi

Korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı, Sudan'ın başkenti Hartum'da Covid-19'a yakalanan 56 yaşındaki Türk vatandaşı Muhammed Hanifi Aydın'ı ambulans uçakla İstanbul'a getirdi. 

Sağlık Bakanlığı korona virüsle mücadele çalışmaları kapsamında yurtdışındaki Türk vatandaşlarını Türkiye'ye 

getirmeye devam ediyor. Dünyanın farklı ülkelerinde virüse yakalanan vatandaşlarına sahip çıkan bakanlık, bu kez Sudan'da bulunan bir Türk vatandaşının yardım çağrısına koştu.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki ambulans uçak, başkent Hartum'da Alsaaha Hastanesi'nde korona virüs tedavisi gören Türk vatandaşı 56 yaşındaki Muhammed Hanifi Aydın'ı, tedavisini devam ettirmek üzere İstanbul'a getirdi.

Tedavisine İstanbul'da devam edecek

Saat 20.15'de Atatürk Havalimanı'na inen ambulans uçağı, apronda tam teşekküllü ambulanstaki sağlık ekipleri karşıladı. Sağlık tedbirleri uygulanarak uçaktan ambulansa nakledilen Aydın daha sonra, tedavisinin devam edeceği Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildi.

Sağlık Bakanlığı, korona virüsle mücadele kapsamında geçtiğimiz günlerde de dünyanın farklı ülkelerinde bulunan Türk vatandaşlarını yurda getirmişti.

Göleli Sudan'da Covit-19'a Yakalandı, Ailesi Getirilmesi İçin Ağladı!..
Göleli Sudan'da Covit-19'a Yakalandı,
Ailesi Getirilmesi İçin Ağladı!..
arşivhaber 03/05/220 tarihli haber
Ardahan Göle Samanköylü Muhammet Hanif Aydın gittiği iş için 2 ay önce gittiği 2 bin 942 km. uzaklıkta ki Sudan'da Covit-19'a yakalandığı teşhisi konulduğu ve sonrasında evine gönderildiği öğrenildi. Gebze'de oturan Ailesinin hazırladıkları video ile yerel ve ulusla basından yardım isteyerek babalarının bir an önce Türkiye'ye yetiştirilmek istedikleri öğrenilirken, Aydın'ın Çarşamba günü yurda getirilmesi için çalışma başlatıldığı da alınan bilgiler arasında oldu.

İLK BİZ YAZDIK, GÜNDEME GETİRDİK, GETİRİLDİLER!..

Onlar yerel basına değil, kendilerini mağdur ettiklerini ileri sürdükleri ama haberimiz ardından getirlince eleştirdikleri yetkililere teşekkür ettiler..

Öte yandan tüm dünyayı kasıp kavuran Korona virüs Covid-19 salgını öncesi Azerbaycan´a giden ve burada kaldıklarını 24/03/2020 tarihinde ilk kez sitemizin duyurduğu Çıldırlı Türkay ve Murat Türköz, Ramazan ayı için yapılan tahliye operasyonu ile Türkiye´ye getirildi.

Alınan bilgilere göre Nisan ayının ilk haftasında evlilik için Çıldır Aktaş Sınır Kapısından Gürcistan üzerinden Azerbaycan´a giden Türkay ve Murat Türköz, 14 Nisan 2020 tarihinde korona virüs Covid-19 salgını nedeniyle sınır kapıları kapanınca 45 gün Azerbaycan´a bağlı İkinci Şıklı´da mağdur kalmıştılar. Türkiye´ye dönmek için ilk olarajk gazetemiz vasıtasıyla çağrıda bulunan Çıldırlı Türkay ve Murat Türköz, haberimiz ardndan birçok ulusal kanala haber olmuştular.

Ne kazandık, Ne kaybettik?! 

Halk TV'de yayınlanan 'Görkemli Hatıralar' adlı programı izlerken dinlemekten büyük haz aldığım Selda Bağcan'ın 'Yaz Gazeteci' adlı adlı türküsünü eşliğinde yazımı yazmaya hazırlandığım bir sırada dolaştığım sanalda bir arkadaşımın, hemde 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününde attığı twit kısa ama çok anlamlı mesajı okuyunca bir an durup, bu mesajın anlamını, anlatmak istediğini uzun, uzun ölçüp, biçtim.. 
Çünkü, Çin'de ortaya çıkıp, tüm dünyayı etkisi altına alan ve resmi olarak 11 Mart'ta ülkemizde de olduğu açıklanan ama 19/02/2020 Şubat tarihinde Başkan Erdoğan'ın memleketi, Ardahan-Artvin Hava alanı projesinin denizinin ortasına kaydırıldığı Rize'de ortaya çıktığını bir belge ile kanıtladığımız Covit virüsü şu günlerde ne kadar değerli ve her geçen saniyede azalıp, geride kalan ömür boyunca neler kaybettiğimizi düşündüren o mesajı atan arkadaşım, dostum, tanımakla mutluluk duyduğum insanın içinde bulunduğu atmosferin aslında hepimizi sardığının farkında olmadan hepimiz yaşadığımızı sanıp, ayakta gezen zombi ölüler olduğumuzu da hatırlatır gibi..
Çünkü, 'Ömrümüz azaldığında, Kaydedecek ne çok şeyimiz oluyor?.. ' sorusu aslında o ömür denen süreçte yani hayatta kaybettiklerimizi saymaya bile zaman olmadığını da anlıyoruz..
Ama başta 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü denen günde ve diğer sözde gazeteciler gününde hatırlanan biz gazetecilerin kaybettiklerini saymak istiyorum, belki yazdıklarımızı okumadan beğenen, eleştiri ya da övgü diye iki satır yazmaya erinen okurun anlamadığı bizleri biz gazeteciler anlarız diye..
52'yi bulan yaşın 40  yılı yazmakla geçen ömür boyunca kaybedilenlerin başında Ape Musa, Göktepe, Abdi İpekçiler belkide özgür olması için mücadele verilen bu ülkenin kuruluşuna ilk mermiyi atan İzmirli Gazeteci Hasan Tahsin'leri ya da iki üyesinin açlık grevinde öldüğü Grup yorumları, sürgünde, gurbette hayata göz yuman Mavi gözlü Nazım'ı, Kürtçe şarkı söyleyeceğim diyen ama çoğu devrimci, solcu, ulusalcı diye bilinenlerce 'Şerefsiz' manşetleri atılıp, sürgün edilen Ahmet Kaya'ları, sürgünde kaybettiğimiz gibi kendimiz de hiç bulamadığımızı anlarız diye..
Evet, 'Ömrümüz azaldığında, Kaydedecek ne çok şeyimiz oluyor?..' mesajının ne anlattığını düşünürsek eğer bu ülkenin hatta bu dünyanın bu hallerde olmasına aslında bizler, toplum aydınları diye bilinenlerce bu hale getirildiğini anlatmıyor mu? Bilmem ama sanki suçlu olanlar yine bizler, gazetecileriz.. 
Çünkü düşünceler, fikirler bir olmazsa da hepimizin amacı bir olan bizlerin yani toplum adına özgürlük arayan gazetecilerin bir araya gelememesidir asıl suçlular?!.
Bilmem ama birileri gibi yani siyasiler gibi ikide bir ortaya çıkıp, '82 milyon kardeşiz' deyip, aynı dilde konuşamayan onca kardeşlerinin hapiste olduğunu unutup, kendilerine yakın olan bir kaç isim üzerinde durması değil mi suçlu arayan biz gazeteciler..

Yani, 'Ulusalcılarız, Milliyetçileriz, Vatan Sever, Dindarız' diyenler arasında gerçek özgürlük mücadelesi verirken ezilenleri görmezden gelmekle ve en önemlisi gerçek anlamda birlikteliği sağlamadıkça ve haksızlığa kim uğrarsa, onun diline, dinine, rengine, düşüncesine bakmadan, omuz omuza olmadan ne özgür basını ne de mutlu bir ülkeyi bulamayız,ömrümüz azaldığında, kaybettiğimiz çok şey olacağını hiç hatırımızdan çıkarmadan unutmayıp, bilmeliyiz..

Göleli Sudan'da Covit-19'a Yakalandı, Ailesi Getirilmesi İçin Ağladı!..
     

 

Göle sınırın da çatışma! 2 Şehit!..

arşiv jhaber 12/10/2015 tarihli haber

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu.

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu.

AÇILAN İLK ATEŞTE ŞEHİT OLDULAR

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklama resmi açıklama şöyle; Jandarma birliklerince bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlarda Erzurum Şenkaya ile Ardahan'ın Göle ilçesi sınırı arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında bir grup teröristle çatışma çıktı. Açılan ilk ateşte 2 asker şehit oldu.

Şehit askerlerden jandarma uzman çavuş Doğan Akgöbek'in Adana'daki ailesine haber verilirken, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bölgede operasyonların devam ettiğini söyledi.

Çatışmada şehit olan askerlerden birinin Eskişehir nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Şahin olduğu belirtildi.

ÇATIŞMA SÜRÜYOR

Bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışmanın sürdüğü ve bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat personelinin sevk edildiği öğrenildi.

Öte yandan, çatışmada şehit olan 2 askerin Erzurum Hava Meydan Komutanlığı'nda düzenlenecek törenle memleketlerine uğurlanacağı bildirildi.

HATAY'DA YAS VAR

Uzman erbaş Doğan Akgöbek'in Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki baba evinde yas var. Yetkililerce Yeşilköy Mahallesi'nde oturan baba Bayram ve anne Zeliha Akgöbek'e şehit haberinin verilmesinin ardından eve Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu.

Bekar olan Doğan Akgöbek'in, 8 aylık uzman erbaş olduğu ve en son Kurban Bayramı'nda ailesini ziyarete geldiği öğrenildi. Bu arada Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk ve Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Tolunay Başer şehidin ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Dörtyol Belediyesi tarafından da ilçenin birçok yerine Türk bayrakları asıldı.Şehit Akgöbek'in, yarın düzenlenecek törenin ardından Kumyığını Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

ESKİŞEHİRE'DE ATEŞ DÜŞTÜ

Çatışmada şehit olan askerlerden birinin Eskişehir nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Şahin olduğu belirtildi. Askeri yetkililerin Şehit Şahin'in merkez İlçeOdunpazarı Yunus Mahallesi'nde oturan ailesine acı haberi sağlık ekiplerinin nezaretinde verdiği kaydedildi. Şehit Şahin'in baba ocağı Türk bayraklarıyla donatılırken, acı haberi alan yakınları da şehidin evinde toplanmaya başladı.

  Doğunun Güçlü, Tarafsız,Tek Sesi

 

Haber - Monday, March 01, 2004
MHP Ardahan Belediye Başkan Adayı
Bülent Öktem:  “Çağdaş bir kent için varız”
 (Devamını Göster)

 

Haber - Monday, March 01, 2004
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mikail Kayatürk:
“Bu seçimler, Ardahan’ın kurutluşu seçimleridir”
 (Devamını Göster)

 

Haber - Monday, March 01, 2004
DSP Ardahan Belediye Başkan Adayı
Temel Avşar: “Güzel bir kent için adayım”
 (Devamını Göster)

 

Haber-Yorum - Monday, March 01, 2004
Yabancı oylar iştah kabartıyor
(Devamını Göster)

 

Günün Yorumu - Monday, March 01, 2004

Yazıyorsam Sebebi Var Helal sana Dr. Müşerref hanım.. Fakir Yılmaz fakiryilmaz@mynet.com-Ceptel0.535. 418 32 58

(Devamını Göster)

 

Haber - Sunday, February 29, 2004
www.gole.itgo.com'dan haberiniz varmı? (Devamını Göster)

 

Siyasi Haberler-Siyasi Haberler - Sunday, February 29, 2004

Kim nerede, hangi parti’de, hangi sıra’da seçime gidiyor?

Adaylar ve listeleri belirlenip, askıya çıkarıldı
28 Mart 2004 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler de yarışacak partilerin Belediye Başkanı Adayları, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri belirlenip, İl Seçim Kuruluna verildi. Partilerin aşaıda ki isimlerle gittiği yerel seçimler öncesi hareketlenen siyasi arena da kimin, hangi ekiple başarılı olacağını tahmin etmenize yardımcı olması için tüm partilerin adaylarını ve sıralarını yayınlıyoruz. Aşağıda yayımlanan liste İl Seçim Kuruluna verilen listelerden alınmıştır.

(Devamını Göster)

 

Haber - Saturday, February 28, 2004

Yönetmenin inadı

Ardahanlı yönetmen Reis Çelik’in Çıldır Gölü yakınlarında çektiği İnat Hikayeleri adlı sinema filiminin galası, göl üzerinde kardan yapılan sinama perdesiyle gösterime girdi.

(Devamını Göster)

 

Haber - Saturday, February 28, 2004

Çıldır’ın düşmandan kurtuluş törenleri donmuş Çıldır gölü üzerinde yapıldı

Çıldır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 83. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde donan Çıldır Gölü üzerinde atlı kazık ve buz altında olta ile balık tutma yarışmaları yapıldı. Donan gölün üzerindeki buzlar üstende yapılan atlı kızak yarışmasına 9 atlı yarışmacı katıldı. Kıran kınar geçen yarışma sonucunda Tuncay Aydemir’in sürdüğü kızak birinci gelirken, Osman Ada’nın kızağı 2. oldu.

(Devamını Göster)
 Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3881 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI