Reklam
Bugun...


Çok Programlı Soğuk eğitim!.. Müdürden Covit-19 Sunumu..
Ardahan Çıldır Çok programlı Anadolu lisesinde kalorifer kazanının arızalı olması nedeniyle çocuklar soğukta eğitim görüyor. İki yıldır yeni kalorifer kazanı bekleyen Liseye ayrılan kaynak kalorifer kazanı almaya yetmeyince, öğrenciler soğuk sınıflarda eğitim görüyor.

Çok Programlı Soğuk eğitim!.. Müdürden Covit-19 Sunumu..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:14.00-16.00'da TEMPO TV'de 

Her pazar günleri saat:14.00-16.00 arası ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Haber/Foto Suat İncedere

Geçen yıl arızalanan ve yenisi alınması gereken kalorifer kazanı için  ayrılan kaynak, kazanın yarı fiyatı olunca ihaleye kimse girmedi, yeni kalorifer kazanı alınamadı. 
Bölgede hava sıcaklığının eksilere düşmesi nedeniyle   çöp kömürle yanması gereken okulda kalorifer arızalı olunca öğrenciler soğukta eğitimini sürdürüyor. 
Geçtiğimiz yıl bölge okullarına verilen yardım kömürleri ile gündeme gelen bölge okulları bu kez kalorifer kazanı yokluğu çekiyor. 
Geçtiğimiz yıl bölge okullarına dağıtılan yardım kömürünün, kalorisinin çok düşük, ısısı olmadığı ve çöp kömür olduğu ortaya çıkmıştı.

Öte yandan aynı durumun İmam Hatip Lisesinde de yaşandığıda ileri sürüldü.

Müdürden Covit-19 Sunumu..

Coronanın yeniden artışa geçtiği vali tarafından açıklanan Ardahan'da bu virüsün önüne bilgilendirilem ile geçilmeye çalışılmakta.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında okullarda alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin bilgilendirme ve Covid-19 tedbirleri ile Eğitim-Öğretim sürecindeki alınacak olan tedbirleri görüşmek üzere Ardahan Valisi Hüseyin Öner Başkanlığında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve ilgili Kurum Müdürleriyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
Ardahan İl Mili Eğitim Müdürü Ertan Bulut okullardaki 'Eğitim Güvenliği ve Covid-19' salgınıyla ilgili bilgi verdi.

Su Nerede? -İnek İçti... -inek Nerede? -
Dağa Kaçtı.. -Dağ Nerede? -Yandı bitti kül oldu!..

CHP Genel Merkezinin daveti üzerine hafta sonu gittiğim Marmaris'e girerken kentin girişinde bulunan seyir tepesinde durup, nereye geldiğimi şöyle bir yokladım ve o kızılca, kıyamet yaşanmışçasına anlatılan yangının bu kente nasıl bir zarar verdiğini görüp, kendimce değerlendirmek istedim.


Yağmurlu bir anda bir taraftan ıslanmamak için diğer taraftan da katılacağım toplantıya gecikmemek için sığındığım seyir tepesindeki kapalı alanda gözlemlerimi yapmaya ve bir taraftan da o güzelim denizle birlikte buluşan yeşilliği fotoğraflarken bugün de hala kendisinin ne olduğu anlaşılmayan, aşısı bulunmayan ve adı Turkovac konan ama bir türlü üretilemeyen aşı için kara haberler veren medya ve basının anlattığı manzarayı göremiyordum.
Ve CHP'lilerden çok 'gazeteciyim' diyen konuşmacıların, 'Sorunların çözümü için bu iktidar gitmeli!..' diyerek konuşmalarını bitirdiği toplantıyı izleyip, benim gibi yağmurlu bir havada aynı yere o şaşalı koruma saçmalığından uzak, sade bir vatandaş gibi bindiği uçaktan inip, toplantının yapıldığı otele gelen Kılıçdaroğlu'nu karşılayıp,sıcak elimle sıcak elini tutarak, sohbet etme imkanı buldum. Tempo TV'deki yayınıma davet ettikten sonra döndüğüm İstanbul'da günün ilk telefonu AK Parti İstanbul İl Başkanlığından geldi.
Gazeteciler Cemiyeti olarak istediğimiz randevunun neden, niye, anlamı ve amacının ne olduğunu soran ve kendisinin AK Parti İl Başkanlığında basından sorumlu kişi mi, görevli mi, başkan yardımcısı mı olduğunu da unuttuğum şahsın bu ilginç soruları karşısında aklıma çocukken oynadığımız oyunlardan biri geldi.
Çünkü değil cumhurbaşkanından, ilçe başkanından, belediye başkanından randevu almak hatta polis bekleyen kapısından bile  girmenin öyle kolay olmadığı bir süreçte    bilinmeyen bir hesapla yaşatılan bu durum yani AK Partideki bu demir perde uygulamalı hiyerarşidir aslında gün geçtikçe partiyi halktan koparan diye düşündüm..
Çünkü oy verip, kendisinden hizmet bekleyen, sorunlarını ve bu sorunların çözümü için kendilerine ulaşmak isteyenleri, halkı, seçmeni tabandan koparan bu hiyerarşi durumudur asıl sorun eridiği ve bu nedenle seçime gitmediği ileri sürülen AK Parti'yi.


Bilmem ama randevu isteyene, görüşme girişimin de bulunana Ahiret soruları sorup, sonrada, 'o iş benim değil, falanındır..' deyip, telefonu kapatan AK Partiliye ve AK Parti Genel Başkanı, Erdoğan'a, AK Parti Genel Merkezine ve onun kanadı, kalkanı olan gün geçtikçe suyu biten havuza bende burada birkaç bilmeceli sorular sorup, cevabını bekleyeceğim...
Bakalım istenen randevu gibi aylar sonra da olsa cevaplı mı dönecekler yoksa 'Git kardeşim seninle uğraşacak zamanımız yok. Biz senin ve muhalefet gibi boş değiliz.. Alandayız, tabandayız, yoğunuz hatta kurumsal olarak 4 yıl önce randevu istediğiniz Cumhurbaşkanı kadar yoğun olmazsa da Sancaktepe Başkanı Şeyma hanımda istediğimiz randevu gibi 'Biz sizi aradık, cevaplamadınız, hakkınızı ondan kaybettiniz, bay bay' mı diyecekler!..
Neyse biz sorularımıza başlayalım ve bekleyelim cevaplarını..
'Yağmurda düşerken yükselen nedir? 
İnekler niye boyunlarına çıngırak takarlar? 
İnek neden kuyruğunu sallar?
Hızlı koşar Arslan değil, saçı var İnsan değil..
Bir bağım var uzundur uzun..
Yer altında gizli sandık.. 
Termometrenin düşmesi neyi gösterir?
Dokuzun başı dönerse ne olur ?
Limon ne zaman sıkılır?
Şarıl şarıl akan şelaleyi kim durdurur? 
Alfabenin ilk 4 harfi nedir? 
Demir mıknatısa ne demiş? 
Neron romayı neden yakmıştır?
Bir mücevher hokka buldum, yarısı altın, yarısı gümüş, hastaya versem canlanır, arzu etsem kanlanır..


Kalem silgiye ne demiş?
Gider gider izi yok, üstü kara gözü yok..
Bilmece bildirmece, saç üstünde kaydırmaca..
Kedi fareye ne demiş?
10 tilki 8 kedi 20 tavuk ne yapar?
Elemeden yoğurur, günaşırı doğurur.. 
Konya'da yaşayan adamın biri niçin İstanbul'da gömülemez? 
Kedi 1 Fareyi 1 dakikada yakalıyorsa 100 kedi 100 fareyi kaç dakikada yakalar?
Bir gün 3 Adam gidiyormuş biri sağır. biri kör, biri de dilsizmiş.. Sağır ölür, dilsiz köre sağırın öldüğünü nasıl anlatır?
Burada bağırsak orada duysak.. 
Temel başını kaşıyacağı zaman ne yaparmış? 
Bir kukla bir kuklaya ne demiş?
Ben yazarım, o bozar.. Ama hep o zararlı çıkar!
İpten olurum yılan gibi uzunum.. 
Açarsan dünya olur yakarsan kül olur..
Sıpası kaybolan eşşeğe ne denir?
Solucan çiçeğe ne demiş?
Çaydanlık demliğe ne demiş ?
Havaya attım beyaz, yere düştü sarı.. 
Ay varken uçar, gün varken kaçar..
Ormanlar yurdun nesi sayılır?'
Evet bu kadarcık diyerek cevaplarını beklediğimiz soruların aslında her birinin ne anlatmak istediğini anlamalarını beklediğimiz AK Partililer yoksa 'Su Nerede? -İnek İçti... -inek Nerede? - Dağa Kaçtı.. -Dağ Nerede? -Yandı bitti kül oldu mu!.. diyecekler?..
Bakalım, bekleyelim..

arşiv haber 28/04/2015 tarihli haber/reklamlar

Ardahanlı Bakan Hazır..
BİRİLERİ BAKAN OLUP, DURA!..
7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimeler öncesi Ankara’da AK Parti’den Milletvekili Adayı Olan Başbakan Başdanışmanı Hanaklı Ertan Aydın’ın seçimler sonrası bakan olacağı iler sürülüyor.

BİRİLERİNİN, ‘BU KEZ OLMADI, SON KEZ BİR DAHA OY VERİN BU KEZ KESİN BAKANIM’ DİYEREK ARD ARDA MİLLETVEKİL OLUP, BIRAKIN BAKAN OLMAYI HİZMET GETİREMEDİĞİ ARDAHAN’IN BAKANI OLAN VİLAYET RÜYASI ANKARA’DA GERÇEKLEŞECEK GİBİ..
Çünkü Başbakan Davutoğlu’nun A takımında olan bir Ardahanlı Ankara’da kesin seçilecek bir yerde milletvekili adayı ve bu isimin seçimden sonra kurulacak olan hükümet listesinde kesin bakan olacak bir isim olan Başbakan Başdanışmanı Ardahan Hanaklı Prof. Dr. Ertan Aydın..
Ardahan’a bağlı Hanak ilçesi Karakale köylü olan Prof. Dr. Ertan Aydın’ın seçilmesi hainde Başbakan Dautoğlu’nun A takımında yer alıp, önemli bir bakanlığa getirileceğine kesin gözle bakılırken, Aydın’ın da bu yönde ki hazırlıklarına devam ettiği öğrenildi.

**ARDAHANLILAR ANKARA’YA MESAJ İLETMELİ..

Bir çok hemşehrimizin önemli yerlerde olduğu ülke yönetiminde önemli yerlere gelen Göleli Sırrı Atalay, Ardahan Ölçekli Abdulkerim Doğru’den sonra Prof. Dr. Ertan Aydın’ın da bakan olacağı yönünde ki beklenti her geçen gün kesinlik kazanırken, Ardahanlıların da Ankara’da 1. Bölgede aday olan bu hemşehrimize  sahip çıkılması yönünde çağrı yapılmaktadır.
**Ertan Aydın Kimdir?..
Doğum Yeri    : Ardahan / Türkiye
1971 senesinde Ardahan'da doğan Ertan Aydın, ilkokulu Almanya, orta okul ve liseyi İstanbul Küçükçekmece'de bitirdikten sonra, ODTÜ'den lisans, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden doktora derecesini aldı. 2000-2003 yılları arasında Harvard Üniversitesi’nde ve Dartmouth Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulundu. 2004-2011 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Doçentlik ünvanını 2011 yılında aldı. 2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi işlerden sorumlu başdanışmanı olarak atandı. Ertan Aydın bu görevine Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde devam etti. Aynı zamanda Pollmark 

Araştırma'nın kurucularından olan Aydın'ın yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 2485 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI