Bugun...


ÇILDIR ESKİ KAYMAKAMINDAN İNTİHAR GİRİŞİMİ!
Bir dönemde Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a sınır ilçesi Çıldır'da kaymakamlık yapan Yalova’nın Armutlu ilçesinin şu anki kaymakamı Alparslan Kılıç intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralanan Kılıç, yoğun bakım servisine kaldırıldı.

ÇILDIR ESKİ KAYMAKAMINDAN İNTİHAR GİRİŞİMİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz yıl eylül ayında Armutlu ilçesinde göreve başlayan evli ve 2 çocuk babası Alparslan Kılıç (45), evinde beylik tabancasıyla kafasına ateş ederek intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralanan Kılıç, evine gelen 112 acil servis ekipleri tarafından ambulansla Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yoğun bakımda tedavi altına alındı.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

Kaymakamlığın sitesindeki bilgilere göre Kılıç'ın biyografisi şöyle:

1977 yılında Hollanda'da doğan Kılıç, ilk-orta ve lise eğitimini Yozgat'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Evli ve 2 çocuk babası olan Alparslan Kılıç iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop-Gerze, Aksaray-Gülağaç ve Giresun-Doğankent'te kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1 yıl süre ile İngiltere'de dil eğitimi ve kamu yönetimi alanında çalışmalar yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile bitiren Kılıç, Kayseri - Akkışla, Ardahan - Çıldır, Edirne - Havsa , Diyarbakır -Dicle, Eskişehir -Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu ve 14 Şubat 2017 tarihinde Dicle Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirildi. 19 Ağustos 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu'ya atanan Kılıç, 8 Eylül 2021 tarihinde görevine başladı.

İLK 3 PUANI EVİNDE ALDI..

Bölgesel Amatör Lig 3.Grup’da mücadele veren temsilcimiz Serhat Ardahanspor, ligin 6. haftasında kendi evinde konuk ettiği ligin birinci sırasında yer alan 1985 Derecikspor’u 2-1 mağlup ederek ilk galibiyetini aldı.

Geçtiğimiz hafta oynanan Iğdır Esspor karşılaşmasında aldığı yenilginin ardından teknik direktör ile yollarını ayıran Serhat Ardahanspor, ligin 6. haftasında 1985 Derecikspor’u kendi evinde konuk etti.

İLK MAÇINDA İLK GALİBİYET

Yeni teknik hoca Bayram Yıldız direktörlüğünde sahaya çıkan Ayazın Çocukları, karşılaşmanın 34. Dakikasında Mertcan Burukçu’nun golü ile güçlü rakibi karşısında 1-0 öne geçti. İlk yarıyı üstün tamamlayan Serhat Ardahanspor, ikinci yarının 95. dakikasında kendi kalesine attığı golle durumu 1-1 yaptı. Karşılaşmanın 98. Dakikasında bu kez Mehmet Lök’ün golü ile Serhat Ardahanspor rakibi karşısında 2-1 öne geçti. Golün ardından hakem karşılaşmayı bitirdi. Serhat Ardahanspor, kendi evinde konuk ettiği, aynı zamanda 14 puan ile ligin birinciliğini paylaşan 1985 Derecikspor karşılaşmasından 3 puan elde etti.

Karşılaşmayı galibiyetle tamamlayan Serhat Ardahanspor taraftarları karşılaşmanın ardından halaylar eşliğinde galibiyeti kutladı.

Gazeteci Markalı Arabam..

Rahmetli babamın ünlü söz ve yönlendirmeleri arasında bulunan miras denecek değerde söylemlerinin başını çekiyordu “ Bir ev, bir araba, birde irili ufaklı işin olsun yeter” deyip ardından da “Bunların olabilmesi için erken kalkacaksın, işine sarılacaksın” dedikten sonra aklı kesenin bu büyük olmayan ama mutlu eden hedefine kitleniyordu.. 
Babamın gösterdiği bu hedefe yönelen birisi olarak, erken evliliğimden sonra rahmetli Amcam Abdulkadir’in şimdi kendisi olmayan ama adını verdiği derenin yanında, alabalık deresini kura nehrine bağlayan noktada bulunan toprak örtülü eve taşındım..
Bugün bana torunlar veren çocuklarımın ikisini kışları üzeri buz tabakasıyla kaplanan, bahar ayı itibariyle coşan derenin sularına kaptırmama adına demirden yapılmış bir ayağın anca sığdığı derme çatma köprüden götürüp getirirken nasıl araba alacağımın düşüncesi içinde önce ehliyetimin olması gerektiğini ama onuda beklemeden eşimin gelinlik bileziklerini katarak taksi renkli o zamanın ünlü arabalarından birisi olan serçe markalı arabayı alıp kapıma getirmiştim…
Evimden sonra arabamında olması gururuyla kapıya çektiğim arabamın taksitlerini ödeyemediğim arabamı geri iade etmek zorunda kalsamda araba hedefimden vazgeçmemiş bu kez yıllarca bana arkadaşlık eden ve adını GAZETECİ koyduğum 92 model kırmızı renkli Şahin’e sahip olmuştum..
Evet artık eşimde, işimde, evimde, arabamda olmuştu..
Hemde eşimi kaçırarak, evimi kiralayarak, arabamıda babamın parasıyla değil emeğimle alarak..
Şimdi sıra uyumamak çok çalışmak ve yaptığım işin karşılığını verip hakkımı almaktaydı..
Adını Gazeteci koyduğum ve üzerine büyük harflerle yazdığım arabamı durduran polisin Gazeteci yazısının polis araçlarının üzerine yazılan polis kelimesinden büyüktür diyerek ceza kesmeye kalkması ilk reklam yani tabela vergimide ruhsatıma eklettiğim Gazeteci ismiyle ödemiş oldum..
Ve bugün yasak getirilen sansürlenen sanal ortamın olmadığı bir dönemde elime aldığım kameramla, fotoğraf makinemi sırtlayıp memleketim Ardahan’ın ilçe ve köylerinin tümünü birkaç kez kentler arası hatta Ermenistan’a kadar Gazeteci’yle gezip 35 yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda 20 yıl benimle olan Gazeteci markalı Ardahan’ın simgesi konumuna gelen arabamla maddi manevi çok yollar aldım…
Hayatımın belli bir kısmını anlattığım bu yaşıma kadar hayat mücadelesi verirken araba sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunuda geçtiğimiz gün teşvik ettiği arabayı banttan indirdiği sırada program sunucusuna “Esra senin karın mı?” Sorusuyla gündeme bir kez daha gelen Erdoğan’ı izlerken o haklı gururu yıllar önce hissettiğim gibi hissediyordu..
Çünkü bana toprak örtülü eve girmişsin, derme toplama araba almışsın, diyerek sözüm ona şakayla dalga geçenlerin aynısının muhtar olamaz denilen, şimdiyse sarayı olan Erdoğan’ın lastiği başkasının, aküsü başkasının dedikleri arabası TOGG elindeydi, hemde Cumhurbaşkanı olarak…
Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber tarihli 17.02.2017 tarihi haber/yorum

CHP HAYIR'LIYSIYLA ÇALIŞMAYA BAŞLADICHP HAYIR'LIYSIYLA ÇALIŞMAYA BAŞLADI
CHP Ardahan Hayır için Ardahan ve yurt genelinde yola düştü.. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin kuruluşundan bu yana tarihinin en büyük krizi ile karşı karşıya olduğunu savunarak, "Biz hayırın Türkiye için hayırlı olacağına inanıyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis Salonu'nda partililerle bir araya geldi. Öztürk, Türkiye'de son dönemde özellikle anayasa değişikliğinin gündeme gelmesiyle birlikte hayır cephesinde bir coşku olduğunu kaydederek, "Hatay'a hayırlı bir iş için geldik. Umuyorum bu referandum da Hatayımız da hayır der. Türkiye'de son dönemde özellikle bu anayasa değişikliğinin gündeme gelmesiyle birlikte hayır destekleyen kesimde bir coşku var. Şimdi büyük bir coşku ile devam ediyor. Gittiğimiz her yerde biz bu coşkuyu görüyoruz. Şahit oluyoruz. Doğrusu bizim en önemli yapmamız gereken konu Türkiye'de bilmeyenlere bu konuyu anlatmak. Çünkü evet kampanyasını yapan birkaç unsur var ve bunlar niçin evet kampanyasını yaptıklarını hayır kampanyasını suçlayarak, onları terör örgütlerine yakın göstererek yapmaya çalışıyorlar. Türkiye kuruluşundan bu yana tarihinin en büyük krizi ile karşı karşıyadır. Eğer evet yönünde bir şey gündeme dayatılırsa Türkiye gerçekten bundan sonraki süreci toparlamayacaktır. Biz hayırın Türkiye için hayırlı olacağına inanıyoruz. Bugün Suriye'deki yanlışlığın bütün maliyetini Hatay çekiyor. Hatay halkı çekiyor. Türkiyehalkı çekiyor. Türkiye'de bugün Suriye krizinden etkilenmeyen kalmadı. Dolayısıyla daHatay'ın da hükümetin Suriye politikası yanlışlığından dolayı Gaziantep'in, Kilis'in,Urfa'nın, diğer kentlerimizin bu konuda esasen büyük bir fırsat geçmiştir. Hem Türkiye'de kurulan rejimi koruyacaklardır, ona sahip çıkacaklardır. Hem de bu Suriye politikasındaki yanlışlığı tescil edeceklerdir. Bu önemli bir fırsattır, şanstır bütün halkımız için" dedi.
Programa CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHPHatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, parti yöneticileri ve partililer katıldı. 

**CHP Ardahan Teşkilatı da

Referandum Kampanyasına Start Verdi..

16 Nisan'da yapılacak olan referandum a doğru yaklaştıkça partiler de çalışmalarına start vermeye başladı. Referandumda 'hayır' oyu için mücadele edecek olan Cumhuriyet Halk Partisinin Ardahan İl Teşkilatı da seçim için resmen start verdi. CHP İl Başkanı Yalçın Taştan başkanlığında parti binasında bir araya gelen il yönetimi, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları ile partililer seçim çalışma programını belirledi.
İl Başkanı Taştan, getirilen bu sistemin bir başkanlık sistemi olmadığını söyleyerek, "Getirilen bu sistem bir başkanlık sistemi değildir, açıkça diktatörlük ve tek adam rejimidir. Yapılan değişiklik bir hükümet sistemi değişikliği değildir, rejim değişikliğidir. Egemenliğin halktan alınıp tek bir kişinin eline vermek otoriter bir rejim oluşturmak amaçlanmaktadır. Yapılmak istenilen değişiklikle egemenlik artık millete ait değildir, şahsa aittir. Yapılmak istenen güçler ayrılığı rejimi değildir, Güçleri bir kişinin Cumhurbaşkanının elinde toplayan bir rejimdir. Cumhurbaşkanı hem yürütmeyi hem yasamayı hem de yargıyı ele geçirdiği bir dikta rejimidir. Önerilen rejimde denge ve denetleme mekanizmaları yoktur. Getirilmek istenilen rejimde Cumhurbaşkanı hem parti üyesi hem de isterse Genel başkan olabilecek parti genel başkanı olarak milletvekili listelerini yapabilecek, partisinin grup başkan olacak, parti başkanı olarak yüksek yargıçları atayacak yargı siyasetin emrine verilecekCumhurbaşkanı partili olduğu için tarafsız olması mümkün olmayacak, parti devletine dönüşmesine anayasayla verilmiş olacak." diye konuştu.
Taştan, Mustafa Kemal Atatürk'ün Amasya Tamiminde ifade ettiği, 'Milletin Bağımsızlığını Yine Milletin Azim ve Kararlılığı Kurtaracaktır' sözünü hatırlatarak, "Değerli arkadaşlar getirilmek istenilen değişiklik denildiği gibi bir hükümet etme değişikliği değildir, bir rejim değişikliğidir. Bundan dolayı bizler CHP'liler yapılmak istenilen değişikliğe hayır diyoruz. 16 Nisan'da halkımızla birlikte getirilmek istenilen bu dikta rejimine sandıkta gerekli cevabı hayır oylarıyla vereceğimize inancımız tamdır." dedi.

**Yerel sorunlardan bir kelime etmediler.. 

CHP Hayır Diyecek..

**05/01/2017 Tarihli Haber

Parti binasında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl ve İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ve CHP’liler Yalçın Taştan başkanlığında geride kalan bir yılı değerlendirdiler.

Yerel sorunlar ile ilgili bir satır açıklamanın yapılmadığı, iktidar partisi milletvekili, belediye başkanlarının yaptıkları, yapacaklarını belirttip, yapamadıklarıyla ilgili bir satırın olmadığı toplantıda bir konuşma yapan ve bu konuşmasını yazılı olarak basınla paylaşan CHP İl Başkanı Yalçın Taştan referanduma sunulması beklenen Anayasa değişikliğine CHP olarak hayır diyeceklerini belirtti.

İşte o açıklama;


BASIN AÇIKLAMASI

    Değerli arkadaşlarım 24 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen CHP Ardahan İl Kongresinin üzerinden tam bir yıl geçti, yani görevde 1. Yılımızı tamamladık. İl örgütü olarak bu süre içerisinde üyesi olmaktan onur duyduğumuz partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak için yönetim kurulumuzla Milletvekilimizle, Belediye Başkanlarımızla, İlçe Başkanlarımızla, İl Genel Meclis, Belediye Meclis üyelerimizle, Kadın ve Gençlik Kollarımızla ve partililerimizle birlikte uyumlu bir şekilde çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
         Ardahan'ın her yerinde partili ayrımı yapmaksızın tüm yurttaşlarımızın acılarına ortak olup, mutluluklarını paylaştık. Onların sorunlarını çözebilmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık bu bir yıllık sürede bize inanıp desteklerin esirgemeyen tüm yoldaşlarıma teşekkür ederim.
        Bu yıl yani 2017'de en önemlisi hedefimiz tek adamlık rejimini getirecek olan Anayasa değişikliğine Ardahan ilimizde yüksek oranda hayır çıkmasını sağlamak, yani Laik, Demokratik, Cumhuriyetimizi koruma kararlılığımızı ortaya koymak 2019 yapılacak olan Yerel ve Genel seçimlerde CHP'yi iktidara taşımak il belediyesini CHP'li yapmak, iki olan ilçe belediyesini 4'e çıkarmak Ardahan'da birinci parti olmaktır. Başaracağımızdan hiç şüphem yoktur.
        Terör olaylarının meydana gelmemesi için gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz. Ekonomideki kötü gidişatın durdurulması için ekonomide yapısal reformların ivedilikle hayata geçirilmelidir. Çalışanların asgari ücrete yapılan ücret artırımlarının daha verilmeden zamlarla geri alınmıştır, yani kaşıkla verilmiş, kepçeyle geri alınmıştır.
       Son olarak İstanbul Ortaköy'de ki gece kulübünde yapılan hain saldırıyı kınıyoruz, lanetliyoruz. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz.
      Mücadelemiz Laik, Demokratik Cumhuriyeti Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi İlelebet yaşatmaktır.                                                                                          

Yalçın TAŞTAN
CHP ARDAHAN İL BAŞKANI    

*CHP’de Devir Teslim..

*01/01/2016 Tarihli Haber

Geçtiğimiz gün yapılan ve Yalçın Taştan’ın yeniden İl Başkanlığına getirildiği Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında devir/teslim töreni yapıldı.

Aylardır CHP İl Başkanlığına Vekillik ettiği ve geçtiğimiz gün yapılan kongrede  İl Başkanlığı yarışına katılıp, aday olan ancak kazanamayan Yaşar Daşdemir vekaleten yürüttüğü İl Başkanlık makamını Yalçın Taştan’a teslim etti.
CHP’li yöneticilerin hazır bulunduğu devir teslim töreninde CHP’nin yeni hedefinin önümüzde ki yerel seçimler olması gerektiğinin altı çizildi.
YALÇIN TAŞTAN
                 CHP ARDAHAN İL YÖNETİMİ..
    İL YÖNETİM KURULU ASİL  :            DİSİPLİN K. ÜYELERİ ASİL:
1-    Hakan ALTINARIK                    1- Mehmet AVŞAR
2-    Hilal Çoban ANT                    2- Veysal ÇELİK
3-    Gülseren ARSLAN                    3-Yasin GEDİKOĞLU
4-    Soner AŞIK                        4- Arif KANPOLAT
5-    Aynur BULĞA                        5- Atıf KARASU
6-    Kurtuluş BÜYÜKKAYA                6- Gökhan KILIÇ
7-    Olgun EKMEKÇİ                    7- Durmuş OCAK
8-    Nuriye GEDİKOĞLU                    8- Şentürk ÖZTÜRK
9-    Berkant HANCİ                        9- Mithat TOPÇU
10-    Yaşar HOŞ
11-    Kamuran IŞIK                                  DİSİPLİN K. ÜYELERİ YEDEK:

12-    Uğur KAÇAR                        1- Enis TAŞTAN
13-    Kemal KALENDER                    2- Uğur Cem ARABUL
14-    İbrahim KAYA                        3- Celalettin KOÇ
15-    Çetin MARANCI                        4- Kurtuluş KARTAL
16-    İsmail SARIÇAM                    5- Halis AKTÜRK
17-    Zeynep ŞİMŞEK
18-    Dursun ŞİRİN                        KURULTAY DELEGELERİ:
19-    Alpay YILMAZ                        1- Şükrü BOZYİĞİT
20-    Zafer YILMAZ                        2- Abdul Baki ÇETİN
3- M. Mülazim KARAÇAY
İL YÖNETİM KURULU YEDEK:            4- Mutlu KERİMOĞLU
1-    Engin DURSUN
2-    Beysafa AYDIN
3-    Atilla ŞENEL
4-    Vedat KEÇECİ
5-    Mesut YILMAZ
6-    Yalçın ÖZTÜRK
7-    Onurhan CANTÜRK
8-    İrfan TAŞCİ
9-    Kasım Zeki ALTUN
10-    Kemal TURBANCI 

*Neyin mücadelesini veriyoruz?

Ülkenin bütünlüğünden bahsedip, aynı iki köylünün bir araya gelemeyip, bir birini yediği bir İstanbul’da ne yapıyorum?
Evet, başında bulunduğum Ardahan Dernekler Federasyonunu ülkenin en güçlü lobileri arasına sokmak ve 33. kez muhtarlarla bir araya gelen başkanının yani cumhurbaşkanının ‘Karadenizliyim’ dediği gibi bizimde ‘Ardahanlıyım’ diyen güçlü bir lobi haline getirmek ,için İstanbul ve ülkenin her yerinde olmaya çalışıyorum.
Ve şimdi de bu yönde ki çabamızın devamını sağlamak bir çok Ardahanlının yaşadığı Gebze’de adım atmaya çalışıyoruz.
Bir dönem gazetecilik yaptığım, bir dönemde Kocaeli’nin ilk 3. gazetesini çıkaran biri olarak Ardahanlıların İstanbul’da olduğu gibi Kocaeli ve ilçelerinde de gücününün bir hayli olduğunu biliyorum.. 
Ve Ardahanlıların bu gücü ekonomik, sosyal hatta siyasal olarak ortaya koymalarının zamanının gelip, geçtiğini anlatma çabası içinde olduğumuz bir süreçte neyin mücadelesini verdiğimiz de anlatmaya çalışıyoruz..
Kentler arasında dokuduğumuz bu mekik zaman zaman takoslara rastlasa da örgü örer gibi her geçen gün Ardahan’ı üşüten karların bir araya gelip, kar topu olduğu gibi büyümekte, gelişmekte ve güven vermekte..
Bu yolda bir arabayı kayıp etsem de, ailemle, evimde olmasam da en güzelini yaparak devam etme çabamıza destek veren onca iş adamımızın Gebze’de de olduğunu görmekteyim..
Çünkü onlarda biliyor ki tüm engellemelere, çelme takmalara rağmen bizim tüm samimiyetimizle doğru bildiğimiz yoldan yolumuza devam etmekteyiz..
Evet..
Soruyorlar neyin mücadelesini veriyorsun diye?
Hemen diyeyim.. 
Güçlü bir Ardahan mücadelesi veriyoruz ey Ardahanlılar el vermiyor, omuz atmıyorsanız en engel olmayın diyerek..

**Başkan Cumhurbaşkanı..

Dün 33’cü kez muhtarlarla bir araya gelen Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan partisi olan AK parti ve partisinin koltuk  değeneyi olmaya başladığıyla suçlanan MHP’nin 3’cü kez çıkardığı OHAL uygulamasının da gücüyle yine güçlü ve sert bir konuşma yaptı.
Başda ABD olmak üzere Avrupa’ya parmak sallamaya devam eden Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir tarafdan da Esnaf ve Bankalara sesleniyordu.
Esnaf ve bankaların bu dar dönemde elini değil başını hatta gövdesini taşın altına koymasını isteyen Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Bankası ve bankaların da faiz indirimini yapmasını istiyordu.
Irak hükümeti ile görüşmeye gidecek olan Başbakanın yeni dış politikasına da yol gösteren Başkan Erdoğan bir tarafdan da ‘’Aman ALLAH’’  diyerek ülkenin zor bir süreçden geçdiğini de kabul ediyordu
Yani Başkan Cumhurbaşkanı bir tarafdan ‘’Güçlüyüz , Biriz, Yenilmeyiz’’ derken diğer tarafdan da ekonamik daralma başda olmak üzere Türkiyenin içinde bulunduğu darboğazı teyet geçmeyip yaşanan sıkıntıyı kabu ediyordu.
Çoğuna katıldığım bu konuşmayı yapan Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan suçun hiç kendisinde olmadığını ama suçluların her kes olduğunu da söylemesi dünkü konuşmasını en açık veren yönüydü..
Kaynak: Ardahan'dan Siyaset Haberleri

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 7027 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI