Reklam
Bugun...


CHP'ye Aday Değil, Adam Lazım!
Halktan oy aldığını ve halkın kendisinden hizmet beklediğini unutup istifa eden CHP'li Belediye Meclis Üyesi Enver Güngör'ün yerine yedek 1. sırada bulunan Tahsin Bulut'un geleceği öğrenilen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütü kongreye hazırlanıyor.

CHP'ye Aday Değil, Adam Lazım!

Başta Merkez İlçe Başkanlığına getirilen zad olmak üzere İlçe Başkanlarının kendi yazdıkları 7 sülale delege ile yeniden seçildikleri ileri sürülen CHP Ardahan İl Kongresi öncesi mevcut İl Başkanına rakip kimsede yok gibi.
Konu  hakkında görüşlerine baş vurduğumuz CHP Ardahan İlbaşkanı Yalçın Taştan kendisi yeniden aday olduğunu kongre öncesi şu ana kadar başka adayın olmadığını veya kendisinin duymadığını belirtti.
Taştan CHP Ardahan olarak son yerel seçimlerde büyük bir başarı sağladıklarını ve Ardahan Belediyesini kazandıklarını belirttiği açıklamasında yıllardır kapısını açık tuttuğu partisi ve kendisi hakkında ileri geri konuşanların önce kendilerine bakıp adam olup olmadıklarını sorgulamalarını istediği açıklamasında şuana kadar aday değil adam olarak görmedikleri bazı kişilerin başta sanal ortam olmak üzere sağda solda partisi ve kendisi hakkında alçakça iddialarda bulunduğunu söyledi.
Bu işler ben adayım demekle olmuyor, şu ana kadar ciddi bir kimseyi görmedikleri adaylık yarışında doksan delegenin onunun oyunu alamayacak birkaç şahısın kendi egolarını tatminden öteye bir şey yapmaması da particilik değil partiyi yıpratma amaçlı kötü niyetlerdir.
 
DERNEKLERDE CHP'DEN FARKLI DEĞİL!
Eskisi yeniden başkan oluyor..
arşiv haber 29/12/2019 tarihli haber
İktidar Partisi AK Partinin değişimden yana olmadığını ve hep aynı isim ve simalarla siyaset yaptığından yakınan, değişimi savunan solculuk genelinden geldiğini iddia eden ülkenin muhalefet partisi CHP'nin Ardahan'da olduğu gibi yurt genelinde yapmaya devam ettiği kongrelerinde mevcut başkanları ve yönetimleri seçmeye devam ettiği şu günlerde bölge dernekleri de CHP'den aşağı kalmıyor ve hep aynı isimlerle söz de sivil toplum örgütçülüğü yaptıkları görülmekte.
Kaz satış gecelerinden öteye yıl boyu ortada gözükmeyen bölge derneklerinin ard arda kongreye gittiği şu günlerde eski başkanların yeniden başkan oldukları dikkatlerden kaçmıyor.
Adeta Temcit Pilavı gibi ısıtılıp, ısıtılıp yeniden öne sürülen eski başkanların  bir eser bırakmışlarcasına yeniden aday olup, başkanlığına heveslendikleri dikkat çekerken başına geçtikleri derneklerin de kendileri gibi yani Temcit Pilavı gibi ısıtılıp, ısıtılıp yeniden öne sürülmesi gibi kaz çevirmelerinin bolca yaşandığı kaz gecelerinden öteye gidemedikleri de görülmekte.
Çıldır Derneğinden sonra Sulakyurt (Sarzep) Derneğinin de işi eski başkanlara bıraktığı görülen Ardahan Dernekçiliğinin içinde bulunduğu bu çıkmazdan ne zaman çıkacağı da merak konusu oldu.
Saymanı İstifa eden CHP'de
Huzursuzluğa Onay MI?!
arşiv haber 29/10/2019 tarihli haber
İl Kongreleri öncesi başta Ardahanlı olan Belediye Başkanının bulunduğu İstanbul/Şişil'de olmak üzere bir çok yerde seçilmiş ilçe yönetimlerini görevden almaya başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Kongresi öncesi de kazanlar kaynamaya başladı. Merkez İlçe Örgütünün görevden alınmasına tepki gösteren CHP Ardahan İl Saymanı Berkan Hancı'nın istifa ettiği, Merkez İlçe Örgütünün görevden alınmasına 20 kişilik CHP İl Örgütünde 6 kişinin imza atmadığıda ortaya çıktı.
Şu an bağımsız olan Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın istemi üzerine mevcut İl Başkanı Yalçın Taştan'ın görevden el çektirmek zorunda kaldığı ismi yeniden görevlendirmek için mevcut ilçe teşkilatının görevine son vermesiyle bir çok tartışmaların başladığı CHP Ardahan'da İl Başkanı ile CHP Merkez İlçe Örgütü arasında 'Görevden aldım, görevimizdeyiz' atışması sürüyor..
CHP Ardahan İl Saymanı Berkant Hancı'nın bu görevinde istifa ettiği de orataya çıkan CHP Ardahan'da görevden alındığı ileri sürülen Merkez İlçe Örgütünün 29 Ekim Cumhuriyet etkşnliklerinde başı çektiği dikkatlerden kaçmadı.
www.kuzeyanadolugazetesi.com
**Taştan: Görevden almasam da seçilirim..
Kendisinin önerisi, CHP İl Örgütünün onayı ile görevden aldığı teşkilatın çalışmadığı, partiye uğramadığını ve alınma nedenlerinin İl Kongresi ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirten CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan bir daha seçilmek için kongre öncesi kendilerini aldığını iddia edenlerin bilmesi gereken tek bir şey var ben yeniden aday olursam yeniden seçilecek güçteyim. Bu alınmanın kendisiyle veya Şubat atında yapılacak olan kongre ile alakalı olmadığını belirtirken görevden alınan mevcut Merkez İlçe Teşkilatının görevi bırakmamasının parti disiplini suçu olduğunu da belirtti.
**Huzursuzluğa Onay mı?!
Mevcut Merkez İlçe teşkilatını görevden aldığını ve yerine yine kendisinin İl Başkanı olduğu dönemde görevden alınan ismin başını çektiği ekibi getireceğini de belirten CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan'ın bu adımını değerlendiren Ardahanlı CHP'liler, Taştan'ın bu adımın yaklaşan ve eski İl Başkanı İlimdar Senemoğlu ile Mustafa Uğurlu'nun aday olacaklarını açıkladığı kongre öncesi kendisini ve ekibinin zora sokmaktan öte bir şey olmadığını ve asıl hesabın her an ilan edilebilecek bir genel seçim öncesi İl Başkanlığı üzerinde hesap yapanların ekmeğine yağ sürdüğünü ve Onay adıyla yaşanacaklara onay verdiğini de  öne sürdüler.
Öte yandan konunun CHP Ardahan tabanının yaşananlarda rahatsız olduğu ve yaşanan bu durumu CHP Genel Merkezine ilettiği ve parti genel merkezininde olaya muhatap olduğu ve her iki tarafında dinlediği kararını önümüzde ki günlerde toplanacak olan CHP Merkez Yürütme Kurulunda değerlendirecekleri de alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Işıd  ve Özel Hayat Bitti mi?..
 
'Önce yarat sonra bitirmeye çalış' modasının hüküm sürdüğü şu vefasız dünyada füzeden  daha ucuz ve daha hızlı bir tweetle yaşananları duyurma modasını izliyoruz.
Çoğumuzun özel hayatında yaşadığı ve 'Nereden başıma bela ettim' dercesine insanın yarattığını yok etme  çabası zamana, maddiyata hatta kan dökülmesine neden olur.
Dünyada ülkeler arasında, özel hayatta ise gazetelerin 3. sayfalarında yer alan bu durumun son örneğini ülkelerin ekonomisine attığı tweetlerle ya bomba ya da gündem olan Trump'ın son tweetidir.
Özel hayatta ise günlük  bir gazete almadan 'Satılık Basın diye söylendiğimiz gazetelerin 3.sayfalarında  yer alan haberlerle kararan hayatların yorumlanmaya çalışıldığı şu vefasız dünyada attığı son tweet IŞID lideri denen adam,  asıl liderleri tarafından atılan tweet ile çocuklarıyla birlikte yok edildi..
El-Kaide lideri Usame Bin Ladin'ide bu yöntemle yolcu edenler şimdi ise adına general dedikleri ABD ve RUSYA'nın muhatap aldığı YPG'liyi konuşuyor, alıştırıyor..
IŞID lideri Bağdadi'yi çocukları ile birlikte yok edenler bir de evlat, çocuk hakları adı altında kendilerini demokrasi yanlısı, dün yarattıklarını ise terörist ilan ederler..
Yaratmanın Allah'a mahsus olduğu ama iktidarlar uğruna paylaşılan bu dünyada kullanılanlar diye yok edilenlerin vebalini de onlara uyanlar öder..
Başta kullanılıp Feto'cu diye kenara atılanların, terörist ilan edilenlerin, mafya liderlerinin "Tak, Kullan, At" diye kullandığı ve çöpe attığı cep telefonu kartları gibi insanları, insanlığı kullananlar kendilerini mutlu şanslar da aslında kayıp edenlerin kendileri olduğunu da üzerlerine almazlar..
Çünkü Bağdadi'yi ABD değil, ona yardım eden kullanıcıları da asıl kullanılanlar olduklarını er geç anladıklarında iş işten geçtiği gibi özel hayatlarıda  olayların beklenmedik bir anda açtığı kanlı gazete sayfaları gibi olur..
Bunun başını da Ortadoğu ve bu bölgede bulunanlar çekerler..
Kısacası Bağdadi olayı gibi özel hayat denen alanda da her şeyin her an olabileceğini ve bu olacakların gazetelerin 3.kanlı sayfalarına bir tweetle ya da bir kurşunla başlık olabileceğini hesaba katmak gerekir..Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI