Reklam
Bugun...


ARDAHAN'DA TRAFİK KAZASI!..
Çarşı merkezi adeta araç parkı haline gelen ve ana caddeler dahil bir çok cadde ve sokağın rastgele yapılan parklarla tıkanan Ardahan'da meydana gelen iki trafik kazasında 4 kişi yaralandı. Alınan bilgilere göre sıkça trafik kazalarının meydana geldiği yolda yine trafik kazası meydana geldi. 4 kişinin yaralandığı trafik kazalarında 4 kişi yaralanırken 2 araç kullanılmaz hale geldi.

ARDAHAN'DA TRAFİK KAZASI!..

Yine Kavşak, Yine Kaza!..
Yine Kavşak, Yine Kaza!..
*Arşiv Haber 20/08/2019 Tarhli Haber
Ardahan'ı çevre illere ve köylere bağlayan çevre yollarında ki düzensiz kavşaklarda yaşanan trafik kazalarına bir yenisi daha eklendi. Kartalpınar köyü yakınlarından meydana gelen son trafik kazasında bir araç kullanılmaz hale gelirken, yaşanan bu kazada yaralanan yada öleninin olması teselli olarak değerlendirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Barolar ve Federasyonlar Aynı Durumda mı?

Halen kurulamayan ama kurulacağına yönelik olan ümidimizin devam ettiği Ardahan Barosunun, 'şimdilik' bağlı olduğu Kars-Ardahan Barosunun da aralarında bulunduğu bir çok baronun Diyarbakır, Van ve Mardin'in HDP'li Belediye Başkanlarının görevden alınıp, yerlerine valilerin kayyum olarak atanmasına tepki gösterdikleri basın açıklamalarına baktığımda, bu baroların çoğunun buna benzer tepkiyi de Adli yıl açılışına katılan bağlı bulundukları Türkiye Barolar Birliğine de göstermişler.

Ve Metin Feyzioğlu'nun başkanlığını yaptığı TBB'nin Başkan Erdoğan ile neden barıştığını adeta sorgulayan ve bunu üstü kapalıda olsa hissettiren barolara baktığımız da 'Aydınlarımız bunlarsa, cahillerimiz ne olur?' sorusunu bana sordurdu.

Çünkü aynı durumu başında bulunduğum federasyon ile diğer federasyon ve derneklerde de durumun aynı olduğunu desem inanın.

'Birlik beraberlik olsun, hepimiz el ele verelim' diye kurulan barolar, federasyonlar, dernekler hatta sendikaların zaman içinde yaşanan irili, ufaklı tartışmalar ya da küçük, büyük şahsi çıkarlar için kendi kurdukları bu oluşumları görmezden gelip, yerle bir etmeye çalışmasının en bariz örneği olan Feyzioğlu'nun Adli Yıl açılışına katılması ve memur, işçi zamları için hükumetle masaya oturan sendikalar arasında yaşanan kavgalarda da görmek mümkün.

Kısacası ve aşağıda ki Feyzioğlu'nun da, benimde altına imza attığım basın açıklamasının önemini kayıp etmeden yazımıza son verirken, bu darma dağınıklıktan en çok yaralananın mevcut hükumet ve baroların, sendikaların, federasyonların, derneklerin bir arada olmasından yana olmayanlara yaradığını da belirmek lazım..

Çünkü darmadağınıklık, 'Bir olalım, birlik olalım, hep berber güçlü bir lobi olalım' diyenlere değil, hükumetin de araların da bulunduğu erk güçlerine yaradığını, aşağıda ki basın açıklamasına imza atanlar da, sendikaları,  federasyon ve dernekleri zayıflatan hareketler içinde olanlara yaradığını herkes iyi bilmeli derim..

Evet bir olduklarını ve birlikte hazırladıklarını 'umarım öyledir (!) de belirttikleri aşağıda ki açıklama ya hep birlikte bakalım..

 

*BASINA VE KAMUOYUNA*

Türkiye bir kez daha hukuksuz bir sabaha uyandı. Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerinin seçilmiş belediye başkanları görevden alınarak, yerlerine bu illerin valileri kayyum olarak atanmıştır. İçişleri Bakanlığının verilerine göre 418 kişi de gözaltına alınmış, aynı zamanda internete ve sosyal medyaya erişim de kısıtlanmıştır. Darbe sonrası yaşadığımız hukuksuzluklar, bir kez daha uygulamaya konulmuştur.
Bu utanca ikinci kez tanıklık ediyoruz. 2016 yılında da yine çok sayıda belediye başkanı gözaltına alınmış, aynı şekilde seçilen 96 belediye başkanlarının yerine kayyum atanmıştı. OHAL’in hukuksuz uygulamaları, OHAL kalkmış olmasına rağmen hız kesmeden devam ediyor. Demokrasi, hukuk bir kez daha askıya alındı, yerle bir edildi. 
31 Mart 2019 seçimleri arifesinde, “seçilirlerse kayyum atarız” tehdidi hayata geçirildi. YSK tarafından adaylıkları onaylanarak seçilen üç belediye başkanının, daha beş ay geçmeden devam eden ve henüz kesinleşmeyen soruşturma ve davalar gerekçe gösterilerek bir “idari karar” ile görevlerinden uzaklaştırılmaları, idarenin yargı üzerindeki vesayetini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu uygulama ile Türkiye’nin idari yapısının yanı sıra, yargısı da ağır bir darbe daha almıştır. 
Seçim ve onun tezahürü olan halk iradesinin, idari bir karar ile ortadan kaldırılması en hafif deyimiyle idari bir darbedir. Halk iradesine karşı gerçekleştirilen bu darbe, Türkiye’nin demokrasisine bir yarar sağlamayacaktır. Ayrıca daha önce İstanbul, Ankara ve başka illerde AKP’li belediyelerde uygulandığı üzere; görevden alınan belediye başkanlarının yerine, belediye meclis üyelerinden birinin başkan vekili olarak seçimine olanak vermeden doğrudan kayyum atanması, açıkça bir çifte standarttır. Bu hukuka aykırılığı daha da katmerleştirmiştir. 
Bizler; barış içinde bir arada yaşama fikrini, demokratik hukuk devleti idealine olan inancı da tümden ortadan kaldıran bu hukuk dışı uygulamayı kabul etmiyoruz. OHAL uygulamalarının devamı olan bu hukuksuz uygulamadan vazgeçilerek, görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarının derhal görevlerine iadesini talep ediyoruz.

Adana Barosu Başkanlığı, Adıyaman Barosu Başkanlığı, Ağrı Barosu Başkanlığı, Ankara Barosu Başkanlığı, Antalya Barosu Başkanlığı,  Artvin Barosu Başkanlığı, Batman Barosu Başkanlığı, Bingöl Barosu Başkanlığı,  Bitlis Barosu Başkanlığı, Bursa Barosu Başkanlığı,  Diyarbakır Barosu Başkanlığı, Denizli Barosu Başkanlığı, Düzce Barosu Başkanlığı,  Gaziantep Barosu Başkanlığı,  Hakkari Barosu Başkanlığı, Hatay Barosu Başkanlığı,  İstanbul Barosu Başkanlığı, İzmir Barosu Başkanlığı,
Kars-Ardahan Bölge Barosu Başkanlığı, Mardin Barosu Başkanlığı, Mersin Barosu Başkanlığı,  Muş Barosu Başkanlığı, Siirt Barosu Başkanlığı, Şanlıurfa Barosu Başkanlığı, Şırnak Barosu Başkanlığı, Tunceli Barosu Başkanlığı,  Van Barosu Başkanlığı, Yalova Barosu Başkanlığı

CHP'NİN YENİ İL BAŞKANI
 
İSTİFA RESTİNİ ÇEKTİ!
**YA LİSTE Mİ, YA İSTİFA MI KABUL EDİN!..
*Arşiv Haber: 18/03/2015 Tarhili Habr
Geçtiğimiz günlerde görevden alınan CHP Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem'in yerine atanan yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk istifa eşiğine geldi..

Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün GAZETECİ Fakir Yılmaz'ın kamuoyuna duyurduğu listesiyle Ankara'ya giden CHP'nin yeni Ardahan İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk'ün hazırladığı listesine Ankara'da müdahale edilmek istendiği, bu duruma kızan Cantürk'ün CHP Genel Merkezine 'Ya lisetmi, yada istifamı kabul edin' diyerej restini çektiği alınan ilk bilgiler arasında olurken, konu hakkında görüşlerine başurduğumuz Cantürk konuyla ilgili bugün kamuoyuna bir açıklama yapacağını belirtmesi 'Cantürk istifa mı etti?' sorusunu akıllara getirdi.
Kaynak: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Editör: Fakir Yılmaz

Bu haber 19942 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI