Reklam
Bugun...


CHP'li Meclis Üyesi Esenyurt Belediye Başkanlığına Aday!
ARDAFED'İN ÇAĞRISI YANKI BULDU..

CHP'li Meclis Üyesi Esenyurt Belediye Başkanlığına Aday!

Geçtiğimiz günlerde istifa eden ve kenara çekilen Necmi Kadıoğlu'nun yerine kimin seçileceğinin belli olacağı Esenyurt Belediyesi Meclisi yarın olağanüstü toplanıyor.
Alınan bilgilere göre 6'sı Ardahanlı olmak üzere toplam 45 Belediye Meclis Üyesinin bulunduğu İstanbul'un Esenyurt İlçesi Belediyesinin yeni başkanını seçmek için yarın karar alınacak.
4'ü AK Partili 2'si CHP'li olmak üzere 6 Ardahanlı Meclis Üyesinin başkanlığa aday olup, olmayacakları büyük bir merakla beklenirken Ardahanlı olan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Engin Doğru'nun yarın yapılacak olan oylama öncesi Esenyurt Belediye Başkanlığına aday olacağı ileri sürüldü.
**Ardahanlı AK Partili Meclis Üyelerinin
Tavrı Büyük Merakla Bekleniyor..
2'si Ardahanlı olmak üzere 13 Belediye Meclis Üyesi bulunan Esenyurt CHP'nin Belediye Başkan adayı olarak göstereceği kişinin Ardahanlı CHP Meclis Üyesi Engin Doğru olurken Ardahanlı Doğrunun aday olması halinde AK Partili Ardahanlı olan 4 ismin yani Esenyurt Belediye Meclis Üyelerinin tavırları ve kime oy verecekleri büyük bir merakla bekleniyor.
**İstanbul Genelinde ki Meclis Üyeleri de Esenyurt'ta Olacaklar!
İstanbul'da bulunan Ardahanlıların yoğun olarak yaşadıkları İstanbul'un Esenyurt İlçesi yerelin de iktidar olmanın fırsatının olabileceğini belirten ve bu yönde İstanbul genelinde ki tüm Ardahanlı siyasilere bir çağrıda bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu başta Esenyurt'ta ki Belediye Meclis Üyeleri, siyasiler, muhtarlar ve dernekler başta olmak üzere her Ardahanlıyım diyenin bu sürece ortak olması gerektiğine yönelik çağrısının da karşılık bulunduğu görülürken, 2019'a kadar Belediye Başkanlığı yapacak olan ismin belirleyeceği Esenyurt Belediye Meclisini İstanbul'da ki Ardahanlı Belediye Meclis Üyeleri ve diğer siyasilerin doldurması beklenmektedir.
Esenyurt'ta başkanlığı değil,
yardımcılığına razılar! Oda zor gibi..
Geçtiğimiz gün beklenen istifayı yaparak belediye başkanlığını bırakmak zorunda kalan Necmi Kadıoğlu'nun yerine kim gelecek tartışmalarının yaşandığı İstanbul'un Esenyurt ilçesinde ki Ardahan diasporası başkanlığı değil, yardımcılığı için yarışa girdikleri öğrenildi.
**Togay Çoban Direkten Dönmüş..
6'sı Ardahanlı olmak üzere toplam 45 Belediye Meclis Üyesinin yeni başkanı seçmek için bugün bir araya gelecek olan Esenyurt Belediye Meclisi yeni Beleidye Başkanını seçecek.
Erzurumlu olduğu ve AK Parti Esenyurt İlçe başkanının onayı, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının ve Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı öğrenilen AK Partili Ali Murat Alatepe'nin kesin olarak Kadıoğlu'nun yerine seçileceği öğrenildi.
Bir çok Ardahanlının yaşadığı ancak siyasetten istendiği şekilde güçlü olamadığı Esenyurt'un yeni beleidye başkanının belirlenmesi için İstanbul AK Parti İl Başkanlığına giden 5 isimin arasında Ardahan Hanaklı Togay Çoban'ın da adının olduğu ancak nedense ikinci ve kesin listede adının çıkarıldığı yönünde bilgi alınırken, bazı kişilerin başkanlıktan umut kesip, en azında bir beleidye başkan yardımcılığı almak için girişimlerde bulundukları ve Ardahanlı Meclis Üyelerini bir araya getirdikleri ancak meclis üyelerinin bir birleriyle anlaşamadıkları da alınan bilgiler arasında oldu.
**ARDAFED 'Aday Olun' diye Çağrı yaptı!
Ardahanlıarın yoğun olarak yaşadığı İstanbul'u Esenyurt İlçesinde Kadıoğlu'nun istifasıyla yakalanan bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken ve bu yönde bir kamuoyu açıklaması yapan Ardahan Dernekler Federasyonu başta Ardahanlı Meclis Üyeleri olmak üzere meclis üyelerinin aday olmalarını istedi.
ARDAFED'in yaptığı açıklama şöyle;
*TAM* *ZAMANIDIR*!
O Çok bahsedilen ama ne hikmetse bu güne kadar görünemeyen ve hissedilmeyen *ESENYURT'TA* *GÜÇLÜYÜZ* *İDDİASI* ! ama bir türlü güçlenemediğimiz günü yakalamanın tam zamanıdır...
*Sayın Ardahan'lı* *Esenyurt Belediye* *Meclis Üyeleri*;
Komşu ilimiz Karslı ve Iğdırlı diğer Esenyurt Belediyesi meclis üyelerimizide yanınıza alarak Esenyurt Belediye Başkanlığına aday olun.
Evet; Esenyurt'ta gerçek anlamda güçlü olmak için Kadıoğlundan boşalan Esenyurt Belediye Baskanlığına Aday olmanın tam zamanıdır ...
*Yürekli* olun..
*Cesur* olun..
*Arkanızdayız*..
Tüm desteğimizle *yanınızdayız*.
*Fakir* *Yılmaz*
Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı
Gazeteci
05322678015
**Dün Dediklerimiz Dinlenseydi,
Bugün Esenyurt Başkanı Ardahanlı Olurdu..
Harun Olmaya Gelip, Karun Olup Gidenlerin çoklukta olduğu İstanbul'un Esenyurt ilçesinde çok olduklarını belirtip, siyaset başta olmak üzere hiç bir alanda yok olduklarını bir türlü fark edemeyenlerin Necmi Kadıoğlu'nun gidişiyle bir kez daha eli boş kaldıklarını izlemekteyiz..
6'sı Ardahanlı, 3'ü Karslı ve bir çoğu Iğdırlı, doğulu olan meclis üyelerinden oluşan Esenyurt Belediyesini Meclisinde bir araya gelip, 'Bizde Varız' diyemeyenlerin bizleri temsilyette ne kadar yeterli olduklarını da görürken, aynı isimlerin kendi aralarında bir uzlaşıp, bir birlerine omuz veremediklerini de üzülerek duymakta, öğrenmekteyiz..
Başta dernekçilikte olmak üzere her konuda çok kültürlüler (!) korusu olduklarını ileri sürüp, bir şarkı bile söylemeyi beceremeyenlerin oluşturduğu sözüm ona önder topluluğunun içler acısı halini bir kez daha gördüğümüz bir süreçte 'AK Parti İlçe Başkanlığına Bir Ardahanlı Aday Olmalı' yönünde ki çağrımızın aslında bugüne yapıldığını anlamayanların 'İş işte geçtikten sonra' diz dövdüğünü de öğreniyoruz..
Esenyurt'un başta biz Ardahanlılara olmak üzere oradaki sözde önderlerin bu topluma yarattığı bataklık olduğunu ve bu bataklığın kurutulması için mevcutların sahada çekilmeleri için siyaset ve toplum baskısına ihtiyaç duyulduğunu anlatırken birilerinin başta bana olmak üzre bu yönde çağrı yapan, yazı yazan ve bunları uyaranları dinlemeyi bırakın, arkalarında demediklerini bırakmıyordular.
Hala da öyleler..
Ve bugün kendilerinin yarattığı bataklıkta battıklarına şahit olmaktayız..
Peki şimdi ne yapılmalı, nasıl bir yol izlenmeli diye düşünüp, soracak olursak bana göre önce baştan alınmalı ve göç değil denmelidir..
Ve en önemlisi şu an Esenyurt siyaset sahasında olanları ve onları körü körüne izleyip, yol göstermeyen ve bataklığa iyice saplanmalarını bekleyenler iki ellerini başlarının altına koyup, bir araya gelme kararı alarak, hatalar, günahlar sevaplar tartışılmadan ama eteklerinde ki taşlar dökülerek yeni bir yol haritası çizmelidirler..
Ve hedef 2019 deyip, el ele vermenin zamanıdır demeliler..
Çünkü Esenyurt bataklığını yaratanlar ile bu bataklığın kurutulması gerekir diyenlerin bir birlerine ihtiyaçları olduğunu Kadıoğlu'nun gidişinde bir kez daha ortaya çıkmış olduğu al açık ortadadır..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0532 2678015
**Esenyurt’tan Sonra Beykoz Çıkarması!
İstanbul’da güçlü bir lobi oluşumu için mücadele eden İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu bir taraftan çatısı altında bulunan derneklerle iş birliği, dayanışma içinde çalışmalar yürütürken, diğer taraftan da da İstanbul’da ki Ardahanlıların gerek siyasi gerek ise ekonomik işbirlikleri için mücadeleye devam ediyor.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın göreve gelmesi ardından iki derneğin daha katıldığı ARDA/FED diğer bir taraftan da iki kez Ardahanlı işadamları ile bir araya geldikten sonra Ardahanlıların yoğun yaşadığı İstanbul’un Esenyurt İlçesinde ki partilere ziyarette bulunarak, Ardahan Federasyonun varlığını  ve Ardahanlıların siyasi parti temsilcilerinden beklediklerini hazırladığı dosyalar ile Esenyurt’ta ki siyasi parti temsilcilerine anlattı.
Çatısı altında olmayan Ardahan Dernekleri ile yeniden temasa geçen ve oluşturulmak istenen GÜÇLÜ ARDAHAN LOBİSİ için bir olmaya davet eden Ardahan Dernekler Federasyonu bu haftada yine bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un gözde İlçelerinden olan Beykoz’da ki siyasi parti temsilciliklerine bir dizi ziyarette bulunacak ve burada ki Ardahanlıların siyasi beklentilerini TBMM’sinde grupları bulunan siyasi partilere aktaracak. Beykoz Ardahan İl Derneğinin eşlik edeceği ARDA/FED’in Beykoz çıkarmasına bu ilçede bulunan belediyede ki Ardahanlı Belediye Meclis Üyeleri de ARDA/FED heyetine eşilik etmeleri bekleniyor.                 Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.comKaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ARDAHAN DERNEKLERİ

Bu haber 4469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI