Reklam
Bugun...


CHP Yönetiminde 2 Göleli Girdi, 1 Göleli Giremedi!..
Geçtiğmiz gün yapılan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğu ve yeniden Genel Başkan seçildiği Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay'ı arıdnan yapılan Parti Yönetimi ve Meclisine iki Göleli yeniden seçildiler. İstanbul Büyükşehir'e aday olamayan Arahan Göleli Gürsel Tekin bu kurultayda da liste dışı kaldı.

CHP Yönetiminde 2 Göleli Girdi, 1 Göleli Giremedi!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Uzun süredir Kılıçdaroğlu'na danışmanlık yapan Göleli Deniz Demir'in bu kez Parti Meclsine girdiği görülen kurultay da yine Göleli olan Av. Sezgin Kaya yeniden Yüksek Disiplin Kuruluna girdiği görüldü.
CHP'li Ardahan, Hanak, Damal Beleidye Başkanları ve CHP İl Başkanının oy kullandığı kurultayda Ardahan/Göleli olan İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'nin yeniden aday olduğu MYK üyeliğine seçilemedi.
Yüzde 28'i geçemeyen CHP

Son olarak Ayasofya kartını açıp, Suriye'deki Emevî Cami'sinde değil İstanbul Ayasofya'da Kuran'ı kerim okuyup iç politikaya olduğu gibi dünya siyasetine meydan okuyan Başkan Recep Tayyip Erdoğan MHP ile birlikte 2023 yılına doğru hızla giderken karşısındaki güç, muhalefetin ana gemisi olan Cumhuriyet Halk Partisi de 37. Kurultayını yapıyordu.
Ve Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan olmak için çıktığı kurultay sahnesinde yeniden sıralıyordu var olan tüm sorunları.. 
Tabi Kılıçdaroğlu sahneye çıkmadan önce tv kanalları kurultaya katılanlarla röportajlar yapıyorlardı.. Ve birçok solcu konuşmacı mesajlar veriyordu...
Yani, CHP'lilerin ve solcuların dinci, diğer kesimin muhafazakâr kesim dediği kesimden ''oy alırız'' düşüncesiyle konuşmalarında dini söylemlere dikkat çeken satırlar eklemeyi unutmuyorlar...
Yani İmam Hatiplere onay veren, Trabzon Ayasofya, İstanbul Çamlıca, Karadeniz sahilindeki deniz manzaralı cami dahil olmak üzere onca caminin yanında  sanki cami azmış  gibi İstanbul Ayasofya'ya ses çıkarmayan ince mesajlar yollayan konuşmacılardan sonra '' Edirne'den, Ardahana'' adlı şarkı eşliğinde kürsüye tek aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu geliyordu..
Ve onca seçim ve ankette %28'i bir türlü geçemeyen bir partinin genel başkanı olarak iktidara geleceğini iddia edip, iktidar olduklarında yapacaklarını tek tek sıralamaya başlıyordular..
Gerçi aynı Kılıçdaroğlu, yani  duruşuyla, söylemleri ile sevdiğim ve Deniz Gezmiş anlayışı ile hareket ettiğine inandığım ama onunda diğer genel başkanlar gibi CHP'nin Kozmik odasını aşamadığını ve bu nedenle o beklenen başarıyı sağlayamadığını bilsemde anlattıklarını, dediklerini, öne sürdüğü fikirlerinin Erdoğan'ın başkanlık ettiği iktidar tarafından ilk etapta çok kızsalarda zaman içinde dikkate alınıp, hayata geçirildiğini de iyi bilmekteyim..


Çünkü bir türlü %28'i aşamayan Kılıçdaroğlu'nun anlattıkları, söyledikleri, önerdikleri fikirlerinin birçoğuna iktidarda katılıyor ve zaman içinde hayata geçirip, CHP iktidarına gerek yok dedirtmeyi başarıyor..
Evet, Selahattin Demirtaş gibi Kemal Kılıçdaroğlu'da Başkan, Başbakanlık yapacak çok iyi birer liderler.. Ama Başkan Erdoğan gibi yeri geldiğinde kozmik odaları ellerinin tersi ile itemedikleri için bir türlü %13'ü, %28'i aşamadıkları diğer bir gerçek olarak sol muhalefetin önündeki en büyük engel olarak karşılarında durmakta.
Bu engeli, Erdoğan ile birlikte Ayasofya'da namaza giden sağ anlayışlı siyasetçi Akşener'li İYİ Parti ile mi ya da hafta başında partisinin İl Kongresi için Ardahan'da olacak olan muhafazakâr kesime hitap eden AK Parti'den ayrılan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisiyle mi, ya da Davutoğlu ile AK Parti'den ayrılıp ama bu ayrılıktan kısa süre sonra Davutoğlu'ndan da ayrılarak, ANAP ruhlu bir parti kurduğunu iddia eden ve DEVA adlı yeni bir parti kuran eski bakan Ali Babacanla mı veya önümüzdeki günlerde CHP'ye verdiği desteği çekeceğini sanki ima eden HDP ile mi aşıp, iktidar olur mu bilmem ama CHP'nin önce %28'i aşması için kendisini aşan bir siyaset ortaya koyması gerekir..


Yoksa solcu, alevi seçmenin oluşturduğu % 28'ide ''Allah'ın izni'' ile deyip, arttıramaz tam tersi %25'lere indirip, iktidar olmak için' 'İktidar Kurultayı, 2. Cumhuriyet Beyannamesi'' ile de olsa bir 50 yıl daha bekler CHP...

CHP'DEN SONRA
DSP VE DP'NİN ADAYLARI..
arşiv haber 03/04/2015 tarihli haber
TÜRKOĞLU, AKÇAY VE..
7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi kimin hangi partide milletvekili adayı olacağının tartışıldığı şu günlerde CHP'nin aynı isimle, DSP'nin Ömer Türkoğlu, Demokrat Parti'nin ise Kutluhan Akçay ile 1. Seçime gidecekler..

*İSTANBUL'DAN HDP ADAYINA 5O BİN TL!..

64 Gün kalan Genl Seçimler öncesi merakla beklenen 'Kimler hangi partiden milletvekili adayı olacak?' sorsuna yavaş yavaş cevap verilmeye başlandı.

Ardahan'da seçimi alacak partilerin başın da gelen Cumhuriyet Halk Partisi'nin Haziran 2015 Milletvekili adayının mecut milletvekili olduğu, Demokratik Sol Parti'nin Mali Müşavir Ömer Tükoğlu ve Demokrat  Parti'nin ise Ardahanlı İşadamı Kutluhan Akçay'ı aday göstereceği öğrenildi.

Öte yandan 10 Milletvekili Aday Adayı olduğu Halkların Demokrat Partisi İl Başkanın geçtiğimiz günlerde gittiği İstanbul'da adayı adına verilen bir yemekte 50 Bin TL. yardım topladığı ileri sürüldü.

**ATALAY İRAN'A GÖTÜRÜLSE LİSTE 1.

CHP'nin mevcut milletvekili ile, DSP'nin Ömer Türkoğlu ile, Kutluhan Akçay ile 2015 Genel seçimlerine gideceği bilgilerinin alındığı şu günlerde İran'a gidecek olan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle birlikte mevcut milletvekilini götürmesi halinde AK Parti'nin Ardahan adayının yine şu anki milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın olacağı belirtilmektedir.

**ATALAY ADAY EDİLİRSE HDP VE MHP'NİN ŞANSI ARTAR..

Yeniden aday edilip, edilmeyeceği merakla beklenen Prof. Orhan Atalay'ın yeniden aday edilmesi halinde Ardahan'da HDP ve MHP'nin bir milletekili çıkarabieleceğide önde gelen tarışmaların başında gelmekte.

**CASİM YILMAZ VE HÜSNÜ BEDİROĞLU'DA ADAY..

Ardahan'ın yanı sıra başta İstanbul'da olmak üzere diğer iller de çeşitli partiler de milletekili adayı olan Ardahanlı siyasiler de adayların resmen açıklanacağı 7 Haziran'ı bekliyor.

İstanbul MHP'den Hümmet Tatar'ın, AK Parti'den Dr. Fatih Mehmet Avşar Veysel Karatay, Caner Kayıkçı, Ünsal Kılıç, HDP'den İsmet Koç gibi isimlerin yanı sıra Ardahanlı Avukatlardan Casim Yılmaz'ın CHP'den Konejan Milletekili Adayı, Gazeteci Hüsnü Bediroğlu'nun ise DSP'den İstanbul Milletekili Adayı olduğu öğrenildi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI