Reklam
Bugun...


CHP’li Başkan Defalarca Mühürlediği AK Partili Binanın Açılışına Katıldı!, Yol Ortasına Yapılan Binaya Kurumsal Kiracı!
2 Ekim’de yeni başkanını belirlemek için seçime gidecek olan Ardahan ATO Meclis Başkanı Ardahan esnafının kepenk kapatmasına sebep Olacak kurumsal bir firmaya kiraya Verdi.

CHP’li Başkan Defalarca Mühürlediği AK Partili Binanın Açılışına Katıldı!, Yol Ortasına Yapılan Binaya Kurumsal Kiracı!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis başkanı Sebahattin Gündoğdu Karagöl mahallesinde faaliyete geçirdiği işyerini kurumsal bir firmaya kiraya verdi. 
Yapımı aşamasında yol ortasınayapıldığı iddiaları ile çokça tartışmalara konu olan Gündoğdu’nun binası inşaat sürecinde Karagöl mahallesinin ana arteri olan yolun ortasına yapması sebebiyle tartışmalara yol açmıştı.

Başkan Mühürlediği Binanın Önünde Poz Verdi!
Bu süreçte CHP’li Belediye Başkanı tarafından birkaç defa mühürlenen inşaat tamamladı. 
Binanın yapımı sürecinde Ardahan esnafından bir çivi dahi almadığı ve inşaat için kullanılan malzemenin büyük bölümünü Ardahan dışında getirttiği öne sürülen  Gündoğdu bundan dolayı ağır eleştiriler ile ve sert tepkiler ile karşılaşmıştı. 


Söylenenleri ve yazılanları hiç dikkate almayan Gündoğdu son olarak işyerini kurumsal bir firmaya kiraya vererek tepkileri toplamaya devam ediyor.
Bu süreçte mağaza açılış müjdesini, inşaatını yol ortasına yaptığı için birçok kez mühürleyen Ardahan belediye başkanı Faruk Demir verdi.
Demir’e amcasının oğlu MHP İl Başkan Yardımcısı Sebahattin Demir ve İmar Müdürü eşlik etti.

YERLİ MALI, MİLLİ MİLLETVEKİLİ!..

Kapatılan onca köy okulunun da aralarında olduğu okullar da kalan Yerli Malı Haftasını hatırlayan var mı bilmem ama yerli üretimin ne kadar önemli olduğu bir sürecin ekonomik sorununu anketlerde hissedenler 21 yılda tek haneye indiremedikleri gibi inanılmayan TUİK'in % 80, piyasaların %180 dediği enflasyonun ha bugün, ha yarın yok canım Karadeniz'de çıkacak gazla 2023'te ortadan kalkacağını iddia ede dursunlar yerli milletvekili arayışlarının da 2015 yılından bu yana hala sürdüğünü gözlemliyoruz.
Evet, cumhurbaşkanı olmasına karşın bununla yetinmeyip yanına aldığı AK Parti Genel Başkanı ile birlikte devletin tam takır olmuş denen hazinesinde kalan kaynakları ile çıktığı açılış, buluşma mitinglerinin en sonuncusu olan Sakarya'da gençlere marşını okutan Recep Tayyip Erdoğan yine çok tartışılacak bir açıklamada bulundu.
Putin'in savaş için Erdoğan'ın ise '"Seçime kadar kesintisiz devam edecek bir kampanya ile 81 vilayetimizin tamamındaki gençlerimize yönelik büyük bir gönül seferberliğine çıkıyoruz."' diyerek seçim için gençleri seferberliğe çağırdığı geçtiğimiz hafta sonu AK Parti tişörtleri giymiş AK Partili gençlerle Sakarya'da buluşuyordu.
Bu 'yok yapmayabilir' denen seçim mitingi olduğu alenen belli olan toplantıya bayrağını alıp, miting alanına gelen ama giderken de bayrakları çöpe atan, üzerine oturan, yere serip üzerinde şimişka kıran atan severleri bile şaşırtan Erdoğan’ın sözleri aynen şöyleydi.
“Benim bugün buradan, milletimden, ekranları başında bizi izleyenlerden ve özellikle gençlerden bir ricam olacak. Yaklaşan seçimlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne hangi partiden olursa olsun fark etmez,  O vereceğiniz parti, aday hangisi olursa olsun ama yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum. Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur”


Yani işin kısacası 21 yıl yetmedi 5 yıl daha diyen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden seçime doğru giden ülkedeki seçmenden bu kez hem en çok milletvekili istiyor hem de bununla yetinmeyip, bunların mutlaka yerli olmasını istiyordu.
Yani Türkçesi milletvekillileri de kendisi gibi Türk olmalıydı...
Çünkü herkesin bu yönde anladığı Erdoğan’ın yerli dediklerinden Ardahan’da da var..
Ve benim gibi Kürtlerin direk Türk demeyip, yerli dediği Türklerden milletvekilleri seçilmesini istiyor sayın Erdoğan..
Gerçi sonradan toparlamaya çalışsa da, gün geçtikçe yerlinin hası olmaya başlayan Erdoğan’ı başta saf kan yerli olduğunu ileri süren ortağı MHP Genel Başkanı Bahçeli olmak üzere anlayan anlamıştı.
Peki sormazlar mı?
Senin 4 dönemdir aday yaptığın ve senin adınla adeta beleşten seçilen Ardahan'ın Profesör vekili, AK Partililerden çok CHP'li Belediye Başkanı ile kurdeleler kesen, CHP'li senato başkan yardımcısı akrabası adına ağaçlar diken, mevcut demir Rus köprüsü çürükken AK Partili Köksoy döneminde yapılan ayakları hurdaya gönderip yeni köprü temelleri atan CHP'li Başkanla kanka olan Orhan Atalay’da yerli midir?
Benim bildiğim değil..
Bilmem ama HDP’nin yada 6'lı masanın yerli olmayan adayı ile yeniden yarışmayı düşünen ve Peker'in ifşa edip, sarayda nazik adıyla sağlık sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Korkmaz Karaca'nın gidişiyle bir hayli rahatlayan 3 dönem kuralını aşıp, 4 dönemdir vekil olmasına karşın ilçesini Ardahan'a bağlayan bölünmüş yolu bitirip, birleştiremeyen, Ulgar, Sahara, Mozoret tünellerini deldiremeyen, Petrol çıkacağı söylenen bölgede yapılacak denen Durançam sulama barajını havaalanı gibi öteleyen, valisi, savcısı, hakiminin depreme dayanıklı olmadığı tespit edilen binada oturduğu Ardahan merkezde olmasına karşın ilçesine sgs ve yeni hükümet binası, kayak merkezi, yüzme havuzu yaptıran ama TOKİ'leri yaptıramayan, Orman İşletmesini açtıramayan Atalay yerli değil, benim gibi Kürttür bilesin sayın yerli arabasına hala binemediğimiz Erdoğan..

arşiv haber 16/05/2015 tarihl haber/yorum

BU HALK SİZİ REZİL EDECEK

SAFFET KAYA'YA GÖLE'DE BÜYÜK İLGİ

Ekibiyle birlikte Göle'ye giden Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Göle Merkez Camide cuma namazını kıldıktan sonra seçim bürosuna geçerek burada kendisini bekleyen sevenlerine bir konuşma yaptı.
Göle de ciddi bir seçim çalışmasının içine girdiğinin sinyallerini verdi . 
Çok sert bir şekilde konuşan Kaya halkın telefonlarına cevap vermeyenleri bu halk vezir etmesini de bilir rezil etmesini de bilir dedi.

Cuma namazından çıktıktan sonra seçim bürosuna doğru yürürken kendisini görenlerin ilgi odağı haline gelen 20.21.ve 23 dönem milletvekili Saffet Kaya seçim bürosunda beraberinde gelen eski Ak Parti il başkanı Nusret Koyuncu ile Göle Eski Belediye Başkanı Mahmut Toprak ile beraber birer konuşma yaparak kendisini bekleyen sevenlerine ciddi açıklamalarda bulundu.

**Koyuncu Hakkım varsa  helal etmiyorum.
İlk olarak seçim bürosuna gelen ve dışarda beklayen Saffet Kaya destekçilerine bir konuşma yapan Nusret Koyuncu Orhan Atalay'ı ve Danışmanı ile Ankarada ki makam şoförünü sert bir dille eleştirdi.

Katılımcıların Miraç kandilini kutlayan Koyuncu seçim çalışmalarına yeni katılan ekibi tanıttı. Kimseyle bir sıkıntıları olmadığını hiç bir siyasi partiyle sıkıntıları olmadığını belirten Koyuncu halkın telefonlarına çıkmayan kendini yüksek görenlerle bize yıpranmış diyenlerle sorunları olduğunu belirtti.Yunus Baydar'la ilgili de konuşan Koyuncu Yunus baydar önce basına kendisi hakkındaki iddialara çıkıp cevap vermesi gerektiğini ve kendisini temize çıkartıktan sonra halkın karşısına çıksın dedi.

Saffet Kaya'nın mazlumun yanında yer alan ekmeğini halkla paylaşan biri olduğu için halkın içinden biri olduğu için onun yanından yer aldığını belirten Koyuncu Geçmiş dönemde Mahmut Toprak'la beraber gece gündüz Orhan Atalay'ın seçilmesi için çalıştıklarını belirtip Atalay çıkıp bizim için onlar yıpranmış dedi benim hakkım sende varsa helal etmiyorum dedi.

**Ben yalancı ve müfteri değilim..

Atalayın ismini başbakana ben ve Cengiz Çapan verdik dedim gazete yanlış yazdı hatta ben çıkıp açıklamada yaptım ben öyle söylemedim  ama o bana yalancı ve müfteri dedi ben yalancı ve müfteride değilim bir ilahiyatcı profösöre böyle laflar yakışmaz diyen Koyuncu 
Atalay'ın danışmanı ve yeğeni şoförü halka küfür edip tehtit ediyor bir arkadaşımızı arayıp ağza alınmayacak küfürler etmiş diyerek tepki gösterdi .

**Halk nezdinde Atalay ve Baydar yok..

Muhtarları toplayıp tehtit etmekle yardım gelmez diyerek olmaz diyen Koyuncu Profösör olabilirsin ama halka eğilmek çok önemlidir dedi. Kimin kazanacağını sandıkta göreceğiz diyen Koyuncu 2-0 yapacağız diyenler yok yok sıfır elde var sıfır dedi.Atalaya yok hele Yunus Baydar ise hiç yok dedi.
Bütün adaylara ve siyasi partilere başarı dileyen Koyuncu Kim kazanırsa kazansın dürüst yalansız hilesiz ve tehtitisiz bir seçim olsun her kes özgür idradesini kullansın sandıkta ve özgür iradesini kullanan oy veren kardeşlerimiz halkın adayı olan Saffet beyin yanında dedi.

**Ardahan'da Saffet Kaya ve HDP Var..

CHP 'nin de Ensar Öğüt'ünde olmadığını belirten Koyuncu Saffet Kaya' nın ve HDP'nin kazanacağını belirtti.

**Mahmut Toprak'ta Saffet Kaya'nın Yanın da..

Mahmut Toprak Saffet Kaya gerçekten bu halka faydalı olduğu için bugün  ben burdayım

Daha sonra konuşan Göle Eski Belediye Başkanı Mahmut Toprak herkesin Kandilini kutladıktan sonra Kendisinin Belediye başkanı olduğu dönemde Saffet kaya'nın kendisine destek verdiği için ve gerçekten Saffet Kaya'nın bu memlekete gerçekten faydalı bir şahsiyet olduğu için bu gün ben burdayım dedi.

**7 Hazirandan sonra her kes dünyanın kaç bucak olduğunu görecek..

Orhan Atalay bizim kardeşimizdir, arkadaşımızdır gönüldaşımızdır ,dedi. Geçen seçimde köy köy gece gündüz komşumuz olması ,arkadaşımız olması,ilahiyatcı olması, belki akrabamız olması münasebetiyel gecemizi gündüzümüze katarak 23 bin oy aldı Orhan Atalay .Niye ?bizim cefakar ve fedakar arkadaşlarımızın desteği sayesinde .

O günden sonra sorarmısınız Mahmut Toprak diye biri varmı yok mu desteği varmıydı yokmuydu diye bir sorarmısınız bırakın Mahmut Toprağı dava arkadaşlarının hepsi öyle sanki yokmuş gibi hiç bir destekleri olmamış gibi davrandı dedi. 7 hazirandan sonra Atalayın kaç oy alacağını hep birlikte göreceğiz .
Bu halk Saffet Kaya'yı Bağımsız aday olarak parlemantoya gönderecek ve onu aday etmeyenler dünyanın kaç bucak olduğunu görecekler dedi.

Kaya  kimsenin haddi değildir ki Göle'mizin yetiştirdiği bu müstesna değerlere yıpranmıştır demek.

Daha sonra konuşan Bağımsız aday Saffet Kaya her zaman onurlu bir duruş sergiliyen birlikte çalışmaktan onur ve şeref duyduğum Mahmut Toprak kardeşimize teşekkür ediyorum. Hiç kimsenin haddi değildir ki Göle'mizin yetiştirdiği bu müstesna değerlere yıpranmıştır demek .

**Önemli olan gönülleri kazanmak..

Seçime gidersin kazanırsın kaybedersin hiç önemli değildir. Önemli olan itibarınızı gönüllerde ki yerinizi kaybetmemenizdir. seçim kazansanız bile gönüllerde ki yerinizi kaybettiğiniz anda işde ozaman kaybetmişsinizdir.

Mahmut Toprak kazansada kaybettsede Göle halkının gönlünde şereflice hizmet etmiştir Allah kendisini var etsin .Ne bizim ona ne de onun bize vefasızlığı asla olmamıştır.Vefasızlık imansızlıkdır diyen Kaya vefasız insan gitsin imanını sorgulasın altını çizerek söylüyorum vefasız insan ihanetçidir dedi.

**Ben Saffet Kaya olarak Kaya ailesinin milletvekili olmadım mazlumun garibanın yoksulun vekili oldum.. 

45 kmlik Ardahan Göle arası Duble yol 4 yıldan beridir bitmemiştir millet dağa asfalt çıkarıyor 45 km lik yol 4 yıldan beridir bitmemiştir.Hastane eserimiz 4 yıldır bitirilememiştir. Ben Saffet Kaya olarak kaya ailesinin milletvekili olmadım mazlumun garibanın yoksulun vekili oldum .Kendi ailemden kimseye iş vermedim utanırım hicap duyarım kesinlikle halkımın yüzüne bakamam diyen Kaya siz kendi ailenizi işe koyacaksının mazlumun,garibanın geleceğiyle oynayacaksınız. Böyle bir şey kabul edilemez .

Millete tepeden bakacaksınız telefonlara bakmayacaksınız . Kızı kaçan beni arıyor diyeceksiniz bu halkın onuruyla oynayacaksınız. Danışmanınız millete hakaret edecek havaalanı gelecek istemeyeceksiniz ,antropol gidecek .Göle ilçemizden alay gidecek Orman işletmesi gidecek ,cezaevi gidecek ortada yoksun.Ben adayım diyeceksin Posofa gideceksin Göle bana oy vermiyor bana sahip çıkın diyeceksin Göle sana oy vermiyorsa hiç bir ilçe sana oy vermeyecektir önce kendi ilçenin gönlünü kazanda ondan sonra git diğer taraftan oy iste. Benim kimseyle işim yok ben hizmet neden gelmedi diye soruyorum bunun hesabınıda soracağım .

%10 barajı kesinlikle kalkmalıdır..

Bu memlekette %1O barajı demokratik bir baraj değildir asla kabul etmiyorum Türkiyede umuyorum ki çoğulcu demokrasi adına bu baraj illetinden kurtuluruz ve HDP de umarım ki barajı aşar ve meclise girer . Ardahan halkı hem Orhan Atalay'a hemde Ensar Öğüt 'e gerekli vercektir diyen Kaya'nın konuşması sık sık alkışlarla kesilirken Vekil olmadığımız zamanda bu halka hizmet ettik telefonumuz 24 saat açıktı eğer ben inansaydım Orhan Atalay'a,Ensar Öğüt'e kesinlikle aday olmazdım dedi.

**Bu halk sizi vezir ettiği gibi rezil etmesinide bilir..

Her iki aday da partileriyle işim yok ama  kesinlikle büyük bir hezeyanla çıkacaklar. Bu halk sizi vezir ettiği gibi rezil etmesinide bilir dedi. Bizim başkaldırımız istenmeyenlerin bu halkın önüne getirilmesinedir bizim isyanımız bu halkın iradesine ve onuruyla oynanmasınadır. Biz elbetteki Ak Parti hükümeti döneminde bu halka hizmet ettik her ay bir bakan getirdik at binenin kılıç kuşananındır.

Daha sonra konuşmasına son veren Kaya ekibiyle beraber seçim çalışmaları için köylere gitmek üzere ilçeden ayrıldı. Kaynak: Ömer Turan
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 3248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI