Reklam
Bugun...


CAMİLER AFAD'A, HACILAR KARANTİNA DA!
Başkan Erdoğan'ın başta, insan sağlığı ve ekonomiyi alt üst eden Kovi-19 Virüs karşı 19 yeni önlemin alındığını ilan ettiği ülkemizin Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Ardahan'da da çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor.

CAMİLER AFAD'A, HACILAR KARANTİNA DA!

Dini görevleri Hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklardan dönen Ardahanlı hacıların Ardahan'da ki öğrenci yurtlarında 14 günlük karantinaya alınırken, sağlık ve AFAD ekipleri başta olmak üzere yetkililer de insanların toplumsal olarak bulundukları alanları dezenfekte ederek büyük bir kampanya başlattılar.
**MÜFTÜLÜK UYARDI!..
Halka açık bir çok iş yerinin kapatıldığı, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadığı, çıkanların maskeli gezdiği Ardahan'da kutsal topraklarda gelen hacıları 14 günlük karantinaya alıp, öğrenci yurtlarına yerleştiren Ardahan İl Müftülüğü de bir açıklama yaptı.
Önlemlerin alınmaya devam ettiği Ardahan Ardahan İl Müftülüğü yaptığı yazılı açıklaması şöyle;
'Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılarak tedirginlik oluşturan Koronavirüs hastalığı, ülkemizde görülmeye başlamasından itibaren Devletimiz başta olma üzere kurum ve kuruluşlar tarafından tedbirler alınmaya başlamıştır.

Ardahan İl Müftülüğümüz, dünya genelinde görülen koronavirüsün ilimizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla süreç içerisinde çeşitli tedbirler almaya başlamıştır. Bu tedbirlerin en başında dezenfekte çalışmaları gelmektedir. Afat ekipleri tarafından İl Müftülüğümüzün bünyesinde bulunan; müftülük binası, aile dini rehberlik bürosu, camiler, 4-6 yaş Kur’an kursları, hafızlık Kur’an kursları ve abdesthaneler ilaçlanarak dezenfekte edilmiştir. Dezenfekte çalışmaları görevlilerimiz tarafından düzenli olarak yapılmaya devam edecektir. Din görevlilerimiz de görevli oldukları camilerde hijyene dikkat ederek, temizliğe özen göstereceklerdir.

Koronavirüsün yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından gönderilen talimatlara uymak ve konulan kurallara riayet etmek gerekmektedir. Bu süreç içerinde dezenfekte ve hijyene özen gösterilmeli, kalabalık ortamlardan uzak durulmalıdır.'

ARABAYI SAKLAYARAK VİRÜSTEN KAÇAMAZSINIZ!..

Bana göre zengin hastalığı olan ve Başkan Erdoğan'ın çıkıp bu saçmalığa son vermesi gereken bir sürecin yaşandığı ve asıl gündemden iyiden iyiye uzaklaşılan ülkede , 'Virüs var' diyerek halkı içeri kapatan idarecilerin yanı sıra siyasilerin kendilerinden beklenen hizmetleri sorgulatmamak için yatak odasına ,yorgan altına kadar giren teknolojinin de yardımıyla hemen her gün hatta saat başı yeni gündemler yaratmakta bir hayli uzmanlaştılar..

Asıl amacın yapacaklarını taahhüt edip, verdikleri bu vaatleri yerine getiremeyen idareci ve siyasilerin kendilerine yönelik gelecek olan tepkileri bertaraf etmek ve asıl gündemi unutturmak için ortaya attıkları son gündem Coronavirüsü olurken bazı yerel siyasilerin de beceriksizliklerini saklama çabasıyla  2 kişinin bir araya gelememesi gerektiği belirtilen şu günlerde kendilerine yakın sözde muhabirleri makamlarına çağırıp, başarısızlıklarını saklama adına temcit pilavı gibi ısıtıp, ısıtıp suçu eski yöneticilere yüklemekle ya da başına geçtikleri makamların kapılarına bir değil üç yeni kapı ekletip, ulaşılmaz hale getirirler ya da o bazı sözde iş adamları yaftası içinde gezip, hiç bir işinin olmadığı gibi asıl işlerinin sahtekarlık olduğunun ortaya çıkmaması için 'Yurt dışındayım, Toplantıdayım' diyerek makama gelmez, makamların bulunduğu binaların önündeki arabalarını saklayıp, arka kapıdan içeri girerler..
Evet son yerel seçimlerin üzerinden neredeyse 1,5 yıl geçtiği şu günlerde gündemi alt üst eden ve asıl gerçek gündemi öteleyen Coronavirisünün imdatlarına yetiştiği genel siyasiler gibi yerel siyasilerin yanı sıra kamu görevlilerinin yapması gereken işleri de, seçimlerde  bir  fazla oy almak için 'Oğlunu, kızını işe koyacağım' diyerek verdikleri sözlerini öteleme fırsatı buldular.
Ve en önemlisi zaten içinde olmadıkları halktan iyiden iyiye kopmanın stresi ile makamlarına gelmez olurlarken buna da kendi makamlarını ilaçla yıkatırlarken insanların dışarı çıkmamasını istedikleri evlerin ne durumda olduğunu da düşünmeden 'Evden çıkmayın' kampanyasını uydurmaya başladılar.
Makam arabalarını başında bulundukları makamların bulunduğu binaların önüne çektirmeyip gelene, gidene 'Başkan yok' dedirten bu idarecilerin geride kalan 1,5 yılda ne yaptıklarına baktığınız da ise o başında bulundukları kentlerin var olan sorunlarının hiç azalmadığı gibi kambur üzerine kamburlarla bir hayli arttığını da görmek mümkün.

Neyse daha çok yazıp, virüsü unutturmadan ve beyleri rahatsız etmeden sağlıklı bir gün dileyip, bitirelim yazımızı diyerek..

Kovid-19 Virüsü 59'lukları Vuruyor!
Kovid-19 Virüsü 59'lukları Vuruyor!
arşiv haber 14/03/2019 tarihli haber
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili istatistiki bilgilerin yer aldığı worldometers.info sitesine göre, şimdiye kadar virüs 129 bin 185 kişide tespit edilirken, 68 bin 657'si iyileşti. Tedavisi devam eden 55 bin 779 hastanın yaklaşık yüzde 90'ını oluşturan 50 bin 68'inin durumu hafifken, 5 bin 711 hastanın durumu ciddiyetini koruyor. Virüs nedeniyle hayatını kaybeden 4 bin 749 kişinin çok büyük çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu görüldü.
Çatışma Ardahan'da Panik Yaptı!..
arşiv haber 04/07/2017 tarihli haber
İl Emniyet Müdürünün de silahına sarıldığı olay alacak/verecek davası olduğu ortaya çıktı..

Ardahan Kongre Caddesi üzerinde işletmesi bulunan B.G’nin Kars’ta birlikte çalıştığı iş ortağı tarafından alacak verecek davası nedeniyle vurulduğu öğrenildi.

Olay Ardahan İl Emniyet Müdürünün AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar'ın iş yerinde ziyarette olduğu sırada Kongre Caddesi üzerinde bulunan Arma Marketin önünde saat 17:30 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Hopalı olduğu öğrenilen bir kişi aynı caddede lokantacılık yapan Binnet Gökdemir’den alacağını istedi.

Burada yaşanan alacak verecek tartışması kavgaya dönüştü. silahına sarılan adı öğrenilemeyn Hopalı, Binnet Gökdemir’e ateş açtı. Gökdemir can havliyle bir markete sığındı.

Yaşanan silahlı kavgaya müdahale eden Emniyet güçleri, tarafları yatıştırmak için yoğun bir çaba sarf etti.

Polis ekipleri ve 112 Acil Sağlık ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Silahla yaralanan 4 kişi Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldı.olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

**Ardahan çevresinde çatışma sesleri!

*16/08/2015 Tarihli Haber

En son Ardahan'a komşu Kars'ta yaşanan çatışmaların devam ettiği bölgede silah sesleri susmuyor.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle ilçesinde bile duyulan çatışma seslerine helikopter uçuşları ve tank atışları ile iyiden iyiye hızlandığı belirtilmekte.

**Kars'ta çatışma! 

KARS’ta PKK’lılar ile  jandarma arasında çıkan çatışmada 1 astsubay yaşamını yitirirken, devam eden çatışmalarda 3 PKK'lının öldürüldüğü öğrenildi.

Sanal Fesat ve Sanal Şantajcılar..

30 Yılı geçen gazetecilik hayatımda biri kalkıp, 'Ulan şerefsiz sen benden iki top kağıt parası istedin, reklam istedin, ilan istedin, kızımı, oğlumu işe koy dedin, bana yan baktın' deyip ardından 'Ben bunları yapmayınca sende gittin gazetene benim aleyhimde yazı, haber yazdın' diye biliyorsa lütfen bu yorumunun konun yaşandığı zamanın, anın altına tarihini, yerini, haberimin yada yorumunu başlığını yazsın, hatta küfür etsin yorumunu engelleyip, silmeyeceğim..
Çünkü kendimi tanıyan biri olarak ben gazetecilik hayatımda hiç kimseyi şahsi çıkarlarım dolaysıyla haber yapmadım, yorum yazmadım, özel hayatlarına girmedim, en namuslu şekilde gazetecilik yapmaya çalıştım.. Bununla da gururluyum ve bundan dolayı da toplumun gözünde, 'Gazeteci Fakir Yılmaz'ım..
Kendilerini kral sanan, hep o koltuklarda kalacaklarını inanan Valilerle, Belediye Başkanlarıyla, Siyasilerle, Kaymakamlarla, hatta bakanlarla bile haber ve yorumlarım dolaysıyla çok karşı karşıya gelen biri olarak gelmiş, geçmiş bir devlet görevlisinin bile kalkıp, 'Sen özle bir işin için beni yazdın' diyemeyeceğini bildiğim gazetecilik hayatımda 30 yıldır kazandığımı alın terimle çocuklarıma yedirdiğimi vicdanım da der, beni yakınen tanıyan, okuyan da bilir..
Evet, 'Sabah sabah vicdan muhasebesi yapmış' denecek bu konuyu ele almama neden olan nedir diyecek olursanız eğer hemen belirteceğim.
'Tüfek çıktı, Mertlik bozuldu' misali internetin yarattığı sanal ortam bir çok konuyu olduğu gibi insanların özel hayatlarını da alt üst ettiğini hepimiz artık biliyoruz..
Bu durumun yarattığı faydanın yanı sıra hayatımız üzerinde meydana getirdiği onca olumsuzlukların başında bu yolla yani sanal ortam yoluyla bir çok sanal fesatı ve sanal şantajcıyı da yarattı..
Dün gazetecilik adı altında insanları zorda bırakıp, tehdit ve şantaj yoluyla işlerini yaptıran, ihaleler alan, çel çocuklarını devletin işlerine koyduranlar gibi bugünde elinde ki cep telefonları ile onun, bunun aleyhinde iki satır yazıp, ardından fesatlığa, şantajcılığa devam etmemek için işlerini yaptırmaya çalışanların olduğunu duymaktayız..
Başta Ardahan Belediye Başkanı aleyhinde olmak üzere kentte iş adamlığı yapıp iş istihdamı sağlayanların, kamu görevlilerini tehdit edenler üzerine sanal yolla gidip, bir şeyler koparmak isteyenlerin bir hayli arttığı şu günlerde demokrasi, adalet isteyenleri hemen tespit edip, 'siber terörist' ilan edenleri hapse attıranlar bu önemli konuya da el atması gerekmez mi?
Bilmem ama bana göre Ardahan'da ki Bonzai belası gibi sanal fesat, sanal şantajcılar da bu memleketin bir diğer derdi olmuş durumda haberiniz olsun dedim..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6295 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI