Reklam
Bugun...


ÇALINDI DEDİLER, MERADA BULUNDULAR!
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Mollahasan köyünde Mehmet KARAKAŞ a ait çalındığı iddia edilen 8 büyük baş hayvan Kars'ın susuz ilçesi sınırları içinde ki merada bulundular. Hayvanların çalındığı ve jandarmanın takibi sonucu hırsızlarca bırakılmak zorunda mı kalındığı yoksa kayıp olup, kendi başlarına mı Susuz'a kadar gittikleri ise anlaşılamadı.

ÇALINDI DEDİLER, MERADA BULUNDULAR!

Sabır isteyen geciken yazılar..
Bir gazeteci olarak hayat denen bu yolda verdiğimiz mücadelemizin, gerek haberlerimiz gerekse düşüncelerimiz olduğunu belirten biz gazetecilerinde birer insan olduğunu ve her insan gibi sabırlarının zorlandığı da diğer bir gerçek..
Evet, her gerildiğimiz de ya aklımızın yada yanımızda o an bulunanın, 'Sabır et, Allah büyüktür, İyi niyetli olanın yanındadır' diyerek yaşadığınız, yaşatılmak istenen bir sıkıtı esnasında, 'Gırtlağıma kadar geldi' dediğiniz bir anda sabrı zorlananın  sabra davet etmesi de ayrı bir güzelliktir..
Aksine o an veya içine çekilmek istendiğiniz bataklıkta bir bomba kadar etkili patlamaya neden olurken hem kedinizi hem de etrafınızdakilerini de ya zora yada belaya sokabilirsiniz..
İşte bu nedenledir ki; 'not ettiğiniz, sonra dediğiniz' yeri geldiğinde gücünüzü his ettireceğiniz o anların içinde olduğum şu günlerde bende bir gazeteci olarak gücüm yettiğince, karınca, kararınca denen karşı atak ya da gereken saldırı ile yapmam gereken haberleri ve yazıya dökmem gereken düşünceleri erteleyip, 'Yaa sabır' diyerek 'Belki düzelir, yada adam olur' diyerek geciktirdiğimin farkındayım..
Hem de bu alçakça saldırı ve tahriklerin getirdiği stresin dolayısıyla kendi başımın etimi yemekle kalmayıp, yenilediğim dişlerimi sıkarak..
Evet, 'insan yaşamında sıkıntılar olacak ki hayatın, yaşamın tadını da alabilesin' dediğimiz bu zorlu yolda ömür tüketmek içinde bunlarda lazım dediğimiz ama alçakça saldırı ve mobingler karşısında sabrınız zorladığınız o anları yaşarken yazılması gereken yazıları da geciktirmekte diğer bir sabır olduğunu algılamıyor değilim..
Ve bu sabrın nereye kadar dayanacağını da son olarak Azerbaycan'da yaşanan ama Ardahan'da da hissedilmesine karşın pek de hissedilmeyen yer sarsıntısı gibi yaşadıklarınızı, yarattığı içinizde ki depremlerin tusinami olup, dağlarını yakan volkanlar gibi  patlamaması için verdiğiniz mücadelenin adıdır, sabır isteyen yazılarım..
Ve bu yazılara konu olacak olanların başında gelenin kimler olduğuna baktığınızda, en yakınınızdakiler diye bildikleriniz, siyasetten yan yana olmazsanız da aynı düşüncelere sahip olduğunuzu sandıklarınız ve en önemlisi makam ve mevkilerden aldıkları güç ile kendilerini fil olarak görenler olduğunu görmeniz de ayrı bir sabır, sıkıntı ve de adı tamamen iyi niyet olan düşünceler ile  yapmak istediklerinizin gecikmesine neden olduğu da diğer bir gerçektir, sabırdır, gecikmedir.. 
Eh yine de, 'sabır diyelim', yaşananları, yaşatılmak istenenleri yeri geldiğinde yaşatmak için diyerek..
Ya sabır..
Ardahan'da Kaza ve Hırsızlık!
Ardahan'da Kaza ve Hırsızlık!
Arşiv Haber 20/11/2019 Tarihli Haber
Türkiye'nin Gürcistan ve Ermenistan'a komşu kenti Ardahan'da yaşanan olayların başında gelen hayvan hırsızlıkları sürerken yeni bir trafik kazası da yaşandı.
Alınan bilgilere göre bir çoğu meçhul kalan hayvan hırsızlıklarının sıkça yaşandığı Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Mollahasan köyünde Mehmet Karakaş'a ait 8 büyük baş hayvanı çalan hırsızlar ortadan kayboldu.
Öte yandan hayvan hırsızlıkları gibi bir türlü tamamlanmayan Ardahan/Göle, Ardahan/Hanak, Ardahan/Posof yolunda meydana gelen kazalardan bir yenisi daha yaşanırken, yoldan çıkan taksi kullanılmaz hale geldi.
Haber/Kaynak: Kurbani Demir/Göle
Hayvan Hırsızlığı Devam Ediyor Hırsızlar Yakalanmıyor!
Hayvan Hırsızlığı Devam Ediyor
Hırsızlar Yakalanmıyor!
?Arşiv Haber: 05/11/2019 Tarihli Haber
Geçimlerini hayvancılık yaparak sağlayan ve yılda ortalama dört yüz seksen bin büyük baş, yüz elli bine yakın küçük baş hayvan yetiştirildiği Ardahan'da Hayvan hırsızlığı da devam ediyor. Bir çok hırsızlığın aydınlatamadığı ve hırsızların ocak söndürmeye davam ettiği Ardahan'da son hayvan hırsızlığı Hanak'taa yaşandı.
HEM ÇALIYORLAR HEM PARA ALIYORLAR
Hanak'da çalınan 17 hayvanın bulunamadığı Ardahan'da ki hayvan hırsızlıklarının sürmesi ve hırsızların bir türlü yakalanamamasıtepkilere neden olurken hırsız çetesinin hayvanlarını çaldıkları köylülere aracılar göndererek "Hayvanızı bulacağız ama para vermebiz lazım" diyerek hayvanları çalınanları birde bu yoldan dolandırdıklarıda öğrenilirken hayvan hırsızlığının devam etmesi ve hırsızları ile aracılarının güvenlik güçlerine bildirilmemesinin neden olduğu da idda edilmektde.
ÇILDIR'DA HIRSIZLIK!
*Arşif Haber 15/10/2019 Tarihl Haber
Semihaşakir köyünde büyükbaş hayvan hırszılığı yaşandı. Köy halkından Bedel Kızıltepeye ait 8 adet büyükbaş hayvan çalındı. Hayvan sahibi Kızıltepe, sabah hayvanlarını otlaması için ahırdan çıkarmak için gittiğinde hayvanlarının ahırda olmadığını gördü. Hemen çevreye ve ilçe Jandarma Komutanlığına haber veren Kızıltepe olayın nasıl yaşandığı hakkında bilgisi olmadığı büyük ihtimal gece çalındığı seste duymadıklarını sabah kalktığında durumu fark ettiğini beyan etti. Kayıp hayvanlar aranıyor.
ÇALINAN ÇILDIR KÖYLERİNİN
 
YOLLARINA SICAK ASFALT!
1992 Yılnda yeniden vilayet olan Ardahan'a bağlanan ancak başta İstanbul'da ki Kars, KAI sevdası diaspora olmak üzere zamanın Çıldırlı siyasetçilerin ince hesapları yüzünden Kars'a bağlanan Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı eski Ardahan köylerinin yolları sıcak asfaltla asfaltlandı. Bu köylerin yenişden Ardahan'a bağlanmak isteklerinin arttığı şu günlerde Çıldır gölüne de göz koyan Karslı siyasilerin uzun süredür ilgilenmedikleri bu köylerle yeniden ilgilenmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Eski Ardahan köyleri olan 9 köyün yeniden Ardahan'a bağlanma isteklerinin arttığı şu günlerde Karslıların ilgisi bu köylere yeniden arttı.

Kars'ın Arpaçay Kaymakamlığı ve İl Özel İdare tarafından KÖYDES 2019 projesi kapsamında eskiden Çıldır'a bağlı olan şuan ise resmi olarak Arpaçay'a bağlı Gülyüzü, Bozyiğit ve Taşköprü köylerinin yolları sıcak asfalt ile kaplanıyor.

Kars'a uzak olduğu gerekçesiyle gereken ilgiyi göremediklerini ve Ardahan'a yenşden bağlanmak istediklerini belirten Ardahan'ın eski köylerinin yeniden bir referandumu dillendirmeleri ardından Kars Valiliği ve bu köylerin kağıt üzerinde bağlı olduğu Arpaçak Kaymakamlığı harekete geçti.

Başta kış ayları ardından çamur deryasına dönenen köy yollarının sıcak asfalt ile kaplanması bölge halkı tarafından büyük bir memnuniyet ile karşılanırken bu hizmetin devamı için Ardahan'a bağlanmanın şart olduğunuda belirtmeden geçmedikleri görüldü.
Köyleri, Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlayan bağlantı yolları başta olmak üzere köyler arasındaki yollarında sıcak asfalt ile kaplanması da Çıldır ve köylerinin en büyük beklentilerinden birisi.. Foto/Kaynak: çıldırsancağı

DEMİR'İN DYP, ANAP ve DSP BATIĞ KOALİSYONU!
*Arşiv Haber 31/03/2015 TARİHLİ HABER
Odabaş, Kılıç, Avşar Demir İçin Kılışdaroğlu İle mi Görüşecekler..
Hafta sonu belirlenecek olan CHP'nin Ardahan Milletvekili Adaylarının kim olacağı büyük bir merakla beklenirken, CHP'li Faruk Demir'in kendisinin 1. sırada aday gösterilmesi için çeşitli ilginç yollara başvurduğu dikkatlerden kaçmadı.

**HDP'den Aday Oldu, CHP'de Faruk Demir'i Aday Edin Dedi..

13 ADay Adayın yarıştığı Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Aday Adayları listeye girmek için büyük bir mücadele verirlerken, Öcalan'ın yakalandığı dönem de hükümete olan DSP'den beklenmedik bir anda milletvekili olan, daha sonra bu partiden ayrılıp, yaniden milletvekili adayı olup 2 binden az oy alan CHP Ardahan Milletekili Aday Adayı Faruk Demir ilginç yolLara başvurduğu görülüyor.

Baykal'ın prensi olarak bilinen Türkücü Faruk Demir'in daha öncede şu an HDP'den Milletvekili Aday Adayı olan Hakan Çapan için Kılıçdaroğlu'ndan randevu aldırıp, KAISİAD Başkanı ile birlikte görüştürdüğü gibi şimdi de Ardahan'da parti batıranlar olarak bilinen Doğru Yol eski Başkanı Güngör Odabaş'ı, ANAP eski İl Başkanı kirvesi Sürmeli Kılıç'ı, DSP eski İl Başkanı Temel Avşar'ı ve Dursun kayabaşı isimli şahsı görüştürüp, 'CHP Ardahan'da Farukla Kazanır' dedirteceği iddiasında bulunulmakta.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5515 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI