Reklam
Bugun...


Buz değil, Ayaz bedduası tuttu!
Aras ve Kura nehri üzerine barajlar kuracaksın, Ormanları kesip doğrayacaksın, Yalanızçam Kayak tesisine kar yağmasını, Çıldır Gölü'nün buz tutmasını bekleyeceksin..

Buz değil,  Ayaz bedduası tuttu!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın Birlikte Hazırlayıp, TEMPO TV'de Sundukları 'Gazetecilerle Gündem' Alı Program Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw
Resmi kayıtlarda Ardahan’ın olan ancak hayatlarına bölgeye gelmemiş, 
ülkeyi tanımayanların masa başında yaptıkları haberlerle Kars’ın olduğu söylediği ama Ardahan’ın olan gölü Çıldır Gölü doğanın yeterli korunanaması dolaysıyla geçmiş yıllara nazaran her geçen gün biraz daha geç buz tutuyor.
Geçmiş yıllarda kışların en az 8 ay sürdüğünü söyleyen Ardahanlı vatandaşlar başta HES Barajları ve Orman kesimleri olmak üzere doğaya yönelik acımasızlık dolaysıyla eski kışların yaşanmadığı bölgede dondu denen Çıldır gölü ve Kura Nehri ile Ardahan’a Meşe, Göle’ye Yeşil adını veren Sarıçamların Ayaz bedduası dolaysıyla bereket olan eski karların ve kışların olmadığından yakındılar.
Soğuklarının etkili olduğu Ardahan’da gece hava sıcaklığı sıfırın altında 10 derecelere çıkmaya başladığı Ardaha’da Ardahan’ın olan Çıldır Gölü’nün yüzeyide eskisi gibi olmazsa da şimdiden camlanmaya başladı.
Ardahan’da kendisini iyiden iyiye his ettirmeye başlayan kar yağışının ardından gelen soğuk hava etkisini sürdürüyor. 
Hava sıcaklığının gece eksi 10 ila 14 dereceye düştüğü kent gün geçtikçe adeta buz kesiyor.
Soğuktan Çıldır Gölü’nün yüzeyi geçmiş yıllara nazaran hala donmazken kent merkezinden geçen Kura Nehri’de buzla kaplandı. Kent genelinde bulunan kayalıklarda oluşan buz sarkıtı da dikkat çekti.
        Haber: Özlem Şeyma Yılmaz

Koalisyon Kaybederse

Belediyeler Yüzünden Kaybeder!.

Adı, sanı duyulmayanlar diye adlandırılan partilerden bir grubun daha bir araya gelip, 'Türkiye İttifakı' masası adı verilen yeni bir masa kurdukları  günümüzde bunlar ve başta Kürt HDP ile fotoğraf çektirmekten korkup, çekinen, Türk BTP'yi masaya almayan 6’lı masa olmak üzere diğer masaların nasıl olup seçim kazanacakları da merak edilip, 'Adayınız kim?'  diye tartışılmaya devam ediyor.


Fotoğraflarda görüldüği gibi 'Açılış' adı altında devlet imkanlarıyla mitingler düzenleyen, ülkenin 3. partisine çok gördükleri ve savcı tarafından el konulsun denen hazine parasıyla seçim bürolarını da açmaya başlayan AK  Partili Erdoğan ile Avukatı pardon ortağı Bahçeli ve diğerlerinin oluşturduğu Cumhur İttifakının en büyük rakibi olan CHP’nin başını çektiği Millet İttifakı ile HDP’nin başı çektiği 'Emek İttifakı'nın bir araya gelmesi halinde seçimi kesin kazanacakları konuşula dursun bana göre kaybederse belediyeler yüzünden yani ulusalcı, milliyetçiden öte milliyetçi,faşist denilebilecek kişilerin Millet İttifakını temsil ettikleri belediyeler yüzünden kaybedecek gibi..
Çünkü 4 yıldır taş üstüne taş koymadıkları gibi başta 6’lı masa ittifakın içindeki partililere olmak üzere iktidar karşıtı siyasilere, iş insanlarına ve mahalleliye bir eser bırakmadıklarından dolayı Millet İttifakına en büyük zararı verecek gibiye benziyorlar. 


Seçim tarihinin belirlenmesi, muhalefet adayının kim olacağının netleşmesi ile birlikte başta iktidar yakası medya olmak üzere hala netleşmediğini gördüğüm toplumun yerel yöneticilere 'Geride kalmak üzere olan 4 yıldır dost, akrabaları yanınıza alıp, müdür, amir, çaycı yapıp, eşlerinizi de kurduğunuz kooperatiflerin başına getirmekten öte ne yaptınız?' manşetleri atacakları da bir gerçektir. 
Buna örnek olarak benimde hemşerim olan ve 'Ardahanlı olmanın farkını ortaya koy Erzincanlıdan aldığın Şişli'ye deniz getir..' dediğim Ağ saçlı CHP’li Belediye Başkanı başta olmak üzere il başkanı dahil hemşerilerine, seçmenlerine makam kapılarını kapatan adeta ortadan kaybolan Belediye başkanları, 'herşeyi bilirim' diyen tipler, Bolu’daki yerel yönetici gibi isimler toplum nezdinde sizce ne kadar puan aldılar?..
4 yıldır yaptıkları çalışmalarla partilerine olduğu gibi 'Millet İttifakına kaç oy kazandırdılar?' diye sorulduğunda bir oyun üzerine değil bir oy eklemek yerine, aldıklarını da  erittiklerini görüyoruz


Üniversitesine raylı sistem götüreceğini belirtip bu vaadini   hayır için yapılan tahta bir köprüden öteye geçilemediği memleketim Ardahan’dan tutun, rakısı meşhur Tekirdağ’a gidin oradan Anadolu Arslan ve Kaplanları denen bir çok iş insanının feto yüzünden mal varlığından edildiği Anadolu'ya açılın ve CHP'li teşkilatlar gibi bol rakılı tatil için değil tahmin için Ege’ye inin hele..
Ve bir bakın hangi muhalefet partisi belediye başkanı taş üzerine taş koymuş?!..
Bırakın taş üstüne taş koymayı da bunların hangisinin altına imza atacak bir eser yaptığını söyleyin ve ondan dolayı yeniden çok oy alacaklar' deyin..
İşte bu nedenle benim bir korkumda aday kim olursa olsun iktidar ne kadar yıpranırsa yıpransın muhalefet bu seçimi de kazanamazsa kendi belediye başkanları yüzünden kazanamaz diye düşünüyorum.
NOKTA...

arşiv haber 21/07/2017 tarihli haber/yorum/reklamlar

4 Kişiyi Dolu Öldürmüş!
Geçtiğimiz gün meydana gelen ve aynı aileden 4 kişinin ölümüne neden olan kazanın nedeni belli oldu.
Alınan bilgilere göre İstanbul'dan hava yolu ile Kars'a gelen yakınlarını almak için Kars'a giden ve buradan Şavşat'a geri dönmek için yola çıkan İsameddin Demir Ardahan merkezden geçtikten sonra Ardahan ile Artvin'in Şavşat ilçesi sınırında bulunan Sahara Dağı yayla mevkiinde doluya tutuldu.
Yoğun bir şekilde yağan dolunun görüş güzergahını daralması üzerine yolun yanı başında ki uçurumu göremeyen Demir aracın içinde ki Sultan Demir, gelini Şenay Demir ve torunu Kuzey Demir ile birlikte 300 metre yükselikten uçuruma yuvarlandı.
Kars'tan gelip, Ardahan'dan Artvin'in Şavşat ilçesi istikametine doğru gitmekte olan İsameddin Demir yönetimindeki 08 HD 289 plakalı otomobil dolunun yerleri kayganlaştırpı, görüş açısını daraltmasından dolayı Sahara Dağı yayla mevkisinde yaklaşık 300 metrelik uçuruma yuvarlandı.
Yaşanan kaza sonucu araç içerisinde bulunan sürücü İsameddin Demir'in yanı sıra eşi Sultan Demir ve torunu Kuzey Demir, kaza yerinde hayatını kaybetti. Kazadan ağır yaralı kurtulan gelin Şenay Demir ise olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hayatını kayıp etmişti.
**Meclis Üyesinin Öldürülmesi Hala Aydınlatılamadı..
Doluya tutulup, uçuruma yumarlanan 4 Şavşatlı hemşehrimizin ölümüne neden olan kaza ardından toprağa verilen Demir ailesi Şavşat'ı olduğu gibi Ardahan'ı da yasa boğarken, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve AK Parti eski İl Genel Meclis Üyesi Dilaver hçı'nın ölümüne neden olan olay ise hala aydınlatımadı. Haber: Fakir Yılmaz/Özel

**Saffet Kaya Şavşat'ta..

*05/07/2017 Tarihli Haber

Ardahan'a yapılan tüm yatırımları kendisi döneminde yapıldığını sık sık dile getiren Ardahan-Et'i alıp, kapalı tutan ve son olarak Ardahan'ın Sebze ve Meyve Halini alarak Ardahanlı bir iş adamı ile birlikte AVM yapan Saffet Kaya yaz tatilini Ardahan Milletvekili olduğu dönemde akrabalarıyla birlikte Şavşat'ta yaptırdığı villasında geçiriyor.

**Ardahan Geri Kalmıştır..

Son olarak bağımsız milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Kaya'nın yaz tatilini geçirdiği Şavşat Villalarında kabul ettiği sevenlerine yaptığı açıklamada Ardahan'a yapılan yatırımların büyük bir bölümünün kendisi döneminde projelendirilmiş olduğunu ve bugün birilerini çıkıp sahiplendiğini belirttiği açıklamasında kendisinden sonra Ardahan'ın geri kaldığına da işaret etti.

**ATALAY YÜKSELİŞTE, SAFFET İNİŞTE!

HDP ve MHP DURUŞTA, CHP TOPLAYIŞTA..

*21/02/2015 Tarihli Haber

Haziran Genel Seçimleri Öncesi Konvoylar İle Ardahan'a Giriş Yapan Partiler ve Adayları Seçim Çalışmalarına Başlarlarken Seçmen ve Vatandaşın Oralı Olmadığı Dikkat Çekiyor..

**ARDAHAN SİYASETİNDE SON DURUM..

Yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahan'da sahaya inen siyasi partiler ver adayları kar, yağmur demeden çalışmalarını sürdürürken, konvoylu gövde gösterileri ardından yaşanan hareketliliğin son iki gündür yerini olağanüstü sakinliğe bıraktığı dikkat çekiyor.

**ATALAY YÜKSELİŞTE, SAFFET KAYA DÜŞÜŞTE, MHP ORTALIKTA YOK..

Geçtiğimiz hafta sonuna kadar çoğu kiralık olan araç konvoyu ile ard arda Ardahan'a gelen milletvekili adaylarından AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın gerek yanına aldığı Veteriner Hekim Yunus Baydar ile gerek ise partilisi olan Ardahan, Göle, Çıldır ve Posof Belediye Başkanları ile seçmeni dolaşmaya çıktığı ve en önemlisi iktidarın gücünü arkasına aldığı ve kendisine yönelik tepkileri kabullenerek, yaptığı ziyaretler de yaptığı konuşmalarda seçmenden adeta özür dileyerek yeniden bir toparlamaya girdiği dikkat çekerken, saflarını belirlemeye başlayan seçmen de Saffet Kaya'nın seçilemeyeceğine inanmaya başlayıp yanında çekilmeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor.
MHP'nin ortalıkta gözükmediği Ardahan'da DSP Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun İnönü caddesinde açtığı seçim bürosuyla MHP'den daha heyecanlı ve hareketli olduğu görülen Ardahan'da Ensar Öğüt'ün gelmesiyle HDP'de bir duraganlığı yaşandığı, özellikle HDP seçim bürosuna sık sık gelen Alevi kesiminin adeta geri çekildiği dikkatlerden kaçmazken, Öğüt'ün gelir gelmez Kürt kesimi olarak bilinen Hoçvan ve Göle üzerinde çalışmaya başladığı görülen Ardahan'da gün geçtikçe safların netleşmeye başladığı da Ardahan Siyasetin de dikkat çeken diğer bir önemli gelişme olarak Ardahan seçmeninin karşısında duruyor.

**Kürtlerle de barışın..

Selmi Yılmaz/Gazeteci İsrail ve Rusya ile yeniden görüşmelere başlanacağı anlaşılan son günlerde ki gelişmeleri gölgeleyen İstanbul’da ki Havaalanı saldrısı tüm ülke de olduğu gibi Ardahan’da da şok etkisi yarattı..
Çünkü Ardahan’ın olmasa da dünyanın uçaklarının inip/kalktığı Atatürk Havalanı ülkenin olduğu gibi dünyanın en önemli havaalanı..
Bombalı saldırıların aralıksız devam ettiği ülke de komşularla olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmeye kalkan idarecilerin ilk etapta İsrail ve Rusya ile temasa geçerken asıl konuyu yani iç çatışmaları unutuyor gibi..
Atatürk Havaalnının bombalanmasıyla devam eden olayların önüne geçmek için verilen çabanın ülkenin güneyinden başlayıp, tüm ülkeyi olumsuz yönde etkileyen Kürt sorunu olduğunu gözardı etmenin hiç bir fayda sağlamayacağını, dün İsrail’e ardından Rusya ya kafa tutup, akabinde işi özüre kadar götürenler dahil herkes asıl barışın Kürtlerle olması gerektiğini bilmelidirler..
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 6096 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI