Reklam
Bugun...
22:54 | ARDAHAN'DA 30 AĞUSTOS..      22:54 | Yılmaz: ittifaklarda yer almadıklarını ve almayacaklarını söyledi.. Yılmaz: 35'i ezdi kazandı!      22:54 | GAZETECİ, GAZETECİ KIZIYLA REKTÖRÜ KONUK ETTİ..      22:54 | Çıldırlı taksiciyi ”Hızlı gitmedi” diye öldürdüler!      22:54 | YEMEK YAPMAYI BİLİYORSAN AL PARKA GEL! GÖLE OKULLARI TAŞIMALI GAZ İLE ISINACAK!..      22:54 | VALİLİĞİN TESİSİNİ SAHİPSİZLİK, BELEDİYENİN TESİSİNİ HIRSIZLAR TALAN ETTİ!, CHP'Lİ BAŞKANIN AMCA OĞLU MHP YÖNETİMİNDE.      22:54 | "KİMSE HAYATINDAN MEMNUN DEĞİL"       22:54 | ARDAHAN LİSESİ YIKILACAK, POSOF LİSESİ GÜÇLENDİRİLECEK!..       22:54 | Çiftçi sokağa çıkma yasağından muaf!..      22:54 | ÇILDIR'IN 1 KÖYÜNÜN TÜMÜ, DİĞER 1 KÖYÜNDE BİR AİLE KORONA KARANTİNASINA ALINDI!      22:54 | ONLAR ÇALDI, GÖL ÇATIRDADI!      22:54 | DEVLET BABA DA KEPENK KAPATI!..      22:54 | MİLLETTEN ZİYARET, VEKİLDEN SES YOK!      22:54 | Bağdeşenleriler Biraradaydılar..      22:54 | İstihdamda Doğu'nun Birincisi Ardahan Oldu..      22:54 | ARÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DİGOR'DA AİLECE KAZA GEÇİRDİ..       22:54 | AİLENİZİN BİR PARÇASI İLKE OTOMOTİV      22:54 | 18 bin öğrenciye bin 300 Öğretmen.. Ama 1 Müdür Yok!      22:54 | ARDAHAN BEKLENEN YAĞMURLA ISLANDI!..      22:54 | ARDAHAN'DA ARTIYOR!, POLİS VE JANDARMA DEVREDE!.. ÖĞRENCİLEREDE AŞI!     


BU MANZARA KURA'DA MI?!
Şu an birçok Ardahan'lının yaşadığı Kocaeli'nde görev yapan Ardahan'lı Metin Çimli'nin İl Spor Müdürü olduğu dönemde denenen Rafting yarışlarının bir daha yapılmadığı, önüne kurulacak olan Beşikkaya HES Barajıyla suyunun büyük bölümünün Bülbilan yaylasına yapılacak olan yönlendirme ile Karadeniz Artvin'de bulunan barajlara akıtılması hedeflenen Kura Nehri'nin unutulduğu şu günlerde Ardahan'lılar 'Kura Nehri üzerinde tekneler ile gezinti olabilir' düşüncesini ortaya attılar.

BU MANZARA KURA'DA MI?!

İŞADAMI MAHİR AKTAŞ YAŞAM TV'YE KONUK OLACAK..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6 www.yasamtv.com.tr

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Haberlerimizi ArdahanTV'dem görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Daha önce de Çıldır ve Aktaş göllerinin yanı başına yapılacak olan sahillerle turizme açılmasını isteyen ancak bugüne kadar bu yönde ciddi bir adımın atılmadığı Ardahan'ın simgelerinin başında bulunan Kura Nehri'nin balıkçılık dahil gerek ekonomiye gerekse turizme bir katkı sunmamakta. 
Bu durumdan yakınan Ardahanlıların Ardahan'ın Göle ilçesi sınırları içinde bulunan Alahüekber dağlarından doğup, Göle, Ardahan, Hanak Ovalarına ve Çıldır doğasına hayat verdikten sonra Türkiye üzerinden üzerinde bir çok turistik tesisin bulunduğu Gürcistan'a burdan da Azerbaycan Hazar Gölüne kadar uzanan 'Kura Nehri üzerinde tekneler ile gezinti olabilir' fikrinin kim ya da kimler tarafından hayata geçirileceği merak edilirken aynı nehrin üzerinde bulunan Rus Demir köprüsünün yanına yapılması düşünülen yeni yaya köprünün de iskeleti yapılmasına karşın hala hayata geçirilmediği de bilinmekte.
GİZLİCE HAYRAN, SİNSİCE DÜŞMANSINIZ!..

Günü birlik koşuşturma içinde "Ya Nasip" diyerek çıktığımız yollarda kiminin batıya, kiminin doğuya, senin kuzeye, benim de güneye yol aldığımız şu dünyada verilen mücadelenin başarıya ulaşması çabalarının sonuç vermesini beklerken o yollardaki engellere de takılmamak için mücadele ederiz.

Çünkü o yollarda birçok gizli hayranımız, sinsi düşmanlarımızın olduğunu da hesaba katarsınız. Diğer bir adıyla tükürdüğünü yalamak istemeyenlerin ve sizi o mikroplu tükürüklerinde boğma hesabı yapanların karşısında iyi niyetleriyle, dualarıyla sizin bilmediğiniz birçok hayranınız da vardır.
Bu iki faktörün hayat mücadelemize hep rol verdiğini bilerek sinsi hesaplar peşinde olanlara yönelik aldığımız tedbirlerin baş silahı azim ve özgüvendir.
Allah'ın herkesin gönlüne göre verdiği bu yaşam koşuşturmasında hep kazananların, sinsi düşmanlıklar içinde olanlar dahil herkese kendisi gibi iyi niyetle göz perdesinde kem olmadan bakmasıdır.
İnanmıyorsanız kendimizin bakışı dahil çevremizdekilerin o hayat mücadelesi yolunda ortaya koydukları başarı ya da başarısızlıklarına ve etraflarındaki hayranlarına ya da dost görünüp binbir sinsi hesap içinde olanlara bakmak yeter de artar bile.
Kendi özel hayatında bu iki faktörün yani gizli hayranlarımı sinsi düşmanlarımı bir teraziye koyduğumda terazinin ağır basan kefesine bana gizlice hayran olup sinsice düşman olanların ağır bastığını görüyorum.

Ama tek niyetim bu sinsilerin de olduğu tüm insanlara art niyetsiz kem gözsüz bir yaşamın daha iyi olacağını anlamalarını sağlayacak olan birlikteliğin olduğunu anlatmak çabası içindeyken terazinin ağır basan kefesindekilerin sinsi düşmanlıklarının bana değil, kendilerinin de içinde olduğu toplumu üzdüğünü ve hep kaybedenlerin onlar olduğunu bilmeleridir..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Kura'nın Suyunun Çalındığının Belgesidir..
arşiv haber 08/06/2017 tarihli haber/yorum
KURA NEHRİNİ ÇALIYORLAR.. Gazetelerimizin yıllardır üzerinden ısrarla durup, başta düz Ardahan köyleri olarak bilinen Ardahan Ovasında ki insanların dikkatini çekmeye çalıştığı Kura Nehrinin suyunun çalınacağı yönünde ki haberlerimiz ortaya çıkan yeni belgelerle bir kez daha teyit edildi.

Ardahan'ın Göle Ovasında doğup önce Göle Ovasına ardından Ardahan Ovasına daha sonra Hanak ve Çıldır'da ki doğal hayata hayat veren Kura Nehrinin suyunun önü Beşikkaya HES Barajı aracılığıyla kesilip tünellerle Çoruh'a akıtılacağı ortaya çıkan projelerle artık netleşti.

**Ardahan Ovası Kuruyacak, Diğer HES'ler susuz kalacak..
 
Projenin gerçekleşmesi ve Ardahan'a hayat veren Kura Nehrinin suyunun %78'nin tüneller aracılığı ile Çoruh nehrine akıtılmasıyla Ardahan Ovası kuruyacak.
Kura Nehrinin üzerinde ki diğer HES Barajlarını da olumsuz olarak etkileyeceği belirtilen bu duruma dur demek için şimdiye kadar ciddi bir adım atmayan Ardahanlıların yaşananları uzaktan seyretmesi kentin geleceğine de olumsuz yönde etkilemesi beklenmektedir.
 
**Park'a garaj istemeyen çevreciler bu işe ne diyecek?
 
Aynı zamanda Türkiye'den doğup, Gürcistan'a uzandığı için uluslararası bir su kaynağı olan ve Ardahan'ın simgesi konumunda ki Kura Nehrinin inşası suyunun çalınıp, Beşikkaya HES Barajı kanalıyla Çoruh nehrine akıtılmak istenmesi karşısında sessizlik içinde olan Ardahanlıların tepkisi merakla beklenmektedir.
Son günlerde kent içinde ki Milli Egemenlik Parkının altına yapılmak istenen kapalı garaja karşı çıkanların, kağıt üzerinde Kura Derneği kuranların ve en önemlisi Düz Ardahan olarak bilinen alanda ki köy dernekleri, muhtarlarının ve Kura Nehri üzerinde ki diğer HES Barajlarının sahiplerinin bu duruma ne diyecekleri de merak edilen diğer bir konu.

**Önüne HES Konulacak Olan Kura Şehirle Buluşabilir mi?

*08/01/2016 Tarihli Haber

Bir kaç gündür Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Ardahan Valisi Ahmet Deniz AK Parti  Ardahan Milletvekili ile birlikte gittiği bakanlıklarda Ardahan’da uygulamaya çalıştıkları projeler konusunda iktidar temsilcileri bakanlık, genel müdürlüklerinden destek istemeye devam ediyor.

Son olarak bu yıl başlanması beklenen Beşikkaya HES Barajı ile önü kesilerek, Ardahan Ovasına hayat veren suyunun %70’ine yakının Karadeniz’e akıtılacağı Kura Nehriinin yanı başında bulunan ve yıllardır boşaltılmasına karşın bir ekmek fırını dolaysıyla Askeri Bölge ilan edilen Aziziye kışlasının belediyeye verilmesi istendi.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ardahan’a gelen zamanın Milli Savunma Bakanının önün keserek açtığı pankart ile Ardahanlılara erilmesini istediği Aziziye kışlası konusunda bir kez daha hükumet yetkilikleri ile görüşen Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile Ardahan Valisi yeni Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile görüştüler.

**BELEDİYE BAŞKANI NİYE YOK?

Ardahan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ankara’a bulunan Ardahan heyeti ile birlikte Ardahan ve bölge sorunlarına çözüm bulmak için bakanlıkları ve kurumları ziyaret etmeye devam ediyor.
Daha önce Bölge Milletvekilleri ile Bakanları ziyaret eden Atalay, Ardahan Heyeti ile bir çok Bakanı ve Kurumları ziyaret ederek Bölge sorunları ve talepleri gündeme taşıdığı bildirilirken, Ankara’da bulunan Ardahan Heyetinin içinde AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un neden bulunmadığı da merak konusu oldu.
Son olarak Kültür Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret ederek, bölgedeki kültürel etkinliklerin bölge gençliği ile buluşması istemini dile getirildiği öğrenilen ziyaretlerde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da ziyaret edildiği bilgisi alındı.
Bu ziyarette de ise Bakan Yılmaz’a bölgesel sorunları iletilerek, gerekli yatırımları Ardahan'a yapılmasını istendiği bildirildi.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay'ı da ziyaret eden Atalay; Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci'nin de için de olduğu Ardahan heyeti, daha öncede Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'yi ziyaret ederek Ardahan'a İç Gümrük Müdürlüğü sözü aldıkları ileri sürülen Ardahan heyetinin son olarak ziyaret ettiği  ve İlimize sosyal sorumluluk kapsamında yapılması gerekenler üzerine Tanap Genel Müdürü Saltup Düzyol'u ziyareti sonrası Ardahan Valisi Ahmet Deniz ile birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı ziyaret edilerek Ardahan Valiliği ile Ardahan Belediyesinin ortak projesi olan ''Şehirle Nehrin buluşması'' için Ardahan Aziziye Kışlasının sivilleştirilmesi için gerekli mali yatırımın yapılması konusunda fikir/alışverinde bulundukları bildirildi.                          ww.kuzeyanadolugazetesi.com

**Kızdırıyoruz..

Gazeteciliğin kerpetenlendiği, bir konuyu haberleştirmek için yada yorumlarken bin kez düşünüldüğü bir süreçte  ülkede olduğu gibi Ardahan’da da haber yapmanın bir hayli sıkıntılı durum olduğunu görmekteyiz.
Bunun en son örneği Ardahan’a geldiğim ilk gün yaptığım haberlerin yine birilerinin şekerini bozduğunu ve birilerinin bir hayli kızdığını öğreniyorum.
‘Hastanenin Etrafı da Hasta’ başlıklı haberimize bir hayli tepki gösteren genel sekreteri olmayan hastane yöneticileri yaptığımız haberin içeriğine bakıp, dikkat çekilmek istenen konuya el atması gerekirken personeli toplayıp, bize karşı alınacak olan önlemleri tartıştıklarını hatta olur ya hastanelik bir işimiz olması halinde yardım edilmemesinin emir edildiğini öğreniyoruz. 
Yıllardır hastanenin imkanlarından yaralanıp, kendilerine hastane kuracak kadar zenginleştiğini de bildiğimiz bu yöneticilerin ben yokken bir hayli rahat olduğunu ve gelir gelmez yaptığım haber ile rahatlarını bozduğumu ortaya koyan bu gelişmeye bakınca kendilerine solcu, demokrat deyip, AKP dahil her iktidara yaranmayı iyi bilenlerin bize kızması kadar doğal bir durum olmaz..
Çünkü rahatları bozulanlar bize kızmazsalar gazetecilik yapmıyoruz demektir.. 
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 8907 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI