Reklam
Bugun...


BU KEZ 19 KİŞİ İLE DEĞİL, 119 KİŞİYLE KUTLANDI!
BUGÜN 19 MAYIS, BUGÜN BAYRAM.. Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan'da da çeşitli etkinliklerle kutlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Göle, Posof, Damal, Çıldır ve Hanak'ta da kutlandı.

BU KEZ 19 KİŞİ İLE DEĞİL, 119 KİŞİYLE KUTLANDI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Bu haber aşağıda ki linki kopyalayarak izleyebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=x_54lQa4WaQ&ab_channel=ArdahanTV

ARDAHANLI GENÇLERİN BAŞARISI DEVAM EDİYOR!

Romanya’nın başkenti Bükreş'te yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası sonuçlandı. Dereceye giren sporcular arasında Ardahanlı sporcularda yer aldı. Ardahanlı sporcu Emrah Okçu, Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasında 1 gümüş 1 bronz madalya kazandı.

Ardahanlı Milli Sporcu Emrah Okçu, 07-14 Mayıs tarihlerinde Romanya Bükreş’te düzenlenen Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasına katıldı. Şampiyonaya katılan Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Emrah Okçu, sol kolda Avrupa ikincisi, sağ kolda ise Avrupa üçüncüsü oldu.

Öte yandan Ardahan bilek takımı olarak Ekim ayında yapılacak dünya şampiyonasında 2 kız 2 erkek sporcu ile toplam 4 Ardahanlı sporcumuzla temsil edecektir. 

Hazıra alışmış bir seçmen oldukça..
 
-İstanbul’un kaç milletvekili var?
Bu yazımı okuyan sen!
-Düşüncene uygun partiye ya da herhangi bir stk'ya üye misin?
-Kaçını tanıyorsunuz?
-Peki ya Kocaeli, Ankara, Bursa, İzmir’in, Şırnak'ın, Edirne'nin mecliste bulunan milletvekili sayısı kaç?
Ya da yerel parlamento diye bilinen Belediyede senin partinin ve toplam kaç meclis üyesi var, mahalle, köy muhtarı gibi onların adını say desem bilir veya tanır mısın?
-Hangisi, hangi partide?
Halka açık bu meclise ya da Ankara'daki büyük mecliste.Hiç gittin mi, grup toplantılarına katılıp, öneri de bulundun mu, alınan kararları yerinde duyup, görüp, fikir sundun mu?
Diye sorsanız memleketindeki vekilini bile doğru dürüst tanımayan ve seçimden seçime sandığa gidip, vekil seçtiğini sanan seçmen bu sorularımıza cevap veremez..
Çünkü seçimden seçime hatırlanan sayın seçmenin kendisini dikkate aldırmadığı bir seçmen ve seçim sisteminin olduğu ülkemde buna itiraz eden bir seçmen kitlesi de bulamazsınız?
Yani; Yeni bir seçime kadar seçilmişlere, siyasilere demediğini bırakmayan bir seçmen tipi olan ülkemde hangimiz kalkıpta akşama kadar başımızı kaldırmadığımız internet yoluyla da olsa tüm partilerin genel başkanlarına, genel merkezlerine nasıl bir vekil Profili istediğimizi belirttik mi, önerdik mi?
Belirtmeyiz..
Çünkü ya ‘Bizi kim dinler?’ der işin kolayına kaçarız, ya da çok zahmet olur..
Veya ‘Amannn işin mi yok’ der oralı bile olmayız..
Ve genel merkezlerin kendi kafalarında belirlediği ve çoğunu tanımadığımız vekillerimiz listelere konur, biz de tanımadıklarımızı seçmekle seçmen görevi yapmış sayar, kenara çekilip, tanımadığımız, bilmediğimiz vekilin sorunlarımızı çözmesini bekleriz.
İşte tam da burada, şu an bu yazıyı okuyan ve yaşananlar karşısında bilenerek 2023'te sandık başına gitmeye hazırlandığını mırıldayan siz seçmene bir soru daha sorayım;
Sayın seçmen;
Sen bir öneride bulunma zahmetinde bulunmadığın için genel başkanın, genel merkezin ya da ikili ilişkiler sonucu aday edilip, listeye konan vekilinin sana olduğunu gibi senin sorunlarınla yakından ilgilenebilecek biri mi?
Kendisini yakından tanıyor musun?
Ve ‘Şu adam, bu kadın siyasi aday olsa en mantıklısı’ diyerek düşündüğün insanın aday yapılması için partinin genel başkanına, genel merkezine bir öneri de bulundun mu?
Yani kendi partinin olduğu gibi diğer partilerin de bu ülkenin yönetiminde söz alacak olan vekillerin seçimini yaparken sen nasıl bir katkıda, öneride bulundun söyler misin?..
Bir iki tanıdığın ilçe başkanını, il başkanını, genel merkezdeki görevliyi aradın mı, mail attın mı, mektup yazdın mı, twit attın mı?
Tabi ki hayır..
Çünkü her konuda hazıra alıştığımız gibi vekilimizin de birileri tarafından belirlenip, önümüze getirilmesini bekleyen bir seçmeniz...
İşte tamda burada bir soru daha...
Senin belirlemediğin, katkı, öneride bulunmadığın, kamuoyu oluşturmadığın biri vekilin olduğunda o zaman niye kızar bağırır ve sitem edersin be seçmen kardeş..
Yok canım o kadar da değil diyorsan eğer haydi daha gecikmeden sende kendi adayını belirle, genel başkanların, genel merkezlerin maillerini, telefonlarını, whatsaplarını, twitlerini öneri yağmuruna tut.
Ve benim ön seçimim, ön teamülümde bu de...
Ha unutmadan son bir soru daha..
Yazıma başlık olan yani Eyyyy seçmen 'Başta trafik, gecekondu, yeşil alan sorunu gibi onlarca hatta binlerce sıkıntısı olan İstanbul’un kaç milletvekili var?..'
'Nasıl gazetecisin sen desene?' demeyin çünkü 2 Milletvekilin birini göremeyen dini twitler atarak varlığını hissettiren bir diğerinin ise telefonlara cevap vermediği Ardahanlı fukara ben bilmem...
Lütfen cevap..

arşiv haberler 22/12/2015 tarihli haber/yorum

1905 ARDAHAN
Ardahan'ın 110 yıl önce ki hali...

Yanda gördüğünüz fotoğraf , Ardahan’ın 110 yıl önce ki halini gösteriyor.

Kongre caddesi, Elif iletişim Avea kavşağından çekile1n fotoğrafın sahibi ise Ardahan’a ve bölgeye gravyer peynir üretimini öğreten David Moozer’in abisi .

1900 lü yıllarda İsviçre’den gelip Ardahan sulakyurt köyüne yerleşerek kaşar üretimine başlayan David Moozer’in torunları tarafından saklanan Ardahan fotoğraflarına ulaşan isim ise Kura Çözüldü kitabının yazarı Ardahanlı Kenan Karabağ.

100 yıl önce bir çok taş mağazası olan Ardahan caddeleriyle günümüze kıyas yapıldığında bir çoğunun kalmadığı görülüyor. 

Geniş caddeleri ve sokaklarının olduğu anlaşıldığı fotoğraflarda Rus ve Ermeni mimarisi ise gözlerden kaçmıyor.

Kenan Karabağ gibi isimlerin araştırmalarıyla memleketin geçmişi gün yüzüne çıkarken bu araştırmalar sayesinde sınırlı sayıda olan resim ve belge arşivinin zenginleştiği görülüyor.
Kaynak: Ardahan

Editör: Doğu Yılmaz

Bu haber 14144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI