Reklam
Bugun...


Bizans'ı Göle'de Satmaya Kalktılar!
Ardahan'da bir kişi, Bizans dönemine ait tarihi eserleri satmaya çalışırken, jandarma tarafından yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Ardahan İl Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, tarihi eser satmak isteyen bir kişi ile alıcı kılığında irtibata geçti.

Bizans'ı Göle'de Satmaya Kalktılar!

Ardahan'ın Göle ilçesinde yapılan pazarlıkta Bizans dönemine ait 6 adet sikke, 2 adet yüzük, 2 adet hayvan figürlü heykel ve 3 adet tarihi obje satmaya çalışan şüpheli şahıslar F.P. ve B.Y. (1 Kamu görevlisi) hakkında yasal işlemler başlatılırken, Tarihi eserlere jandarma el koydu, olayla ilgili şüpheliler gözaltına alındı.

Ardahanlı Ardahan'a Değil, Diyarbakır'a Gitti!
Ardahanlı Ardahan'a Değil,
 
Diyarbakır'a Gitti!
*Arşif Haber 25/08/2019 Tarihli Haber
SEN İLGİLENMESEN, EL İLGİLENİR..Yerel idarecilerin 'Davet etsem, Ardahan'a gelse yerime göz koyar' korkusu ile sahiplenemediği, akrabaların 'Geri gelmesin tarlasını, çayırını ben kullanayayım' diyerek dışladığı bir Ardahanlı Ardahan'a değil, Diyarbakır'a gitti. Ardahan'dan yaklaşık 40 yıl önce Almanya'ya göç eden Akkaya ailesi, bir konferanstan etkilenerek geldikleri Diyarbakır'a hayran kaldı. Bağlar Belediye tarafından misafir edilen aile, Diyarbakır'ın yurt dışında gönüllü turizm elçisi olacak

Ardahanlı Akkaya ailesi, Ardahan'dan Almanya'ya 40 yıl önce işçi olarak gitti. Almanya'da verilen konferanstan etkilenerek geldiği Diyarbakır'da kentin tarihi ve modern dokusu ile halkın misafirperverliğinden çok etkilenen Güral Akkaya Bağlar Belediyesi tarafından misafir edildi.

Konuyla ilgili konuşan Bağlar belediye Başkan Beyoğlu, dünyanın her yerinde insanları Diyarbakır'ı görmeye davet ettiklerini ifade etti. Başkan Beyoğlu, "Tarih ve medeniyet kenti olan Diyarbakır'la ilgili olumsuz algıları kırmak için çaba gösteriyoruz. Sevgi ve kardeşliğin simgesi olan kentimizi görmek isteyen bu değerli ailemizi ağırlamaktan onur duyduk. Dünyanın her yerindeki insanları Diyarbakır'ı görmeye davet ediyoruz" dedi.

"Diyarbakır'da ev alacağım"

İkiz çocuklarıyla beraber Diyarbakır'a gelip belediyenin tahsis ettiği araçla kentin tarihi yerlerini gezen Güral Akkaya, gördüğü misafirperverlik, kentin tarihi ve modern görüntüsü karşısında hayran kaldığını söyledi. Akkaya, "Daha önce Diyarbakır hakkında olumsuz bir bakış açımız vardı. Gelip gördükten sonra böyle olmadığını anladım. Diyarbakır'dan kendime ev alacağım ve bundan sonra bu kadim kentin fahri hemşerisi olacağım. Peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır'ı çok beğendim. İmkanlarım ölçüsünde bu şehre sürekli gidip gelmeye çalışacağım. Gelmeden önce Diyarbakır hakkında birçok olumsuz görüşler belirtmiştiler. Geldim ve bu şehrin ne kadar güvenli ve ne kadar modern bir şehir olduğunu gördüm. Artık bende bu şehrin tanıtım elçisiyim gittiğim her yerde buranın güzelliklerini anlatacağım. Ailemle, çocuklarımla birlikte yurt dışında Diyarbakır'ı anlatacağım" diye konuştu.

Başkan Beyoğlu, daha sonra aileye plaket taktim etti.

Amerikalı Ardahanlıdan Bilgileniyor..Amerikalı Ardahanlıdan Bilgileniyor..
Rusya'dan alınacak olan S-400 Füzeleri ardından Vize konusunda yeniden karşı karşıya gelen Amerika ile Türkiye arasında ki gerginlik devam ederken ABD yönünü Ardahan Milletvekili üzerinden CHP'ye çevirdi. CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı Amerika'ya davet eden ve 1,5 saat görüşen ABD'nin üst düzey yetkilileri Yılmaz üzerinden Türkiye ilişkilerini götürme kararı aldıkları ileri sürüldü.

*Arşiv Haber 08/07/2017 Tarihli Habr

CHP'li Yılmaz Washington izlenimlerini anlattı: 'Türkiye patriot için teklif vermiş'

Beyaz Saray'da 1.5 saatlik görüşme yapan CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz, "ABD'li yetkililer 2009’dan beri patriot füzelerinin satışının gündemde olduğunu, en son 2-3 hafta önce Türkiye tarafından gündeme getirildiğini söylediler"

2015 yılında diplomasi kariyerini bırakıp CHP’den siyasete atılan Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, bu sıfatıyla ABD’ye dördüncü ziyaretini gerçekleştirdi. Mayıs sonunda Washington’da bir dizi temasta bulunan Yılmaz’ın, 4 ay sonra yeniden geldiği şehirde bu kez çok daha üst düzey bir görüşme trafiği vardı.

Öztürk Yılmaz 4 ay önce Beyaz Saray’da sadece dönemin Türkiye direktörü Shannon Culbertson ile görüşmüştü. Bu kez ise Yılmaz, Beyaz Saray’da Ulusal Güvenlik Danışmanı H.R. McMaster’ın yardımcısı kıdemli Avrupa ve Rusya ilişkileri direktörü Fiona Hill başkanlığındaki geniş bir heyetle 1.5 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantıya Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Danışmanı Molly Montgomery de katıldı. CHP’li Yılmaz, ABD Temsilciler Meclisi’nde ise Türkiye Dostluk Grubu Eş Başkanı Pete Sessions, Virginia Fox, Ted Deutch ve Paul Cook ile bir araya geldi. Yılmaz’ın ABD Savunma Bakanlığı’ndan randevusu ise Türkiye direktörü Eric Wechtler’leydi.

**YENİ YOL ARAYIŞI

Ziyaretinin sonunda Yılmaz CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan eşliğinde Türk gazetecilere temaslarında öne çıkan konuları anlattı. Türkiye konusunun her boyutuyla Washington’da çok canlı olarak tartışıldığını belirten Yılmaz, ‘Özellikle Kongre’de Türkiye’nin iç siyasetini bu kadar yakından takip ettiklerini daha önceki ziyaretlerimde görmemiştim’ yorumunu yaptı. PYD’nin silahlandırılması ve koruma krizinin Türk-Amerikan ilişkilerindeki izlerinin devam ettiğini hatırlatan Yılmaz, kendisine gösterilen ilgiyi
‘Türkiye ile tekrar birlikte çalışmalarını sağlayacak yol nedir bunun arayışındalar’ sözleriyle değerlendirdi.
CHP’li Yılmaz Washington’dan şu tespitlerle ayrıldı:
- Gördüğümüz IŞİD’le mücadele kapsamında ABD’nin en azından yakın vadede PYD/YPG işbirliğinden vazgeçme niyeti yok. Ama Türkiye’nin hassasiyetlerini de giderebilecek bir yol aramaya çalıştıklarını gördük.
IRAK'A MÜDAHALEDEN ENDİŞELİLER
- ABD yönetiminin ‘IKYB’nin tek taraflı referandumunun sonuçlarını tanımayacağız’ açıklamasının gerçek manada sürdürülüp sürdürülemeyeceğini anlamaya çalıştık. Bir şekilde Bağdat’la Erbil arasında diyaloğun açılmasına yoğunlaşacağını anlıyoruz. Bölgede bir çatışma olması halinde bölgesel güçlerin Irak’ın içine dahil olmasından endişe duyuyorlar. Özellikle İran’ın bir adımının Irak’ı daha istikrarsızlaştıracağını düşünüyorlar.

PATRIOTLAR İÇİN YENİ TALEP

- Her görüşmemizde ABD’li yetkililer Türkiye’nin S-400 füzelerini alıyor olmasından rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Biz de kendilerine ‘ABD hava savunma sistemi önerdi de mi Türkiye bunu reddetti ve Rusya ile buna rağmen işbirliği mi yapıyor?’ diye sorduk. Onlar da 2009’dan beri patriot füzelerinin satışının gündemde olduğunu, en son 2-3 hafta önce Türkiye tarafından gündeme getirildiğini söylediler. Savunma Bakanlığımızın patriot alımı için yeni bir talepte bulunduğunu anlıyoruz. Şunu gördük; Türkiye bir taraftan S-400 savunma sistemi için Rusya’ya kapora ödediğini belirtiyor ama demek ki son zamanlarda patriot füzelerinin alımı konusunda ABD nezdinde bazı girişimler yapıyor.

- ABD’ye Patriot sisteminin bazı parçalarının üretiminin Türkiye’de yapılması teklif edilmiş. Ancak ABD belli bir orandan sonra teknoloji transferi ve ortak üretim yapılmasını uygun görmediklerini söylüyor. Uygun görseler de Türkiye konusunda sert bir tutum içinde olan kongreden bunun geçebileceğine ihtimal vermiyorlar.
- Amerika S-400’lerin NATO sistemiyle uyumlu olmadığını, etkin bir savunma sistemi olmadığını, riskler taşıdığını söylüyor. Esasen de örtülü olarak Rusya’ya yaptırımlar uygulanan bir dönemde bu ülkeden Türkiye’nin herhangi bir savunma alımı yapması durumunda Türkiye’nin de bu yaptırımdan etkilenebileceğini belirtiyorlar.
- Biz hem nükleer santraller hem de füze savunma sistemleri için yabancılara milyarlarca dolar verilmesine karşıyız. Bu kadar parayla yerli üretim yapılabilir. Bir dönem biz 5 milyar dolarlık tank ihaleleriyle İsrail’in savunma sanayiini kurmasını sağladık. Şimdi de 20-25 milyarlık nükleer santrallerle adeta Rusya’nın teknoloji geliştirmesini destek oluyoruz. 
dedi.
CHP'li Vekil Teşkilatı Almaya Niyetli..

AK Partinin rakip çıkarmadan kongrelerini yapmaya ve mevcutları  seçmeye devam ederken CHP'de İl ve İlçe Kongrelerini yapmak için delegelerini belirlemeye devam ediyor.

**Hedef 2019 Belediyeleri Değil, Benim Delege!

Başta merkez ilçe kongrelerini olmak üzere İl Kongrelerinin yapmak için tüzük gereği parti üyelerinden delegeleri seçmelerini isteyen Cumhuriyet Halk Partisi yurt genelinde olduğu gibi Ardahan'da da sancılı bir süreç geçirdiği görülmekte.
Buna neden ise İl ve İlçe Başkanlarını seçecek olan delegeler için parti içinde gruplaşmaların şimdiden başladığı ve kazananların kayıp edenleri 2019 seçimlerinde aday göstermeyecekleri ve aynı şekilde partinin yönetimine almayacağının korkusu olduğu görülürken, Ardahan'da da bu durumun aynısı yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor.
 
**İstanbul'da ki Ardahanlı CHP'liler Kayıp Ediyor..
Ardahan İl ve İlçe Teşkilatları ile arası çokta iyi olmadığı bilinen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın danışmanı aracılığı ile müdahale ettiği Ardahan'da ki ilçe kongreleri öncesi yoğun bir yarış içinde oldukları görülen grupların parti üyelerinin kendilerine yakın delegeleri seçmeleri için adeta saç saça baş başa çalıştıkları dikkatlerden kaçmıyor.
İstanbul'da ki Ardahanlı CHP'lilerin stk, dernek ve bunları çatısı altında barındıran ederasyondan kısacası toplum ve tavandan kopuk kendi başlarına hareket edip, başta Esenyurt'ta, Şişli'de, Sarıyer ve Beykoz'da olmak üzere ard arda kayıp ettikleri dikkat çekilen şu günlerde Ardahan'da ki teşkilatı yanına alma mücadelesi içinde ki Milletvekili ve karşı gruplarında yoğun bir parti üyesini ikna etme yarışı içinde oldukları dikkatlerden kaçmıyor.
Milletvekilinin istemi üzerine istifa etmek zorunda bırakılan Sinan Onay'ın yeniden CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday olması beklenen Ardahan'ın CHP'li iki ilçesi Hanak ve Damal başta olmak üzere tüm ilçelerde Vekilin ekibi ve karşıtları şekline iki grubun yarıştığı ve 700'ün üzerinde ki CHP'li üyenin kendilerine yakın olan ve İlçe ve İl Başkanlığı Kongrelerinde kendi adamlarını seçecekleri delege etmelerine uğraştıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Taştan Onay’ı Aldıran Yılmaz’a Meydan Okudu!

*15/08/2017 Tarihli Haber

CHP Ardahan Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın baskısı yüzünden görevnden istifa etmek zorunda kalan CHP eski Merkez İlçe Başkanına İl Başkanı Yalçın Taştan sahip çıktı.
Son aylarda Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Merkez İlçe örgütünde yaşanan gelişmelere değinen Taştan, “tepeden inmelerle proje ürünü olmakla her şeyi en iyi ben bilirim, benim dediğim olacak. Partiliyi, seçmeni, üyeyi ve delegeyi tanımayan, Damal’ın ücra köşesindeki seçmenin kapısına gitmeyen, yerel sorunlara duyarlı davranmayan,  hiçbir karşılık beklemeden partiye emek harcayanlara değer vermeyen, kıymet bilmeyen, emeğin ne olduğunu idrak etmeyenlerin ömürleri kısa olacaktır” diyerek net mesaj verdi. 
ONAY’A HAKSIZLIK YAPILDI, TELAFİSİ OLACAK!
Yeniden İl Başkan adayı olup olmayacağı yönündeki soruya cevap veren CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, “Partimizin ihtiyacı doğrultusunda şartları dikkate alarak, partili arkadaşlarımız ve İlçe başkanlarımızla fikir alış verişi yaptıktan sonra kararımızı açıklayacağız. Ancak, hak etmediği halde istifa ettirilmek zorunda kalan, partimizin başarılı ve azimli eski Merkez İlçe başkanı Kadir Sinan Onay’ın bu olayına çok üzüldüm. Onay’a yapılan haksızlık nedeniyle yeni çizme aldım. Bu çizmeleri giyip sahaya inerek partimizi küçültmeye çalışanların karşısında olacağım.  Biz bu partide maaş almıyoruz, gönüllü ve partili olduğumuz için yıllardır bekçilik yapıyoruz.  Partide birlik beraberliği sağlamak için gece gündüz demeden partimizin belirlediği çizgilerin dışına çıkmadan mücadelemiz devam edecektir” dedi.
BEN KAZANMAKTAN, ONLAR KAYBETMEKTEN BIKMADILAR!
Yapılacak kongrelerde seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan kim olursa olsun partilimizdir. Bizim ayrı gayrımız yoktur. Parti bilinciyle harekete edeceğiz diyen Taştan, sözlerini şöyle sürdürdü:
HEDEF ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANMAK
“Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal bir partidir. Kökleri Milli Kurtuluş Savaşına dayanmaktadır. 3 aylık süre zarfında partimize zar vermeden, parti içi kırgınlıkların yaşanmasına yol vermeden çok iyi sonuçlar alarak hedeflediğimiz noktaya emin adımlarla gitmek istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin yerelden ve genele başarılı olması için üye çalışmasını gözden geçirmeliyiz.  Bu fikrimi partimizin İl Başkanları Toplantısında dile getirdim. Bana göre emek veren insanların daha çok ön planda olması lazım. 1992 yılından bu yana girdiğim 7 kongreyle zaferle çıktım. Benim sürekli aday olduğumu konuşuyorlar ancak, biz niye sürekli kaybediyoruz diyemiyorlar. Başkanlık ve kazanmak bizim için önemli değildir. Önemli olan partiyi yerelde iktidar yapmaktır. Bizim parti olarak en büyük amacımız Ardahan Belediye Başkanlığını kazanmaktır. Önce yerelden sonra genelden iktidar olmaktır.”
CHP, ARDİYELERDE VE MAŞA İLE YÖNETİLMİYOR
Cumhuriyet Halk Partisi, Ardahan’da ardiyelerde ya da birilerinin maşasıyla yönetilecek bir parti olmadığının altını çizen Taştan: “Bu partide görev almak şereftir. Söz söyleyecek ve fikir beyan edecek birisi varsa bu işi maşayla dipte köşede değil, çıkıp görüşünü net ortaya koyacak, samimi olacak. Çünkü CHP, Ardahan halkının ihtiyaç duyduğu bir yapıdır. Ardahan’da büyük bedeller ödeyerek, emek vererek ve yolumuzdan şaşmadan duruşumuzla bugüne kadar geldik. Birileri yolcu biz hancıyız. Siyasette halk kavramı önemlidir. Halkın sorunlarına duyarlı olan, halka tepeden bakmayan siyasetçilerin ömürleri uzun olur.  Zaman her şeyin en güzel ilacıdır” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

**Başsız CHP'den Vur Çatlasın, Oyna Patlasın Gecesi..

*23/03/2015 Tarihli Haber

Kimin Umurunda İl Teşkilatı Yok!

Birilerinin milletvekili, bir diğerlerinin il başkanı olma hesaplarını yaptığı Ardahan CHP Gençlik Kolları da Aday Adayları çırpma derdinde!

Bir ay için de ik yönetimin ard arda istifa ettiği ve şu an hala İl Başkanı e İl Yönetimi olmayan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlil Kollarının düzenlediği gecede başta milletvekili aday adayları olmak üzere partinin ileri gelenleri çal oynasın, oyna patlasın gecesi düzenledi.

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi İl Örgütü darmadağın olan CHP Ardahan'ın bu keyfi nerede bulduğu anlaşılmazken geceyi düzenleyen gençlik kollarının derdinin aday adaylarda bağış toplamak olduğu ileri sürüldü.

**Yeni Vali Sınır Valisi Olmalı!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
25 Yılda 13. Valisini karşılamaya hazırlanan Ardahan'a bugün gelerek göreve başlayacak olan Ardahan'ın yeni valisi Mehmet Emin Yılmaz'a onca imkan ve kaynağı olmasına karşın her geçen gün biraz daha yoksullaşan Ardahan'ı uzun uzun anlatmaya gerek var mı bilmem ama ben kendisine bazı önerilerde bulunacağım.
Ki; Bu önerimi dikkate alıp, değerlendireceğini umduğum yeni valimizin kendisine yönelik öneri ve bilgilerimi öğrenmeden önce öncelikle yeni makamında kendisini yönlendiren, Ardahan ve Ardahanlıları iyi tanıyan yeni bir ekibi oluşturmasını öneriyorum.
Çünkü gelip, giden diğer valilerimiz, polisten yada yabancı birinden özel kalem müdürü, toplumdan, tabandan kopuk, çarşı da, köyde gezmeyen etrafındakiler dolaysıyla Ardahan'dan, tabandan kopuk bir valilik yada kendi veya eşlerinin zorlamasıyla Ardahanlılarla bir olmaya çalışması yetmemiş, kendisinden önce ki 12 valinin 8'nin merkeze çekilmesine neden olmuştur..
Ve bir önerim de vali ile görüşmek isteyenlerin bir yetmedi iki yetmedi 3 kapıyı geçmektense ilk kapıda vali ile görüşecek bir ortam sağlamalıdır.
Posof ve Çıldır Gümrük kapıları aracılığıyla Gürcistan ve Ermenistan'a komşu kenti, Türkiye'nin Kafkaslara açılan, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol ve Doğalgaz Boru hatlarının yanında TANAP gibi Kars-Tiflis-Bakü Demiryolun geçtiği bir kente yani ithalat, ihracat yapılamayan, Kafkaslara olduğu gibi Karadeniz'e açılan kırmızı et deposu sınır kenti, Serhat Ardahan'a vali olduğunu bilmesi ve bu yönde ortaya koyacağı çalışmalar veye çabalar ile 81 validen daha etkili, yetkili vali olduğunu anlayarak hareket etmesi halinde bölgenin yanı sıra ülkenin süper valisi olabileceğini düşündüğümü belirtmekte fayda var.
Ülkenin olduğu gibi Ardahan'ın da baş belası olmaya başlayan ancak milyonlar akıtıldığını bildiğimiz Yeşilay, Emniyet ve Sağlık Müdürlüğünün bu yönde ciddi bir çalışmasının göremediğimiz, Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden Serhat Ardahan Spor gibi diğer amatör spor dallarından kendi cep harçlıkları ile mücadele eden ve çokta sahip, çıkılıp, değerlendirilemeyen şu günlerde Bonzainin gençleri zehirlemeye başladığı görülen bir kentin valisi olan yeni valimizin İl Tarım Müdürünün de diğer onca müdürlük gibi vekaleten yürütüldüğü kurumun sorumlu olduğu hayvancılık, arıcılık gibi kentin gelirlerinin dinamiklerinin yanında başına geçtiği kentin bir sınır kenti olduğunu ve kendisinin de sınır ticaretini anlatan mevzuatını kendisine yol haritası edeceği bir sınır valisi olarak çalışması halinde göçün hızla devam ettiği Ardahan'ın da kazanan, yaşanılan bir kent olmasına katkı sunacağına inanıyorum.
Bir çok dairenin vekilin vekili ile idare edildiği Ardahan'da başta kendi yakınları, çevrelerine iktidarın nimetlerini aktaran, kendileri dışında muhalefetin de olduğunu unutan, iktidarın arkasında olduğu, İş-Kur ve diğer imkanları kendilerine, yakınlarına gelir kapısı eden siyasiler yani valilere akıl veren, onları yönlendirmeye çalışanların bunu yaparlarken valileri olduğu gibi hükumetleri, siyasileri, stk'ları korkutup, makama kapatan, tembelleştirenlerin yanı sıra kentin zencileri olarak lanse edilenlerin de dinlenilmesi onların da sık sık ziyaret edilmesi de bir valinin, bir idarecinin başarısına başarı katacağını düşünenlerdenim.
Devletin, yanı sıra hükumetinde temsilcisi olan valinin devlet ve hükumetin istemlerinin yanında halkında istemlerinin olduğunu bilmesi ve iç içe olacağı halkı arkasına alması halinde devlet ve hükumet kanadından daha güçlü olacağını unutmamasını istediğimiz yeni valimizin emrindeki çalışanlarının hazır kalıp, slayt ve mavi naylon dosyalarda sunduğu raporlara çokta inanmamasını, muhalefet ve muhalif olarak bilinenlerin de 'Dost acı söyler' misali değere almasını kendisine fayda getireceğini bilmesini de isterim.
Toplum nezlinde Ajan diye bilinen Ajans muhabirliği adı altında sözde gazetecilerin çektiği fotoğrafları anlamsızlaştırıp, ulusal ve yerelde manşet yapamadıklarını da ve 22 yıldan fazladır İl Turizm ve Kültür Müdürü olmayan, TRT'nin bile haber yaparken ya Kars'ın yada Erzurum'un ilçesi olarak haber yaptığı Ardahan'ın tanıtımına katkı sunmadığını da bilmesi gereken yeni valimizin çalışmalarını ülke gündemine aktaracak, bu kanalla hala Kars'ın gölgesinde bir ilçe olduğu sanılan kentin önemli bir sınır vilayeti olduğunu da fark edecek, ettirecektir..
30 Yıldan fazladır kara yollarının başında olan birinin bozuk yollardan sorumlu olduğunu da bilmesi gereken yeni valimizin başta sınırlara, gümrüklere giden yolların yanı sıra kent, köy ve yayla yollarının bozuk olmasının bu kentin en çok homurdandığı sorun olduğunu da bilmesi gerek..
Yok imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışan 5 Belediye Başkanı değil, 6 Belediye Başkanı olan bu kentin tek beldesi olan ve iki yıldır Göle Kaymakamının kurumlarda olduğu gibi Vekaleten Belediye Başkanlığını yaptığı ve elinde alınan hakkını geri almasına karşın iki yıldır seçim yapılmadığı Göle Köprülü (Goreveng) gibi kent merkezinden olduğu gibi gözden ırak Çıldır Kurt Kale, Posof'un sınır kentlerinde sebzecilik, meyvecilik yapılabileceğini ancak başta kurulduğundan bu yana Havaalanı isteyen Ardahanlılar ile bir türlü iç içe olamayan, onların sorununu kendisine ders alıp, çalışmayan üniversite başta olmak üzere İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin neden bu yönde ciddi çalışmalar ortaya koymadığını da sorgulaması halinde bu kentin kalkınmasına katkı sunacağına inananlardanım..
Tırnağı kanayanın pansuman edilip, hemen komşu hastanelere sevk edildiği Ardahan'da ki sağlık camisanın vekalten idarer edilen Hastaneler Genel Sekreteri gibi 81 vilayet içinde eğitim/öğretimde sonlardan bir türlü kurtulamayan İl Milli Eğitim'inde 2016/2017 Eğitim/Öğretimi İl Müdürü olmadan geçirdiğini de bilmesi gereken yeni valimizin internet siteleri ya olmayan yada doğru dürüst güncellenmeyen diğer resmi kurumlar gibi 5 İlçe kaymakamının neden gündeme gelen çalışmalara imza atamadıklarını ve hizmet bekleyen bir ilin tüm yükünün neden sadece valiye yüklendiğini de sorgulaması gerekmektedir.
Bir şeyler yapmak istediği ve diğer vekillerden daha çok çabaladığına inandığım İktidar Milletvekilinin Ankara'da gelen hizmetleri önce kendi ilçesine aktardığı, muhalefet vekilin Ardahan'dan çok uluslararası çalıştığını da bilmesi gereken yeni valimizin taşınacağı evinin yanı başında ki Polis Evi gibi bir çok kamu binası çürük çıkmış bir kentin başına geçtiğini de bilmesi gerekirken, boşaltılmasına karşın hala belediye ve üniversiteye verilmeyen askeri kışlalar gibi onca kamu binasının da neden değerlendiremediğini de sorgulaması gerekir.
Damal Bebeği Atatürk Silueti, Çıldır Aktaş, Çıldır Gölleri, Şeytan kalesi, Yeşilim Ormanlar içinde ki Göle yaylaları, Yüksek Okul ve Doğalgaz bekleyen Tanap'ın merkezi olamaya başlayan Hanak, harika doğasıyla Türkiye'nin Davosu olarak adlandırılan Posof ve köylerinin de eşit hizmet beklediği İl Özel İdarenin en iyi şekilde çalıştırılması gerektiği bir kentin valisi olan yeni Valimiz Mehmet Emin Bilmez kentteki ve kent dışında ki federasyon, derneklerle kuracağı sıcak ilişki ile Ardahan'da olduğu gibi il dışında bulunan 600-700 bin Ardahan'lıyla da kol kola gireceğine inan bir gazeteci, iki stk başkanıyım..
Kısacası yeni valimiz Mehmet Emin Bilmez'in 2 yıl değil, 5 hatta 10 yıl valisi olduğu bir kent olmak isteyen Ardahan'ın valilerden beklentisinin bir hayli yüksek olduğunu da hatırlatır, vali başta olmak üzere bu konuda birinci sorumlu olan ancak kentin tanıtımında büyük rol oynayan yaz etkinliklerinin yani festival, şenliklerin hava durumuna göre en uygun zamanda yapılacağını bile rapor edemeyen Meteoroloji Müdürlüğü gibi adı bile unutulan, olup, olmadığı bilinmeyen Sanayi Müdürlüğü başta olmak üzere konuyla alakalı kurumların sınır ticaret merkezleri kurulması için çaba gösterdiği, gümrük kapıları harıl, harıl çalışan, sınır ticaretinin diğer kapılar kadar olmuş bir kent olması dileğiyle kendisine hoş geldin diyorum..Kaynak: kuzeyanadolugazetesi

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 9642 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI