Reklam
Bugun...


BİTMEYEN YOL GÖLELİNİN BELİNİ KIRMAYA DEVAM EDİYOR..
Bugüne kadar bir çok kişinin ölümüne, bir o kadarının yaralanıp, sakat kalmasına, milyonları geçen araçların kullanılmaz hale gelmesine neden olan iktidar partisi Ardahan Milletvekilin ilçesi de olan Göle yolu bir kazaya daha neden oldu.

BİTMEYEN YOL GÖLELİNİN BELİNİ KIRMAYA DEVAM EDİYOR..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Alınan bilgilere göre Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünde kısa bir süre önce emekli olan Göleli Gazi Akıl ilçesine giderken yıllardır yapımı bitmeyen yolda kullandığı aracının direksiyon kontrolünü kayıp edip, yol kenarında bulunan malzemelere çarparak, belini kırdı.
Tedaviye alınan Gazi Akıl'ın belini kırıp, tedaviye alındığı öğrenilirken, aracı kullanılmaz hale gelirken birçok kişinin ölümüne, onca kişinin yaralanıp, sakat kalmasına neden olan bu yolda 20 yıla yakındır süren genişletme çalışmaları Ardahan'ı diğer illere bağlayan yollarda ki gibi bitmemesine tepkiler ise devam ediyor.
Köy ve Yaylalara Giden Yol Yol Vermiyor!
'Yaz mevsimin gelmesi ve iş sezonun başlamasıyla İl Özel İdare sezona fırtına gibi başladı. Vali Mustafa Masatlı’nın talimatı ve bizzat takibiyle kentin kırsalına yayılan ekip ve iş makineleriyle vatandaşlara hizmet veriliyor.' diyerek açıklama yapan Ardahan Valiliğine bağlı İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Damallı İl Genel Meclis Başkanlığı yetki alanlarında bulunan köy yolları yayla yollarından beter bir durumda. Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan ve yaylalara çıkmaya başlayan Ardahanlı köylülerin bir hayli bozuk olan yayla yollarından beter köy yollarının içler acısı halinin ne zaman giderileceğini sorarlarken yerel siyasilerin konuya duyarsızlıkları dikkatlerden kaçmıyor. YouTube ArdahanTV kanalının bizzat gittiği, görüntülediği bozuk köy ve yayla yollarının bir örneğini daha kanalımıza gönderilen son görüntü Ardahan'ın Hanak İlçesine bağlı Avcılar (köyü) mahallesinden çıktıktan sonraki yol, Alevi olan diğer köyler olan Koyunpınar (Saskara) , İncedere (Piklop) Yamaçyolu (Macivet), Güneşgören (Kerkeden) köyünlerine giden köylerin ana yolu. Hanak kent merkezine 3 km uzaklıktaki alanı çok kötü vaziyette olduğu görülürken ilgili ve yetkilerin görevlerini ve bu köy yolları gibi tüm köy yollarının yanı sıra yayla yolları ile ilgilenmeleri beklenmektedir.  
Posof'ta ay ışığında Arsiyan Dağı

Ardahan'ın Posof ilçesi tamamen organik doğal tabiatıyla her türlü güzelliği sergiliyor.

Havaların temizliği nedeniyle gece dahi görüş alanları genişliyor. Ay ışığı dahi geniş alanların görülmesine sebep oluyor. Şafaktan sonra Arsiyan Dağı'nın üzerinden Şavşat tarafına geçerken ayın görünüşü ve aydınlattığı Arsiyan Dağı muhteşem bir görsel şölen oluşturdu. Vatandaşlar uzun süre manzaranın keyfini doyasıya izledi. 

*Sıra Esenyurt ve İBB'de!

Milletvekillikleri düşürülen, kaç milletvekili ve belediye başkanının tutuklandığı, ne kadarının yerine kayyum atandığını artık sayamadığımız bir süreçte biri CHP'li, ikisi HDP'li olmak üzere 3 milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesi ardından yaşananları izlerken MHP ortaklı iktidara ve Corona'yı bitiren, gelen tepkiler ardından pandemi önlemlerini hatırlatıp, bu hafta sonu yapılacağı söylenen yasakları gelen tepkiler ardından kaldırdığını ilan eden başkan Erdoğan'a kızmak yerine HDP ve CHP'lilere ne diyeceğimi bilemiyorum..

Tabi HDP ve CHP'ye diyeceklerimizi demeden önce yaklaşık 3 aydır süren Corona yasaklarına ses çıkarmayıp, iki günlük son yasağa homurdayan halkımın özgürlüklere karşı sessiz kalıp, cırtık atacağı hafta sonunun yasaklanmasına karşı homurdamasının bile işe yaradığını da görmek, anlamak gerekir..

Çünkü bu homurdanmayı gören Başkan Erdoğan 2 saat sonra yasakların kaldırıldığını ilan etmesi başta kendimize olduğu gibi demokrasiye, halkın oylarına rağmen despotluk yapanlara karşı homurdanmanın bile yettiğini ortaya koyarken aynı halkın bu homurdanmayı tüm yaşananlara karşı da ortaya koyması gerekmez mi diye sormak geliyor..

Yani halk denen toplumun iki günlük tatillerine, cırtık atmalarına getirilmek istenen tepkiyi Corona denen komedinin başından bu yana ortaya koysaydı zaten zorda olan kendimizin ve ülkenin ekonomisini iyiden iyiye zorda bırakan bugünleride yaşamazdık..

Neyse konumuza dönecek olursak eğer mecliste yaşananlara ve CHP'lilerin, ulusalcıların son yerel seçimlerde oylarını aldıkları HDP'lileri görmezden gelip Berberoğlu üzerinden yaptıkları siyasete bakıp, attığım twiwtter, facebook mesajımı ve sıranın kimlerde olduğuna bakalım derim..

Çünkü; 'Bugünün yaşanacağını hesaba katmayıp, Demirtaş ile diğer HDP'lilerin tutuklanmasına neden olan CHP'nin, Milletin vekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına oy verdiğini unutup, şow eşliğinde ayağı ile tıpış, tıpış mahkemeye giden Berberoğlu'nun 'olur ya kısa sürede olsa serbest kalırsa' eğer gidip, CHP Genel Merkezine kendisini atıp orada kalmalı.. Bakalım meclisi basıp, HDP'li Orhanları alan polis CHP Genel Merkezini basıp, Berberoğlu'nu da alır mı.. Ve muhalefet neye hala mecliste durur. sineyi millete gitmez.. Bunları tartışmanın demokrasi adına daha etkili olacağı düşüncesindeyim' diye mesaj atan benim ve bir çok insanın düşündüğü ve hissettiği şey sıranın CHP Genel Başkanının dediği gibi 'Sıranın bir ilçede ve büyükşehirde, asıl amaç bizi sokağa çekmek' dediği olayda..

O olayda Kılıçdaroğlu'nun dediği bir ilçe belediyesi Esenyurt'tur, büyükşehirde İstanbul İBB'dir..

Çünkü 3 vekilin vekilliklerinin düşürülmesi bir kez daha nabız ölçümüdür ve Covid-19 dolayısıyla hafta sonu uygulanması düşünülen ama demokraside yaşananlara değil cırtık atma istemine karşı yaşanan homurdanmalar ardından kaldırılan yasaklar kadar vekillerin vekilliklerinin düşürülmesi olayı karşısında kamuoyu denen toplumun yani kimse o beklenen, istenen ve iktidarı ya da 'vatan-millet-sakarya' edebiyatı ile siyaset yapan ortağını korkutacak bir tepkiyi koymamıştır..

Nokta..

ESKİ  HABERLERİMİZ İÇİN TIKlayın.. 

http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Eylemcinin Biri Ardahanlı
Bahtiyar Doğruyol
arşiv haber 01/04/2015 tarihi haber
Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan DHKP-C'lilerin biri Ardahanlı Çıktı.. Ardahan'in Hanak ilçesine bağlı İncedere (Piklop) köylü olduğu öğrenilen Bahtiyar Doğruyol ve eylemci diğer arkadaşı Giresunlu Şafak Yayla yapılan operasyonda öldürüldüler..

Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımemur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet SelimKiraz'ı adliyedeki odasında başına silah dayanarak rehin alan ve DHKP-C üyelerinin isimleri belli oldu.

**SAVCIYI REHİN ALANLARIN İSİMLERİ!..

Söz konusu eylemi gerçekleştiren ve öldürülen DHKP-C'lilerin isimlerinin Şafak Yayla ve Ardahanlı Bahtiyar Doğruyol olduğu öğrenildi.

Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet BaşsavcılığıMemur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan DHKP-C'li 2 kişi öldürüldü. Savcı Kiraz ise ağır yaralı olarak hastanede hayatını kayıp etti.

**OLAY NASIL YAŞANDI?

DHKP-C üyeleri, Gezi olayları sırasında biber gazı kapsülüyle başından vurularak hayatını kaybeden Berkin Elvan soruşturmasına Bakan Savcı Mehmet Selim Kirazı 6'ıncı kattaki odasında silahla rehin aldı. Yasa dışı bir örgüte yakınlığı ile bilinen kişiler, Twitterhesabından Savcı Kiraz'ın başına silah dayalı halde foto yayınlandı.

**Ardahan'da Başsavcı Bilgin'den Kınama..

Ardahan Adliyesi'nde görevli yargı mensupları ve avukatlar, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili olarak ortak açıklama yaptı. Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın makam odasında terör örgütü mensuplarınca rehin alındığını ve teröristler tarafından şehit edildiğini hatırlattı.

Başsavcı Bilgin, son yılarda hakim ve Cumhuriyet Savcılarına görevleri nedeniyle yapılan saldırılarda artış olduğunu belirtirken, şöyle dedi:

"5 Şubat 2012 tarihinde Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, 19.10.2012 tarihinde OvacıkCumhuriyet Savcısı Murat Uzun ve son olarak da dün akşam saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz sadece görevlerini yaptıkları için terör örgütlerince yapılan saldırılar sonucu şehit edilmişlerdir. Türkiye'nin her köşesinde fedakarca görevini yapan hakim ve cumhuriyet savcılarının görevlerinin gereği olarak, güvenlik önlemlerinin en iyi şekilde sağlanması gerektiği bir kez daha anlaşılmaktadır. Elbette bu saldırıyı gerçekleştirenbulanık zihinler ve kirli eller amacına ulaşamayacak. Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız daima vicdanlarının sesini dinleyerek "Türk Milleti adına" en doğru kararları vermeye devam edeceklerdir. Yapılan bu kanlı saldırıyı nefretle lanetliyor, bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin bir an önce alınacağı inancıyla şehit meslektaşımız Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine, yargı camiasına ve Türk Milletine Başsağlığı diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum."

Terör örgütü DHKC militanları tarafından şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, geçmişte görev yaptığı Iğdır Adliyesi önüne yargı mensupları ile avukatlar cüppelerini giyerek geldi. Saygı duruşunda bulunan, İstiklal Marşının okunmasının ardından Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa Yılmaz, Kiraz'ın menfur bir terör saldırısı sonucunda görevi başında şehit edildiğini söyledi. Iğdır Adliyesi'nde güvenlik önlemlerini yeniden değerlendireceklerini belirten Başsavcı Yılmaz, şunları söyledi:

"Bu alçakça bir terör saldırısıdır. Milli birliğimize ve beraberliğimize yönelik her türlü saldırıyı kınıyoruz. Şehit savcımız Kiraz 2004 - 2006 yılları arasında Iğdır'da görev yapmıştır. Buradaki savcılar, hakimler ve avukatlar olarak kendisini dualarla anıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Ailesine metanet diliyoruz, herkesi derinden üzen bir olay. İnşallah böyle olaylar bir daha yaşanmaz. Bu olay arkasından yeni olayları getirmez inşallah. Ailesinin yaşadığı acıyı, bizden daha iyi anlayan yoktur."

**Köyünde Sessizlik Hakim..

Diğer yandan İstanbul'daki Çağlayan Adalet Sarayı'nda odasında saatlerce rehin aldıkları Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden ve düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen DHKC'li Bahtiyar Doğruyol'un köyünde sessizlik hakim.

Ardahan'a bağlı Hanak İlçesi'ne bağlı İncedere Köyü muhtarı Erdoğan Köroğlu, Doğruyol ailesinin yıllar önce İstanbul'a göç ettiğini ve köyde aileden kimsenin bulunmadığını söyledi.

Hanak ile İncedere Köyü arasında bulunan ve diğer köylerin de yazılı olduğu talebanın üst köşesinde boya ile DHKP-C yazılı olması dikkat çekti.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 10124 defa okunmuştur.

YORUMLAR
4 Yorum

adem
14-04-2015 10:46:00

Eylemci dediğin şahsiyetsize Terörist demeyenlerde Teröristtir, Teröristle ve onun gibi düşünüp ona eylemci diyenlerle aynı memleketli olduğum için utanıyorum.. Gazeteci neredeyse sende masum göstereceksin bu eli silahlı teröristi sana da yazık..

adem karademir
02-04-2015 16:04:00

Bu insan müsveddesi Tam bir TERÖRİSTTİR gazeteci hatanı düzelt.

Ahmet
01-04-2015 20:13:00

Ne Biçim gazete ve gazetecisiniz, terörist ne zamandan beri eylemci oldu. Olayı böyle yumuşatmayın teröriste terörist ve Şerefsiz terörist deyi verin. Daha çok vatansever olursunuz...

yunus yılmaz
01-04-2015 19:43:00

Bu iğrenç ve utanç verici olayda eylemcinin Ardahanlı olup da onunla hemşehri olmak şu an itibarıyla utanç verici bir şey...!!!

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI