Reklam
Bugun...


BİTMEYEN GÖLE YOLUN DA ARAÇ YANDI!
Ardahan-Göle yolunun yıllardır bir türlü bitmeyen yolunda bir araç seyir halindeyken motorunun tutuşması üzerine yanan kamyonet kullanılmaz hale geldi.

BİTMEYEN GÖLE YOLUN DA ARAÇ YANDI!

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Bir Anda Alev Aldı!..
Alınan bilgilere göre olay akşam saatlerinde Göle karayolunda meydana geldi. Peynir üretimi yapan bir fabrikaya ait 31 NCN 84 plakalı kamyonetin motoru seyir halindeyken bilinmeyen nedenle tutuştu. Aracın motor bölümünden çıkan dumanı fark eden sürücü, kamyoneti kenara çekerek itfaiye ekiplerine haber verdi. Motor kısmında başlayan yangın kısa sürede kamyoneti sararken, alevlere önce yoldan geçenler, ardından da itfaiye ekipleri müdahale etti.
Haber/Foto: Kurbani Demir
Sevgili miyiz, Muhabbet Kuşu mu?
'Dağ dağa kavuşmaz ama İnsan insana kavuşur' atasözleri ile kendisini teselli etmekle ünlü biz insan oğlunun canı sıkıldığında dertleşmek için baktığı çevresinde gördüğü ve güvenip, inandığı kendisi gibi bir insana zaman içinde ya aşık olur, ya sevgili ya da diğer adı ile akraba, arkadaş, dost olur..
Diğer bir canlı olan muhabbet kuşu ise kendisi gibi can yoldaşı olduğuna karar verir..
Bu ilişki yani dağların kavuşamayıp, insanın insana kavuştuğu öne sürülen bu dünyada bu ilişkiler bazen evlilik denen kutsal ama sona kadar zor bela götürülebilen bir sonuçla biter, bazen de ölene kadar okulda, askerde yaşanan birlikteliğin bitmesine rağmen can arkadaş, yoldaş gibi devam eder..
Ve hiç bir zaman bu soruları kendimize sormayıp, her yaşanana ya 'kader' der ya da 'gitsin gittiği yere kadar der veya 'su akar yatağını bulur' diyerek kendimizi teselli ederiz, 'yanlış kayaya mı çarptım yoksa rüyada mıyım?' demeden..
Bilmem ama ömür denen ve dün hiç yokmuş, yeni ortaya çıkmış gibi ölüm adını alan Corona korkusu ile değerini hissedip, muhabbet kuşları gibi birileri tarafından kafese ,pardon evlere kapanarak sarıldığımız hayat denen süreçte karşılaştıklarımızın kiminin sevgili, eş, arkadaş, kiminin de sırdaş olduğu bir gerçek.. 
Ve bu gerçeğin aslında kendisi ile baş başa kalıp, kendisiyle sorgulanmamak için hep aranan birer muhabbet kuşuyuz her birimiz..
Muhabbet kuşu, öğrendiği bir kaç kelimeyi sürekli tekrarlayan papağan türleri içerisinde yer alan, biz insanlar gibi evcil bir canlı türü.. 
Ülkemden çok ama çok uzaklarda olan Avustralya kıtasına özgü Melopsittacus cinsinin içinde yer alan tek türü olan küçük, uzun kuyruklu bu kuşlar yabani ortamda genel olarak yeşil, mavi, beyaz veya sarı tüy rengine ve kanatlarında siyah taralı çizgilere sahip kuş familyasında olan canlılardır..
Onlar da biz insanlar gibi göz alıcı renklerle göze çok hoş görünseler de onlarda bizler gibi çok kapalı olan iç dünyalarında yaşadıkları karanlıkta hep arayışta olurlar..  Bunu da, bugün burada yarın dünyanın öbür ucunda çırpınan kanatlarıyla yine biz insanlar gibi hep arayıştadırlar..
Çünkü muhabbet kuşları da ilişkiye girdikleriyle sevgili mi, dost mu, arkadaş mı, sırdaş mı olduğunu hep düşünürler..
Ve biz insanlar da bazen aynı bu muhabbet kuşları gibi boş laklakayla zamanı öldürüp, konuştukça, öttükçe, sevgili, arkadaş sandıklarımızla yaşadığımızı sanırız..
Evet şimdi soruyorum...
Biz sabır eden sevgili miyiz, yoksa tesbih çeker gibi tık, tok yapan muhabbet kuşları mıyız?!..
gEÇMİŞ YILLARA AİT HABERLERİMİZ OKUMAK İÇİN TIKlayon..
http://kuzeyanadolugazetesi.com/sinanhaber.php?readmore=330
ARDAHANYANIYOR.. YURTTA YANGIN, AYAKKABICIDA YANGIN!
ARDAHANYANIYOR.. YURTTA YANGIN,
AYAKKABICIDA YANGIN!
arşiv haber 22/1272016 TARİHLİ HABER
Dondurucu soğukların yaşanmaya devam ettiği Ardahan'da ısınmak için tüm imkanlarını seferber eden vatandaşlar ev ve iş yerlerini de yakmaya başladılar. 2016 Yılında irili, ufaklı yaklaşık 98 yangının yaşandığı Ardahan'da Endüstri Meslek Lisesine ait öğrenci pansiyonunda çıkan yangın korkuya neden olurken, aynı saatlerde Kongre caddesi üzerinde bulunan bir ayakkabıcıda da yangın çıktı. Ardahan İtfaiyesinin her iki yangına da kısa sürede ulaşıp, söndürdüğü öğrenildi.

**FETONUN OKULUNDA GİZEMLİ YANGIN!

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan ve el konulan Okul, bugün sabah saatlerinde büyük bir gürültü ile patladı.

Ardahan/Göle yolu üzerinde bulunan ve kapatıldıktan sonra İmam Hatip Lisesine çevrilen okulunda da yangın da çıktı.

Yangına anında müdahale eden itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldılar.

Alınan bilgilere göre, öğrencilerin okuduğu saatte çatı katında patlama olmasıyla birlikte yangın çıkmış ve ölen  yada yaralanan her hangi bir öğrencinin olmadığı öğrenilirken; öğrencilerin okuldan çıkartıldığı ve tatil ilan edildiği bilgisi alındı.

**ARDAHAN'DA Yangın..

11/08/2015 Tarihli Haberler..

HES Barajlarında alınacak olan enerji için çekilen hatlar dolaysıyla başta Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Çıldır'da olmak üzere bölgede sık sık enerji kesintileri meydana gelmekte.
Enerji kesintilerinin elektronik eşyalara büyük zarar verdiğini belirten vatandaşlar ARAS Edaş'a tepki gösterirlerken, yaşanan kesintilerin yangınlarada mal olduğu da ileri sürülüyor..

**Kongre caddesi üzerinde ki bir İsyerinde yangın çıktı..

Akşam saatlerinde meydana gelen yangında Sırda Fast-food adlı bir lokantada maddi zarar meydana geldi. İşyeri kapalıyken meydana gelen yangının nedeni elektrik arzasından meydana geldiği iddia ediliyor.

Öte yandan yaşanan elektrik kesintileri Türkiye'nin Gürcistan'a açılan Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısında da bir çok soruna neden olduğu görüldü.

**Doğu karanlığa boğuldu!..
Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok ilde bugün gece iki kez elektrikler aynı anda kesintiye uğradı. Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve bölgedeki birçok il ve ilçede bugün saat 21.00 sıralarında aynı anda elektrik kesintisi oldu. Doğu Anadolu bir anda karanlığa gömülürken, güvenlik görevlileri hassas noktalar ile kamu, kurum ve kuruluş binalarının çevresinde güvenlik tedbiri aldı. 
 
ARAS EDAŞ'A TEPKİ
Elektrik kesintisi yaklaşık 20 dakika sürerken, vatandaşlar tedirgin oldu.Kesintiler farklı saatlerde iki kez yaşandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise saa 00.30 ile 01.30 arası ikinci kez kesildi. Doğu Anadoluya elektrik dağıtım hizmeti veren ARAS EDAŞ şirketi,gerek basın sorumluları aracılığı ile gerekse resmi olarak elektrik kesintileri ile ilgili hiç bir açıklama yapmayarak büyük tepki çekti. Terör saldırıladrının yoğun olduğu şu günlerde, elektrik kesintileri güvenlik güçlerini de endişelendirdi. Vatandaşlar da birçok şehri haber vermeden karanlığa gömen ARAS EDAŞ'a tepki gösterdiler. Vatandaşlar, batıda bir çok dağıtım şirketinin profesyonellik örneği sergileyip büyük elektrik kesintilerinden önce resmi bir açıklama yaparak halkı bilgilendirdiğini hatırlattılar.  
 
UYARI: GÜVENLİK ZAAFİYETİ OLUŞUYOR
Güvenlik uzmanları ise, çok büyük bir arıza olmadığı takdirde trafolarda bakım ve onarım işlemlerinin gündüz saatlerinde yapılması gerektiğini, gece yaşanan elektrik kesintilerinin hassas noktalarda güvenliği zora soktuğunu, gece yaşanan kesintilerde güvenlik zaafiyeti oluştuğunu ifade ettiler.  
Mutfak çalışmazsa Şef servis yapabilir mi?
 
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Ülkede saniye başı gündemin değiştiği şu günlerde Ardahan'da ayrı bir tartışma var..

Ki o tartışma patlayan bombalar, her gün gelen şehit haberleri yada Rusya gibi bir ülkenin Büyükelçisi'nin ülkenin başkentinin ortasında, hemde bir polis tarafından vurularak öldürülmesi yada kardan kapalı yollar veya bit salgının yaşandığı Ardahan'da ki okullar değil daha önemli bir konu..
Çünkü Ardahan'ın da içinde bulunduğu bölgede diğer kentler sevki yapılacak olan hayvanları şap hastalığı dolaysıyla önlerine konulan 'Kan Tahlili' engeli, devam eden göçten daha önemli bir konu yaşanır Ardahan'da.
O da mevcut iktidarın getirip, genel sekreter yaptığı Hakkı Özgür'ü istifaya zorlanarak, görev de aldırma çabası ve yerine 4 genel sekreteri eksilten, onların başarısız olması için elinden geleni adına koymayan ve en önemlisi proje hazırlanmasında Ardahan'ı 81 İl içinde sonuncu yapan Antalya'lı birini yerine getirmek..
Evet onca polisin, askerin, vatandaşın hayatını kayıp ettiği, ekonomide olduğu gibi sosyal olaylarda bıçak sırtında olan ülkenin Ardahan'ın da gündem yolu buzlanan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı yada Sınır Ticaret Merkezi yapılacağı söylenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısın da yaşanan sorunlar değil, Genel Sekreteri nasıl yolcu eder, KÖY/DES'i batıranları nasıl onun yerine getiririz gündemidir..
Savunmada 'Mutfaktaydı, şimdi şef olursa daha iyi bir sunum yapar' savunması..
Ya kardeşim bu kentin kara yollarının yıllardır bir kilo metre yapılamadığı, hükümetin en büyük hayali ve projelerinden olan KÖY/DES'in sadece Ardahan'da başarısız olmasının ve en az proje hazırlayan vilayet unvanını alması o mutfakta dediklerinizin yüzünden değil mi?
Her gelen valiyi, vekili, genel sekreteri, başkanı başarısız yapan, onların yapmak istediklerini bir adım öne taşımayan bu mutfaktakiler değil mi?
Bilmem ama eğer değişecekse mevcut mutfakla bir değişimim şart olduğunu ben değil, onu bunu dinleyip, sonrada 'iş yaptıramıyoruz kardeşim' diyerek pişman olan ama zaman kaybına uğrayan vekil Atalay daha iyi biliyor...
Bu nedenle bana sorulacaksa ve başta valimiz, vekilimiz beni dinleyecekse bu yapılmak istenen değişimden önce şöyle gidip, bir mutfağa göz atmaları gerekir..
Çünkü mutfak çalışmazsa şefin iyi bir servis yapamayacağı ortada olan Ardahan'ın onca sorununun bugüne kadar çözülemediğini görmekle mümkün..
Ve Ardahan'da ki asıl sorun, 'mutfaktan geliyor' denilenlerin sahada ki şefleri yani vekili, valiyi, genel sekreteri, belediye ve il başkanını zorda bırakanlar olduğunu da göz ardı etmemek gerekir..
Kaynak: ARDAHAN HABER

Editör: Ardahan Haberleri

Bu haber 6154 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI