Reklam
Bugun...


MİLLİ SİGORTA ŞİRKETİ DE KURAN İŞ İNSANI İKUD BAŞKANI OLDU!.. ALTIN YASTIK ALTINDA DEĞİL, ARDAHANLININ DENETİMİNDE!
Ardahanlı iş insanı ATAM KUYUMCULUK Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Atam İKUD Başkanı oldu.

MİLLİ SİGORTA ŞİRKETİ DE KURAN İŞ İNSANI İKUD BAŞKANI OLDU!.. ALTIN YASTIK ALTINDA DEĞİL, ARDAHANLININ DENETİMİNDE!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

İstanbul Kuyumcular Derneği Genel Başkanı Nihat Atam’a nezaket ziyaretinde bulunan Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı gazeteci Fakir Yılmaz Ardahanlı insanların bir başarısına daha şahit olmanın mutluluğunu yaşadı.
Hemşehrisi olan  gazetecilerin kendisini ziyaret etme mutluluğunu yaşadığını belirten Ardahanlı iş insanı İstanbul Kuyumcular Derneği (İKUD) Genel Başkanı Nihat Atam “10 bine yakın birçok önemli isim ve markalarında aralarında olduğu kuyumcunun üyesi olduğu derneklerinin amacının bu sektörde hizmet veren insanların ülke ekonomisine kattıkları katkının daha da büyümesini sağlamak, bunu yaparken de onların sorun ve sıkıntılarını en iyi şekilde temsil edip, gerekli yerlere aktarmak ve çözüm bulmaktır,” dedi.


İstanbul Kuyumcular Derneği (İKUD) Genel Başkanı Nihat Atam’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüşen gazeteciler, Fakir Yılmaz ile yayın grubumuzun Yönetim Kurulu Başkanı Selmi Yılmaz, Kıbrıs Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir partinin genel, ve birçok belediyenin başkanlığı, basın ve medya da üst düzey yöneticilik gibi birçok başarıya imza atan Ardahanlılar ülke ekonomisine yön veren Altın sektörü kuyumculuk sektöründe de önemli bir yere gelmesinin Ardahanlıların öz güvenlerinin ne kadar güçlü olduğunu belirttiler.

MİLLİ SİGORTA ŞİRKETİ DE KURDU…
Altın sektöründe ortaya koyduğu başarısına İnşaat sektörünü de katan Ardahanlı iş insanı, ATAM KUYUMCULUK Yönetim Kurulu Başkanı, İstanbul Kuyumcular Derneği Başkanı Nihat Atam başında bulunduğu sivil toplum örgütünün yanında kendi iş alanında da birçok başarıya imza atan bir isim olarak biliniyor.

“45 yıllık deneyimimizi, kesintisiz bir performansa ve dinamizme dönüştürdük,” sloganı ile özel sigorta sektörüne giren ve bayilikler de veren SANFE SİGORTA isimli bir de sigorta şirketi kuran Ardahanlı iş insanı başta Ardahan'a olmak üzere, birçok kent ve ülkeye bayilikler vermeye başlayan sigorta firmalarının milli sigorta şirketleri arasında yer aldığını da belirtti.
Firmalarından bayilik almak isteyenleri (850) 808 84 60 nolu telefonla kendilerine ulaşabileceğini de belirten Ardahanlı İşi insanı Nihat Atam, imkânlar çerçevesinde herkese katkı sunma çabası içinde olduklarını da belirtti.

Birinci yarı yıl öğretmensiz bitti!..
arşiv haber 21/01/2022 tarihli haber
Yarı yılı öğretmen eksikliği ile tamamlayan Ardahan'daki okullar bugün dağıtılan karnelerle tatile girdi.
Ardahan'ın da aralarında oluğu ve yaklaşık 15 milyon öğrenci karnelerini alarak, iki haftalık tatile çıkıyor. Bugün okullarda karne heyecanı yaşandı.
Okulların tatile girdiği gün öncesi bir açıklama yapan Ardahan AK Parti Milletvekili yapılan yeni atamalarla okullardaki öğretmen eksikliğinin giderildiğini belirtirken yarı yılı öğretmen eksikliği ile bitiren Ardahan'daki okullar karneleri dağıttı.
Öğrenciler karnelerini almaya velileriyle birlikte geldi. Heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, arkadaşlarından ayrı kalacakları için üzüldüklerini de ifade etti.
Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Okullarda son ders zili 18 Haziran Cuma günü çalacak.
75 PLAKALI, SONDAN 74. ARDAHAN'A
YENİ ÖĞRETMELER!
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) iaçıkladığı ‘İllerde Yaşam Endeksi’ araştırmasında eğitimde en iyi iller arasında 81 Vilayet arasında sondan 74. olan Ardahan'a yeni öğretmenler atandı.
Geçtiğimiz aylarda bir okul idarecisinin Fransız öğretmenine 'giyiminize dikkat edin' diyerek savcılık olduğu, son olarakda Sağlık okulunda bir öğretmenin öğrencisini hastanelik ettiği ve en son Hanak'ta bir okul müdürünün öğrencisine çirkin harekette bulunuduğu gerekçesiyle tutuklandığı Ardahan'a atanan yeni öğretmen atamalarını 'Müjde' olarak haber veren Ardahan'ın 5 dönemdir milletvekili olan Atalay'ın konuyla ilgili mesajı şöyle;
''Müjde İlimize atanacak 200 öğretmen ile birlikte öğretmen ihtiyacımız da bütünüyle karşılanmış durumdadır. Eğitim altyapısı itibariyle Türkiye'nin en iyi 10 ilinden birisi Küçük ve Güzel Ardahan'a hayırlı olsun. MEB Bakanımıza ve ekibine şahsım ve memleketim adına teşekkür ederim.'' 
5 Dönemdir Ardahan Milletvekili olan
Prof. Dr. Orhan Atalay

KUZEY KUTBUNDA YAŞAMAK..

Hala 1960’ların vitrin görünümü ile esnaflık yapmaya çalışan bakkalların başını çektiği Ardahan esnafının seçime hazırlandığı, ülke muhalefetinin ise seçim istediği şu günlerde gerçek gündemi suni gündemlerle meşgul etme çabasının başını çeken “Kar yağdı, tipi var, buz başına düştü” haberleriyle bol bol karşılaşıyoruz.
Bu haberlerin yanı sıra asıl görevi olan Allah’ın emirlerini yerine getirmek isteyen insanlara hizmet, dini bilgileri vermek dışında hiçbir şey yapmaması gereken kira, vakıf ve faiz zengini, başkanı gavur  aracı Mercedes olan Diyanetin Sezen Aksu örnekleriyle toplumu tahrik edip yönlendirmeye kalkmasını da ekleyebilirsiniz...
Ha bu arada fetocunun , çaycının, berberin, neredeyse gaşgacının köy bakkalı misali esnafa başkan olup, onu temsil etmek için aday olmaya kalktığı Ardahan’daki gibi ülkedeki kaz dernekçiliği misali gelişi güzel parti kurup, %51’i geçeceklerini sananlarla da karşılaşıyoruz.  


Neyse konuyu fazla dağıtmadan dört mevsimi bir arada yaşayan bu ülkenin esnaf odası başkanı, iktidar ve muhalefet yöneticileri, yerel idarecileri nasıl olmalı diye baktığımızda başta Turizm Bakanı olmak üzere her adayım, yöneticiyim diyenin bilgi birikiminin yanında şeklen de o oturacağı koltuğu, makamı doldurması gerekir düşüncesi içinde hem fikir olarak adeta kuzey kutbundan çıkmış bir halle geldiğim batı yakasına göz atmak isterim.
Ama başta Ardahan ESOB'a olmak üzere yeni cumhurbaşkanı, ardından güçlendirilmiş başbakan olmak isteyenlerin Kuzey kutbunda yaşam mücadelesi veren beyaz ayı misali dirençli, mücadeleci ve şeklen güzel olması gerekir derim.
Ve -40'ları bulan kutbun dondurucu soğuğunun yarattığı psikoloji ile moral bozan değil, şeklen, hal hareketi ile insanları yüreklendiren, hareketlendiren, destekleyen ev en önemlisi adeta kuzey kutbundan çıkıp geldiğim batının güzel, sıcak doğası ve mavi denizi gibi bir anlayış gerekiyor Ardahan ESOB’a ve yeni bir iktidar isteyen toplum.
Çünkü kuzey kutbunda yaşam bir hayli zor, bir o kadar  güzel olsa da onları temsil edecek isim, kişi, kariyer, kimlik, şekil insanları olmalıdır..

arşiv haber 24/11/2019 tarihli haber(yorum/reklamlar
Müdür olmaksızın öğretmenler günü!..
24 Kasım Öğretmenler günü kutlamalarının yapılacağı haftanın start aldığı bu gün eli öpülesi değerli öğretmenler il Müdürü olmaksızın günlerini kutlayacaklar. 3 yıldır İl Milli Eğitim müdürünün olmadığı, vekaleten yönetildiği Ardahan'da bir çok okulunda vekil idarecilerle yönetildiği bilinmekte.
Ardahan'da Öğretmenler Günü,
Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı..

Ardahan'da, 24 Kasım Öğretmenler Günü, Valiliğimizce düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ve Eşi Esra Masatlı'nın de katıldığı etkinlikler, dün akşam Gençlik Merkezinde düzenlenen yemek programı ile başladı. Buradaki programda öğretmenler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü programları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler daha sonra Gençlik Merkezi’nde devam etti. Burada ki programda göreve yeni başlayan stajyer öğretmenlerin yemin merasimi geçekleştirildi. İl Genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödüllerinin verildiği programda şiir ve türkü dinletisi, oratoryo ve sinevizyon gösterimi sunuldu.

Programda konuşan Vali;

“İnsanlığın günümüze kadar sağladığı gelişimin ve değişimin temelinde şüphesiz eğitim vardır. Eğitim ve bilgi, ülkelerin dünya üzerindeki gücünü ve konumunu belirlediği gibi, insanlığın huzur, barış, kardeşlik, ahlak ve adalet ideallerine ulaşmasında da temel araçtır. Bu nedenle Millet olarak eğitimde sürekli bir gelişim ve değişimi sağlamak en temel görevimizdir. Bu değişimin ve gelişimin ana aktörü ise şüphesiz öğretmenlerimizdir. İlk emri; “Oku!” olan bir dinin, tarihte çağ açıp, çağ kapatan bir medeniyetin, bilim ve teknolojiye referans olmuş bir Milletin mensupları olarak,  bizim için öğrenmenin ve öğretmenlerimizin çok büyük bir önemi ve anlamı bulunmaktadır. Bir öğrenci için, öğretmenlerimiz,  hem öğreten hem de bir anne ve babadır. Bu bakımdan öğretmenlerimiz, hal ve hareketleriyle, yaşam anlayışı ile öğrencinin en büyük rol modelidir. Şunu özellikle bilmeliyiz ki, öğretmenlik, asla sınıfta başlayan ve zil çalınca biten bir meslek değildir. Onun için öğretmenlerin görevleri çok önemli ve çok kutsaldır. Dolayısıyla bir öğrenci, öğretmenin giyim tarzından, esprilerinden, davranışlarından kendisine sürekli pay almaktadır. Bu anlamda öğretmenin, hayatın her evresinde sözleriyle, davranışlarıyla da ders verdiğini bilmemiz gerekir. Bilginin ve eğitimin gerçek sermaye ve zenginlik üreten başlıca kaynak hâline geldiği günümüzde, bugün öğretmenlerimize daha fazla sorumluluk düşmektedir. Günümüze kadar bu sorumluluğu layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimizin,  bundan sonraki dönemde de aynı kararlılık ve çalışmayı göstereceğine inancımız tamdır. Öğretmenlerimiz, görevlerini layıkıyla yerine getirirken, ülkemizin önüne koyduğu insan odaklı yeni yönetim anlayışının gereği olarak, eğitimde de 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda daha eğitimli, daha donanımlı, bilgiyi ve teknolojiyi iyi kullanan nesiller yetişmesi noktasında tüm imkânlar seferber edilmektedir. Artık Okullarımız modern imkânlarla eğitim vermekte, yurtlar, sosyal alanlar, spor ve sanat faaliyetleri eski dönemlerle kıyas edilemeyecek derecede gelişmiş ve kendini yenilemiştir. Keza, çağın gereklerine uygun bilime dönük eğitim faaliyetleri yapılmakta, zeka geliştirici sınıflar ve bilim sanat merkezleri kurulmakta, dezavantajlı gruplar dediğimiz özel gereksinimli çocuklarımıza yönelik eğitimlerde her türlü imkan ve kolaylık sağlanmaktadır. Öğretmenlerimizin işletiminde okullarımız, dünya ölçeğinde projelere imza atmaya devam etmektedir. Dünya üzerinde insanlığın gelişimine katkı sağlamış pek çok meslek vardır ve şüphesiz hepsi önemlidir.  Ancak öğretmenlik mesleğini diğer tüm mesleklerden farklı ve ayrı tutmamız gerekir. Çünkü öğretmenlik, geçmişi referans alan, bugünü işleyen, yarını inşa eden bir meslektir. Bugün nerede olduğumuzu belirleyen öğretmenlerimiz olduğu gibi, yarın nasıl olacağımızın rotasını da onlar çizeceklerdir. Öğretmenlerimiz, gücünü sevgiden alır, istikameti akılla gösterir ki, bu anlayışla bilimsel düşünceyi, devlet, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle harmanlamış nesilleri yetiştirir. Bu anlamda, yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi; vatanını seven, insana değer veren, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için, görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkını ödemek elbette ki mümkün değildir. Öyle ki, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir' sözleriyle millet olma bilincinin güçlenmesinde öğretmenliğin kutsal sorumluluğunu gözler önüne sermiştir. Yine İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy da, 'Öğretmenlik liyakat ve vicdan gerektirir, çünkü vazife büyüktür' diyerek öğretmenlerimizin yüksek donanıma sahip ve ahlaki açıdan örnek olmalarının önemini bizlere anlatmıştır. Enerjisini ve bilgisini ne kadar cömertçe harcarsa harcasın, verimliliğinden hiçbir şey kaybetmeyecek olan cefakâr ve fedakâr öğretmenlerimizin çabalarıyla, günümüze kadar olduğu gibi, bundan sonra da yetişecek bilgili ve bilinçli nesiller sayesinde,  ülkemizin daha da gelişip kalkınacağına inancımız tamdır. Bu inançla, başta “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bugün yemin ederek mesleğe başlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor, emekli olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü içten en iyi dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Etkinliklere, Valimiz Mustafa Masatlı ve Eşi Esra Masatlı, Belediye Başkan Vekili Önder Güngör, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Köse, Vali Yardımcıları, Salih Keskin, Mehmet Kılıç, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YİBO'ları kimler talan etti? !..
Yeni bir öğretmenler günün yani 24 Kasım Öğretmenler Gününün kutlandığı bugün ele almak istediğim yazımın bir çoğumuzun al/yapıştırlı mesajlarla mı yoksa iki amcamın ölümüne neden olduğu günlerde beni çocuğuymuş gibi sarıp, sarmalayan ve kurşunlardan saklayan köy öğretmenimi mi yada elleri öpülesi ve 'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' diye seslenilen öğretmenlerimi yazarak, ansam derken nereden geldiyse aklıma aniden gelen bir çoğumuzun açılımını unuttuğu Yatılı İlk Öğretim Okulları geldi..
Ve okumadığım ama gazetecilik hayatımda haber ve yorumlarımla yeri olan O yoksul ve çoğu yetim çocukların okuduğunu bildiğimiz yatılı bölge okulları eskisi  kadar olmasa da hala özelliğini ve güzelliğini taşıyıp, taşımadığını düşünmedim değil..
Gazeteciliğimi taçlandıran yorum ve haberlerimiz içinde önemli bir yeri de olan YİBO'larda verilen eğitimin en güzel tarafı tam olmasa da köy enstitülerine benzeyen yönleriydi.
 Çünkü bir çoğu da köylü çocuğu olan ancak bu gün çok da gündem de olmayan bu okullarımız diğer bir çok resmi kurumlarda olduğu gibi birilerinin rant kapısıydı.
 Ki o rantçılar öğretmen kisvesi altında hayvan çobanlarıydı. Ve bu Şivanlar yoksul, yetim köy çocuklarına yedirdikleri bayat ekmeklerlerden yürüttükleri paralarla koyun tacirliği yapıyorlardı.
Fırıncıların satamadıkları bayat ekmekleri aldıkları taze para rüşvetleri ile YİBO'da ki çocuklara yediren bu Şivanlar yani Çobanlar kutsal bir görev olan öğretmenliği değil hırsızlığı iyi beceriyorlardı. Zaten onlara öğretmen değil hoca deniyordu. Hem de kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimi tefsir eden, saygı duyulan, camilerde, bizlere doğru yolu gösteren geçek hocalar değil büyücü, muskacı, sahtekar tipli insanlardı sözde öğretmen denilenler..
 Ve ben bunları yazarken halkın vergisiyle aldıkları maaşların yanında YİBO'da çaldıkları çarşafları, kırtasiyeleri, kömürleri, sarı yağ (tere yağı) yerine öğrencilere Vita yağı yedirenleri gündeme taşıyordum. Onlar metropollere kaçıp, köyde yaptıklarını bu kez dernek denen stk'lar üzerinden kendilerini kamufle ederek, hemde pla bıyıkları ile devrimci diye adam diye kendilerini yutturmanın mutluluğunu yaşıyorlardı ki ben bu kez gelip İstanbul'da bunları yakalayana kadar...
 İşte 24 Kasım Öğretmenler Gününde hatırladığım YİBO'ların talan edilmesinin kısa hikayesi..
Uzun hikayesini de 'Devamı gelecek' mi diye bekleyin derim..
ÖĞRETMEN AÇIĞI YOK
*Arşiv Haber 28/05/2015 Tarihli Haber
ÇILDIR'A YENİ PANSİYON
Ardahan’ın Çıldır ilçesinde eğitim öğretim veren Çıldır Çok Programlı Anadolu Lisesinin 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Pansiyonun hizmete açılması nedeniyle düzenlenen törene Vali Ahmet Deniz, Ardahan Milletvekilleri Prof. Dr. Orhan Atalay, Ensar Öğüt, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Vali Ahmet Deniz, “Bugün hepimizin için güzel bir gün. Çünkü bir eğitim kurumu hizmete açıyoruz. Yapılan bu hizmetlerin hepsi, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın rahat bir ortamda eğitim görmeleri, iyi yetişmeleri içindir. Ardahan’da öğrencilerimiz artık modern şartlarda eğitim görüyor, sınıflarımız 13-14 kişilik ve rahat. İlimiz genelinde öğretmen açığımız yok ve öğretmenlerimizin tamamı artık kadrolu. Dolayısıyla bu imkanlarla birlikte Ardahan’ın eğitim seviyesinin artmaması için hiçbir engel kalmamış oluyor. Bugün açılışını yaptığımız pansiyonumuzun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt de, “Çocuklarımızın başarılı olmasında rahat bir eğitimin önemi büyüktür. Çünkü eğitimin kalitesi çocuklarımızın geleceğine aynı oranda etki etmektedir.  Dolayısıyla bu güzel ve donanımlı pansiyonda eğitim görecek olan çocuklarımız daha başarılı olacaklardır. Çıldır ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, pansiyon hizmete açıldı. Açılışın ardından Vali Deniz ve katılımcılar pansiyonu gezdiler.

ÇILDIR GÖLÜNDEKİ TURİZM DEĞERLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK AMACIYLA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çıldır gölünde ki turizm değerlerini ortaya çıkarmak ve potansiyelleri değerlendirmek amacıyla Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) koordinesinde toplantı gerçekleştirildi.

Yalnızçam Oteli’nde ki toplantıya Vali Ahmet Deniz, Kars Valisi Günay Özdemir, Ardahan Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Kars Vali Yardımcısı Akif Pektaş, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, SERKA Genel Sekreteri Doç.Dr. Hüsnü Kapu, Kars ve Ardahan İl Genel Meclisi başkan ve üyeleri, ilgili kurum müdürleri ile Çıldır Gölü çevresinde bulunan köylerin muhtarları katıldı.

Toplantıda, Ardahan ve Kars illerine sınırı olan Çıldır gölünde ki yoğun turizm potansiyelini değerlendirmek anlamında nelerin yapılabileceği, gölü turizm faaliyetlerine yönelik imara açmanın getireceği sorumluluklar ve doğal yapısının korunması için alınması gereken tedbirler görüşüldü.
Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, Çıldır gölünde bütün mevsimlerde yoğun bir turizm hareketliliğinin yaşandığı, göl çevresinde turizm odaklı işletme ve tesislerin kurulmasıyla birlikte bu hareketliliğin maksimum düzeye ulaşacağı belirtildi.
Toplantıda ayrıca, Çıldır gölünün imara açıldığı takdirde çevresinde kurulacak olan tesisler sayesinde çok kısa bir vade içerisinde bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayacağı, böylece Ardahan ve Kars illerinin turizm faaliyetleri anlamında Türkiye’de önemli bir konuma yükseleceği ifade edildi.
Karşılıklı soru cevaplar ve fikir alışverişiyle devam eden toplantı sonunda Çıldır gölünde yatırımların yönlendirilmesi ve sosyo-ekonomik katkı sağlanmasına yönelik projelerin uygulanabilmesi için Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından hazırlık çalışmalarının yürütüleceği, ilgili kurumların işbirliğinde ise bir alt komisyonun kurularak hazırlık çalışmalarının aralıksız devam edeceği bildirildi.

 
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI