Reklam
Bugun...


BİRBİRLERİNDE GÖNLÜ OLMAYANLAR GÖNÜL SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI!
VEKİLİN TARAFTARLARI ALINDI DERKEN İL BAŞKANI BURADAYIM DER!.. Başkan Erdoğan'ın genel başkanlığını yaptığı partisinin ülke genelinde gönül seferberliği başlattığını duyurduğu şu günlerde AK Partili Ardahan Milletvekili ile AK Parti Ardahan İl Başkanı arasındaki gönül köprüsü adeta yıkılıp, yok olmuş durumda. Çünkü aynı partili olmalarına karşın AK Parti Ardahan Milletvekili ile AK Parti İl Başkanı birbirleriyle küslükten öte dargın, kızgın ve birbirlerini yıpratma yarışı içine girmiş durumdalar

BİRBİRLERİNDE GÖNLÜ OLMAYANLAR GÖNÜL SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

Son kararname ile Amasya'ya atanan Ardahan'ın eski Valisinin Ardahan'da görevde olduğu süre içinde bizzat uğraşıp, gider ayak görevden el çektirdiği Ardahan Genel Sekreteri Anıl Aksel ile başlayan ve hala devam eden gerginliğin AK Parti Milletvekili ile İl Başkanının aralarını açtığı ve vekilin istemi ile İl başkanının ger an göerevden el çektirileceği ileri sürülen şu günlerde hala partisinin yeni il binasını ziyaret etmeyen iktidar partisi milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yanına almadığı ve görevden el çektirilmesi için uğraştığı iddia edilen İl Başkanı Hakan Aydın'sız Ardahan merkez ve ilçelerinin yanı sıra köyleri gezerek seçmeninin ve vatandaşların sorunlarını dinlerken İl Başkanı Hakan Aydın'da vekil gibi ama ondan ayrı boş durmuyor.
İl Başkanı olmadan Ardahan Valisi ile Ardahan Merkezdeki pandemi önlemlerini, DSİ'nin Ardahan Müdürlük ve Şantiyesini dolaşan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay bu kez yine yanına almadığı İl Başkansız Ardahan Üniversitesi, Posof, Çıldır, Hanak, Damal İlçe Kaymakamlıkları başta olmak üzere, partisinin ilçe başkanlıklarını, AK Partili Çıldır ve CHP'li Hanak Belediye Başkanlıklarını ziyaret etti.
Ankara'dan Ardahan'a gelmeden önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakan yardımcıları ve birçok Daire Başkanını ziyaret edene ve geldiği Ardahan'da Ardahan Merkez, Hanak, Posof, Çıldır, Damal, Göle ve Köprülü Beldesi için sorunları ileten Milletvekili Atalay, Bakanlara ilettiği sorunların takibi için saha çalışmasına büyük önem veriyor.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Ulgar Tüneli başta olmak üzere ilimizin altyapı sorunlarını ileten Atalay, Ardahan Devlet Hastanesinin ihtiyaç duyduğu doktor, tıbbi araç gereç ve ödenek taleplerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla görüşerek çözüme ulaştırma gayretlerini ortaya koyarken Amasya'ya atanan Vali ile olduğu gibi İl Başkanıyla da bir araya gelmemeye gayret etmekte.


İl Başkanı gibi İl Teşkilatından kimse olmadan yalnız başına gezip, incelemelerde bulunan ve İlçelerin sorunlarını yetkililerle görüşen Milletvekili Atalay, yol, su, altyapı ve doğalgaz çalışmalarıyla ilgili bölge ve il müdürleriyle birlikte saha çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Milletvekili Atalay, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’le birlikte maliyeti yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak yüzme havuzundan yaşam alanlarına kadar birçok üniteyi içeren Ardahan Üniversitesi Spor Merkezi’ni ziyaret ederek yeni eğitim-öğretim yılında hizmete hazırlanması için yapılan çalışmaları yerinde inceledikten sonra Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Alemdar ve akademik-idari personelin katılımıyla toplantı gerçekleştirerek, İlahiyat Fakültesi faaliyetleri ve projelerine ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Vekille Gönlü olmayan

AK Parti Ardahan İl Başkanlığı "Gönül Seferberliği" başlattı..
'Vekille arası yok, alındı, alınacak' denilen ama kendisinin 'ben hala buradayım ve görevimin başındayım' dediği AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın partisinin Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Ardahan'da gönül seferberliği başlattıklarını açıkladı.
İl Başkanı teşkilatları ile birlikte iş yerleri, mahalle ve köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmeye ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek onlara çözümler bulmaya çalışıyor. 
Başkan Aydın, "Biz hiçbir zaman günü kurtaran, dokunmadan, masa başında siyaset yapan bir parti olmadık. Amacımız, sürecin izlerini yerinde görmek, hemşerilerimizin, genel ve yereldeki sorunlarını tespit ederek çözüm üretmek" diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın, hükümetin, salgın hastalığın izlerini yok etmek ve normalleşme süreci için başta ekonomik olmak üzere tüm adımları tek tek attığını belirterek; yerelde de teşkilat olarak yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyleyerek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Ardahan'da gönül seferberliğini başlattık. Ziyaretlerimiz kademeli olarak devam edecektir. AK Parti ailesi olarak vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Biz hiçbir zaman milletimize sadece seçimden seçime giden bir parti olmadık. Ardahan'da başlatmış olduğumuz gönül seferberliği ile esnaf, iş insanı, mahalle, ilçe ve köylerimizi ziyaret ederek hemşerilerimiz ile bir araya gelmeye devam edeceğiz" dedi.

KÖTÜNÜN İYİSİ PARTİSİ..

Son istifa kararından sonra gündemden ve gözden düştüğünü kendisi de kabul eder gibi bir yüz ifadesiyle yeniden gündeme ve göze gelme çabaları içinde olan ve bunu da Anayasa Mahkemesi Başkanına yaptığı göndermeler ile ortaya koyan Soylu gibi bir zamanlar İçişleri Bakanlığı da yapan kadın Genel Başkan Meral Akşener'in başında bulunduğu İYİ Parti,  kurultayına seçimlerde destek veren iki partiyi davet etmemiş.

Bakanlık sürecine baktığınızda da Soylu'yu geride bırakan Akşener'in özellikle Kürt seçmeni derinden yaralayan bir anlayışla yaptığı bakanlığından kalmış huyunu gölgelemek için de MHP'yi davet etmeyerek HDP'ye ''sadece seni değil senin gibi keskin olan MHP'yi de davet etmedim'' demeye de çalışmış gibi.
Evet, Türk siyasi hayatının değişmez iki yüzlülüğünün son bir örneği olan bu duruma baktığımızda aynı partinin oy ve destek aldığı iki partiye de yanlış yaptığını görmekteyiz. Çünkü MHP'nin tabanının dün demediğini bırakmadığı Erdoğan ile bir araya gelen Bahçeli'ye olan sitem ve kızgınlığını ortaya koymak için kendisine yöneldiğini görmek istemeyen Akşener'li İYİ Parti son yerel seçimler de kendisinin de içinde olduğu ittifaka en büyük desteği veren HDP'yi ve  MHP'yi de davet etmeyip, CHP'nin başını çektiği ittifakın hatırı için bunu saklamak istediği bir gerçektir...
Gerçi aynı durumu yani HPD'ye samimi olmadıklarını ama oylarına muhtaç olduklarından zora ki ittifak oluşumunu kabul etmek zorunda olduklarını tabanına ve Türk, Milliyetçi seçmene anlatmaya çalışan CHP'de İYİ Parti'den aşağı kalmıyor ya oda başka bir eleştirilecek durum olarak karşımızda durmakta. Çünkü aynı CHP, AK Parti-MHP ittifakına karşı oluşturmaya çalıştığı ve en büyük desteği aldığı yani tüm siyasi partilerin oylarına muhtaç olduğu HDP ile alenen, açıkça yan yana gelmektense gizli, kapalı kapılar ardından HDP ile görüşür, 'ikimizde solcu kardeşiz' der ama bunu cesurca ortaya koyamaz.
Evet neydi o ata sözü mü yoksa çok şey anlatan sadece bir söz müydü ''Çirkin sen hele dur güzel gelmezse sana gelirim'' sözü...
Yada Sabahattin Ali'nin kitabına adını veren 'İçimizde ki şeytan' ın anlattıkları.. 
Bu samimiyetsizce davranışları HDP Genel Merkezindekiler anlıyorlar mı bilmem ama HDP'yi sevmeyen MHP'ye yaranmak için dün hem de iki dönem birlikte yol aldığı HDP ile yan yana gelenleri terörist ilan eden AK Parti kadar samimi bile olmayı beceremeyen CHP kadar İYİ Parti'de HDP için de kötünün iyisi olduğunu bilmeleri gerek...

Çünkü HDP ve HDP tavanı, Kürt seçmen, Kürtlerin solcusu, muhafazakâr, komünisti, hacısı, hocası kısacası hepsinin bildiği tek şey sağcısı, muhafazakarı, Kemalist'inin, orta siyasetçisinin beyninin altında asıl yatanın ulusalcılık olan Türk siyasi hayatında kendilerine uzanan hiçbir adımın samimi olmadığı ve iyi olmadığını bilmekte ve kendilerini kullanıyorum diyenler aslında kullanıldıklarını yani hedefe ulaşmak için HDP'nin de onlar gibi günü yeri geldiğinde ya bu ittifakta ya da dünkü ittifakta yer alıp, yoluna devam eder.. Ve buda er geç iktidarla, zaferle sonuçlanacak biline...

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

ARDA/FED BAŞKAN VEKİLİNİNİN ACI GÜNÜ 

Şenel Ailesi Yasta

arşiv haber 03/08/2015 tarhli haberler

Ardahanlı İşadamlarından ve Ardahan Federasyonu Başkan ekili Mahmut Şenel amcasını kayıp etti.
Ardahan merkeze bağlı Başdeğeşen (Kinzodamal) köylü İsrafil Şenel hayata göz yumdu.
Başdeşen köyünün ileri gelenlerinden olan İsrafil Şenel'in 5 Ağustos'ta öğlen namazı ardından Bağdeşen köyünde toprağa verileceği öğrenildi.
Taziye için: 05325951107 (Mahmut Şenel)

**TEMMUZ AYI hABERİ..

**BAYRAMDA BİR ARAYA GELDİLER..

Ardahan Kongre Binasında bir araya gelen Ardahanlı bürokrat ve siyasiler samimi br hafa içinde geçen bayramlaşma esnasında samimi bir hava ardından Ardahan'ın sorunlarını tartışmayı unutmadılar.
Tarihi Kongre Binası’nda yapılan Bayramlaşma törenine,  Vali Ahmet Deniz, HDP Ardahan Milletvekili Taşkın Aktaş,Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın,  Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Tarihi Kongre Binasındaki Bayramlaşmanın ardından İl merkezinde ki Gazi ve Şehit evleri ziyaret edilerek Bayramları kutlandı. 
Öte yandan güzel bir hava eşliğinde bayramın birinci gününe mezarlıkları ziyaret ederek güne başlayan Ardahanlılar dost ve akrabaları ziyaret etmeyi unutmadılar.
Kaynak: ardahan haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 5632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI