Reklam
Bugun...


BİR TARAFTAN ÖYLESİNE AŞI, DİĞER TARAFTAN KORONA 2 KÖYÜ DAHA KARANTİNAYA ALDI!
Dünya ve ülke genelinde yeniden artışa geçtiği belirtilen Corona virüsünün devam ettiği belirtilen şu günlerde Ardahan'da bir yandan aşı sürerken diğer taraftan köyler karantinaya alınmaya devam ediyor. Sağlık müdürlüğünün kurduğu Aşı Çadırlarında çok da sağlıklı olmayan ortamlarda aşı yapılırken Ardahan'ın Göle ve Çıldır ilçelerinde iki köy daha karantinaya alındı.

BİR TARAFTAN ÖYLESİNE AŞI, DİĞER TARAFTAN KORONA 2 KÖYÜ DAHA KARANTİNAYA ALDI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Cumartesi Günlweri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günleri saat:17.15-19.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Vekilin köyü dahil Ardahan'da 4 köy karantina altına alındı..
 
Fakir Yılmaz/Ardahan
 
Pandemi uygulamalarının yumuşatılması ardından 9 günlük bayram tatilini fırsat bilip memleketleri dahil birçok kente dağılan insanlar önlemleri unutunca yeniden artan korona vakaları üzerine Ardahan'da 4 köy karantinaya alındı.
AK Parti millet vekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın köyünün de aralarında bulunduğu 4 köyün karantina altına alındığı Ardahan'da vaka şüphesi kovit vakası taşıyan hasta sayısında da patlama yaşandığı bilgisi alındı.
Ardahan devlet hastanesinde yeniden kovit servislerinin açılığı öğrenilen Ardahan'da korona sayısında yaşanan artışlar üzerine güvenlik güçlerini de harekete geçirip başta maske olmak üzere önlemlerin daha da sıklaştırıldığı görülü.
Ardahan'da karantinaya alınan köyler ise aynı zamda millet vekili köyü olan göle ilçesine bağlı Dölekçayır (Pilemor) ve Filizli köyleri, Çıldır ilçesine bağlı Akçakale, Göle ilçesine bağlı (Dedeşen) köyü karantinaya alındı.

Terörist Tik, Tok!..

Delinmez denen betona bir su damlası uzun süre damlasa  delinmez denen betona  ne olacağını hiç düşündünüz mü?
Evet, eğer hayal edecek olursanız, delinemez denilen demirin, Çeliğin, betonun çoktan delindiğini
 görürsünüz.
Aynı fiziki olayın eğilemez, kırılamaz denen demir, hatta mermer içinde geçerli olduğunu ve demiri önce paslandırıp, ardından çürütmesi ve erimez denen mermeri önce kayganlaştırıp, sonrada erittiği  bilinir. 
Bu iki fiziki olayı bana anımsatanın ise son günlerde takıntı haline getirdiğim ve internet paketimi bitirip, faturamın bir hayli şişmesine neden olan tiktok uygulamasıdır.
Önce Askeri istihbarat için bulunup, kullanılan daha sonra evlerimize hatta yataklarımıza kadar giren internetin son eserlerinden olan tik tok uygulamasının twitterden sonra en çok takip edilip, izlendiği gerçeği olması özellikle de iktidarlar için tehlikeli bir hale dönüşmeye başladı..
Yani sanal ortamın son ürünü olan tik tokun bir su damlası gibi kullanılıp, twitterden sonra iktidarları en çok delirten ve muhalefetten daha etkili olmasıdır, sanal ortama getirilmek istenen yeni önlemler ve yasaklar...


Çünkü başta mevcut iktidarın olmak üzere bir çoklarının korkulu rüyası haline gelen ve bu nedenle  terörist yaftasıyla tutuklanan Selahattin Demirtaş, yurt dışına kaçmak zorunda bırakılan meslektaşım, gazeteci Can Dündar olmak üzere bir çoklarının düşüncelerini aktarma imkanı bulduğu sanal ortam twitter, tik tok, instagram, facebook, YouTube ve diğer sanal dünya  ülkemizdeki mevcut iktidar için olduğu gibi bizdeki gibi kendisini en büyük komutan ilan eden ama meclisi fesh edip, ardından darbe yapan Tunus cumhurbaşkanı gibilerini korkutmaya başladı.
Çünkü havuz ve besleme adını alan basın ve medyanın, vatandaşın, muhalefetin sesini her geçen gün daha çok kısarken sanal ortamdaki terörist (!) tik tok sesi her geçen gün biraz daha etkisini göstermeye başladı. 
Bunun en son örneği 'Ben olmazsam ABD dağılır' diyen Trump'u yolcu eden twitterdir..

DEDEŞEN CORONA KARANTİNASINA ALINDI!..
arşiv haber: 19/07/2021 tarihli haberler/yorum
BÜLBİLAN YAYLA ŞENLİĞİ İPTAL EDİLDİ!.. Ardahan'ın Bağdeşen (Kinzodamal) köyü Muhtarlığı ve Derneği tarafından düzenlenmek istenen Bülbülan Yayla Şenliği Valilik kararı ile iptal edildi.

Ardahan'ın Göle ilçesinde bağlı Köprülü (Goraveng) Beldesine bağlı bir mahalle görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Açıklamada, 14 günlük karantina kararına istinaden mahalleye giriş ve çıkışların durdurulduğu kaydedildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyonun sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Göle ilçesine bağlı Köprülü Beldeisne bağlı Dedeşen Mahallesinde karantina kararı alındığı belirtildi.

 

 

2 KİŞİNİN KATİL/KATİLLERİNİ BULAMAYANLAR

GİZLİLİK KARARI ALDI!. 

Geçtiğimiz gün yaşanan ve Ardahan Beykoz Derneği Başkanının da aralarında olduğu iki kişinin öldüğü olayı gerçekleştirenlerin kim yada kimler olduğu ve yakalanın olmadığı öğrenildi.
Alınan bilgilere göre hala katil yada katillerin belli olmadığı olay ardından savcılığın gizlilik kararı aldığı bilgisi alındı.

Düzenlenen cenaze töreni ardından İstanbul Beykoz'da toprağa verilen iki Ardahanlının cenaze törenine bir çok insan katılırken, öldürenlerin kim oldukları belli olmayanların hala yakalanmadığı ve olayla ilgili gizlilik kararıyla soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

ARDAHAN DERNEK BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ!

arşiv haber 18/07/2021 tarihli haber

İstanbul Beykoz Ardahan İl Dernek Başkanı İnan Aktürk ve adı öğrenilemeyen ama Ardahanlı olduğu ve soyadının Demir olduğu öğrenilen bir kişi yaşanan tartışma ardından vurularak öldürdü.

 Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gece kimliği belirsiz kişilerle bir araya geldiği öğrenilen İnan Aktürk ve onunla birlikte vurularak öldürülen Ardahanlı ve soyadının Demir olduğu öğrenilen kişi ile kimliği belirsiz kişiler arasında tartışma çıktı..

 Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi ardından kimliği öğrenilmeyen kişiler İnan Aktürk’ü ve yanındaki Ardahanlı arkadaşını silahıyla vurarak ağır yaradalılar. Hastaneye kaldırılan Aktürk ve yanındaki arkadaşı kurtarılamadığı alınan ilk bilgiler arasında oldu.

Gazetecilerle Gündem’in Bu Hafta ki Konukları Yine Önemli İsimlerdi!

Gazeteci baba-kız Fakir Yılmaz ve Özlem Şeyma Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Gazetecilerle Gündem programı yayın hayatına hız kesmeden devam ediyor.
Her hafta önemli isimleri konuk alan gazeteciler, ekonomi, siyaset, sosyal hayat, iş dünyası, spor, eğitim, dünya gibi birçok alandan konuklarla gündemi ele alıyorlar..
Gazeteciler bu hafta özel bir programla Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt ve Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erol Hacıgül’ü ağırladı. 
15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıl dönümü gününde yapılan programda, darbelerden, hükümetlerden, iktidarlardan, ülkenin gündeminden ve yeni kurulan partilerden söz edildi.
Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt’un partisinin amaçlarını, hedeflerini ve iktidar ve muhalefetin doğrusunu ve yanlışını konuştuğu programda, BBP MKYK üyesi Hacıgül’de önemli açıklamalar yaptı.
İttifakta olduklarını söyleyen Erol Hacıgül, “Biz ittifaktayız diye her şeyi kabul ederiz diye bir şey yok. Doğruya doğru, yanlışa yanlış her zaman deriz. İktidarı her konuda desteklemediğimizi gündemi takip eden herkes anlar. Biz devletin bekası için her zaman destek veririz. Kazanamazsak, kazananı tebrik eder, oluşturduğumuz projelerimizi onlara sunarız. Siz kazandınız böyle böyle sıkıntılar var, alın bu projeyi siz gerçekleştirin deriz” dedi.
Huzurevi Açılmada Huzursuz Oldu!
2019 yılında eski Ardahan Valisi Mustafa Masatlı'nın zamanında bitirilen fakat hala açılmayan Ardahan Huzurevi bir türlü huzur bulamadı..
Tempo TV'de yayınlanan Gazetecilerle Gündem programında Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erol Hacıgül'ün, programda gündeme getirdiği Ardahan Huzurevinde 2019 yılından beri yaşanan personel sorunu ve beraberinde yaşlı alımının yapılamaması olayı dikkat çekti.
Açılışı 2019 yılında yapılan ve o yıldan beri faaliyet göstermeyen Ardahan Huzurevinin personel alımı başvurularının yine aynı sene, 2019 yılında yapılmış olması, yapılan mülakat neticesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca asil ve yedek personel alımının tamamlanması ve İl Müdürlüğüne yazı göndermesi halinde o süreden beri huzurevinin açılmaması Ardahan halkından ve çalışacak olan işçilerden tepki topladı.
Müdürlükten daha sonradan yapılan açıklamada bir kişinin alımında yaşanan bir sıkıntı üzerine alımların iptal edildiğinin söylendiği Ardahan'da, işçilerin, valiliğe ve müdürlüğe gitmesi, işçilerin geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapması üzerine konu Ardahan'da ve İstanbul Tempo TV'de gündeme geldi.
Personel alımı sorunu yüzünden Huzurevinin yıllardır faaliyete geçmemesi büyük tepki topladı..
BBP MKYK Üyesi Erol Hacıgül konunun takipçisi olacaklarını ve meclise taşınacağını söyledi.

**Koronanın Gebertemedikleri…

Başkan Erdoğan’ın memleketi de olsa hala alt yapı sorunlarını alamadığımız ve 6-7 ölünün olduğunu öğrendiğimiz Rize'ye oradan memleket Ardahan'a doğru yol alırken aynı doğal felaketin Almanya'da da yaşandığı ve 100'e yakın insanın kuraklık var denen dünyadan göç ettiğini öğreniyoruz..

Hem de muhalefet başta olmak üzere birilerinin 'Sen daha memleketin Rize'nin alt yapısını çözemedin' diyecekken Almanya'dan gelen sel, Hatay'dan gelen orman yangını gibi kara haberlerin gölgesinde kalıyor, sahil yolunu da sık sık altına alan Karadeniz'in HES'lerle önleri alınan derelerin selleri, bir depremle alt üst olacağı söylenen İstanbul'un ve tüm ülkenin alt yapı sorunu..
Haiti Devlet Başkanının öldürüldüğü haberlerinin sadece bir haber olarak okunup, geçildiği bir sırada eski İsveç Başbakanı Olof Palme'yi kimin öldürdüğü veya öldürttüğü yönündeki sorular gibi, geçtiğimiz gün Tempo TV’de sunduğumuz, “Gazetecilerle Gündem” adlı  programımıza katılan MKYK üyesi Erol Hacıgül'ün de cevap veremediği, Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun, hatta Özal’ın son olarak da HDP il başkanlığını basıp, bir kadını öldürenin kimler tarafından organize edildiği soruları da aklıma geldi…
Kürt bilge Musa Anter gibi insanların bu tür karanlık oyunlar sonucu gittiği şu dünyadan, bu sorulara hala cevap verilemeyişi de insanlığın diğer bir suçu olarak karşımızda durur...
Ve aynı insanların kaldığı ve sanki ölmeyeceklermiş gibi bir maskenin ardına sığınıp, ömür uzattıklarını  sandıkları korona aşısının  ne kadar ölümden koruduğu ayrı bir soru…
Yeşilay’ın hazırlattığı tüm televizyon ve gazetelerde çarşaf çarşaf ilan ettiği “Biliyor musunuz bugün sigara tüccarları kazanırken sigaradan 300 kişi öldü hem de bugün” diye benim gibi sigara içenleri korkuturken, bir tweet darbesi ile giden Trump’un, Anayasa Mahkemesi ve HDP Kapatılmalı dediği gibi “DSÖ'de Kapatılmalı” diyerek bütçesinden kesinti yaptığı Dünya Sağlık Örgütü’nün panik yaşadığı ve o süreçte, birden bire, yani bana göre sağlık lobisinin pompaladığı, medyanın abarttığı ve "Allah yolunda ölüm haktır"  diyenlerin bile camiden kaçtığı korona gündeme gelmişti…
 Veba varmışçasına yaşatılan korkunun üzerinden yaklaşık iki yıl geçti ve asıl ölmesi gerekenlerin, yani ne kadar namussuz, alçak miras yediler, hak yiyenler, çoluk çocuklarına olduğu gibi, eşlerine bile sahip çıkamayanların hakkı olmayana sahip olmak için çabalayanlar maalesef ki ölmedi…
Ölmedi demenin bile hak olan ölüme hakaret olacağını bilen biri olarak “Bunlar niye gebermedi?” diyebilirsiniz…


Ve bunların kendisininde içinde bulunduğu adaleti kendi lehlerine çevirmek için çabalarlar ölüm yokmuşçasına..
Ve gebermesi gerekenlerin değil, ölmemesi gerekenlerin, beklenmedik bir anda aniden hayata göz yumup hepimizi üzerler…
Evet başından bu yana ve halen inanmadığım, aşısını da reddettiğim koronanın gebertmesi gerekenleri neden gebertemediklerini  ve dünya malını kendilerine kabir sayıp, kefenleri ile birlikte götüreceklerini sananların, gebermediği bu dünyada haciz, icra yolu ile kardeşin yani abinin veya babanın ya da ananın malına göz dikenler dost, düşman içinde adam, adaletin para olduğunu sanan ve ne acıdır ki, adalet mensubu sayılanların asıl koronadan gebermesi gerekmez miydi?!..
Bilmem ama bunlar, yani ölmesi gereken alçaklar ölmediği için de ben hala koronaya inanmıyorum…
NOKTA!!

arşiv haber 11/01/2018 tarihli haberler

Hopa Maçı Öncesi Serhat'a Moral!
Kurulduğundan bugüne kadar 3. ligin kapılarını zorlayan ancak gerek ekonomik gerekirse yeterli manevi desteği göremeyen Serhat Ardahan Spor yarı yılını birinci bitirdiği Bölgesel Amatör Liginde ki iddiasını sürdürmek için Ardahanlılardan yeniden destek bekliyor.

Haydi Ardahan Takımına Sahip Çık

**Geceye ilgi olmadı ama 160 Bin TL Vaat Edildi..
Hafta sonu başlayacak olan BAL Liginin 2. yarısında Hopa Spor'u Evinde Konuk edecek olan Serhat Ardahan Spor için destek gecesi düzenledi.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile Serhat Ardahan Spor Başkanı Özer Ünal birlikte hazırladığı geceye beklenen ilgi olmazken geceye gelemeyenler dahil katılımcılar serhat Ardahan Spor'a tam destek verdiler.
**ARDAFED'DEN Gece Sözü..
Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanı, Ardahan Üniversitesi Rektörü, Ardahan İl Emniyet Müdürü, Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, AK Parti Ardahan İl Başkanı, ARDAFED Başkanı ve bir çok iş adamı ve Ardahanlı Spor sevenin katıldığı gecede 160 Bin TL. para desteği vaat edildi.
Ardahan Dernekler Federasyonunun İstanbul'da bir gece sözü verdiği gecede konuşan Serhat Ardahan Spor Başkanı, Ardahan Belediye Başkanı ve Ardahan Valisi yaptıkları konuşmalar da Ardahanlıları her zaman takımlarının arkasında olduğunu, olacaklarını da belirttiler.

**1. Serhat Ardahan Spor 2. Yarıya Çıkmayabilir..

Yok imkanlara karşın tek bir iş adamının sırtında olan ve Bölgesel Amatör (BAL) Ligi  birincisi olan Serhat Ardahan Spor ikinci yarıya çıkmayabilir.
Kurulduğundan beri 3 üncü ligin kapılarını zorlayan ancak gerek yerelde gerek ulusal anlamda istediği desteği bir türlü göremeyen Serhat Ardahan Spor'un kampta bulunan futbolcuları yaptıkları açıklamada, paralarının ödenmesinde yaşanan sorunlar dolaysıyla 2 nci sezon öncesi önümüzde ki hafta geri gelmeyi düşündükleri Ardahan'a dönmeyebiliriz diyerek sanal ortamda görüntü paylaştılar.
Serhat Ardahan Spor'lu futbolcular internet üzerinde yaptıkları açıklamada, bugüne kadar başta yerelde olmak üzere Ardahan kamuoyunda yeterli ve gerekli ekonomik desteği göremediklerini belirterek Ardahan'a dönmeyeceklerini belirttiler.
Ardahan Hanaklı iş adamı Özer Ünal'ın çabalarının da bugüne kadar takımı BAL liginde tutması ve ortaya konulan başarının kent genelinde çokta ciddiye alınmamasının bu kentin futbol takımına olduğu gibi genç nesillerin geleceğini olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Serhat Ardahan Sporlu futbolcular böyle giderse takımın dağılacağına dikkat çektiler.
**Sahip çıkmalıyız..
Dünyada kent ve bölgelerin önemli bir gelir ve tanıtım aracı olan futbol ve spor'un o kentlerin gelişiminde büyük rol oynadığını ancak bir çok değer gibi futbol ve sporun öneminin de anlaşılmak istenmediğine dikkat çekilen Ardahan spor camiası başta vali, belediye başkanları ve tüm Ardahan kamuoyunun BAL Ligi 1 ncisi Serhat Ardahan Spor'a sahip çıkmasını beklemekteler.
Serhat’a sahip çıkmalıyız…
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Bir kentin gelişiminde büyük rolleri olan olmazsa olmazlar arasında ilk sırada olanları sıralayacak olursak eğer o kentin belediyeleri, STK’ ları, basını ve sportif kurumlardır.
Barosu olmayan bir kentin ‘ilk gelir kaynağımız hayvancılıktır’ deyip istenilen şekilde işlemeyen, işletilemeyen ziraat odaları oldukça, siftah yapmadan işyeri kapatan esnafı temsilen kurulan kurumlar olan ama istenen performansı ortaya koyamadıklarıyla eleştirilen Ardahan Ticaret, Sanayi, Esnaf oda ve başkanlıkları gibi oldukça bu şehrin yani Serhat Şehir denen bu kentin gelişimi ne kadar beklenir?
Bunların yanı sıra belediyeciliğin çöp toplamaktan öte başka işe yaramadığını sanan bir anlayışın hükmettiği bu kentin ve ilçelerinin göç ve diğer sorunlarını nasıl olup çözüm bulacağı da sorgulanan sorunların başında gelmektedir.
Kaldı ki çöpü bile doğru düzgün toplamayan bir anlayışın Serhat denen bu sınır kentin sporuna kendi cep harçlıklarıyla katkı sunan gençlere, geleceğe sahip çıkabileceğini de düşünmek gerekmez mi?.
Evet, serhat denen bu şehrin adını taşıyan Serhat Spor’ unda durumu yukarı da anlattığımız gibidir.
Barosunu kurumayan avukatların, bağlı bulundukları kurumların temsilciklerini bir iki kişinin sırtında götürmeye çalışan aydınların serhat denen bu kentin serhat sporuna sahip çıkması ne kadar beklenir ki?
Ve en önemlisi serhat ismini taşıyıp, Serhat’ la birlikte hareket etmeyen bir kulüp anlayışını bu kente olduğu gibi kendisine nasıl bir hayrı olur? 
Bilemiyorum ama yine de umudumu kaybetmek istemiyorum.
Çünkü valisiyle, belediye başkanlarıyla, ticaret odasıyla, esnaf teşkilatıyla, basınıyla ve bu serhat kentinin ileri gelenleriyle herkesin Serhat’a yani Serhat Ardahan Spor’a son bir kez de olsa sahip çıkmalı diyorum..
Çünkü bu serhat kentin 3. Lig de temsili için üçüncü şansı olan bu şansı kaçırmak demek dördüncü şansının bir daha gelmeyeceğinin işaretidir.
Evet, ‘bu serhat benimdir diyenlerin Perşembe günü yapılacak olan Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkma toplantısı ve yemeğine katılması, katkı sunması adı Serhat olan Ardahan şehrine, Serhat Ardahan Spor’a, geleceğimiz olan gençlere sahip çıkmak demek olduğunu bilmeliyiz ve kıt kanatta olsa ‘buda bende’ demeliyiz.
Demeliyiz ki; Mevcut Serhat Ardahan Spor kadrosunun toplumla, tabanla birleşip bu kenti bir TIK üste taşımasını sağlamalıyız.
Ardahan'da Buz Devri Başladı..
*04/01/2018 Tarihli Haber
Dondurucu kışın kendisini iyiden iyiye his ettirdiği Ardahan'da buzlanmada başladı.

Yılbaşından itibaren kar yağışının aralıklarla devam ettiği Ardahan'da özellikle geceleri yaşanan dondurucu havalar gündüzleri buzlanmaya neden olduğu görülüyor.

Kura Nehri, Aktaş ve Çıldır göllerinin yanı sıra bir çok akar suyunun donmaya başladığı Ardahan'da yaşanan buzlanma başta araç sürücüleri olmak üzere yayaları da zaman zaman zorda bıraktığı görülüyor.
**Su tüketimi de arttı..
Yaşanan dondurucu havaların etkisini sürdürdüğü Ardahan'da ev ve iş yerlerinin sularının donmaması için açık bırakılan su şebekeleri dolaysıyla su tüketiminin de bir hayli arttığı öğrenildi.
Belediye ve Kara yollarının tuzlama çalışmaları ile açık tutmaya çalıştığı görülen kent merkezlerinde ki yolların yanı sıra şehirler arası yollarda da buzlama yaşanmakta.
**Yabani Hayvanlar Aç Kaldı..
Kar yağışı ardından yaşanan dondurucu havalar insanları olduğu gibi hayvanları da olumsuz yönde etkilediği Ardahan'da başta kuşlar olmak üzere bir çok yabani hayvanın yiyecek bulmak için kent merkezlerinde ki çöplere indiği de görülmekte.

1.Amatör Futbo ligine genel bakış

14. hafta genel değerlendirmesi..

*22/03/2015 Tarihi Haber

Ardahan Birinci Amatör Futbol ligin 14. Haftasında 4 müsabakayla son buldu.

Senemoğluspor Kulübü lider Ardahanspor'u ağırladı. Müsabaka'nın ilk yarısı vasatın çok altında geçti.Ardahanspor atak yapmakta bile zorlanırken Senemoğluspor ani kontralarla atak yaparak Ardahanspor'u çok zorladı.İlk yarısı Ardahanspor'un 1-0 üstünlüğüyle biterken 2.yarıda aradığı golü bulan Ardahanspor müsabakanın bitimine 10 dakika kala Senemoğlu'nun ataklarından kurtulamadı. 

Özellikle Senemoğluspor'un ortasağa oyunucu Muhammet ÖZTÜRK'ün oluşturduğu ataklardan sonra skor 2-1 oldu.Hatalı bir gol yiyen Senemoğluspor yine yılmadan ataklarını sürdürdü ve skor'u 3-2 ye getirdi.Müsabaka bu sonuçla biterken Senemoğluspor'lu genç oyuncu Muhammet ÖZTÜRK oynadığı Futbol'la gözdoldurdu. 

Sulakyurtspor ise Ardahan Arı Spor'u konuk etti. Bu müsabaka'da çok durgun bir ilk yarı vardı. Arıspor'un 1-0 üstünlüğüyle soyunma odasına giden takımlar 2.yarıya çok farklı çıktılar. Arıspor skor'u 2-0'a getirmesine rahmen Sulakyurtun baskısından kurtulamadı.Goller ardı ardına gelmeye başladı. 2-1 yapan Sulakyurt, Arıspor'un defansını çok zorladı.3-1 sonra 3-2 .Deyim yerindeyse maç bitmese gol şov olacak bir müsabaka izleyebilirdik.

İkinci yarıda oyuna giren Arıspor'un kanat oyuncusu Tekin KIZILAY oyunda yine etkili olmayı başardı. Arıspor'un deneyimli oyuncusu Tekin KIZILAY'ı tebrik ediyoruz.

Kalespor  Posofspor'u 5-0 gibi net bir skorla yenerek 3.sıradaki yerini korudu. Özellikle 2.yarıda takıma yapılan transferlerin çok katkısı olduğu göze çarpan unsurlar'dan birisi.Bir diğeri ise Tebrübeli Stoper İsmail BALCI gerçeği. Tebrübeli oyuncu İsmail defansa adeta Sur çekişmişti. 

Muhteşem bir uyum sağlayan Kalespor defansını aşmak nerdeyse imkansız gibi görünüyor. İsmail BALCI'yı tebrik ediyoruz.

öle Derbisini Göle Belediyespor 4-1 gibi net bir skorla kazandı Gölegücü bugün çok kötü bir oyun sergiledi. Göle Belediyes ise harika bir oyun sergileyerek müsabaka'dan gülen taraf olarak ayrıldı. 
artıfutbol

rıspor, zor bir 
virajdan daha geçti

Arı Spor, Ardahan birinci amatör liginin 14.haftasında Sulakyurt Spor ile karşılaştı. 

İlk on dakika orta alanda yoğunlaşan oyun, daha sonra karşılıklı ataklara dönüştü.

Yirminci dakikadan sonra derinlemesine ataklarını sıklaştıran Arıspor, Kemal'in ayağından ilk gölünü bularak 1-0 öne geçti.

İlk yarıyı bu skorla tamamlayan Arılar, sahaya ikinci yarıda biraz daha temkinli çıktı.İkinci devrenin başlama vuruşunun hemen ardından Kemal'in ayağında ikinci golünü bulan Arıspor biraz rahatladı.

Dakikalar 65'i gösterdiğinde durumu 3-0'a getiren golü ise bu kez, Mustafa kaydetti.Skor üstünlüğünün rehavetine kapılan Arılar, rakibe pozisyon şansı vererek üst üste duran toplardan iki gol birden yedi.
3-2'nin tehlikesini gören Arıspor kalan dakikaları biraz daha kontrollü oynayarak 90 dakikayı galibiyetle tamamlamasını bildi.

Arıspor: “ORTA HAKEM ÇOK İYİ YAN HAKEMLER KÖTÜYDÜ”

Arıspor resmi facebook sayfasından yapılan açıklama da ise orta hakemden övgülerle bahsedilirken yan hakemlerden ise memnun kalınmadığı belirtildi.

Haftanın hakemi

14 ncü hafta Ardahan 1.Amatör Futbol liginde Arıspor-Sulakyurt spor karşılaşmasını yöneten Mevlüt Hayta, vermiş olduğu kararlarla göz doldurdu ve bu hafta spor otoriteleri tarafından haftanın hakemi olarak seçildi.


Haftanın süprizi

Gölegücü’nü 4-1 gibi farklı bir skorlar yenen Göle Belediyespor haftanın süprizine imza attı.

Bal liginden düştükten sonra çok kötü günler geçiren ve ortalama bir takım halini alan Göle Belediyespor, Göle’nin genç dinamik takımı Gölegücü’ne sahayı dar etmesi spor kamuoyunu şaşırttı.

Haftanın 
futbolcusu

Ardahanspor müsabakasında ortaya koymuş olduğu performanla takımının sahada ezilmesini önleyen Senemoğluspor’lu Muhammed Öztürk göstermiş olduğu performans ile haftanın futbolcusu olmayı haketti.

Tempo TV'de yayınlanan Gazetecilerle Gündem programında Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erol Hacıgül'ün, programda gündeme getirdiği Ardahan Huzurevinde 2019 yılından beri yaşanan personel sorunu ve beraberinde yaşlı alımının yapılamaması olayı dikkat çekti.
Açılışı 2019 yılında yapılan ve o yıldan beri faaliyet göstermeyen Ardahan Huzurevinin personel alımı başvurularının yine aynı sene, 2019 yılında yapılmış olması, yapılan mülakat neticesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca asil ve yedek personel alımının tamamlanması ve İl Müdürlüğüne yazı göndermesi halinde o süreden beri huzurevinin açılmaması Ardahan halkından ve çalışacak olan işçilerden tepki topladı.
Müdürlükten daha sonradan yapılan açıklamada bir kişinin alımında yaşanan bir sıkıntı üzerine alımların iptal edildiğinin söylendiği Ardahan'da, işçilerin, valiliğe ve müdürlüğe gitmesi, işçilerin geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapması üzerine konu Ardahan'da ve İstanbul Tempo TV'de gündeme geldi.
Personel alımı sorunu yüzünden Huzurevinin yıllardır faaliyete geçmemesi büyük tepki topladı..
BBP MKYK Üyesi Erol Hacıgül konunun takipçisi olacaklarını ve meclise taşınacağını söyledi.

 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 11190 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI