Reklam
Bugun...


BİR TARAFI ASKERİ GECEKONDU, DİĞER YAZI ŞEHER, ALTI ASFALT! ATATÜRK YİNE ARDAHAN’A GELDİ!.
Ardahan Belediyesi tarafından başlatılan asfalt çalışmaları nedeniyle bazı cadde ve sokaklar kısa süreliğine olsa da araç trafiğine kapatılınca sosyal etkinlik alanlarının yok denecek kadar az olduğu Ardahan'da vatandaşlar araç trafiğine kapalı caddelere akın etti. Kazım Karabekir Caddesinde ki insan kalabalığı dikkat çekerken aynı cadde üzerinde bulunan ve yıllardır boşaltılmasına karşın hala askeri alan olarak duran gecekondu misali kışlanın duvarları diğer yandan şehirleşen Ardahan vardı.

BİR TARAFI ASKERİ GECEKONDU, DİĞER YAZI ŞEHER, ALTI ASFALT!  ATATÜRK YİNE ARDAHAN’A GELDİ!.

Foto: ŞENOL KİRMAN

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günü saat:17.15-19.15'de ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

ATATÜRK YİNE ARDAHAN’A GELDİ!.

Dünyanın sekizinci harikası olarak tescili istenen doğa üstü manzaranın yaşandığı Ardahan’ın Damal ilçesi sınırları içinde bulunan dağlara yansıyan Atatürk silüetini görmek için bölgeye yerli yabancı turist akını yaşanıyor. Her yıl 15 Haziran ile 15 Temmuz günleri arasında yaşanan olağanüstü doğa olayı ile Damal ilçesi Yukarıgündeş köyünün karşısında bulunan Kara dağa yansıyan ve 15 dakika kalıp 18.15’de ayrılan Atatürk’ün silüetini görmek ve görüntülemek için bölgeye akın eden insanlar bu olağan üstü doğa manzarasını dünyanın sekizinci harikası olarak tescillemek istedikleri görüldü.

GAZETECİLERİN KONUKLARI KİCK
BOKSCU VE KARATECİLER OLACAK..
25/06/2021 TARİHLİ HABER
İZLEMENİZ UMUDUYLA.. Tempo TV'de her hafta cumartesi günleri, saat 17.15'te canlı olarak yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem' adlı programın bu haftaki konukları ünlü sporcular olacak.

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, sundukları ve geçtiğimiz perşembe günü özel yayınla Kocaeli Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'in konuk olduğu 'Gazetecilerle Gündem' adlı pragmanın bugünkü konukları aynı zamanda;

Arnavutköy Belediye Meclis üyesi, Arnavutköy Kars-Ardahan-Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı-İş İnsanı, Milli Sporcu ve Antrenör Özcan Çakmakçı, Akdeniz, Balkan, Avrupa ve Dünya Karate Hakemi Reis Sönmez ve İstanbul/Eyüpsultan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Karate Dünya ve Avrupa Hakemi, Dünya Shotokan Karate Federasyonu Genel Sekreteri ve Karate Başkan Adayı, Karate Antrenörü Ercüment Taşdemir bu hafta Gazetecilerle Gündem'in konukları olacaklar.

Gazeteciler Dilovası ile Başkanıylaydılar..
24/06/2021 TARİHLİ HABER
ARDAHAN'I VE ARDHANLILARI OKUMAK İÇİN tıkLAYN.. Ardahanlı Kocaeli Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'i TEMPO TV'ye konuk eden Gazeteci Baba/Kız dün canlı olarak yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem' adlı program öncesi Dilovası'ndaydılar.

Ardahanlı Kocaeli Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'i TEMPO TV'ye konuk eden Gazeteci Baba/Kız dün canlı olarak yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem' adlı program öncesi Dilovası'ndaydılar.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci kızı Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte sundukları, 'Gazetecilerle Gündem' programı, bu hafta özel bir program yaparak Ardahanlı olan Kocaeli Dilovası ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Hamza Şayir'i TEMPO TV ekranlarına konuk ettiler.


Tempo TV'de yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem Özel'in konuğu olan Kocaeli Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir 2 yıllık çalışmalarını kamuoyuna aktarma fırsatı buldu.


Başkanı ağırlayan baba/kız gazeteciler bu yayın öncesi Hamza Şayir'in belediye başkanlığını yaptığı Dilovası'ndaydılar.
Hamza Şayir'le yapacakları program öncesi şehri gezen ve esnafla sohbet eden gazeteciler aynı zamanda Dilovası Ardahanlılar Derneği Başkanı Suat Atbaş ve Ardahanlı iş adamları Mehmet Yıldız ve Bahattin Daş ile de bir araya geldiler.
Hemşerisi ve yaşadığı şehrin Belediye Başkanı olan Hamza Şayir'den övgü dolu sözlerle bahseden ve projelerini desteklediklerini söyleyen Dernek Başkanı Suat Atbaş en büyük hedeflerinin Dilovası'nda Ardahan Kültür Merkezi kurmak olduğunu söyledi.

Gazeteciler, Ardahanlı Antrenörleri Ağırlayacaklar!..

'Gazetecilerle Gündem/Özel' adlı programda Ardahanlı olan Kocaeli Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'i TEMPO TV'de konuk eden Ardahanlı baba/kız gazeteciler Fakir Yılmaz ve Özlem Şeyma Yılmaz bu programın hemen sonrası cumartesi günü de üç önemli ismi daha TEMPO TV ekranlarına konuk edecekler.

**TV Yayıncılığında da Rekora Koşuyorlar..

'Yazıyorsam Sebebi Var' adlı köşesinde gazetemizde de günlük yazılar yazan 35 yıla yaklaşan gazetecilik mesleğinin yanı sıra Seymen, Gala, Yaşam, Yıldız En TV'den sonra TEMPO TV'de televizyonculuk hayatına devam eden Gazeteci Fakir Yılmaz gazeteci kızı Özlem Şeyma Yılmaz ile birlikte her hafta cumartesi günü TEMPO TV'de, saat 17.15'te canlı olarak yayınlanan, 'Gazetecilerle Gündem' programının bu haftaki (cumartesi) konukları Ardahanlı Milli sporcular ve antrenörler olacak.

**Gazeteci Bursa'da ki Ardahanlılarla Buluşacak..

Basın ve medya mesleğinin yanı sıra stk alanında başarılı işlere imza atmasıyla tanınan Gazeteci Fakir Yılmaz Cuma günüde saat: 14.00'de Bursa'daki Ardahanlılarla da bir araya gelecek.

Sahibi Ardahanlı olan İpek Yolu Hotel'de gerçekleşecek olan yemekli toplantıya Bursa'daki Ardahanlılar davet edildi.

Tüm Ardahanlıların yemekli toplantıya katılması için Bursa'daki Ardahanlıları davet eden Gazeteci Fakir Yılmaz amacının Bursa'daki Ardahanlıları bir araya getirip, birbirleriyle tanıştırmak olduğunu söyledi.

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Biz, 128 Milyarı bulamazken,
El, 135 Milyarı yakaladı!..
 
Yazıma başlamadan önce hep önemini anlattığım Ardahan demeden geçemeyeceğim.
Çünkü kurtuluş savaşında ve daha öncesinde bu ülkenin geçmişinde, geleceğinde hep adı olan, ama biz Ardahanlıların anlamadığı Ardahan adının Amerika'nın peşinde olup, Avusturya'da yakalattığı Kars Digorlu Sezgin Baran Korkmaz'ın olayında da öne çıkan ilk isim…
Çünkü bu ismi ilk olarak Yahudi ve Ermeni kadınların da aralarında olduğu, Türkiye Yardım Severler Derneği ekibi içinde annesiyle birlikte bulunan isim, ilk olarak Ardahan'da benim imzamla gündeme gelmişti.
Yani ülkeyi ilgilendiren birçok olayda adı önde olan ama biz Ardahanlıların çokta bu yönünü görüp, düşünmediği ve en önemlisi son olarak görüştüğüm bir iş adamının da kabul edip, gelecek 20 yılda onun adının olacağını belirttiği Ardahan'ın adı, kısa adı SBK olan Kars Digorlu Sezgin Baran Korkmaz'ın başını çektiği olayda da en önde olduğunu, daha önceki bir yazımda gündeme taşımış ve birilerinin Baran’dan kaymaklandıkları olacak ki “hemşerimizdir” deyip, “2. UZAN OLAYI SEZGİN BARAN KORKMAZ!” başlıklı yazımı kaldırmamı istemişlerdi.
 Ve bu isimle ilgili daha önce ele aldığım iki yazımın linkini de açamadığımı görüyordum.
Çünkü, “Sezgin Baran Korkmaz Fakir Yılmaz” diye Google’a yazıp aradığım yazılarımın ikisi olan “Fakir Yılmaz - Sezgin Baran Korkmaz Kimdir? - Ardahan ...” adlı link ile “Fakir Yılmaz - 2. UZAN OLAYI SEZGİN BARAN KORKMAZ ...” Google’da oluduğunu görüp ama tıkladığımda açılmadığını görüyordum.
Bu durum daha önce günlük yazılarımın yayınladığı İstanbul gazetelerinde olan bir gazetede ki köşemde aynı konulu yazımında tıklandığından da yaşanıyordu.
Yani sanki birileri SBK'nın, birileri ile olan fotoğraflarına getirdikleri yasaklar gibi sadece bu yazılara, yani 2015 yılında ele aldığım, 2020 yılına yenilediğim ve 2021'de SBK'ya son nokta konulduğunda ele aldığım yazılarıma (bilinmeyen bir el) tarafından adeta yasak getirmiş ve nasıl yapmışlarsa siteme ve paylaşımlarıma müdahale edip, yazılarımın okunmaması için internette açılmamasını sağlamıştılar.
Ve Kars Digorlu Baran'dan sonra, Ardahanlı olan ve sanal para 2 Milyon dolarla Baran gibi yurt dışına kaçan ve sağ mı, ölü mü diye haber alınamayan Ardahanlı kriptocu Faruk Fatih Özer'de ülkenin en son gündemi olan vurgun, talanda öne çıkan isimler olması dikkat çekiyor.
Kısacası ilk milletvekilinin mecliste vurulduğu, cumhuriyet kelimesinin ilk olarak geçtiği, Kafkasya Cumhuriyetinin kurulduğu, ilk milli bayrağın çekildiği, 40 yıl rus esaretinde kalan, senato başkan vekili olan, yeniden vilayet olduktan sonra çantacıların vekil ve belediye başkanı olduğu Ardahan’da ne yaşanıyorsa, Türkiye’de aynısı yaşanıyor.

Ve 128 milyar doları bulamayanlar, 135 milyar doları götürenin nasıl yakalatıldığını anladıkları gün Ardahan’da, Türkiye’de rahatlar diye bilsinler…

arşiv haber 12/09/2017 tarihli haberler/yorum
Tır'la 13 Tosunu Birden Çaldılar!
**Son 7 Ayda 70 Hayvan Çalındı, Bulunamadı.. **Atın Üzerine Düştüğü Çocuğun Bacakları Kırıldı.. ****Damdan Boğa Düştü!.. ** Göle Yine Susuz.. **Öldüren Kavşakta Yine Kaza!
Ardahan İl Genelinde yaşanan hayvan hırsızlıkları aralıksız devam ediyor.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde çıkan orman yangını ile gündeme gelen Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Dilekdere (Hoşret) köyüne ait 13 adet tosun çalındı.
Dün çalındığı öğrenilen tosunların köye doğru gelen bir tırla götürüldüğünü ileri süren köylüler hayvanlarını çalan hırsız yada hırsızların yakalanması için jandarmaya haber verdiklerini ancak olayın üzerinde 2 gün geçmesine karşın 13 tosunun hala bulunmadığından yakındılar.
Konu hakkında bir açıklama yapan Dilekdere Köy Muhtarı Şentürk Kızılkaya köylülerine ait 13 tosunu çalanların yakalanması için güvenlik güçlerine haber verdiklerini, kendilerininde dağ/taş demeden hayvanlarını aradıklarını ancak iki gün olmasına karşın hala hayavalarını bulamadıklarını belirtti.
Çalınan hayvanlar bulunamıyor..
Bölgede yaşanan huzur ortamına karşın bu huzuru bozan hayvan hırsızlarının bulunmaması dikkatlerden kaçmazken terör, gasp, kavganın olmadığı bir alandan sorumlu jandarmanın bölgenin tek ve en önemli sorunu haline gelen bu hayvan hırsızlarını nasıl olup yakalayamadığın ıda merak eden köylüler bu hırsızlıktan önce yaşanan onca hayvan hırsızlığının da hala aydınlatılmamasından yakındıkları görülmekte.
Son 7 Ayda 70 Hayvan Çalındı, Bulunamadı..
Ardahan'da yaşanan ve bir çoğu failli meçhul kalan hayvan hırsızlıklarının devam ettiği Ardahan'da 7 ay içinde 70'e yakın cebe girmeyecek kadar büyük büyükbaş hayvan çalındı.
Son olarak Dilekdere köyünde yaşanan ve 13 büyükbaş tosunun tıra yüklenip çalındığı öğrenilen Ardahan'da geçtiğimiz günlerde de Beşiktaş (Mucuc) köyünde 3, AKyaka (Kotoskara) köyüne 6, Değirmenli ve Açıkyazı köylerinde 13, Çıldır Eşmepınar köyünde 4, Ovapınar (Bağdat) 9 büyükbaş hayvan çalındı ve bir çoğu bulunamadı.
Atlarla Ölüm Dansı!..
*15/072017 tarihli Haber
Hayvan hırsızlıklarının devam ettiği Ardahan'da başıboş atların neden olduğu trafik kazalarıda yeniden yaşanmaya baişladı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün gece saat: 01:00 sıralarında Ardahan-Çamlıçatak karayolunda meydana geldi. Ardahan istikametinden Hoçvan istikametine gitmekte olan Ceyhun Karadeniz kontrolündeki 75 AJ 555 plakalı araç, aniden yola çıkan başıboş atlara çarptı.
Kazada 2 at telef olurken, sürücü ve yanındaki şahıs yaralandı. Yaralılar Ceyhun Karadeniz ve Kenan Hamitoğlu, sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla Ardahan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ardahan Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri de kazanın ardından olay yerine giderek yolda önlem aldı.
Telef olan atlar başka bir kazaya sebebiyet vermemeleri için yoldan kaldırdı. Bundan önce de aynı bölgede tehlike arz eden başıboş atların sahipleri tarafından salıverilmesine tepki gösteren sürücüler, bu tür kazaların bir daha yaşanmaması için herkesin gerekli duyarlılığı göstermeleri gerektiğini belirttiler.
Tarım ve Hayvancılık bölgesi olan Çamlıçatak köyünde ana yolda bariyerlerin aralıklı olmaması nedeniyle yola giren atlar çıkış yapamadıkları için yol boyunca trafikte seyir eden sürücülerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Bununla ilgili önlemlerin alınması istenmektedir.

**12 Hırsız, 12 Danayı Çalarken Yakalandılar..
Ardahan'da yaşanan hayvan hırsızları bu kez teknik takibe takıldılar.
Gelen eleştiriler üzerine bölgede yaşanan hayvan hırsızlıklarının önüne geçmek için bütün imkanlarını seferber eden İl Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş ekipleri bu kez etken davranıp, 12 danayı çalmak isteyen 12 kişiyi suç üstü yakaladılar.
Alınan bilgilere göre Ardahan merkeze bağlı olan aynı zamanda ARDAFED Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın da köyü olan Küçük Sütlüce (Şişka) köyünde Mikail Doğruyol'a ait danaları hedeflerine koyan hırsızlar uzun süre plan yaptılar.
Hırsızların göz koyduğu hayvanları çalmak için danaların bulunduğu köy de yaşayan O.Ç. isimli şahısı da aralarına alarak, hırsızlık planlarını Ardahan kent merkezinde bulunan içkili bir gazinoda yaptılar.
Ancak bu planın farkına varan jandarma sayıları 12 olduğu öğrenilen hırsızları teknik takibe aldı.
Hırsızların harekete geçtiğini belirleyen jandarma asayiş hırsızları suç üstü yapmak için bekleyip, takip etti. Ve Şişka'da ahırın kapısını açan suç ortakları ile 12 danayı çalıp, bir boğayı da götüremeyen hırsızları Göle'nin Dölekçayı ile Büyükaltunbulak köyünün arazisnde ele geçirdiler.
**Atın Üzerine Düştüğü Çocuğun Bacakları Kırıldı..
Yaşanan hırsızlık olayını araştıran gazetemiz muhabirleri aynı köyde iki ilginç olayı da öğrendi.
Muhabirlerimizin edindiği bilgiye göre 12 dananın çalındığı günün öncesi ata binen B.K. isimli çocuk atın ürkmesi üzerine yere düştü.
Bu yetmezmiş gibi atında devrilip üzerine düştüğü çocuğun bacağının kırıldığı ve tedavi için Ardahan devlet Hastanesine kaldırıldığı bilgisi alındı.
**Damdan Boğa Düştü!..
Öte yandan yine Küçük Sütlüce köyünde meydana gelen bir olay az daha felakete neden oluyordu.
Alınan bilgilere göre toprak evin üzerine çıkan 400 kiloluk boğanın damın çökmesi üzerine sahibinin oturduğu ve çocukların olduğu odanın ortasına düştü.
Şans eseri kimsenin üzerine düşmeyen Boğa'da yaralanmadan odamdan girdiği evin kapısından zor dışarı çıkarılabildi.

Hırsızlık Yapıp, Hapiste Saklandılar!..

**11/07/2017 Tarihli Haber

Çoğu aydınlatılamayan hayvan hırsızlıklarını ortaya çıkarmak için büyük mücadele veren güvenik güçleri karşılaştıkları bir olay karşısında şok oldular.
Alınan bilgilere göre bölgede yaşanan bir hayvan hırsızlığını aydınlatmak için çalışma başlatan güvenlik güçleri Göle'de iki büyük baş hayvanı çalan hırsızların izine Ardahan Kapalı Cezaevinde rastladı.
Çünkü hırsızların daha önce ki suçlarından dolayı Ardahan Cezaevinde oldukları ve açık olarak yattıkları ceza evinde izine çıkar çıkmaz yeniden hırsızlık yaptıkları tespit eden güvenlik güçleri aydınlatmaya çalıştıkları son hırsızlık olayını araştırırken hırsızların meslek haline getirdikleri hırsızlığı ceza evinden izinli olarak çıktıktan sonrada devam ettirip, çaldıkları iki hayvanı satarak elde ettikleri para ile bir hafta boyunca gazinolarda yediklerini ve daha sonra gidip yeniden ceza evinde saklandıklarını tespit etti.
Olayla ilgili soruşturma başlatan ve ceza evinden çıkıp yeniden hırsızlık yapan hırsızları tespit eden güvenlik güçleri uslanmayan hırsızların kapalı cezaevinde tutulmasını sağladıkları da alınan bilgiler arasında oldu.
Göle Yine Susuz..
Ardahan'ın nüfus bakımında en büyük ilçesi konumunda bulunan Göle'de yıllardır yaşanan su sorunu bu yaz da devam ediyor.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekilinin ilçesi olan Göle'de günlerdir yaşanan içme suyu sorunu havaların iyiden iyiye ısındığı şu günlerde had safaya ulaştı.
Yerine kayyum atanacağı ileri sürülen AK Partili Belediye Başkanı tarafında idare edilen ilçede bu öenmli sorunun bugüne kadar çözülememesine tepki gösteren Göleliler 'İktidar'a oy ver, hizmet gelsin' denilen ilçenin yıllardır iktidarda olan hem vekili, hem de belediye başkanı olmasına karşın susuzluk devam ediyor, cadde, sokaklarda tozlar esmeye devam ediyor' diyerek tepkilerini dile getirdikleri görüldü.
Öldüren Kavşakta Yine Kaza!
Daha önce bir çok ölümlü trafik kazasına neden olan yolda yine kaza..
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle İlçesinde Göle-Ardahan kavşağında meydana gelen trafik kazasında Şahin Tufan yönetiminde ki 75.MO 152 plakalı minibüs Fırat Kılıç yönetiminde ki 81.DK.526.plakalı kamyonla çarpıştı.
Göle Okçu köyü kavşağında yaşanan trafik kazasında maddi hasarın meydana geldiği, hafif yaralananlar olduğu öğrenildi.
Haber/Kaynak: Kurbani Demir/Göle

**Göle Belediyesiniden İadeyi Ziyaret..

Göle'den Sancaktepe'ye Projeler Ulaştırıldı..

Yıl 2017'nin sonu Ama bir sonuç çıkmadı!..

*02/04/2015 Tarihli Haber

Ardahanlı hemşehrimiz Turgay Akpınar'ın Meclis Başkan Yardımcılığı, Ahmet Yılmaz'ın Belediye Meclisi Üyeliğini yaptığı İstanbul'un önemli ilçelerinden Sancaktepe Belediyesine iadeyi ziyarette bulundular.
Göle Belediye Başkanı ile Kaymakam Göle ile kardeş olan Sancaktepe'ye teşekkür ederek, hazırladıkları projeleri maddi imkanları olan Sancaktepe Belediyesine sundular..

AK Partinin ülke genelinde başlattığı, 'Kardeş Belediyeler' kapsamındaki kampanya çerçevesinde Ardahan'ın Göle ilçesini kardeş belediye olarak kabul eden ve geçtiğimiz yılın sonlarında kalabalık bir heyetle Göle'ye ziyarette bulunan Sancaktepe Belediyesine iadeyi ziyaret.

İstanbul Sancaktepe Belediyesini ziyaret eden Göle heyetinde Göle Kaymakamı Zafer Oktay, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Meclis Başkanı Nurbay Gürbulak, İl Genel Meclis Üyesi Yaşar Yıldırım, Ak Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin ve belediye yetkilileri bulundular.

Ardahanlı Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Turgay Akpınar ile Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz iel birlikte Sabiha Gökçe Havaalanında Göle heyetini karşılayan AK Partili Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem kendi makamında heyeti ağırladı.

Sancaktepe İlçe Kaymakamı Feyzullah Özcan'ı makamında ziyaret eden Göle heyeti iki ilçenin kardeşliğinden duyulan memnuniyeti dile getirdiler.
Bir çok incelemede bulunan Göle heyeti karşılıklı bilgi alışverişinde bulunup istişare ederek Göle belediyesince hazırlanan projelerini kardeş belediyeye sundu. Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem, Göle kardeş belediyemizin projelerini inceleyeceklerini, bütçe ölçüsünde gerekli olan desteği vereceklerini söyleyerek öncelikle Göle Halk Pazarını Göle ilçesine armağan edeceklerinin müjdesini verdi. Sancaktepe Belediye Başkanına giden heyet sonsuz teşekkürlerini bildirdiler.

**Naz objektiflere yakalanmış!..

6 Milyon insanın seçtiği milletvekilleri ile Demirtaş'ı terörist ilan edip, Adaleti arayan 2 Milyon insanın toplandığı Maltepe sahilini göremeyen kirli para ile doldurulmuş olan havuz medyasının haberi şöyle

**Naz, Ali Ağaoğlu'nun Kardeşiyle Teknede Yakalandı..

61 yaşındaki Hüseyin Ağaoğlu, önceki gün iş adamı kardeşi Ali Ağaoğlu'na ait Aga3 adlı tekneyle Boğaz Turu'na çıktı. İş adamına, Star TV ekranlarında yayınlanan Zuhal Topal'ın sunduğu evlilik programında eş arayan 25 yaşındaki gelin adayı Naz eşlik etti.

Bununla yetinmeyen ve havaların da iyiden iyiye ısınmasıyla bikinili Naz'ları yakalamaya devam eden havuz medyası Adalet yürüyüşünü gölgelemek için ikinci haberi patlatıyor..
O haber de aynen şöyle;

**Bodrum'da Tatilin Tadını Çıkartan Nazlı Çelik Bikinili Görüntülendi..

Sezonun yorgunluğunu genç iş adamı Kaan Boyner ile birlikte Bodrum'da tatil yaparak atmaya çalışan Nazlı Çelik, bikinili görüntülendi...
İnsana, 'vay anasını' dedirten bu tür haberlerin sayısını bir hayli arttıran ve Başkan Erdoğan'ın yaptığı açıklamalarının hemen yanı başına koyan havuz medyası bununla yetinmeyip, uzun bacaklı Nazların bikinili pozlu resimlerini de sürmanşetten veri veriyor..
Ve ardından namazlarını kılmak için camide ön sırayı kapmak yarışında koşuşturup, oradan da Başkan Erdoğan'ın uçağına atlayarak onun söyleyeceği her kelimeyi hep birlikte 8 punto manşete çekme yarışına giriyor..
Tabi bu arada Başkan'ın oğlunun sınıf arkadaşı da vergilerimizle bize haber değil, 'Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Genel Müdür hatta Koruma şöyle dedi' dedikten sonara 'Muhalefette bele etti' deyip, gerçek gündemi saklama telaşıyla her dönemin iktidarlarına yalakalıktan birinci sırayı kimseye kaptırmayan TRT'ye Genel Müdür oluveriyor..
Peki, 80 milyonluk ülkede bir milyonu seks, erotizm, bir milyonun at yarışı ve iddia, bir milyonu magazin ve bulmaca 600-700 bini işte ele gazete diyerek 4-5 milyon gazete satarken yerel de ne oluveriyor..
Ona da bakalım mı?
Bakalım..
Festival ve Şenlikler başladı diye sayfaları pos bıyıklı, büyük, hemde çok büyük (!) iş adamlarının fotoğrafları ile süslenmiş olan paket gazeteler alanlarda ücretsiz dağılıp, yakıcı güneşe şapka olurken, bir diğerleri ise resmi ilanında korkusuyla resmi kurumların internet sitelerinden alınmış yada fetonun gazeteci edip, piyasaya saldığı muhbirleri, ajanlarının yaptığı haberlerle çok önemli (!) haberler veriyor..
Başlıkları ise;
*2016/2017 Eğitim/Öğretim İl Milli Eğitim Müdürsüz geçiren öğrencilerle Kur'an kursumuz dopdolu..
**İmamı olmayan camilerden sorumlu Müftülük Afrika Burkina Faso'da su kuyusu açtı..
**Tarım Müdürü olmayan hayvancılığın sıkıntısından ziyade 'Leylekler güneşten ısındı, tavuklar vebadan değil, sıcaktan öldü..'
Yada başkanlar kızmasın diye arada bir tozlu ve bozuk yolları es geçip, Kamu Hastaneler Sekreteri olmayan hastane haberlerinden olan 'Yaylaya çıkan Kaşka devrildi, 3 yaralı, bir at telef oldu'
Peki ulusal ve yerelde bunlar olurken, sanal dünya vasıtasıyla hemen herkesin gazeteci olduğu internette baktığımızda saniye başı haber görmekte mümkün..
*Yaylada rakılı güzel bir gündü..
*Ölmek üzere olan anamla son sefile..
*Allah büyük kazdan korudu, gelen tampona gelsin..
Ve yine başa dönüp, hem de NAZ'lanmadan gündemi belirleyen ulusal, yerel ve de sanal gündemin son durumu budur, güzelim ülkem de..
Peki gerçek gündem ne?
Vallahi onu da ben yazmayacağım.. 
Siz kendisiniz şöyle bir düşünüp, ya bu yazının altına yorum/haber olarak, yada kendi sanal sayfalarınıza manşet, sürmanşet olarak koyun..
Çünkü ben yazmaktan yoruldum, okuyanlar 'Aferin' demekten öteye geçemedi..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: kuzeyanadolugazetesi

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 12423 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI