Bugun...


ARDAHAN'DA İPLİ ÖLÜM, ÇILDIR'DA SİLAHLI İNTİHAR!
En çok intiharların yaşandığı kentler sırlamasında üst sıralarda olan Ardahan'da on bir hafta içinde yaşanan iki intihar vakası sonucu biri kız, bir erkek olmak üzere iki genç hayatından oldu.

ARDAHAN'DA İPLİ ÖLÜM, ÇILDIR'DA SİLAHLI  İNTİHAR!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Ermenistan ve Gürcistan'a sınır ilçene bağlı Aşağıcambaz köyünde Esmanur Karaçay isimli 17 yaşındaki genç kız  annesi ile babasının koyun kırptıkları esnada bulunduğu evde ateşli silahla intihar ettiği öğrenildi.
Akşam saatlerinde intihar girişiminde bulunan genç kıza yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kızın cansız bedeni Ardahan Devlet hastanesinde otopsiye alınırken olayla ilgili olarak güvenlik güçleri soruşturma başlattı.
Öte yandan geçtiğimiz günler içinde yaşanan ve kendisini iple asarak intihara kalkışan genç erkeğinde kurtarılamayarak vefat ettiği öğrenildi.
Ardahan Merkeze bağlı Tepesu (Gürcübeg) köylü Kadir Aktaş isimli gencin günler öncesi yaşanan intihar vakası ardından kaldırıldığı Ardahan Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ve hayata veda ettiği öğrenildi.
İNTİHAR'DA ARDAHAN 81 VİLAYET İÇİNDE 5. İL!..
Sosyo-Politik Saha Araştırmaları Merkezi’nin TÜİK’in 2015-2019 yılları arasındaki intihar vakaları ile ilgili yürüttüğü çalışmada, 16 bin 355 kişinin intihar ettiği kaydedildi. İntihar vakalarının en çok erkeklerde yaşandığı belirtilen araştırmada, intihar oranı en yüksek illerin Tunceli, Ardahan, Burdur, Aydın ve Edirne olduğu ifade edildi.
HEPİMİZ AYKUT ERDOĞDU DEĞİLMİYİZ?!.
Yeni bir cumartesi yazımı yazmaya hazırlanırken geçtiğimiz günlerde CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun ile dünya evine giren Aydoğdu'nun 3 ay önce ayrıldığı eşi, açtığı Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımının gündeme bomba gibi düştüğünü okuyup izledim.
Eski eşinin, Tuba Torun ile ilişkisini öğrendikten hemen sonra alınan ses kaydını Özge Erdoğdu, “Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun'la ilişkisini öğrendikten hemen sonra Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, ‘50 kişi ile yatmış’ dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” şeklindeki paylaşımıyla oluşan gündeme bakınca Baykal'ın başına gelenleri hatırlıyor ve Baykal'dan önce okyanus ötesi denen Amerika'nın eski başkanı Clinton aklıma geldi.
Çünkü bana göre benden, senden, yani erkek ve kadından daha çapkın belki de ayran gönüllü, aç gözlü dediğimiz insan tipi olarak değerlendirdiğim Nazım Hikmet'in yaşadıklarını kaleme dökmesini şiirlerini okumakla, anmakla ABD’nin çapkınlık hikayeleriyle ünlü eski başkanı Bill Clinton’un da ünlü aktris Elizabeth Hurley ile ilişkisi de ortaya çıkmıştı..
Bu tartışmaları izlerken aklıma gelen diğer bir konuda hemşerim olan Gürsel Tekin'in boşanıp, evlenmesi üzerine yaptığım bir sohbet aklıma geldi. Ve o sohbette evlenme kadar boşanmanın normal mi, boşanma nedeninin sadece evlendiğin kişiyle kalmak mı olduğunu masaya yatırıp, o atmosferin içinde yaşadıkları duyguların esiri olduğunu ve sadece onlar değil, aslında hepimizin zaman zaman bu atmosfere kendimizi kaptırdığımızı ama kendimizin yaptıklarını kapatmak için gözleri başka yönlere çevirmeye çalışarak saklamak istediğini bugünkü yeni magazine konu olan Aykut Erdoğdu'yu konuşuyorduk.
Ve; Kaan Tangöze, Hüsnü Şenlendirici, Tamer Karadağlı, Tony Parker, Kaya Çilingiroğlu, Acun Ilıcalı, Mehmet Ali Erbil, Kudret Sabancı, James Cameron, İbrahim Tatlıses, Halit Ergenç, Erol Köse, Brad Pitt, Hamdi Alkan ve daha niceleri diyecekken hep erkekleri konuşan bu toplumun bunları yaparken kimle yaptığını hiç tartışılmadığını ya da konuşulmadığını görüyoruz.
Kısacası 2023'te Karadeniz gazı yetmez uzaya insan götürmeye çalışan iktidarın göz diktiği Ay'da bile görülen Çin Settinin neden aşıldığına baktığımızda o setlerin ardında bulunan Çin prensesine göz diken Moğol'un derdinin Çin'i işgal değil, o prensese ulaşmak isteyen ve Kale gibi 4 harfli olan Kalbi olduğunu ve o kalenin işgale hazır olan kalp gibi hep bir açık kapısı olduğunu unutuyor gibiyiz bir siyasetçi, toplumun gözü önünde bulunan bir fert olarak hemen istifa etmesi gerektiğini düşündüğüm hepimiz Aykut Erdoğdu yada Özge Erdoğdu, Tuba Torun değilmiyiz diyerek..
BİR ÇOCUK ÖLDÜ, BİRİ KOMADA!
arşiv haber 21/06/2022 tarihli haber
Ardahan'da yaşanan iki üzücü olay sonucu bir genç hayatını kayederken, diğer biri yoğun bakımda.

Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Gürcistan'a komşu Posof ilçesinde meydana gelen Kırım-Kongo kene olayında bir gencin hayatını kaybettiği, Ardahan Merkez'e bağlı Tepesu (Gürcibek) köyünde ise bir gencin girdiği bunalım sonucu iple kendisini asarak, komaya girdiği öğrenildi.
Posof ilçesine bağlı Erim (Hetus) köyünde ikamet eden 27 yaşındaki Uğur Aydın, kene ısırması sonucu yaralandı. 
Yaralı olarak önce Posof'a, ardından Ardahan'a sonrasında Erzurum’a sevk edilen Uğur Aydın, gerek ortalama 500 km uzunluktaki yollarda bulunan hastanelere gönderilip, hastane hastane gezdirilen Aydın Erzurum'da yapılan gecikmeli müdahalelere rağmen 4 günlük yaşam mücadelesini kaybettiği öğrenildi.


Öte yandan Ardahan Merkeze bağlı Tepesu (Gürcübeg) köyünde bir genç girdiği bunalım sonucu ip ile intihara kalkıştı. Koma halinde Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan Kadir Aktaş isimli gencin yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Meclis Başkanı İsyan Etti..

ARDAHAN DEVLET HASTANESİ YOĞUN BAKIMDA

HASTANEDE 11 GÜN KALAN ARDAHAN İL GENEL MECLİS BAŞKANI CHP’Lİ BAHA YUNUSOĞLU, “PSİKOLOJİM BOZULDU PSİKİYATRİYE GİTTİM” DEDİ.

Kış aylarında nüfusu 98 bin olan Ardahan’ın yaz aylarında bu sayı gurbetçilerin gelişiyle birlikte 200 Bini buluyor. Doğal olarak yaşanan yoğun nüfus nedeniyle özellikle Ardahan Devlet Hastanesi ihtiyaçlara cevap veremiyor.
Ardahan İl Genel Meclis Başkanı CHP’li Baha Yunusoğlu, Ardahan Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle doktor sıkıntısının yaşandığını belirterek yetkilileri göreve çağırdı.
Başkan Yunusoğlu, şunları söyledi: “Bugün tam 16 gündür Ardahan Devlet Hastanesindeyim. 5 günü serviste 11 günü yoğun bakımda fakat şunu gördüm Ardahan nüfusu şuan 5-6 katına çıkmış, gelen yazlıkçılardan dolaya sanki arı kovanı gibi o kadar kalabalık ve yoğunluk var. Ama ne yazık ki her bölümden bir uzman doktor var uzman doktor her sabah saat 8’de servisleri dolaşıyor. 10’da poliklinik başlıyor. 12’de öğle yemeği ardından tekrar servise çıkıyor. Yetmiyorlar uzmanlarımız buraya yetmiyorlar hasta sayısı fazla önceden bir doktora 20 hasta düşüyorsa şuanda bir doktora 100 hastadan fazla hasta düşüyor. Biran önce buraya uzman doktor gönderilmesi gerekiyor. Ayrıca yoğun bakım ünitesinin önünde bekleyen hasta yakınları var refakatçiler şuan yerlerde yatıyor. Gerçekten içler acısı, anju ünitesi kuruldu fakat ne yazık ki faaliyet göstermiyor direk olarak Kars yada Erzurum’a sevk ediyorlar. Kolonoskopi için bile Kars’a sevk ediyorlar. Kaç vatandaşımız yolda giderken kalp krizinden yolda hayatını kaybetti. Bir an önce anju ünitesinin kurulmasını istiyoruz ve uzmanlarımız tek bu adam servislerimi dolaşsın ameliyathanede ameliyata mı girsin yoksa poliklinikte hasta muayenesi mi yapsın kesinlikle bu sorunlara çözüm bulması için Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’dan özellikle rica ediyorum. Anju ünitesi kuruldu dediler ama ne yazık ki öyle bir işlem yapılmıyor. Kolonoskopi dediler ama burada öyle bir işlem yapılmıyor. Ben çok doluyum bugün psikolojim bozuldu psikiyatriye gittim şu anda psikiyatri ilaçlar kullanıyorum sebebi buradaki sıkıntı.” 

İSYANLARDAYIM..

Yeni operasyonların başlatıldığı ve 14 gazetecinin tutuklanıp, hapse atıldığı Diyarbakır'da yaşananları izlerken, Ankara'da ise düşünceye yeniden gem vurulmak istenen internet yasasının, 'el kaldır-indir' denen ve bir kişiye has, bir partiye özel başkanlık yüzünden yetki ve etkileri kalmadıkları söylenenlerin doldurduğu meclise sunulduğunu da haber alıyoruz.

Ve aynı meclise 11 HDP'li milletvekilin daha dokunulmazlığının kaldırılması sürecinin başlatıldığı haberlerinin yanında Irak ve Suriye'de devam eden operasyonlar da SON DAKİKA başlıklı TRT ve havuz medyanın haber diye duyurmasıyla devam ediyor.
Evet, ülkede yaşanan ekonomik ve diğer onca sıkıntıların en büyük katkısının iç barışın bir türlü sağlanamaması olduğunu, yıllardır “operasyon” adı altında devam eden, dış güçlerin  yaptığı silaha, kasamızdan yuvarlanarak giden yeşil dolarlarımızın, kardeş dediğimiz canımızdan can alan olayların artık durması gerektiğini düşünen biri olarak, bunun nasıl olup durdurulacağı düşünülemiyor ya da düşünmeye, konuşmaya izin verilmiyor.


Yani bu güzelim ülkenin enerjisinin harcandığı bunca olayların artık durulması için gereken adımın ne olacağı da bir türlü anlaşılamıyor, konuşulamıyor, art arda çıkarılan ve insan haklarına uzak kanun, nizam, genelgelerle engellenip, düşünülmesine dahi izin verilmiyor.
Ve bu isyanların yaşanmasının nedeninin insan hakları, tam demokrasi, adalet, hak, hukukun yanında gazeteci denilince kendi gazetecilerini, siyasilerini görüp, Diyarbakır'daki gazetecileri görmeyen, kendilerini yerelde iktidara taşıyan partinin seçilmişlerinin yerine kayyum atanmasını, dokunulmazlıklarının kaldırılıp, tutuklanmasını, yıllardır devam eden sözde iddialarla içeride kalmasını bir twitle sözüm ona kınamaktan öteye geçmeyen, operasyonları 'vatan-millet-sakarya' edebiyatı içinde onaylayan muhalefetin samimiyetsizliğinin olduğunu görmekteyiz.
Evet, artık rutin hale gelen ve kimsenin sesini çıkarmadığı, çıkaranın “Başıma ne gelecek acaba?” diye korktuğu ama yıllardır geçici pansumanlarla çözülmeye çalışılan, onca insanın, iş gücünün kaybedildiği bu olayların yeni değil, bu ülkenin kuruluşundan bu yana sürdüğünü ama yaraya çare olacak kesin bir çözümün bulunmadığı veya bulunmak istenmediğini anlamak için Anayasa Mahkemesi dahil, bir çok sivil toplum örgütünün, partilerin kapanması gerektiğini yani yasak üzerine yasak isteyen MHP'nin son Meclis Grup Toplantısını ve youtubedeki “Cumhuriyet Dönemindeki Doğu İsyanları, Şeyh Said İsyanı, Ağrı İsyanları, Dersim İsyanı” adlı, bu ülkede yaşanan isyanların bir araya toplandığı belgeseli izlemek yeter, artar bile…
Çünkü, batak içinde olan ülke bütçesinin kat kat fazlasının harcandığı ama adeta dönme dolap ya da don lastiği gibi hala devam eden bu yaşananların hep aynı film senaryosuyla gösterimde olduğunu ve bizden can, mal ve iç barışı alıp götürdüğünü görür, anlar, izler ve sizde benim gibi isyan edersiniz…

arşiv haber 14/04/2017 tarihli haber/yorum

Posof'ta Feci Kaza!

Minibüs sürücüsü kızını ezdi
Ardahan’da 36 yaşındaki T.K, kendisine ait minibüsle 2.5 yaşındaki kızı H.K’yı fark edemeyip ezerek ölümüne neden oldu.

Ardahan’ın Posof ilçesinde gerçekleşen olayda evli ve 2 çocuk babası T.K., kendisine ait minibüsle kapının önünde dönüş yapmak istedi. Bu sırada evden çıkarak babasının arkasından gelen küçük kızı H., aracın tekerlekleri altında ezildi.

Kızını ezdiği fark eden baba T.K. ile köy muhtarı olan eşi S. K. sinir krizleri geçirdi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı

Erzurumlu İçişleri Bakanı’na ilk Ziyaret Posoflulardan..

*25/11/2015 Tarihli Haberler

Yeni hükümette yeniden İçişleri Bakanı olan Erzurumlu İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı makamında ziyaret eden Posoflu SINAV OKULLARI Sahibi Metin Özer ve kardeşi Orhan Özer Ardahan’a komşu olan Erzurumlu hemşehrimizi yeni görevinden dolayı başarılar dilediler.

24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenlerle kutlandı..


Posof Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törene İlçe Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar,Garnizon Komutanı Abdullah Ülger, Emniyet Amiri Cevdet Altun, Milli Eğitim Müdür v.Esra Ezgi Gündoğdu İlçe Protokolü, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Program çelenk sunumunun ardından Halitpaşa İlköğretim Okulu konferans salonunda devam etti. Yapılan konuşmaların ardından göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleşti. Daha sonrasında öğrencilerin hazırlamış olduğu gösterilerle devam eden program düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

**

Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kaymakam Alibeyoğlu’nun mesajı;


Hızla gelişen ve değişen çağımızda, sağlıklı ve sağlam bir toplum yapısının inşasında, çocuklarımızın ve gençlerimizin her yönüyle en iyi şekilde eğitilmesi büyük önem taşımaktadır.

Çocuklarımızı yarınlara hazırlayan nesli yetiştiren ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizin üstlendikleri bu tarihsel sorumluluğun önemi günümüzde bir kez daha öne çıkmaktadır. Gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerimizin bu sorumluluk duygusu içerisinde hareket ettiklerine olan inancım tamdır.

Bu vesile ile Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün belirttiği gibi “toplumumuzun en öz verili ve saygı değer kesimi olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutluyor sevgilerimi sunuyorum."

 

**İçeride ki kardeşler yetmedi, dışarıdakilerde kardeş

Posof Kaymakamlığı Avrupa Birliği Proje ofisi tarafından hazırlanan proje kapsamında Posof Anaokulu, Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programları kapsamında E twinning portalı aracılığıyla Centrul Şcolar De Educaıe Incluzıva Scholl (ROMANYA), Colegate Community Primary School (BÜYÜK BİRİTANYA) ile ‘kardeş okul’ oldu. 
Proje kapsamında Posof Anaokulu Kelebekler Sınıfı öğrencileri ile Centrul Şcolar De Educaıe Incluzıva Scholl (ROMANYA) ve Colegate Community Primary School (BÜYÜK BİRİTANYA) öğrencileri arasında e twinning portalı aracılığıyla iletişim kurularak, etkinlik ve bilgi paylaşımında bulunuldu. Bu kapsamda öğrenciler okullarında yapmış olduğu yemek yapma etkinlikleri fotoğraflarını portalda paylaşarak iletişime geçtiler.

 

**KHGB POSOF TOPLANDI..

Posof Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı 16/11/2015 Pazartesi günü saat 10.00’de Posof İlkokulu Konferans Salonunda aşağıda belirtilen gündem maddeleri doğrultusunda yapıldı.

G Ü N D E M :
1- Açılış ve yoklama
2- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
3- 2016 yılı Tahmini Gelir ve Gider Bütçesi
4- Köy katlı payının görüşülerek borcu olan köylerin köy borçlarını birliğimize yatırılması.
5- 2016 yılı KÖY-DES çalışma programının görüşülmesi
6- Köy sorunları 
7- Dilek ve temenniler
8- Kapanış

Genel Kurul Toplantısı Kaymakam ALİBEYOĞLU’nun başkanlığında toplandı. Toplantıya 49 köy Muhtarı katıldı.

 

18 Maddeyi Okumayan Bir Toplum..
  Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com

Ben dahil milyonların başını kaldırmadığı ve her an parmağımızın altında tuttuğu interenetten, partilerin, kurumların bastırıp, dağıttığı broşürlerden Anayasa Referandumu değişikliğini anlatan 18 Maddeyi okuyanınız var mı?
16 Nisan’da sandık başına gitmeye hazırlandığımız şu günlerde topu topu 18 Maddenin satır satır okunup, anlaşılmak istenmediği  bir ülkede değil 18 madde daha önce hazırlanılan rafa kaldırılan 60 maddenin nasıl olup, okunup, kabul edileceğini de merak ettim.
Ve bu ülkede yaşayanlar yine okumadan %90 onayladığı 12 Eylül Cuntasının hazırlattığı Anayasaya da evet dediğini de hatırlıyorum..

**Evet çıkar mı?

18 Maddenin 8’inin bile okunmadığı bir süreci yaşayan ülkemin hızla gittiği 16 Nisan’da sonucun ne olacağını ben dahil bir çoğumuz merak eder, tartışır..
Benim gördüğüm şu ana kadar yani bu yazıyı yazdığım ana kadar hayırların evetlerden önde olduğu ülkede ‘evet çıkar mı?’ sorusu da hala cevap bulmuş değil..
Çünkü evetçilerin bile neye evet dediğini anlamadığını da görmüyor değilim..
Ama evetçiler gibi hayırcılarında bu tartışmayı, hala anlamadığını da belirtmekte fayda var..
Çünkü başta siyasiler olmak üzere toplumu yönlendiren biz gazeteciler, aydınlar da 18 Maddenin ne olduğunu iyice okuyup, yorumlamadığını da görüp, izlemekteyiz.
TV’lerin Cumhurbaşkanından başlayıp, başbakan, bakanlar, bakan yardımcıları hatta Emine hanımı haber yapmaktan 18 maddeyi anlatma gereği duymadığı bir süreçteyiz..

Orada 8 Bin Hayır Oyu Vardı..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

İki gündür geldiğim Ardahan'da ki ilk gözlemlerimi ele alıp, haber ve yorumlarımla okurlarımla paylaşınca uzun süredir Ardahan'da beni göremeyen bir çok okurum bizzat yanıma gelerek bana sitem ettiler.

Çünkü benim Ardahan'da çok uzak kaldığımı ve Ardahan'da yaşananların, yazılması gerekenlerin eskisi gibi yazılmadığını ve şu iki günde yazılanların yeniden gazeteciliği his ettirdiğini sitem edip, benim Ardahan'da kalıp, asıl işim gazetecilikle daha çok ilgilenmemi istiyordular.
Ben ise şaka karışık 'He he verin gazı, sonra da yazdıklarım yüzünden başıma gelen belalarda beni yalanız bırakın' diyerek gülümseyerek karşı sitemde bulunduğum okurlarımla sohbet ettiği sırada kardeşim Cihat kapıyı açıp, 'Haydi Sinan Oğan geliyor, bir gidelim bak gör orayı bakalım ne yazacaksın?' diyerek MHP'li Sinan Oğan'ın geldiği Dursun Akçam Kültür Merkezine götürdü.
Dursun Akçam'a doğru giderken yol boyu selamlaşıp, özlem giderdiğim Ardahanlıların ben bir şey sormadan kararlı bakışlarıyla, 'Gazeteci Ardahan Hayır diyor haberin var mı?' demeleri ise dikkati çeken diğer bir durumdu.
Oğan'ın geldiği alana gidince geldiğimden bu yana edindiğim izlenimlerimin 16 Nisan'da aynen sandığa yansıyacağını biraz daha netleştirirken, beni şaşırtan önemli bir tabloyla da karşılaşıyordum.
Buna neden ise 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 16 Nisan öncesi de bir çok ayrı görüşlü Ardahanlının bir araya geldiği ve bir o kadar da kararlıydılar.
Çünkü Dursun Akçam'ın etrafını saran onca polis ve kameraya karşın bir çoğu bir birine muhalif isim oradaydı ve hepside ısrarla hayır diyeceklerini alenen ve çekinmeden belirtmekteydiler.
Oğan'ın gelmesiyle ve iki kurbanın kesilmesiyle birlikte iyide iyiye coştuklarına bakınca bugün Dursun Akçam'da gördüklerimle orada en az 8 bin hayır oyu vardı?
Nereden anladım derseniz;
Vallahi orada MHP'nin Ardahan kadrosunun %89'u oradaydı, 
yetmedi CHP oradaydı,
AKP'ye oy verenler oradaydı,
Hatta Göle'den gelen HDP'lilerle oradaydı,
Damal'lı, Bakırköyü arkasına alıp, milletvekili olma hesapları yapan Mutlu Kerimoğlu oradaydı,
AKP eski İlçe Başkanı oradaydı,
CHP'nin mevcut İl Başkanı Yalçın Taştan, eski İl başkanları Yunus Dündar, Orhan Balcı oradaydı..
DSP İl Başkanı oradaydı..
MHPnin Çıldır İl Genel ve Göle İlçe Başkanı, Posoflu, Hanaklı MHP'liler oradaydı..
MHP eski Ardahan İl Başkanı Oktay Aktaş gibi MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılarından Kurtuluş Bozkır'ın babası ve adını hatırlayamadığı bir çok siyasi önder oradaydı..
Kısacası; AK Partililerin ortada olmadığı bir Ardahan'da son iki günde gördüğüm 55 bin oyun % 60'ı sanki Başkanı üzecek gibi..
Ha unutmadan AK Partililerin ortada olmamasını çalışmıyorlar anlamında değerlendirmeyin..
Çünkü suyun hala donup, uyuduğu bir sırada başta AK Kadınlar olmak üzere sesiz ve ev ev çalıştıklarını da gözden kaçırmamak gerek.
Çünkü AKP'lilerin çarşıda gezen erkeklerden umut kesip, yine kadın seçmene ve AKP'li vekilin kamp kurduğu Göle'ye yöneldiğini de haber alıyorum..

 Kaynak: Posof Haber

Editör: posof haberleri

Bu haber 33981 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI