Reklam
Bugun...


BİR ARDAHANLININ BAŞARISI- Sağlığın Merkezi ÖZmyLife Sports Kulüp
ÖzMyLıfe Sports Clup Sporla Sağlıklı Yaşam Merkezi Özcan Çakmakçı 05357165029-02126811022-05325766091 AVLU 34 AVM OTOPARK KATI, LCW ALTI, FİLE MARKET YANI ARNAVYTKÖ/İSTANBUL

BİR ARDAHANLININ BAŞARISI- Sağlığın Merkezi ÖZmyLife Sports Kulüp

 
SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cuma Günü Saat: 20.00-22.00'de 'de TEMPO TV'de 

Her Cuma günü saat:20.00-22.00'de ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

BİR ARDAHANLININ BAŞARISI

 ÖZmyLife Sports Kulüp

Ardahanlıların İstanbul’da ki başarısı bitmek bilmiyor.
Ardahan’ın tek beldesi olan Köprülü (Goraveng) Beldesin de doğup, ortaöğretimi tamamladıktan sonra İstanbul’a göç etmiş, çeşitli spor dalların da birincilikleri olan ve Kick Boks’ta Dünya, Avrupa 3. lüğüne sahip Milli Sporcu ve Antrenör Özcan Çakmakçı, çeşitli sporların yapıldığı, özel hocaların eğitimler verdiği kendisine ait İstanbul Arnavutköy ve çevre ilçelerin gözde spor kulübünde Gazeteci Fakir Yılmaz’ı ağırladı.

Birçok spor dallarında eğitimler veren, özel BESYÖ hocalarıyla çalışan, müşterilerinin konforuna ve sağlığına özen gösteren, pandemi kurallarına uygun karma ve sadece kadınlara özel alanların bulunduğu ÖzmyLife Spor Kulübü bir Ardahanlının neler başarabileceğini gösteriyor.

Gelecek haftalarda da Tempo TV’de canlı olarak yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem' Programına da konuk olacak olan Çakmakçı, Yılmaz ile birlikte devasa büyüklükte olan spor kulübünü gezdi.

Siyasette ve sivil toplum örgütlerinde de yer alan Antrenör Özcan Çakmakçı, iki dönemdir Arnavutköy Belediyesi Meclis üyeliğinde yaparken, memleketini, değerlerini de unutmamış bir isim olarak Arnavutköy KAİDER derneğinin kurucusu ve çeşitli stk'larda da önemli rollere sahip bir Ardahanlı olarak başarılarına yeni başarılar katmak için ekibi ve hemşerileri ile yol aldıklarını söyledi.

Gazetecilerin Konukları Ardahanlı Milletvekilleri Olacak!

Gazetecilerin Konukları Ardahanlı Milletvekilleri Olacak!
Bugün Gazetecilerin Konukları Ardahanlı Milletvekilleri Olacak! Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, er hafta Cuma günü saat 20.00’da Tempo TV’de canlı olarak yayınladıkları, 'Gazetecilerle Gündem' programının bu hafta ki konukları Ardahanlı milletvekilleri Ensar Öğüt ve Serpil Kemalbay olacak.

 

Gazeteci Fakir Yılmaz ve Gazeteci kızı Özlem Şeyma Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Gazetecilerle Gündem programı, her hafta önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Bu hafta Gazetecilerle Gündem programının konukları, HDP eski Eş Genel Başkanı, şu anki İzmir Milletvekili Ardahan Sulakyurt (Sarzep) köylü Serpil Kemalbay ve 22., 23. ve 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili, Ardahan Çıldırlı Ensar Öğüt olacaklar. Sizde Cuma günü Tempo TV ekranlarına konuk olmaya davet eden baba/kız gazeteciler gelecek haftada İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen ile Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit'i konuk edecekler.

TUĞLAYI ÇEKMEK…

MHP'lilerin her geçen gün istifa edip çekildiği, İYİ Parti ve CHP'ye yöneldiği bir gerginlik içinde olduğunu düşündüğüm ve Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde BBP'nin bile kendisinden daha çok oy aldığı yapılacak ilk seçimde baraj altında kalacağını düşündüğüm Devlet Bahçeli'nin kapatılmasını istediği Halkların Demokratik Partisi (HDP), Parti Meclisinin organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarına isim vermeden “Çürümüş, bir depremde sarsıldığında dökülecek duvarın çökmesi adına, tuğlayı çekmek için HDP'ye destek verilmeli” diyordu.
HDP'nin üstü kapalı bu göndermesine ve TİP Milletvekili Ahmet Şık'ın "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir" dediği için yine aynı Bahçeli tarafından dokunulmazlığının kaldırılması ve tutuklanması gerektiğini söylediğine baktığımız bir sırada "Yıllar önce devleti yönetenlerin kirli elleri, hukuk dışı gayri meşru işlerini ve cinayetlerini arkasına saklamak için ördükleri kanlı duvardan bir tuğla çekilirse, bu duvarın çökeceğini ve altında kalacaklarını söylemişlerdi. Tuğlayı halkların ortak iradesi ve mücadelesi, en geniş demokrasi ittifakında bir araya gelen ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler çekebilir. O nedenle çağrımız vicdan sahibi herkesedir: Gelin güçlerimizi birleştirelim ve hep birlikte o tuğlayı çekelim ve bu karanlık düzeni değiştirelim,” diyen HDP'nin kendisiyle kapı arkalarında görüşüp, açık alanda yan yana görünmekten kaçan, korkan muhalefete yönelik satırlarını da görüyordum.
Evet, HDP'nin, MHP Liderinin, Afyon'da ki seçim sonuçlarını değerlendirmesini yaptığım zamanda dikkatimi çeken şey bu ülkede yapılacak olan bir seçimde yenilip, iktidarın değişeceği söylendiği bir sırada
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığını MHP destekli AK Parti'nin adayının kazandığını görüyordum.
HDP hariç, CHP, İYİ Parti ve diğerlerinin tüm ekipleri ile orada olduğu seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına AK Parti’nin adayı Erol Karabacak kazanırken, Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 63,9 ile birinci parti çıkarken CHP adayı Furkan Özkan yüzde 1,81'de kaldı. Sandıktan çıkan ikinci parti ise Büyük Birlik Partisi 31,53 ile çıkmış.
Yani AK Parti’nin adayı Erol Karabacak'ın 504 oy (yüzde 31,53) alırken, AK Parti, MHP hükümetini kapalı kapılar ardından değil alenen, açıkça destekleyen BBP’nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamlamış


Cumhuriyet Halk Partisi adayı Furkan Özkan ise 29 (yüzde 1,81) oy ile üçüncü sırada yer aldı. İYİ Parti 23 (1,43), Saadet Partisi 5 (0,31), Gelecek Partisinin ise 16 oy (Yüzde 1) alabildiğini gördüğüm bu küçük ama bir kez daha yenilen muhalefet tarafından belki de önemsiz denecek seçim sonuçlarına baktığımızda bahsedilen tuğlanın tüm muhalefetçe çekilmemesi halinde Erdoğan’lı AK Parti'nin yanına alacağı yeni parti ve stk'larla bir 5 yıl daha iktidar olacağını görmemek için ya kör, ya sağır ya da ulusalcı CHP’nin başını çektiği CHP olunmalı…
Çünkü “Tuğlayı halkların ortak iradesi ve mücadelesi; en geniş demokrasi ittifakında bir araya gelen ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler çekebilir. O nedenle çağrımız vicdan sahibi herkesedir: Gelin güçlerimizi birleştirelim ve hep birlikte o tuğlayı çekelim ve bu karanlık düzeni değiştirelim. Tuğlayı çekelim, hakikati ortaya çıkaralım; barış ve demokrasi yolunu açalım; iş, aş, ekmek ve özgürlük yolunu genişletelim; doğa talanına, kadın kıyımına son verelim.” diyen ve kapatılması için yeniden dava açılan HDP'yi haklı bulup, sözde açıklamalar, tweetlerle yanında olduğunu gösterir gibi yapmak ama onunla alenen, açıkça değil, kapalı kapılar arkasında dans etmekle Afyon'daki seçimin tüm ülkeye örnek olarak görmek yeter, artar bile…
Bunu görmek için de HDP'nin ve HDP'lilerin desteği ile yerelde iktidar olan belediye başkanlarının “HDP'li onca belediye başkanı gibi yerimize kayyum atanır… Ranttan oluruz” korkusuyla belediyelerdeki rantlar karşısında sus-pus olmalarıdır...

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

arşiv haber 14/01/2018 tarihli haber

ARDAFED'DEN Esas Halk Toplantısı!
Ardahan'ın geleceğine ışık tutmaya çalışan ve bunu 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' ile gerçekleşeceğine işaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu geçtiğimiz günlerde düzenlediği ve Ardahan'ın ak sakallıları, AHİ'leri ve kanaat önderlerinin katıldığı yılın ilk toplantısı ardından ikinci toplantısını da Ardahan'da gerçekleştirdi.
ARDAFED yılın ikinci toplantısını bu kez kentin en önemli merkezlerinden olan Şehir Kulübünde gerçekleştirdi.
Halkın yoğun ilgi gösterdiği görülen ARDAFED'in Halk Toplantısına, AK Parti Ardahan İl Başkanının yanı sıra Ardahan Emekliler Derneği, Ardahan Şehitler Derneği, Ardahan Kura Nehrini Yaşatma ve Koruma Derneğinin yanı sıra CHP eski İl başkanlarından, Mali Müşavir Orhan Balcı'nın yanı sıra Ardahan yerel basını gibi halk büyük ilgi gösterdi.
Ardahan Dernekler Federasyonun düzenlediği, Tüccar İmdat Yılmaz'ın sponsor olduğu, içilen çayların toplantıya katılanlarca ödendiği toplantıda önemli görüş ve fikirler ortaya atıldı.
**Esas Halk Toplantısı..
Resmi bir havadan uzak, halkın samimice destekleyip, katılım gösterdiği toplantıda Ardahan'ın sorunları ve bu sorunların çözümü konusunda fikir alış/verişinde bulunuldu.
Ardahan Şehir Kulübünde gerçekleşen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıda söz alan konuşmacılardan Ardahan Emekliler Derneği Başkanı Naif Çoban hazırladığı raporla kentin genel konumunu ortaya koydu.
Ardahan'ın sorunlarının çözümüne yönelik görüş ve önerilerin dikkate alınmadığına dikkat çeken Ardahan Emekliler Derneği Başkanı, emekli Bankacı Naif Çoban başta üniversite olmak üzere bu kentin kamu dinamiklerinin yetersizliğine işaret etti.
Türk-İş Ardahan İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk ise bu tür toplantıların esas halk toplantısı olduğunu ve ARDAFED'in bu girişimin çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Ardahan Şehitler Derneği Başkanı Yüksel Küçük ise bu tür toplantılarda söz alanların eleştirilerinin yanı sıra yol gösteren fikirlerini de ortaya koyması gerektiğine dikkat çektiği konuşmalar ardından söz alan AK Parti Ardahan İl Başkanı, Veteriner Hekim Yunus Baydar ise yapılan eleştirilerin kendilerine yol gösterildiğini ama bu eleştiriler yapılırken de bardağı dolu tarafına da bakmak gerekir dedi.
**Kış boyu toplantılar düzenlemeli, beyin fırtınası yapılmalı..
Aynı zaman da Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı da olan AK parti Ardahan İl başkanı Baydar var olan sorunların çözümü için parti olarak, belediyeler olarak, kurumlar olarak, milletvekilinin de katkıları ile büyük mücadele verdiklerini ancak bunun daha hızlı olabilmesi için bu tür beyin fırtınalarının yapıldığı toplantıların önemli olduğunu belirtti.
Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahan dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz'ın ARDAFED'in çalışmalarının yanı sıra kentteki stk'ların, derneklerinin, siyasilerin bu kentin sorunlarınına çözüm için neler yapması gerektiği konusunda yaptığı konuşması ardından söz alan diğer konuşmacılar bu kentin ana sorunlarından bir diğerinin de bu tür fikir/alış verişlerinden yoksun oluşu ve esnafın kendisini yenileyemediği gibi kentin ekonomisini ayağa kaldıracak olan sınır ticareti, hayvancılıkta yeterince çaba içinde olup, kendi aralarında birliktelik sağlayamayan Ardahanlılar olduğuna da dikkat çektiler.
**Toplantı sonrası toplu olarak maça gittiler..
Murat Turan'ın Ardahanlı esnafın şirket, kooperatif yada buna benzer girişimler içinde olması gerektiğini, Alper Öztürk'ün devletin verdiği desteklerden yararlanılması için bürokrasinin en aza indirilmesini istediği, Melih Aktürk'ün yanı sıra İmdat Yılmaz'ın hayvancılığa büyük önem gösterilip, esnafın birlikte hareket etmesini istediği, vergilerin indirilmesi, teşvfiklerin arttırılmasına işaret ettiği, Güven Demir'in Amatör Spor'a önem gösterilmesi gerektiği, Çetin Derin'in art arda açılan yabancı büyük marketlere dikkat çektiği toplantı da Ardahanlı İş adamlarından olan Mustafa Bozkurt'ta söz alıp, Vakıf Üniversitelilerinin merkezleri dışında diğer illerde üniversite, fakülte açtığını ve bu gibi önemli yatırımlar için Ardahan'ın da istekte bulunması gerektiğine de dikkat çektiği, Gazeteci Barış Bilgin'in toplantıyı sanal ortamda canlı olarak yayınladığı toplantı ardından katılımcılar Hopa Spor'u evinde ağırlayan Serhat Ardahan Spor'un karşılaşmasının izlenmesi için topluca maça gittiler.

ARDAFED Ardahan'ın AHİ'leri ile bir araya geliyor..

*06/01/2018 Tarihli Haber

'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yol almaya devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu bu kez Ardahan'da ki ileri gelen esnaflarla bir araya geliyor.

Ardahan'ın Beyin Takımı Olmalı' diyerek kentin yaşça büyükleri ile bir araya gelen ve onların tecrübelerini dinleyecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu kentin aile ve toplum önderleri olarak bilinen fertleri ile kahvaltılı bir toplantı ile bir araya gelecek.

Kura Nehri kenarında bulunan Han Saray adlı restorantta Ardahanlı ileri gelenler ile bir araya gelecek olan ARDAFED bu kentin tüccarı, ileri geleni, akil adamları ve AHİ'leri olarak olarak bilinenlerle yapacağı toplantı da başta BAL Ligi birincisi olan ancak başta yaşadığı maddi sıkıntılar olmak üzere bir çok sorun ile baş başa bulunan Serhat Ardahan Spor futbol takımı olmak üzere kentin değerlerine sahip çıkılmasını isteyecek.
Ardahan'ın büyükleri olarak bilinenlerin yaşadıkları tecrübelerini gelecek nesillere aktarması gerekenlerin bu kentin sorunları ile daha yakından ilgilenmesini ve genç esnafa, siyasilere yön vermelerini isteyecek olan Ardahan Dernekler Federasyonunun düzenlediği toplantı 7 Ocak 2018 Pazar Günü saat 10:00'da başlayacak.

**Bu kentin beyin takımı olmalı..

Şu an Bölgesel Amatör Liginin 1 ncisi olmasına karşın başta valimiz, 6 belediye başkanımız, 2 milletvekilimiz ve biz gazetecilerin yanı sıra bu kentin ileri gelenleri, yani AHİ'leri, diğer adı ile beyaz saçlıları, aydınları ve ünlü, ünsüz federasyon ve de derneklerinde tık yok..
Ve hala devam eden göç dolaysıyla her gün boşalan bu kentin 2019 yılında yapılacak olan yerel, genel ve başkanlık seçimleri ardından hayata geçeceği söylenen Bütünşehir projesiyle yeniden Kars'a bağlanacağı ileri sürülen ilçe değil mahalle olacağı sinyalleri ile SOS veren Ardahan'ın bir beyin takımına ihtiyacı olduğu her Ardahanlının bilmesi gereken önemli bir konudur..
Çünkü iki gümrük kapısı olmasına karşın hala işsizliğin diz boyu olduğu, Çağrı Merkezi hala kurulamayan ve hükumetin Cazibe Merkezi projesinden hala yaralanamayan bir kent görünümünde olan Ardahan'da gençliği kurtaracak, kente sportif yatırımlar sağlayacak Serhat Ardahan Spor'un başarısını görmeyenler gibi her geçen gün eriyen kentin olumsuz geleceğini de görmeyen bir Ardahanlı var..
Bu nedenle; Ardahan Dernekler Federasyonu olarak üzerinde ısrarla durduğumuz 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' ne mutlak ihtiyaç duyulduğu artık anlaşılmalı, bilinmeli, görülmelidir..
Bunun bir yeni adımını yarın Ardahan'da, Ardahan'da ki AHİ'leri, Akıl adamlarla yani toplum diliyle Beyaz saçlılarla, Ak sakallılarla bir toplantı gerçekleştireceğiz..
Çünkü bu kenti geçmişinin geleceğe ışık tutacağına inanan bir anlayışla hareket eden bir güce ihtiyaç duyuyor bu şehir, bu Ardahan..
Ve bu kentin bir beyin takımı olmalı..

**ARDAFED: Kerimoğlu yalnız değildir,

saldırganları kınıyoruz..

Ardahanlı, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'na saldırı teşebbüsüne tepki gösteren Ardahan Dernekler Federasyonu, hemşehrileri olan ve başında bulunduğu İstanbul Bakırköy ilçesini yaşanılır bir kent yapmaya çalışmasına engel olmak isteyenleri şiddetle kınadığını ve 'Kerimoğlu yalnız değil' diyerek, 'Kerimoğlu'na yönelik her türlü saldırı Ardahanlılara yapılmıştır' diyerek hemşeheriler Dr. Kerimoğlu'na sahip çıktı.

Bakırköy Spor Vakfının imara aykırı kaçaklarının yıkımında ,İşçinin hayatını kaybetmesinin ardından Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da olay yerine geldi.

Bu sırada tesisini işletmecisi şirketin yetkilileri Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na tepki gösterdi. Bunun üzerine zabıtalarla bu kişiler arasında kavga çıktı. 

KERİMOĞLU: “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Kısa süreli arbedenin ardından bir açıklama yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları ifade etti: “Hepimizi derinden sarsan iş kazasında hayatını kaybeden emekçi arkadaşımızın ailesine ve tüm mesai arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum. Şahsıma yönelik sözlü saldırıda bulunarak provakatif bir eylem gerçekleştiren saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca olayla ilgili ihmal olup olmadığıyla ilgili Belediyemiz ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır.”

Yıkım esnasında bölgede bulunan ve yıkılan Spor Vakıfındaki işletme sahiplerinin yakınları olduğu iddia edilen kişilerce saldırıya uğrayan Kerimoğlu yara almazken. Olaylar belediye personellerinin müdahalesiyle büyümeden engellendi.

ARDAFED'DEN TEPKİ VE SAHİPLENME::
Olayın yaşanması ardından bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu haklının yanında olma ilkesi ile hemşehrileri Kerimoğlu'na yönelik saldırı teşebüssünü şiddetle kınadıklarını belirtti.

Ardahanlı, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'na saldırı teşebbüsüne tepki gösteren Ardahan Dernekler Federasyonu, hemşehrileri olan ve başında bulunduğu İstanbul Bakırköy ilçesini yaşanılır bir kent yapmaya çalışmasına engel olmak isteyenleri şiddetle kınadığını ve 'Kerimoğlu yalnız değil' diyerek, 'Kerimoğlu'na yönelik her türlü saldırı Ardahanlılara yapılmıştır' diyerek hemşeheriler Dr. Kerimoğlu'na sahip çıktı.

**Dr. Kerimoğlu İBB'ye Aday mı Olacak..

*23/09/2017 Tarihli Haber

2019 Seçimleri öncesi istifaya zorlandığı ileri sürülen ve geçtiğimiz gün nedenini açıklamadan istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş'ın boşalttığı başkanlık koltuğunu için İBB Meclisinde yapılacak olan ve aralarında Ardahanlı meclis üyelerininde bulunduğu 170 İBB Meclis Üyesinin oy kullanacağı seçimlerde Ardahanlı olan İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun aday olacağı ileri sürülmekte.

**2019'da da Kerimoğlu Adı geçiyor..

Toptaş'ın içeriği ve nedeni anlaşılmayan istidasının ardından İBB Meclisi önümüzde ki günlerde meclis üyelerinin oy kullanacağı bir seçim yapacak.
Bu seçim öncesi adayını belirlemeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisinin Ardahan/Damal'lı olan ve 2019 seçimlerinde de CHP'nin İstanbul Belediye Başkanı adaylarının arasında adı ön sıralarda bulunan İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nu aday göstereceği ileri sürülmekte.
**İstanbul'da 1 Belediye Başkanı
1 Meclis Başkanı, 3'te Belediye Başkan Yardımcısı Ardahanlı Var..
Öte yandan İstanbul'un yerelinde gün geçtikçe güçlenen Ardahanlılar yeni bir Belediye Başkanlığı daha elde ettiler.
Dr. Bülent Kerimoğlu'nun Bakırköy Belediye Başkanlığı yaptığı İstanbul'da Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına getirilen Ardahan /Alagözlü Orhan Çerkez ile İstanbul'da ki Ardahanlı Belediye Başkan Yardımcısı sayısı 3'e çıktı.
Damal eski Belediye Başkanı Gülcemal Fidan'ın Kartal, Göleli Uygur Çakmak'ın Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı İstanbul'da Sancaktepe Belediye Meclis de bir Ardahanlıya emanet.
Çerkez'in İstanbul Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına atanmasıyla Ardahanlıların İstanbul'da ki Belediye Başkan Yardımcısı sayısı 3'e çıkarken, Sancaktepe Belediye Meclis Başkanlığı da Ardahanlı olan Turgay Akpınar'da bulunuyor.
**En çok Esenyurt'ta varız, ama Belediye de sıfırız!
Çok Ardahanlının yaşamadığı Bakırköy'de bir Ardahanlının Belediye Başkanı olduğu İstanbul'da Bakırköy gibi Kadıköy, Kartal ve Ataşehir'de önemli görevler olan Belediye Başkan Yardımcılığı almayı başaran İstanbul'da ki Ardahanlılar en çok yaşadıkları Esenyurt'ta varlar ama yoklar!..
4 Belediye Meclis Üyesinin olmasına karşın hiç birisinin tam yada çeyrek yetkili bir makamda bulunmadığı Esenyurt'ta ki bu durum burada ki Ardahanlı siyasi ve stkların zayıflığı olduğunu belirten Ardahanlılar aynı grupların başta Ardahan Dernekler Federasyonunun kendisine şiar ettiği 'Güçlü Ardahan Lobisi' oluşumun anlamamalarının çok Ardahanlının yaşadığı Esenyurt'ta ki sıfırlığın ve yüz kararlılığın olduğunu belirtmekteler.

**Mutlu Kerimoğlu: Gölleri aşıp, Denizlere açılmalıyız.

04/08/017 Tarihli Haber

Yaz tatilini Ardahan'da geçiren hemşirelerimiz arasında buluna  İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun kardeşi Mutlu Kerimoğlu'ndan önemli açıklamalar.

Tatil için geldiği Ardahan'da başta Damal Şenliği olmak üzere bölgede yapılan yaz etkinliklerine de katılan Mutlu Kerimoğlu Çıldır gölünde yüzdürülmeye başlanan tekne de bir araya geldiği Ardahanlı gazeteciler Fakir ve Selmi Yılmaz'a Ardahan ve Ardahan dernekleri konusunda da sohbette bulundu.

Yaklaşan 2019 Seçimlerin de değerlendiren Kerimoğlu başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde el ele vermesi gerektiğinde dikkat çekti.
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın Çıldır Gölüne hediye ettiği teknenin ve bölgede yapımı devam eden yatırımların çok önemli ve değerli adımlar olduğunu belirten bölge insanı olan birinin önemli bir yerde olmasının nimetlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Mutlu Kerimoğlu bu durumun bölge halkı tarafından iyi değerlendirilmelidir dedi.
 
**2019 Seçimleri ve İstanbul..
 
Aynı zaman da Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı da olan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın 'Güçlü bir Ardahan Lobisi' çalışmalarının da göz ardı edilmemesini isteyen Mutlu Kerimoğlu 2019 Seçimlerinde başta İstanbul'da olmak üzere siyasette, ticarette, sosyal hayatta yani hayatın tüm alanlarında yani yurt genelinde daha güçlü bir Ardahan mesajının verilebileceğini bununda el ele, sırt sırta vermekten geçtiğine dikkat çekti.
Çıldır Gölün de yüdürlmeye başlanan bu teknenin denizleri aşacak bir güçlü Ardahan lobisinide işaret ettiğini belirten Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir, sayıları artmış Ardahanlı İstanbul Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri demek daha gelişmiş, söz sahibi olan bir Ardahan demek olduğunun unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.
Kerimoğlu Ardahan Damallı Mutlu Kerimoğlu derneklerin bu yönde çalışmalarının göz ardı edilmemesi gerekliğinin altını da önemle çizdiğini belirtti.

*Damallıları kendisine getiren başkan BÜLENT KERİMOĞLU

*30/03/2015 Tarihli Haber

Ardahan’da olduğu gibi İstanbul’da da yoksulluğun pençesinden kurtulma çalışan Damallılara Kerimoğlu cesareti geldi.

Uzun yıllardır gerek ekonomik yönde gerekse sosyal yönde bir adım öne çıkamayan Damalıların hemşehrileri Dr. Bülent Kerimoğlu’nun İstanbul’un önemli ilçeierinden olan Bakırköy’de belediye başkanı olması adrından kıpırdamaları dikkatlerden kaçmıyor.
**Dernekler federasyonlaştılar..

İstanbul’da bulunan bir milyona yakın Ardahanlı arasında ekonomik ve sosyal yönde zayıf kaldıkları görünen ancak son bir iki yıldır bir toparlanmanın olduğu görünen Ardahan’ın Alevi İlçesi Damal’ın İstanbul’da bulunan hemşehrilerimiz İstanbul Bakırköy’den de aldıkları cesaretle son 6-7 aydır kendilerinden bahsettir-dikleri dikkat çekerken, Damal derneklerinin de gözle görülür çalışmalara imza attıkları görülüyor.
İstanbul’da bulunan Damal Derneklerini bir çatı altında toplayıp, Damal Dernekleri Federasyonun kuran Damallılar, kısa sürede bir çok başarıya imza atan Damal Federasyon Başkanı Cem Aynalı Başkanlığında Damal Futbol Turnuvası, Damal Kadın ve Gençlik Merkezi ardından Ardahan Kültür Ein de aldıkları yerle Damallıları daha da yüreklendirdi.       

Haber:  www.kuzeyanadolugazetesi.com

**ASALIM MI, KESELİM Mİ?..

Ülkeyi karanlık bir süreçte geri çeviren tüm dünyaya örnek olan bir halk direnişi ile son bulan 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından 'Demokrasi Nöbetleri' adı altında yapılan eylemlerinin birisini daha izliyor ve dinliyorum..
Gazetemizin yanı başında bulunan Ardahan Belediyesinin önünde kurulan U masanın etrafındakiler Kur'an dinletisi ardından söz alıp, tek tek konuşuyorlar..
Masanın başında bir hukukçu olan AK Parti Ardahan İl Başkanı, etrafında bazı kurum amirleri ve çoğu belediye çalışanı yada belediyeden, resmi kurumlardan işleri olanlar..
Yaz olmasına karşın hava soğuk, 15 Temmuz'dan bu yana bu nöbetlere önderlik yapan başkan bu gece olmazsa da hazırlattığı çorbası bardaklardan dağıtılıyor, çorba ve sohbetlerle gün geçtikçe sayıları azalanların biraz daha nöbette kalmasını sağlamaya çalışılmakta..
Güzel sesli Merkez Cami İmamının Kur'an'dan sonra İl Başkanı eline aldığı mikrofonla konuşmaya başlıyor..
Konu 15 Temmuz'dan ve sonrasında yaşananlar..
Ve konu dönüp, dolaşıp, darbeye kalkışan paşalara ve onların destekçilerine geliyor..
Şu an bir çoğu hapiste olan, bir o kadarının da kaçak olduğu belirtilen darbecilere ne yapılması gerektiği konusunda fikrini açıklayan hukukçu AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Demirci bir hukukçu olarak bunların asılmaktansa ömür boyu 4 duvar arasında kalmasının daha iyi bir ceza olacağını belirtiyor..
Çünkü idamın onlar için ödül olacağını belirten Avukat İl Başkanı bir de 13 gündür devam eden bu nöbetler dolaysıyla gece ile gündüzü karıştırdığını bu nedenle; 'O kadar yoruldum ki, çocuğumun doğum gününe bile katılamadım' diye de sitem edip, darbecilerin ülkenin olduğu gibi kendisinin de huzurunu alt üst ettiğini elinde tuttuğu yüksek sesli mikrofonda dertlenerek söylüyor..
14 Güne gelen demokrasi nöbeti için nice insanların ömür boyu beklediğini, hatta işkencehanelerden geçtiğini, hatta, 12 Mart, 12 Eylül Cuntasının ezip, geçtiği onca insanın nasıl olup demokrasi için hayatlarını hiçe saydığını unutan İl başkanının hemen ardından eline mikrofon alanlar şu an içeride olanlara ne yapılması konusunda fikirlerini belirtiyorlar..
Hemen hepsinin dün neler yaptıklarını iyi bildiklerim ve 15 Temmuz gecesi ve sonrasında ki birkaç gün içinde nereye kaçtıklarını bilemediğim bunların hemen hepsinin darbecilerin asılıp, kesilmesinden yana olduğunu yüksek sesle bağırdıklarına hem gülerek, hem de üzülerek şahit oluyordum..
Çünkü birde karanlık dönemlerin hukuku olan kısasa kısas deyip daha da ileri gidiyordular..
Bunları dinlerken gözüme Belediye Başkanından sonra 15 Temmuz'dan bu yana ayakta olan Belediyenin Özel Kalem Müdürü Erol Özer gözüme çarpıyor, yanına gidip, 'Erol bey idam sehpasını getir, yolun ortasına koyup hepsini asalım bunları' diye gülüyorum.
Çünkü konuşmacıların hemen hepsinin daha şurada birkaç yıl önce badem bıyığı yarışı içinde olduklarını bir ben biliyordum, birde kendileri..
Suçlu olan daha çok bağırır misali devam eden sohbetin dakikalar geçtikçe raydan çıktığını anlayan hukukçu İl Başkanı, 'Bu iş biraz karıştı' diyerek, kendisinin açtığı konuyu yine anlattığı ama sadece kendisinin güldüğü bir örnekle yine kendisi kapatıyor.
Evet, dün akşam yaşadığım bu manzara karşısında, 'darbeciler gelseydi hukuk, insan hakları, demokrasi nöbeti diye bir şey kalmazdı' diye kendi kendime mırıldarken, benimde içinde bulunduğu halkın direnciyle gelmeyen darbenin yerine, 'kendilerine demokrasi nöbetçisi' adını koyanların insan hakları, hukuku unutup, 'Asalım, keselim. Kısasa kısas yapalım' diyerek nöbeti beklerlerken, bizlerinde 15 Temmuz'dan bu yana iki arada bir derede kalanlar gibi hangisine şükür edeceğimizi şaşırdığını bir kez daha anlıyordum..
Sonuç mu?
Benimle demokrasiyi bekleyenleri dinleyen kızım Nazlıcan'a, 'Haydi kızım, evimize gidelim demokrasimiz emin ellerde' diyerek, demokrasi kelimesinin içinde geçmediği bu eylemlerin bir şeyi daha ortaya koyduğunu, bununda hayırlı olduğunu düşünüp, evin yolunu tutuyordum..
Çünkü demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı verilen mücadele beyinciklerin altında ki asıl düşünceyi de ortaya koyuyor, bizlerin bir şeylerin garkına varmamızı sağlıyordu..
Ne diyelim..
15 Temmuz gecesi, cep telefonu ekranında 'Bundan da bir hayır var' diyen Başkan Erdoğan'dan öte..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 13924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Ahmet KAÇMAZ
30-03-2015 03:17:00

.......Ne

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI