Reklam
Bugun...


BİK’ten Gazetemize Ziyaret..
Yerel gazetelerin yanı sıra ulusal gazetelerin birinci gelir kaynağı olan resmi ilanların takibi, dağıtımı ve kontrolünü yapan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün tüm illerde takibini yapan ekip Ardahan'daydı.

BİK’ten Gazetemize Ziyaret..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Hazırlayıp Sunduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı programımı izlemek için YouTube ArdahanTV kanalımıza abone olun..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Her Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yaşam TV'de

İZLEMEK İÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6
Ülkedeki diğer birçok gazete gibi geçtiğimiz günlerde Erzurum Şube Müdürlüğüne bağlanan Ardahan yerel gazetelerini ziyaret eden Basın İlan Kurumu BİK Erzurum Şube Müdürü Tahsin Şahin ve BİK Erzurum Muhasebe görevlisi Ali Aktaş, Ardahan’a gelerek kentte yayın hayatını sürdüren ve resmi ilanların yanız sıra özel sektörün verdiği ilan, reklamlarla ayakta duran gazeteleri ziyaret etti.
Gazeteci Fakir Yılmaz, Selmi Yılmaz ve Şahin Şirin'in misafir edip, bilgiler aldıkları BİK yöneticileri daha sonra kentte bulunan diğer mahalli gazeteleri ve gazetecileri de ziyaret ettiler.
Resmi ilanların bundan sonraki sisteminin nasıl olacağı hakkında gazetecileri bilgilendiren BİK Erzurum Şube Müdürü Tahsin Şahin, bazı resmi ilanların doğrudan temin yöntemi ile yapılması nedeniyle gazetecilerin çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ve bu konu ile ilgili gerekli görüşmeler yapıldığını bu yönde bir de rapor hazırladıklarını dile getirdi.
Şahin, daha önce Ardahan Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yürütülen, resmi ilanlar başta olmak üzere tüm işlemlerin, kendileri tarafından yapılacağını da söyledi. Yerel basın için ellerinden geleni yaptıklarını, almaya değil vermeye geldiklerini söyleyen Şahin, 1,5- 2 yıl içerisinde daha düzgün ve sistemli bir şekilde yürütüleceğini dile getirdi.
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

GENEL

VE YEREL PARLAMENTOLAR DA VAR...

Tartışılmaya devam eden başkanlık sisteminin devre dışı bıraktığı ileri sürülen Türkiye Büyük Millet Meclisi dışında ülke genelinde sadece TBMM'si olmadığını anlamayan, algılamayan seçmen ve halk milletvekilleri gibi oy verip, seçtikleri İl Genel, Belediye Meclis Üyelerinden ve Muhtarlarından bihaber tüm yükü kendisinden kilo metrelerce uzakta bulunan meclisten  20 Bin TL. Maaş alıp, erken emeklilikle yan gelip yatmakla suçladığı vekillerden, iktidardan, muhalefetten, basın ve medya da umut bekler.

Ve aynı halk bu ülkede gerçek adı Yerel Parlamento olan ve Yerel Milletvekilleriyle İl Genel Meclisleri, Belediye Meclisleri ve Muhtarların da var olduğunu görmezden gelir, sormaz, sorgulamaz..
Ve var olan sorunları çözme adına başkan ve milletvekilleri gibi kendilerinden oy istemiş, seçilmiş ve çalışanlarının yanında kravat takıp, ortada elesene gezen birçok seçilmiş olduğunu da görmezden gelir ya da bunun anlamını bilmez..


Evet, bu ülkede kör-topal da olsa demokrasinin gerçek anlamda çalışması için oluşturulan onca birimin arasında bulunan başkan ve milletvekilleri gibi halkın oyu ile seçilen İl Genel ve Belediye Meclislerinin yanı sıra Muhtarlar da var.
Ve bunların işini yapmaları halinde yaşanan onca sorunun Ankara TBMM'sine, Milletvekillerine ve Başkan Erdoğan'ın da kabul ettiği gibi üstten bakan, kibirli olmakla suçlanan, milletvekilleri ile olduğu gibi halkla diyalog kuramayan atanmış bakanlara da fazla gerek kalmayacak.
Halkın çoğunun bilmediği, önemsemediğ ama Yerel Parlamentoyu oluşturanların da kendi varlıklarını hissettiremediği bir demokrasi anlayışının ne kadar etkili ve sonuç vereceğinin de sorgulanması gereken ülke de iktidarı, muhalefeti, milletvekillerini, basını, medyayı suçlayıp, kendisinin ne yaptığını sorgulamayan anlayışın, halkın bu yöndeki bakışının da masaya yatırılması gerekir.
Çünkü bu ülkede bir meclis değil birçok meclis ve ulusal milletvekilleri gibi yerel parlamento olan İl Genel, Belediye Meclis Üyeleri ve Muhtarlar var..
Ve onlar da Başkan ve Milletvekilleri gibi sorunları çözmek için kendisini sormayan, sorgulamayan halktan oy alarak seçilmişlerdir.
Halk gibi bu yerel parlamentolarda güçlerinin farkına varıp, 'biz de buradayız' deyip, bir iki bürokratın üstünde olan kurum olduklarını ortaya koymaları, anlatmalı ve birçok sorunun çözümünün kendilerini beklediğini anlamalı, algılamaları halinde o çok istenen, özlenen demokraside , Ankara'da rahatlar ve refah içinde hak-hukukunu arayan halkta aradığını bulur  refaha kavuşur..

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

arşiv haber 06/04/2015 tarihli haber

Tek Başına Aday O da aday..

Genel seçimler öncesi aday adayların yoğun bir şekilde çalıştığı görünen Ardahan’da bazı aday adayların yanlız kaldıkları görülüyor.
Bunlardan bir olan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Yılmaz ziyaret ettiği CHP İlçe Örgütünde tek başına görüştüğü ilçe başkanından destek istedi.

Öte yandan CHP, AK Parti, HDP ve MHP'nin adaylarının hala belirlenmediği Ardahan'da DSP'den Ömer Türkoğlu, Demokrat Parti'den Kutluhan Akçay'ın kesin milletvekili adayı oldukları öğrenildi.

 Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5976 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI