Reklam
Bugun...


BEYAZ DENİZ SALYASI, SUYU ÇALINACAK OLAN KURA NEHRİNE ULAŞTI!..
KÖY ÇEŞMELERİDE AYDI DURUMDA!.. LGS Türkiye birincisi Ardahan´dan.. Geçtiğimiz gün Tempo TV'de yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem' adlı programı hazırlayan Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın konuğu olan İBB eski Belediye Başkanı Sözen döneminde İstanbul'da Marmara denizinin biyolojik arıtma tesisi yoluyla temizlenmesi için hazırlanan projeyi iptal edilmesi sonucu yaşandığı iddia edilen Marmara Denizinin üzerini kaplayan salyaları Ardahan'da..

BEYAZ DENİZ SALYASI, SUYU ÇALINACAK OLAN KURA NEHRİNE ULAŞTI!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Cumartesi Günlweri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günleri saat:17.15-19.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Geçtiğimiz gün Tempo TV'de yayınlanan 'Gazetecilerle Gündem' adlı programı hazırlayan Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın konuğu olan İBB eski Belediye Başkanı Sözen döneminde İstanbul'da Marmara denizinin biyolojik arıtma tesisi yoluyla temizlenmesi için hazırlanan projeyi iptal edilmesi sonucu yaşandığı iddia edilen Marmara Denizinin üzerini kaplayan salyanın Peker'in iddiaları dolayısıyla gündemden düştüğü şu günlerde aynı durum Ardahan'ın simgesi konumunda olan Kura Nehrinde de yaşanmakta.

Tayyip Erdoğan'ın 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur olmaz biyolojik arıtma tesisleriyle ilgili ihaleyi iptal ettiği ama bugün yeniden başa dönüp bu projeyi yeniden hayata geçirtmeye çalıştığı bir sırada yüzeyi yeşile bürünen ve oksijen alamayacak duruma dönen Kura Nehri Marmara denizini andırıyor.

Ardahan'ın ortasından geçen ve Beşikkaya HES Barajı ile önü kesilip, suyunun büyük bölümünün Karadeniz'e akıtılması hedeflendiği ileri sürülen Kura Nehri kent merkezinden geçen yüzeyinin adeta yeşil bir tarlaya döndüğü görülmekte.
Kentin atık sularının yanı sıra çevre köylerin içinden geçen ve başta hayvan gübresi olmak üzere derelere bırakılan peynir suyu şirat, kanalizasyon gibi nedenlerle adeta bataklığa dönen Kura Nehri bölgede yaşanan kuraklıkla iyiden iyiye azalan sular yüzünden köy çeşmeleri de Kura Nehrinin yaşadığı durumu aratmıyor.
LGS Türkiye birincisi Ardahan´dan
LGS sonuçlarının açıklanmasıyla Ardahan Kasım Karabekir Ortaokulunda okuyan Eslem Berra Göfer, sınavda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğu belirlendi.

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS sonuçları bugün Milli Eğitim Bakanlığınca açıklandı.

 

Sınav sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak okulların tablolarında, 2022´de okullara yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de öğrencilerin tercihlerine rehberlik etmek amacıyla verilecek.

ESLEM BERRA GÖFER TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla Ardahan Kazım Karabekir Ortaokulunda okuyan Eslem Berra Göfer, sınavda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğu belirlendi.

Yağmur Beklenen Ardahana Dolu Vurdu!.. 

 Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Ardahanlıların kurak geçilen şu günlerde yağmur yerine dolu gelince bir anda kış geldi sanıldı.
 450 bin büyük baş 150 bin küçük baş hayvan olduğu Ardahan’da kurak geçen havalar dolayısıyla zor günler yaşanırken bir anda yağan ve doğayı beyaza çeviren dolu başta Ardahan- Çıldır olmak üzere bir çok yerde olumsuzluğa neden oldu.
 Aynı zamanda Ardahan Aktaş Gölünün kapısının bulunduğu yola bir anda dökülen dolu bazı araçların yoldan çıkmasına neden olurken,zaten kuraklıktan yüz tutan tarım alanlarını da olumsuz etkiledi.
 Yaşanan kuraklık dolayısı ile Ardahan Merkez başta olmak üzere bir çok yerde su sorunun yaşandığı Ardahan’da yağan dolu etrafı beyaza bürüdü.

HEYELANLI YOLDA ÖLÜM TEHLİKESİ..

Ardahan Göle arasında bulunan karayolunun 8. Km’de meydana gelen heyelan, 8 aydır yapılmayı bekliyor.
Geçtiğimiz yıl Ardahan Göle Karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yol büyük tehlike arz ederken, heyelan bölgesinde ki yolun çökmesi kazaların yaşanmasına yol açıyor. Heyelan nedeniyle yolun büyük bölümü kayarken, büyük çatlaklıklar ve yarıklar oluştu. Havaların yağmurlu geçmesi durumunda yolun tamamen kayacağını belirten araç sürücüleri, Karayolları Bölge Müdürlüğünü göreve davet ediyorlar.

Tehdit Şantaj Çakallıktır!
Bir mafya liderinin ülke gündemine yön verdiği şu günlerde, birilerinin çakallardan çok sahte aslancılık oynaması dikkatimizden kaçmıyor. Rüyalarında göremeyecekleri makamlara gelmenin şoku ve şımarıklığı ile kendilerini birden adam sananların öte yandan devletin gücü, gölgesini kendileri gibi çamurlaştıranların sözde kahramanlıkları birilerine sökse de, bana sökmeyeceğini anlamamış olanlar da var.
35 yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda ve 52 yaşıma kadar belden aşağı başta olmak üzere, hiç bir şerefsizliğe, namussuzluğa imza atmadığıma inandığım yaşamım boyunca işimin sadece ve sadece gazetecilik ve bu meslekte harcadığım emeğin karşılığında aldığım, kendi aldıkları ayakkabı kutusu dolusu dolarlara, dolarcıklara benzetenler kendi yaptıkları pislikleri benim ve benim gibilerin de yaptığını düşünür ve kendileri gibi olduğumuzu sanar ve hareket ederler. Bunu yaparlarken de aile dostluğu, hemşericiliği, yakınlığı hepsinden ilerisi insanlığı da unuturlar.
"Düşenin dostu olmaz" denilen bir süreçte hep düşenlerin yanında olan bir kişilikle, hem insanlığımı hem gazetecililiğimi yaparken, bazı çakalların bunu korkaklık, çekingenlik sanıp aslan kesilerek, hem de normal telefondan değil, her zaman yaptıkları gibi whatappalardan açtıkları telefonlarla sahte aslan kesilip çakallık yapanlara diyeceğimi tek şey şudur;
Ulan! Sen değil, siz değil, sülaleniz hiç değil, tesadüfen geldiğiniz ve kısa sürede işlenip bir o kadar aynı hızla gümbürtüye gittiğiniz bu süreçte, yaşadığınız psikolojiye bağışlıyorum sizi, tehdit, şantaj, çakallık yapan sizleri.
Ve deveden büyük filin olduğunu devlet, kimin namuslu, kimin namussuz, kimin terörist, kimin yaltakçı olduğunu iyi bilir ve sözümü bilirim. Adam olun yaptıklarınızın bedelini kanun ve kalmadığı ileri sürülen adaletin önünde veremiyorsanız, varsa vicdanınıza sorun ve kendi suçunuzu başkalarını suçlayarak affettiremeyeceğinizi bilmenizi ve günü geldiğinde hata yaptığınızı anladığında işin işten geçtiğini anlama duygusu yaşamayın.
arşiv haber 09/04/2015 tarihli haberler

ADAYLAR İSE SUSTULAR!

 Aday olamadılar ama küsmedilerde..

2015 Genel Seçimleri öncesi partilerin de milletvekili aday adayı olan siyasiler aday olamayınca küsmedikleri görüldü.
İki aya yakın süren aday adaylık serüvenini adayların belirlenmesi ile soan erdiren AK Parti, CHP, HDP ve MHP Aday Adayları kendilerine ait faceboook ve twitter sayfalarında yayınladıkları mesajlarla aday gösterilmedikleri için partilerine küsmediklerini belirttikleri gibi yerlerin de olmak istedikleri aday arkadaşlarına başarılar dilediler.

**İŞTE O MESAJLAR..

**ERTAN HAMİTOĞLU'NUN MESAJI

SEÇİME DAİR..
1). 25ci dönem milletvekilliği aday Adaylığı için Memleketim ARDAHAN 'da HDP'den başvurusunda bulundum.
2)..25ci dönem milletvekili aday Adaylığı süreci 07 04 2015 tarihi itibari ile sona ermiştir adaylar belli olmuştur.
3)..Partimizin seçtiği ADAY arkadaşlara başarılar diliyor ve yanınızda olacağımızı belirtiyoruz.
4).Geçmiş sureclerde günümüze denk, nasıl çalıştıysak bugunde bütün emek ve değerlerimize sahip çıkarak, Partimizin belirlemiş olduğu aday arkadaşlarımızla el ele bütün engelleri (BARAJI)aşacağinıza inanıyorum. 
5).Benim adayligim bireysel çikarlar temelinde anlaşilmamali, 
6).Ben ve benim gibi düşünenler halk ve parti tabanında gelip halk siyaseti yapar,halkın çıkarlarını esas alırlar.
7).Biz geçmişte yaratılan değerleri sahiplenip değerlere değer katarak yuceltecegimizi belirtiyoruz.
8).Bu temelde çalışmalarımız devam edecektir.
TEŞEKKUR
Bütün Ardahanli hemserilerimi selamlıyorum, bu zorlu bir okadarda onur ve heyecan verici mücadelede bizleri yanlız birakmayan ve halkımızın bize göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.gerek sosyal nedya gerek ise SMS gerek tel aracılığı ile bizlerden desteklerini esirgemeyen ve hep yanimizda olan bütün eş dost akraba ve partili arkadaşlarıma teşekkür ediyor 
Saygı ve selamlarımı iletiyorum .
SAYGILARIMLA ERTAN 

**Orhan Gökdemir’in Mesajı..

Çok değerli dost ve hemşerilerim; 
25.dönem Milletvekili aday adaylığı süreci bugün itibari ile sona ermiş ve adayların listeleri YSK'na teslim edilmiştir. Bu listelerde şahsım yer alamamıştır.Ben ve beni sevenler tüm kalbi duygularımızla ve ihlasla hep şöyle dua ettik."Rabbim çıktığımız bu halka ve hakka hizmet yolunda hakkımızda hayırlı olan ne ise bize onu nasip et.Hakkımızda hayırlı kıldığınada gönlümüzü razı eyle.Amin"
Evet değerli hemşerilerim demekki hakkımızda hayırlı olan buymuş.Onun için gönlümüzde razı ve rahat.Elhamdulillah.
Bundan sonra da memleketime ve siz degerli hemşerilerime sahip olduğum her imkanla hizmet etmeye devam edecegim.Ardahan'ın kalkınması için elimden geleni yapacağım. Ve şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman aranızda ve emrinizde olacağım. 
Bu geçen süreçlerde birbirimize hakkımız geçmistir.Benden yana geçen bir hak varsa, helal ediyorum.Sizden de Haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum.
Adayların ve seçimin memleketimize, ülkemize ve Alem-i İslâm'a hayırlara vesile olmasını cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. 
Selam ve dua ile...
Kardeşiniz Orhan GÖKDEMİRHAMITOĞLU

**Prof. Dr. Fatih Avşar'ın Mesajı 

Değerli Gönüldaşlarım / Arkadaşlarım / Hemşerilerim; AK Partimizin 25.Dönem Milletvekili Adayı olmak için girdiğim bu seçim sürecinde sizlere daha yakından ulaşabilmem amacıyla açtığım Facebook hesabımı aday listesinde olamadığımdan ve çok fazla facebook sosyal platformunu kullanamadığımdan kapatmamın uygun olduğunu düşündüm.
Fakat yıllardır kullanmaktan büyük keyif aldığım Twitter hesabım güncelliğini korumaktadır ve kullanmaya da devam edeceğim. Dilerseniz beni oradan takip edebilirsiniz. Hayırlı günler dilerim. Sağlıcakla kalın.
Twitter Hesabım: https://twitter.com/drfatihavsar

**Mahir Sural’ın Mesajı..

Şahsım olarak siyaseti kişisel hesapların ve ikbalin aracı olarak değil ideolojimi ve ilkelerimi ihla ve inşa etmek için 2015 genel seçimlerde tüm halkları kucaklayan partimiz Halkların Demokratik Partisinden milletvekili aday adayı olmamın tek nedeninin şan, şöhret, mevki sahibi olmak değil memleketim olan ardahan ve yürekli halkina hizmet vermek için olduğunu bu zamana kadar yanımda olan yoldaşlarimiz en iyi şekilde bildikleri gibi bundan sonraki süre zarfında mücadelemize olan sorumluluğumuz gereği sürekli memleketimizde bulunup milletvekili adaylarımız Dr. Taşkın Aktaş ve Arzu Mocoyla birlikte en iyi sonuçları alabilmek için şahsım ve ailem olarak yanlarında olacağımı belirtmek isterim...
Aday adaylığım sürecinde bana destek olan olmayan herkese canı gönülden teşekkür ederim. ..
ÖNDERLİK SEVGİSİYLE HEPİNİZİ SELAMLIYORUM
Mahir Sural

**SALİH ALTUN'UN MESAJI..

Değerli Ardahanlı hemşerilerim;

Memleketimize hizmet sevdası ile Ak Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldum, bu zaman zarfında şahsımdan ilgisini, sevgisini ve desteğini esirgemeyen başta Ardahanlı hemşerilerim olmak üzere, Ak Parti teşkilatlarına ve tüm dost,akraba ve arkadaşlarım ile Ardahan yerel basınına içtenlikle teşekkür ediyorum.
Bu süreç sonunda Ak Parti Genel Merkezinde yapılan değerlendirme neticesinde ilimizden milletvekili adayı olarak göstertiren değerli Orhan Atalay ve Yunus Baydar’a da aldıkları görevin hayırlı olmasını diler her ikisinin de 7 Haziran seçimleri sonrası TBMM’de Ardahan’ı temsil etmesini temenni ederim.
Bu süreçte birlikte centilmence yarıştığımız hepsi birbirinden kıymetli Aday Adaylarımız Hamza Bektemur, Cavit Çetin, Orhan Gökdemir, Yunus İpek, Abdullah Topçu, F.Rüştü Yılmaz ve Saffet Kaya’ya da gösterdikleri yakın dostluktan dolayı şükranlarımı sunarım.
Şüphesiz ki takdir ve nasip yüce Allah’ındır, bize düşen ise takdire razı olmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti’ye başarılar diler, seçim sonuçlarının şimdiden ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.
Salih Altun

**METİN DEMİR'İN MESAJI..

Sevgili Ardahan’lı hemşehrilerim;
Bilindiği gibi 7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde her zaman onur duyduğum partim CHP’den milletvekili seçilebilmek için aday adayı olmuştum. Atama ile yapılan listeden aday gösterilmediğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Genel Başkanımın takdiri olan bu karara saygı duyuyorum. Ardahan’da milletvekili adaylarının ön seçim ile belirlenmesi il örgütünün ve aday adaylarının beklentisiydi. Ön seçim ile yıllardır orada siyaset yapanlara tıkanan siyaset yolu da açılmış olacaktı.

Siyaset insanlara hizmet etme sanatıdır. Yıllardır siyasetin tozunu yutan birisi olarak, öfkeyle ve kırgınlıkla değil; herzaman herkesi kucaklayarak siyaset yaptım. Hiçbir zaman siyasetin temel çizgisinden sapma göstermedim ve bundan sonra da göstermeyeceğim. Ben bu hizmeti ömrümün sonuna kadar devam ettireceğim. 2011 seçimlerinde Ardahan’da 2. sıra milletvekili adayı olarak, örgütümle birlikte partime % 30 oy ve bir milletvekili kazandırdım. Bugüne kadar tespit ettiğim sorunları gündeme getirdim ve gücümün yettiği kadar pek çoğunu çözmeye çalıştım. Çözemediklerimi halkımdan alacağım güç ile mecliste çözmeye çalışacaktım.

Ülkeme ve Ardahan’a karşı sorumluluklarım var. Ülkemizin geleceğini düşünmek zorundayız. Hedefimiz iktidara gelmek olmalıdır. Kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakmalıyız.

Aday adaylığım sürecinde emek veren, katkı sunan ve gönül veren herkese teşekkür ediyorum.

METİN DEMİR
Ardahan Milletvekili Aday Adayı
08.04.2015

**SADECE ÖĞÜT TEŞEKKÜR ETTİ..

Öte yandan ikinci kez birinci sıradan yeniden aday edilen AK Parti Ardahan Milletekili Prof. Dr. Orhan Atalay başta olmak üzere listeye giren adayların duyarsızlıkları dikkat çekti.

CHP'li Ensar Öğüt dışın da kimsenin teşekkür etmeyi düşünmediği görülen Ardahan'da ki adayların şimdiden, hem de daha seçilmeden burunlarının havasının kalktığı dikkatlerden kaçmadı.

*ÖĞÜT: HEDEF, 2 MİLLETVEKİLİ İLE TEMSİL EDİLMEK

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, partisi tarafından yeniden aday gösterilmesinin ardından, ilk açıklamasını yaptı.Öğüt, “yarış artık geride kalmıştır, il, ilçe ve aday adayları ile elele vererek 7 haziran’da CHP’yi iktidara taşıyacağız”dedi. Hedefi ise, 2 milletvekili olarak belirledi.

Ensar Öğüt, Ardahan’ın kendisi için bir sevda, Ardahanlılara ise bir sevdalı olduğunu,bölgesinin sorunlarını çözmek için uzun yılardır mücadele verdiğini, bugün bazı hizmetlerden bahsediliyorsa bunda verdiği mücadelenin büyük payı olduğunu, Ardahan’a hizmet gelmesi için bu mücadelenin daha da artarak süreceğini ifade ederek, “Sorumluluklarımız daha artmıştır. Ardahan halkının haklı davasını devam ettireceğim”dedi.

**KILIÇDAROĞLU VE PARTİ MECLİSİNE TEŞEKKÜR..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini aday göstermekle hem onurlandırdığını hem de büyük bir sorumluluk verdiğini ifade eden Ensar Öğüt, “Genel başkanıma, bana güvenen ve destek veren Parti Meclisine teşekkür ediyorum”dedi. 

*ADAY ADAYLARINA TEŞEKKÜR VE MESAJ
CHP Ardahan milletvekili aday adaylarının hepsinin değerli ve bu göreve layık insanlar olduğuna dikkat çeken ve her birine ayrı ayrı teşekkür eden Ensar Öğüt, İl ve ilçe örgütleri ve aday adayları ile elele vererek, 7 Haziran’da CHP’yi iktidara taşımak için 2 milletvekilinin ikisini de kazanacaklarını söyledi.

*İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİNE TEŞEKKÜR
İl ve ilçe örgütlerine ve üyelerine, gençlik kolları ve kadın üyelere verdikleri destek için teşekkür eden Ensar Öğüt, “Başarı, örgütlü mücadeleden geçer. İl ve ilçe örgütlerimizin öncülüğünde 7 Haziran için seferber olacağız. Her zaman yanında durduğumuz ve sorunlarına sahip çıktığımız Ardahan halkının bize daha çok sahip çıkacağına inanıyorum. Buradan Ardahan halkına da bugüne kadar verdiği destek için teşekkür ediyorum” dedi. 

*ARDAHAN HALKINA ÇAĞRI
CHP Ardahan Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt Ardahan halkına seslenerek, “bugüne kadar onlarca proje ve hizmet önerisi sundum. Ardahan’ın kalkınması için bu projelerin gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun içinde CHP’nin iktidar yapılması şart. Ardahan halkından bu yüzden tam destek istiyorum.”diyerek, destek çağrısı yaptı.

**Saffet Kaya Seçim Şarkısını Hazırladı..

İki dönemdir kapısına dayandığı AK Parti’den eli boş dönen Ardahan’ın 21., 22. ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya bağımsız aday olduğu 25. Dönem Milletvekili Seçimlerine bağımsız olarak giriyor.

Bu kez AK Parti’den aday gösterilmeyeceğinin fark edip, elini tez tutup bağımsız olarak başvurusunu yapan Ardahan’ın Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya seçim müziğini de hazırlattı.
Bu dönem bağımsız milletvekili adayı olan SAFFET KAYA’nın 2015 seçimlerinde kullanacağı seçim şarkısı belli oldu. 
20-21 ve 23’üncu dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya’ya atfen yazılan SEVDAMIZ ARDAHAN isimli şarkıyı Türk halk müziği sanatçısı BAŞKAL seslendirdi.
25. Dönem AK Parti Ardahan Milletvekili aday Adayı Saffet Kaya’ya, Bizler de Destekçileri olarak bu süreçte başarılar diliyoruz.

 

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 4441 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI