Reklam
Bugun...


BEYAZ ASFALT ERİDİ, KARA ALT YAPI ÜSTE ÇIKTI!
BATIDA Kİ ARDAHANLI OYLARI İLE SEÇİLENLERDE ORTADA KAYIP!.. Seçildiklerinden bu yana ortada gözükmeyen ama memleketi kurtardıklarını iler sürüp, ellerine aldıkları kırık/dökük ve hortumu olmayan itfaiye ve çöpçülerle fotoğraf çektirip, hizmet ettiklerini ileri süren belediye başkanları erimeye başlayan beyaz asfalt, buz ve karların ortaya çıkardığı kara alt yapı ile geride kalan bir kışı olduğu gibi görevde olduklarından bu yana hiçbir şey yapmadıkları bir kez daha ortaya çıktı.

BEYAZ ASFALT ERİDİ, KARA ALT YAPI ÜSTE ÇIKTI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:15.45'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
**BATIDAKİLERDE HİZMET YERİNE GARTOL DAĞITIYOR...
 
Bir yandan kar diğer yandan yağmurların yağması ile erimeye yüz tutan buzların bozuk alt yapıyı çamur deryasına çevirdiği Ardahan ve ilçelerinde ki gibi batı kentlerinde Ardahanlıları hemşeri diye sarılıp, umut ettikleri başkanlarda ortada gözükmüyorlar.
Seçildiklerinden bu yana hemşerileri ile bir arada görünmeyen Ardahanlı başkanların da Ardahan'da ki gibi hizmetleri ile değil kendilerini unutturmakla iş yaparlarken hizmet yerin Gartol dağıtımına çıktıkları dikkat çekmekte. Fotolar: Göle Objektif
Okyanusa Dikiş Atmak..

Bir yenisinin İstanbul’a açılması düşünülen boğazın iki yakaya gelmediği ülkede, ekonomik sıkıntıların hat safada olduğu bir süreçte, okyanus ötesinde ki boğazı kapatan devasa geminin dünya ekonomisinin de dikişlerini sökmüşe benziyor.
Tebrik telefonunu açmayıp, online yapılacak olan İklim Zirvesi toplantısına katılacak 39 lidere olduğu gibi Erdoğan’a da mektup gönderen Biden’ın, bu mektubun içeriğinde anlatmaya çalıştığı doğanın ve dünyanın içinde bulunduğu bunalımı aşmak için başta dünya liderleri olmak üzere, herkese görev düştüğünü belirtirken asıl sorunun, suçlunun kendisininde içinde olduğu biz insanlar olduğunu, bu insanların dünyayı ve ekonomiyi ele geçirme yarışının hırsınıda okyanuslara dikiş atmakla yaptığını görebiliriz.
En bariz örneği panama kanalını kapatan geminin sahibi Çin’in, biz insanların dünyayı ele geçirme hırsını ortaya koyan para kazanma yarışını ve tutkusunu görebiliriz.
Çünkü teknoloji ve silah gücüyle dokunduğu yeri kana bulayan, doğayı katlederek dünyayı ele geçirmeye çalışan Amerika ve onun tayfası Avrupa’ya karşı mücadele veren Çinlilerin hırsını, biz insanların kazanma isteğinin en güzel örneğini tekstilci bir dostumdan dinlediğim hikayeden daha iyi anlıyorum.


Hemen, hemen hepimizin elinden düşmeyen telefonlarda aşk mesajları atmakla meşgul olduğumuzu düşünmekten öteye geçemeyenlerin hesaba katmadıkları, zamanın nasıl değerlendirebileceğinin en güzel örneğini ortaya koyan Çinlilerin, bugün başta tekstilde olmak üzere telefon ve teknolojide neden dünyayı zorladığını anlamak için, o hikayeyi bende anlatmak isterim.
Çünkü zamanın ne kadar önemli olduğunu, ayakta uyuyup gelen mektup ile de toplumu uyutanların unuttuğu, koronavirüs aşısı gibi yapılması gereken ve ekonomimize ilaç olacak olan zamanın ne kadar değerli olduğunu anlıyoruz, matbaayı bile günahtır diyerek, gecikmeli olarak getirenlerin torunları olarak..
Çinlilerin zaman kazanmak için denizde yüzdürdükleri gemilerde tekstil atölyeleri kurup, hem malı ulaştıracak yere, hemde denizde yüzerken dikiş makinalarında üretim yaptıklarını biliyor muydunuz?
Ben bilmiyordum. Bu hikayeyi dinleyip, şok olurken arabama binenlerin “büroyu kendinle mi taşıyorsun?” Diyeceklerine “Aaa araba ne kadar kirli!” Dediklerini hatırlıyorum. Çünkü üç tarafı denizlerle kaplı olmasına karşın deniz ticaretiyle değil, doğayı katleden beton sektörüyle ekonomisini ayakta tutmaya çalışan bir ülkede, benimde okyanuslar olmasada trafiği tıkanan yollarında zaman kazanıp hayata tutunmak için dikiş attığımı anlamazlar, Çinlileri anlamadıkları gibi...

Eski haberlerimiz için TIK la 
Belediyenin işini yapacak başka firma yokmu?
arşiv haber 23/07/2015 tarihli haberler
Ardahan Belediyesinin yaptırdığı işlerin büyük bir bölümünü hep aynı firmaya ermesi dikkatlerden kaçmazken, bu drum başta Ardahanlı iş adamlarının olmak üzere iş kesiminin tepkisine neden olmakta. Aynı belediyenin işlerinin büyük bölümünü yaptırdığı bu firmaya bir çok işte ortak olması da dikkat çeken diğer bir konu olurken, Ardahan kamuoyunun tanıdığı bu firmanın Ardahan'da milyonlarca ranta sahip olduğu da ileri sürülmektedir.

**BAŞKAN YENİMAHALLEYİ SONUNDA HATIRLADI !!!

Belediye Başkanı Faruk Köksoy, yıllardır uğramadığı ama en çok oy aldığı Yenimahalle de incelemelerde bulundu ve kamera karşısına geçerek mahallenin kanalizasyonunu yaptırıyorum diye övünerek açıklamalarda bulundu.

Başkan yıllardır uğramadığı suyu, kaldırımı, kanalizasyonu ve yolu olmayan Yenimahalle’yi sonunda hatırladı. Mahalle muhtarını da yanına alan Başkan Köksoy, Belediye kamerasına övüne övüne mahallenin kanalizasyonunu yaptırdığını söyledi ve muhtarı da zorlayarak kendisine teşekkür ettirdi. Çünkü izlediğimiz görüntülerden muhtarın bıyık altı gülmesinden başka anlam çıkmıyor…

Başkanın övünerek anlattığı birçok hibe parasıyla yapılan yatırımlar bir yana, Kentsel dönüşüm projesi de hatırlanacağı gibi vatandaşın arsası ve evi karşılığında yapılıyor, birçok mahalleli bu projeyi onaylamadı ve kabul etmedi, çünkü hak sahiplerine sunulan teklifin içinde hak sahipleri ya borçlandırıldı ya da arsasının büyüklüğüne göre iki daire verilmesi gerekirken bir daire verildi tabi onu da borçlanarak aldılar. 
Kentsel dönüşüm projesinin 1.2.3. etabının olduğunu 6 yıl öncesinden biliyoruz hatta bu projenin TOKİ tarafından yapılacağını da biliyoruz, ancak kapalı kapılar ardında ve basına kapalı olarak yürütülen ihalelerden, projelerden hiç kimsenin haberi olmadığı gibi bizlerinde haberi olmuyor. Bundan dolayı merak ediyoruz, ikinci ve üçüncü etap projeleri ne zaman başlayacak? Yada bu etaplar iptal mı oldu?

Sayın başkana soruyoruz; Başkan, Belediye seçimlerinde en fazla bu mahalleden oy aldın, diğer mahallerin kanalizasyon sorunu yokken, Yenimahalle’nin kanalizasyonunu yapmak yenimi aklına geldi?  Geçte olsa aklına geldiği için mahalle sakinleri adına mutlu mesut olduk, yalnız her evin önünde at gübrelerinin çöplüğün kaldırılmasını, kaldırımlarının ve o mahallenin bütün yollarının da yapılmasını bekliyoruz. Çünkü şehir merkezine 600 metre uzaklıkta olan mahallenin durumu içler acısı hala köy tuvaletleri mevcut bu olumsuzlukların bir an önce ortadan kaldırılmasını herkes gibi bizlerde çok istiyoruz.  

Yukarıda söylediklerimize ek olarak asıl vurgulamak istediğim bir diğer konu ise belediyenin basın biriminin başkanın konuşmalarını yazıya aktaramamasıdır. Çünkü diğer diller gibi Türkçe de konuşulduğu gibi yazılmıyor, başkanın konuşmalarını yazıya döken basın birimi daha anlaşılır daha net cümleler seçmesini beklerdik ama ne yazık ki, bir ilin belediye sitesindeki haber beklenenden öte basit bir şekilde yazıya dökülmüş… Tabi diğer yandan Belediye sitesinde yazılan birçok haberlerde internetten alınarak başkanın söylemleriymiş gibi siteye koyulması da çok manidardır. Hem de cümlesi virgülüne bile dokunulmadan olduğu gibi kopyalanıp Belediye sitesine konulduğunu aşağıdaki fotoğrafta da açık bir şekilde görülüyor. 

Şimdi bizleri eleştirebilirsiniz siz çok mu iyi yazıyorsunuz diyebilirsiniz, bizler yerel gazeteci olduğumuz halde yazdığımız her yazıya pür dikkat kesilirken bir ilin belediyesinin haberleri daha ciddi daha iyi olmasını bekleriz, çünkü bu haberleri sadece Ardahanlı okumuyor, AKP üst düzey yöneticiler, bürokratlar ve il dışında olan herkes il hakkında bilgi almak istediğinde belediyenin web sayfasına bakıyor. Bundan dolayı ilimizi temsil eden bir belediyenin bu konuda daha hassas olmasını bekliyoruz.

Çalışmalar kaplumbağa hızıyla devam etse de, hatta 6 yıl önce yapılması gerekenlere şimdi başlanmış olsa da biz Başkan dan şehrimiz için hibe kurumlarına sunduğu daha sonra belediye yaptı dediği projelerin basına açık olmasını ve halkımızın bilmesini istiyoruz.

**BAŞKANI PROTESTO ETMEK İÇİN KONSEYDEN İSTİFA ETTİ!..

Öte yandan Ardahan Kent Konseyin de bir istifa yaşandı.

Alınan  bilgilere göre Burak Taştan'ın başkanlığını yaptığı Ardahan Kent Konseyinin  Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un ricası üzerine giren Naif Çoban Kent Konseyi yönetiminden istifa ettiği öğrenildi.

Çoban'ın başkan Köksoy'un başında bulunduğu Ardahan Tüm Emekliler Derneğine  verdiği yer sözünü yerine getirmediği ve bu yetmez gibi Ardahan'ı çöp götürüken, kendisinin de önüne düştüğü 40 fotoğrafçıyı Ardahan'a getirip, çöpleri değil, doğayı çekmesine tepki olarak istifa ettiği bilgisi alındı.

**Mahmut Avşar'ın Oğlu Trafik kazası geçirdi..

**Günay Nuh'un yengesi vefat etti..

Ardahanlı Marangoz Mahmut Avşar'ın oğlu okuduğu Erzincan'da trafik kazası geçirdi.

Alınan bilgilere göre ağır yaralı olan Avşar'ın oğlu'nun yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

Öte yandan AA Ardahan Muhabairi Günay Nuh'un öğretmen abisinin eşinin de İstanbul'da vefat ettiği öğrenildi.

***GÖLE'Lİ ADAM ÖLDÜRDÜ!..

*Kars-Ardahan-Göle karayolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgilere göre kaza saat: 14.30 sıralarında Kars-Ardahan/Göle karayolu Aygır Gölü mevkiinde meydana geldi. Kars’tan Göle'ya bağlı Dengel (Abur) köyü istikametine doğru gitmekte olan Göleli Turgay Ekmekçi idaresindeki 34 DJ 8277 plakalı kamyon karşı yönden kendi şeridinde gelen Ercan Uyulmaz (48) idaresindeki 76 DA 117 plakalı otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kamyonun otomobili yaklaşık 20 metre sürüklediği kazada otomobil sürücüsü Ercan Uyulmaz araçta sıkışarak feci şekilde can verdi.

Olay yerine giden AFAD ekiplerinin uzun uğraşları sonucu sıkıştığı yerden çıkarılan otomobil sürücüsü Ercan Uyulmaz 112 ambulansıyla Kars Harakani Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Otomobilde bulunan bir kişinin de yaralandığı kazada kamyon sürücüsü Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

**KAI BAŞKANI DA KAZA GEÇİRDİ..

Diğer taraftan Merkezi İstanbul Şişlide bulunan Kars-Ardahan-Iğdırlı İşadamları ve Sanayicler Derneği Başkanı Orhan Gökçe'de trafik kazası geçirdi.

Alınan bilgilere göre İstanbul Beylikdüzü bölgesinde yaşanan kazada Orhan Gökçe ve yanında bulunan eşi kazayı yara almadan geçirirken, Gökçe'nin aracı kullanılmaz hale geldiği öğrenildi.

**ALKOL ALMAYAN PASTAHANECİYE %80 ALKOL RAPORU..

Öte yandan geçtiğimiz ay Ardahan çevre yolunda bir araç ile çarpışan Deniz Özer'a trafik polisleri ve Ardahan Devlet Hastanesinde %80 Alkollü raporu verildiği ortaya çıktı.

Alınan bilgilere Ardahan Merkezde pastanecilik yapan Deniz Özer 14 Haziran günü Ardahan Çevre yolunda Yıldır Dede'nin kullandığı araçla kafa kafaya çarpıştı.

Yaşanan kaza ardından yaralı olarak Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan Deniz Özer'in %80 alkollü olduğu rapo edildi.

Olay karşısında şok olan Özer'in hayatta alkol kullanmadığı halde alkollü rapor verilmesine tepki gösterip, raporu tutan polisler ve doktorlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

 

**HDP Adayı Yaşamını Yitirdi..

7 Haziran Genel Seçimlerinde HDP İstanbul Milletvekili Aday Adayı olan Ardahanlı İşadamı geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayatını kayıp etti.
Alınan bilgilere göre bugün kalp krizi soncu hayatını kayıp eden İsmet Koç Göle'den Ardahan'a bağlanan Kelpegor köylüydü.
İstanbul Esenyurt İlçesinin sevilen iş adamlarından Koç'un ölümü ailesini ve dostunu yasa boğdu.

Beklenmedik bir anda aramızdan ayrılan İsmet Koç cenazesinin Nakliyat işi yaptığı Esenyurt'tan Cenazesi alınarak bugün öğle namazına müteakip Esenyurt Pınar Mahallesi Şehit Ömer Camii'nde kılınacak namazın ardından defin edilecektir. (Esenyurt Pınar Mahallesi Salı Pazarı karşısı) 

**Birileri Belediye Hesabı Yapıyor..  

CHP Bu Düşünce İle Üye Topluyor..

Genel seçimler sonrası sessizliği bürünen Ardahan siyaseti ortaya atılan yeni bir iddia ile çalkalanıyor.
Alınan bilgilere göre başta büyük bir oy kaybına uğrayıp, bir milletvekilliğini zor alabilen AK Partinin inişe geçtiğini ve önümüzde ki yerel seçimleri de kayıp edebileceğini hesap edenlerin bugünlerde hummalı bir çalışma yürüttüğü ve hedeflerinin belediye olduğu ileri sürüldü.

AK Parti’nin Genel Seçimlerde aldığı olumsuz sonuç karşısında ümitlenen bazı siyasilerin 7 Haziran Genel Seçimlerinin hemen akabinde haretket geçip, yerel seçimlere yönelik çok gizli bir çalışma yürüttüğü ileri sürülen Ardahan’da CHP’nin de hızlı bir üye kaydı yaptığı öğrenildi.
CHP’nin yeni üyeler ile birlikte gideceği kongrede yenileyeceği İl ve İlçe yönetimleri ile yerel seçimlere yönelik hummalı bir çalışma yürüttüğü ileri sürülen şu günlerde Ardahan’da ilk kez birinci parti olup, bir milletvekili çıkaran HDP’nin de yerel seçimlere yönelik yeni bir seçim stratejisi hazırladığı da alınan bilgiler arasında oldu.

**Bütünşehir Köylü Seçmeni Değerlendiriyor..

Genel seçimler ardından yerel seçimlere yönelik çalışmalar yürütüğü öğrenilen Ardahan’da ki siyasi partiler ve belediyeyi kendilerine hedef edenlerin diğer bir çalışması da önümüzde ki yerel seçimlerde Bütünşehir sistemi ile seçimlere girecek olan seçmene yönelik hazırlıkları olması dikkatlerden kaçmıyor.
Yabancı seçmenin dengeleri alt üst ettiği Ardahan’da ki seçmen profilosunun Bütünşehir sistemi ile daha geniş bir seçmen alanına dağılacağını düşünen partilerin yerel seçimler öncesi köylü seçmene de belediyenin önemini anlattıkları da dikkat çeken diğer önemli bir gelişme olarak Ardahan siyaset alanın da konuşulan konular arasında yer alıyor.

**Duraklama dönemi yaşayacak korkusu..

Öte yandan genel seçimler ardından ortaya çıkan tablonun Ardahan’ı olumsuz yönde etkileyeceğini ileri sürenlerin sayısının hiç az olmadığı görülürken, bunun nedenin devam eden ve projelendirilmiş bir çok yatırımın devam eden koalisyon tartışmaları gölgesinde kalıp, 2015 yılında gerçekleşemeyeceği olduğu görülmekte.
7 Haziran Genel Seçimleri ardından iktidarı kayıp edecek derecede oy kaybına uğrayan AK Parti döneminde devam eden yatırımların başta ödenek sorunu olmak üzere bir çok siyasi ve bürokratik engellere takılacağını ileri süren Ardahanlılar kent ve köy yollarının, devam eden kamu inşaatlarının bu sürece takılacağını ileri sürmekteler.

**Yemin ettiler..

Öte yandan 7 Haziran Genel Seçimleri ardından Ardahan Milletvekilleri TBMM’sin de yemin ederek resmen görevlerine başladılar.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 12936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI