Reklam
Bugun...


BELEDİYE MECLİS ÜYESİ KALP KRİZİ SONUCU ÖLDÜ!..
Ardahan eski Belediye Başkanlarından Faruk Köksoy dönemi olan 2014-2019 Yerel Yönetim Döneminde Ardahan Belediyesinde seçilmiş Meclis Üyelerinden olan İbrahim Bozkurt, kalp krizi sonucu vefat etti. Ardahan merkeze bağlı Bağdeşenli (Kinzodamal) olan Bozkurt'un iki gün önce kalp krizi sonucu kaldırıldığı Kars hastanesinde ameliyat olduktan hemen sonra haya göz yumduğu öğrenildi. Bozkurt köyünün mezarlığında toprağa verildi.

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ KALP KRİZİ SONUCU ÖLDÜ!..

HOROZUN DA BAŞINI KESİLİR!
 
HDP üzerinden yeniden Kürt sorununa yönelik gelişmeler ve geçtiğimiz aylarda Ardahan merkezli başlatılan Küpe Operasyonu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği bir sırada Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya'nın da mahkemeye çağrıldığını öğreniyoruz.
 Hem de şu günlerde başında bulunduğum sivil toplu örgütü olan Ardahan Gazeteciler Cemiyeti ve Ardahan Dernekler Federasyonu olarak 21 Eylül'de ülkenin ve Avrupa'nın en yüksek gökdeleninde üniversiteli öğrencilere burs katkısı gecesi ile 1-7 Ekim günlerinde ise yeni bir Ardahan Günlerine hazırlandığımız şu yoğun günlerde Oda TV adlı haber sitesinin bir haberi gündemi düştü.
Ancak o haber, biz aylar önce hem haber olarak hemde yorum olarak yazmış ve gündeme taşımış olduğumuz haberdi.
Ama Oda TV bizim daha önce defalarca yaptığımız haberin başlığına AK Parti'den ayrılıp, yeni parti kuracaklara bir mesaj olarak yorum getiren bir başlık atmıştı.
Yani ülke iktidarını, sırlarını, polisiye bilgileri, imkanları elinde tutan AK Parti'nin kendisi karşısında olanları bu tür sızdırma belge ve haberlerle vurmak, yıpratmak istediğini  ima eden bir yorum olarak verilen haberi okurken bir taraftan hak verdim, diğer taraftan da kızdım.
Çünkü bu haberin aylar önce bizler tarafından yazılırken, savcılar göreve çağrılırken ortada olmayanlar bugün siyasi gelişmelerin akışına göre davranıp, imzası bizim olan haberi, sanki bir habermiş gibi yayınlamışlardır..
Peki, o haber neydi diye baktığımızda bir de Oda TV'nin haberi ile okuyup, ülkede  yaşananlar yerinde değil yani zamanında değil, iktidarın yaptığı gibi basınında iktidarlar ve gücü elinde tutanlar gibi aynı şekilde davranıp, yeri geldiğinde haber yaptığını değerlendirmek gerekir.
Çünkü aşağıda ki haber aylar önce bizler tarafından yayımlanmışsa da yeniden haber olarak hemde siyasi gelişmelerle birlikte verilmiştir.
Peki o haber neydi, bir bakalım..
Haber şöyle; 

'Reisçiler Babacan ekibini bu dosyayla vurdu'

AKP eski Ardahan Milletvekili Saffet Kaya'nın, Ardahan'da yeni parti çalışmalarını sürdürmesi üzerine, bir soruşturma dosyası ortaya çıktı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan, ayrı ayrı yeni parti kurma çalışmalarını sürdürüyor.

AKP'den istifalar sürerken, kavga giderek sertleşiyor.

AKP'den Ali Babacan'ın parti kurma çalışmalarına karşı yeni bir hamle geldi.

AKP eski Ardahan Milletvekili Saffet Kaya'nın, Ardahan'da yeni parti çalışmalarını sürdürmesi üzerine, bir soruşturma dosyası ortaya çıktı.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Genç Çiftçi Projesi adı altında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, resmi belgede sahtecilik, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık suçlarına ilişkin yürütülen soruşturmanın ayrıntıları parti kulislerinde dolaştırılmaya başlandı.

Ardahan'ın Göle ilçesinde kaçak hayvan küpelerinin bulunduğu TIR'ın yakalanması üzerine başlatılan soruşturmada, kaçak küpeleme yapan şirket sahiplerinin telefon görüşmeleri ile banka hareketleri bulunuyor.

 

DİNLEMEYE TAKILDILAR

Soruşturma dosyasında yer alan bir telefon görüşmesinde, şirket sahibi Lütfi Morkoç'un, Jandarma'nın baskını sonrası Saffet Kaya'yı araması, Kaya'nın Jandarma komutanıyla görüşeceğini söylemesi yer alıyor.

BANKA HESAP HAREKETLERİ

Soruşturma dosyasında yer alan bir başka belgede ise, Lütfi Morkoç'un, Saffet Kaya'ya gönderdiği paralar listelendi.

Belgeye göre Kenan Morkoç, 3 Mart 2011'de Saffet Kaya'ya 40 bin TL, Lütfi Morkoç da 20 Şubat 2012 tarihinde Kaya'ya 90 bin TL gönderdi.

SAVCI İFADEYE ÇAĞIRDI

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı 12 Eylül 2019'da Saffet Kaya'yı tanık olarak ifadesini almak üzere çağırdı.'

Yani halkın oy verip, hizmet beklerken iktidarı, makamı ellerinde tuttuklarında, 'Horuzum' diyenlerin başı yeri ve zamanı geldiği zaman kesileceğinin haberi..

Ama o iktidardayken yaptıkları görülmeyen, Horoz sanılanlar, Horozların aslında birer tavuk olduğunu hem kendi onca haberimiz de hemde O da TV'nin haberinde bir kez daha  gördüğümüzü bir ben bilirim, birde o tavuklar..

Tek kızgınlığım ulusal basının da yerel basın olan bizlerin dile getirdiği onca önemli konuları iktidar gibi bildikleri halde günü geldiğinde gündeme taşıyor olmasıdır..

Yalçın Topçu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu

Yalçın Topçu Cumhurbaşkanı
 
Başdanışmanı oldu
Arşiv Haber 29/01/2016 Tarihli Haber
Adahanlı Eski Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı oldu.

7 Haziran seçimleri sonrası kurulan seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olanYalçın Topçu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı olduğu açıklandı. Büyük Birlik Partisi'nin eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Davutoğlu'nun seçim kabinesinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev almıştı.

Topçu o günlerde yaptığı açıklamada, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik" demişti.

Kararnamenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanmasının ardından Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde göreve başladı.

YALÇIN TOPÇU KİMDİR?

1957 yılında Ardahan'da doğan Topçu, Büyük Birlik Partisi kurucuları  arasında yer aldı. 
 
Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlenen Topçu,  1996 yılında memuriyet hayatına döndü. 11 yıl Başbakanlık Basın ve Halkla  İlişkiler Müşavirliğinde çalışan Topçu, 2007 yılında işletme müdür yardımcısı  olarak memuriyet hayatından emekliye ayrıldı. 
 
Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri seçilen Topçu, 25 Mart 2009'da  Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesi üzerine gerçekleştirilen  24 Mayıs 2009 tarihindeki 4. Olağanüstü Kongrede partinin yeni genel başkanı  oldu. 
 
İki yıl kadar sürdürdüğü genel başkanlık görevini 12 Haziran 2011  Milletvekili Genel Seçiminde alınan sonuç üzerine yaptığı yazılı açıklama ile  bıraktığını açıklayan Topçu, 3 Şubat 2014 tarihinde, bir dönem genel başkanlık  yaptığı Büyük Birlik Partisi'nden istifa etti.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3346 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI