Reklam
Bugun...


Belediye Hat İhalesi Yapamayınca HATLAR KARIŞTI!
Yaptırdığı işleri yapan müteahhitlerin parasını ödememekle suçlanan ve bu yönde şikâyetlerini dile getiren müttehitleri kaldıkları otelde tehdit ettirdiği ileri sürülen Ardahan Belediyesi şehir içi taşımacılık yapan minibüs hatlarının ihalesini de yapamayınca kavgalara neden oluyor.

Belediye Hat İhalesi Yapamayınca HATLAR KARIŞTI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Aylardır yapılamayan şehir içi taşıma hatlarının belirlenmesi ihalesi dolaysıyla hatların karıştığı Ardahan’da karşı karşıya gelen yolcu taşıyan minibüs sahipleri kavga ettiler.
Bir türlü yapılmayan ve bu yönde yapılan çağrılara kulak tıkayan CHP’li Ardahan Belediyesinin çözemediği dolmuş hatları sorunları dolaysıla zaman zaman karşıya gelen şehir içi minibüs sahip ve şoförleri hattıma girdin diye kavga etmekler.
Son kavga da bir minibüs şoförünün yaralandığı öğrenilen kavga da karşı karşıya gelen araç sahipleri ve şoförler bu yönde beklenen ihalenin yapılmaması dolaysıyla suistimal edilen hatlar dolaysıyla aynı işi yapan meslektaşlar olarak karşı karşıya geldiklerini belirttiler.

MÜTEHİTDİ KALDIRLAMAYA KALKTILAR...
Bir türlü yapılmayan hatlar dolaysıyla dolmuşçuların kavga ettiği Ardahan’da belediyeye iş yapan müttehitler paralarını alamadıklarını ileri sürülen müttehitlerden birinin kaldığı otelde dışarı çıkarılmak istendiği görüntülere takıldı.

 
BASIN HERKESE LAZIM!..
Bu yazı yazılırken AKP ve MHP’nin hazırladığı sansür yasasının birçok maddesi kabul edilirken, 3 yıla kadar hapis cezasını öngören kritik 29. maddenin de içinde bulunduğu 2. bölümün görüşülmesine bugün başlanacak. 
Basın ve meslek örgütleri ile muhalefet partilerinin tepki gösterdiği teklif, Mecliste görüşülmeye devam ederken ve büyük ihtimalle bugün kabul edilecek gibi görünürken iktidarın çok da oralı olmadığı yani birçok kanun, yasa ve önerge gibi Tİ'ye almadığı eleştiri ve kınamalarda devam ediyor.
Ancak hükümeti haklı çıkaran bu ciddiyetsiz eleştirilerin nedenine baktığımızda başta sözüm ona basın ve medya kuruluşlarını temsil ettiklerini iddia eden ancak iş kendilerine gelene kadar üç maymunu oynamakla meşgul olanları değil asıl konunun birinci muhatabı olan kamuoyuna yani okura bakmak isterim.
Evet, 84 milyonluk ülkede 1 milyonu spor, 1 milyonu bulmaca, 1 milyonu magazin ve at yarışı olmak üzere toplam 4 ila 4,5 milyon gazetenin ancak tiraj yaptığı ülkemizde basının özgür olması konusunda akıl verenlerin sayısı 20 milyondan aşağı değil desem inanın.
Zira her gün bir gazete bayine gidip günlük bir gazete almayanlardan bilirim. Bu yetmezmiş gibi günde bir gazete dahi almadan "satılık basın" diye bağırıp çağıranların sayısı yine 20 milyondan fazladır.
84 milyonluk ülkede 4 milyonu gazete alan, 20 milyonu gazete almayan 20 milyonun da satılık basın dediği ülkede geriye kalan 40 milyonun da 20 milyonu Facebook, 15 milyonu instagram geriye kalanı ise Twitter’la basın özgürlüğünü savunur.
Mahallesinde, bulunduğu ilçede kaç mahallesi olduğunu bilmediği kentte yerel gazeteden bihaber, matbaayı düğün davetiyesi için arıyan bir toplumun özgürlüğün ne anlama geldiğini bilmemesi gibi, basının da bir gün kendisine lazım olacağını anlamaz. 
Çünkü güvenlik güçleri gibi onun huzuru, güzel yaşamı için gereken ve tüm dünyada basının 4. kuvveti olduğu demokrasi için mücadele edildiği bir fert, bir aile, bir millet ve de bir ülke için olduğunu anlayamaz.
Yani kısacası basın ve medyaya sahip çıkacak olanlar biz gazetecilerden çok, okur olduğunu bilmemize karşın gazete almayan, gazeteciyi satılık diye suçlayan ve adalet gibi basınında aslında ona lazım olduğunu anlamayıp sus, pus olup yaşananları izleyen topluma bakmak gerekir desem de boş olacak.
Çünkü yazım bitene ve yayınlanana kadar bahsi geçen yasa diğer bir çok antidemokratik yasa, kanun, genelge gibi hayata geçmiş olacak, bu tam demokrasi özlemi çekilen ama tam tersine giden ülkede..
arşiv haber 21/08/2015 tarihli haber/yorum

JANDARMA KOMANDOLARI ARDAHAN'DA!

Operasyon Hazırlığımı Var?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genel seçimlerin 1 Kasım da olacağını ilan ettiği saatlerde Ardahan'a gelen Jandarma Komandoları heyecana neden oldu.

Hareketli günlerin yaşandığı bölgeye gelen iki otobüs dolusu Jandarma Komando Birliğinin Ardahan İl Jandarma Komutanlığına girdikleri görülürken, bu hareketliliğin önümüzde ki günler de yaşanacak olan geniş çaplı bir operasyon hazırlığı olarak değerlendirildi.

**YAYLACILARA 'TEZ İNİN' EMRİ VERİLMİŞTİ!

Bilindiği gibi başta Güneydoğu da olmak üzere ülkenin çeşitli kentlerinde ard arda yaşanan çatışmaların yarattığı gerginlik dolaysıyla Ardahan'da da yasak alan ilan edilmiş, yaylalarda bulunanların erkende inmelir için uyarılmıştılar.

 

VALİ SAĞLIK OCAKLARINI DENETLEDİ..
Vali Ahmet Deniz, Kongre Caddesi üzerinde bulunan 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etti.
 
İl Sağlık Müdürü Ulaş Şentürk ile birlikte gittiği Aile Sağlığı Merkezi'nde hizmet veren bölüm ve ünitelerde incelemelerde bulunan Vali Deniz, verilen hizmetler ve vatandaş yoğunluğuyla ilgili bilgi aldı.
 
Görev yapan Aile Hekimleriyle de görüşen Vali Deniz, Sağlık Ocağı’nda karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
 
Bütün hizmetlerde olduğu gibi, sağlık alanında da vatandaşımıza güler yüzlü ve özverili hizmetler ulaştırmak en önemli gayemizdir diyen Vali Deniz, bu Aile Sağlığı Merkezi'nin yıkılacağını, yerine ise 4 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu içeren bir kompleksin yapılacağını bildirdi.Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 6845 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI