Reklam
Bugun...


BELEDİYE BAŞKANI VEFAT ETTİ!
ARDAN ÖNEMLİ DEĞERLERİNDEN BİRİNİ DAHA KAYIP ETTİ!.. GÖLE, BİR KÜLTÜREL DEĞERİ OLAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ÖZTÜRK''Ü KAYBETTİ..

BELEDİYE BAŞKANI VEFAT ETTİ!

Öğretmen, müdür ve bir dönem Göle Belediye Başkanı, 3 coxuk babası  Cengiz Öztürk (79)  amansız rahatsızlığa karşı verdiği yaşam mücadelesinde yenik düşerek hayata veda etti.
Tarih'ten, Edebiyat kültürümüz ve kimliğimiz ile ilgili ne çok şey söyleriz senin anlatımın da bir geleceği bizlere öğreten yanın ile renkli kişilik ve söz söylemeyi bizlere bırakan hocamız ve dayım... Işıklar yoldaşın olsun..

Yarın İkindi namazı sonrası Merkez camide kılınacak cenaze namazı sonrası doğduğu köyümüz Filizli (Sivin) köy mezarlığında ikindi toprağa verilecek.

Başsağlığı Dileği İçin Alper Öztürk (oğlu) 05325980752

Haber: Şanlıbey Alabey/Göle

Hukukçu Arınç Doğru Söylüyor ve Soruyor..

Başkan Erdoğan'ın asker Milli Savunma Bakanı ile önüne geleni pejmürde etmekle tehdit eden İçişleri Bakanının ve meclisteki çoğunluğu kaptırmamak için zorunlu beraberlik yaptığı MHP'nin yarattığı korku atmosferinin içinde olduğunu ve bu nedenle oy ve çevre kaybı yaşadığını tahmin değil, iddia ettiğim şu günlerde Bülent Arınç'ın açıklamaları bomba gibi olmasa da gerçekler olarak gündeme  düştü.

Hemde Ali Babacan'ın kuracaklarını iddia ettiği partinin 2020'ye kalmayacağını belirttiği bir günde..

İBB Başkanı İmamoğlu'nun yaptığı çalışmalarla bilerek yada bilmeyerek zaten zorda olan ekonomiye katkı olduğunu düşündüğüm mücadelesini algılamayan AK Partili Meclis Üyeleri gibi Başkan Erdoğan'ın da algılamasını umduğum Bülent Arınç'ın açıklamaları çok ama çok önemli ve altına imza attığım son demeci de masaya yatırılmalı derim..

Bana göre Başkan Erdoğan'ın yolcu etmeye hazırlandığı İçişleri Bakanının hukuk ve adalet makamlarının vermesinin gerektiği kararları kendisi vermesine karşı ne diyor, Bülent Arınç?

Önce bir ona bakalım mı?!.

Bakalım;

'Çok tartışılacak açıklamalar... Bülent Arınç'tan "Canan Kaftancıoğlu'na tahammül etmek zorundasınız" çıkışı

Arınç, "Verilen kararın iyi ya da kötü olduğunu söylemekten uzağım. Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiç birisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" dedi.

Eski TBMM Başkanı, eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Habertürk'te yayımlanan programa konuk oldu.

Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili soruya yanıt verdi. Arınç, daha önce Sakine Cansız'ların öldürülmesiyle ilgili sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

Arınç "Devlet adam öldürmez. Devlet yakalar alır, getirir mahkemeye verir. Susturucuyla adam öldürmez" dedi.

Kaftancıoğlu'nu sevmediğini, beğenmediğini, yazdıklarına katılmadığını belirten Bülent Arınç, "Bunlardan dolayı ceza verevek olan Adalettir, Hukuktur.. Ben bir hukukçuyum, bu mesajlar toplumu infiale sürükleyecek olsa, 2013'te bir soruşturma açardı savcılarımız. Ama üzerinden 6 yıl geçtikten sonra dava açılıp hemen 2-3 celsede karar veriliyorsa buna nasıl bakmak lazım?" ifadelerini kullandı.

"TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDAYIZ"

Arınç, "Verilen kararın iyi ya da kötü olduğunu söylemekten uzağım. Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı, bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiç birisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" dedi.

 

“GEÇMİŞ TWEETLERE BAKILIRSA BİNLERCE İNSANI BU İŞİN ALTINDAN KURTARAMAZSINIZ”

Arınç, “O savcıya sormak istiyorum. Niye 5 yıl beklendi? 5 yıl sonra bu davanın açılması bir zorlamadır.” dedi.

Bülent Arınç ayrıca “Geçmiş tweetlere bakılırsa binlerce insanı bu işin altından kurtaramazsınız. Bu dava Kaftancıoğlu'nu bu günkünden 5 misli daha fazla büyütür” ifadelerini kullandı.

"AHMET TÜRK'ÜN TERÖRLE ALAKASI YOKTUR"

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına değinen Arınç, kayyum kararlarının yasal olduğunu söyledi.

Arınç şu ifadeleri kullandı:

"Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. 

Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olmasını isteyen biridir.'

Peki bu açıklamaların altına imza atılmaz mı?

Bilmem ama ben imzamı atıyor ve Arınç'ın bu açıklamalarına aylardır tartışılan, çıktı, çıkacak denen ama geciken yeni Adalet Reformuna da Başkan Erdoğan'ın da bir an önce imza atmasını umarak..

Doğu Güneydoğu Dernekleri HDP Dedi..
Doğu Güneydoğu Dernekleri HDP Dedi..
*ARŞİV HABER 23/03/2015 Tarihli Haber
Newroz mitingi ardından katıldığı bir toplantıda iktidara gelirsek, iktidar ortağı olursak tankları, tomaları ve panzerleri hurdacıya satacaklarını belirten HDP genel Başkanı Selehattin Demirtaş devletin öcü değil, vatandaşına hizmet etmesi gerektiğini söyledi.

Newroz mitingi ardından katıldığı bir toplantıda iktidara gelirsek, iktidar ortağı olursak tankları, tomaları ve panzerleri hurdacıya satacaklarını belirten HDP genel Başkanı Selehattin Demirtaş devletin öcü değil, vatandaşına hizmet etmesi gerektiğini söyledi.

Hoç/fed’in de aralarında bulunduğu ve yayınladıkları 17 Maddelik bir deklarasyonla 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler de HDP’yi destekleyeceklerini kamuoyuna ilan eden Doğu Güneydoğu Dernekler Platformu tarafından düzenlenen toplantıya katılan HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş devlet dediğin vergi alıp, silaha, tanka, topa yatıran değil, halkına hizmet eden bir sistemdir. Ama bugünkü iktidar ve geçmiştekiler hep kendilerini devlet yerine koyup, vatandaşın vergisiyle aldığı tankla topla vatandaşı ezmekten öteye başka bir şey yapmıyor. Vatandaşın gözüne biber gazı sıkıyor, tomalarla su fışkırtıyor. Böyle bir devlet anlayışı olur mu? İşte bakın yine biriler çıkmış Kürt sorunu da nedir diyor, bundan öncekilerde diyordu. Bunların hepsi aynı. Tek devlet, tek millet diye diye ar olan sorunları görmezden geliyorlar. Ama biz buna izin vermeyeceğiz. Direneceğiz, yok sayılan halkların bileşenleri ile önce %10 barajını aşacağız. Sonra halkla birlikte halkın iktidarını kuracağız’ dedi.
Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 5209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI