Reklam
Bugun...


Belediye BAL Ligi Takımına Sahip Çıktı..
Ekonomik sıkıntı başta olmak üzere başkan ve yönetim sorunu yaşayan Hoçvan Spor'a Ardahan Belediye Başkanı sahip çıktı. Kurban Derilerinin Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde temsil edecek olan Hoçvan Spor'a verilmesini isteyen Ardahan Belediye Başkanı Faruk demir yayınladığı mesajla Ardahanlıları Ardahan'ı BAL'da temsil edecek olan Hoçvan Spor'a sahip çıkmaya davet etti. Başkanın konula ilgili mesajı ve bayram mesajı şöyle;

Belediye BAL Ligi Takımına Sahip Çıktı..

Ardahan Belediye Başkanı 

Faruk Demir’den Önemli Duyuru..

Bildiğiniz üzere Hoçvansporumuz Bölgesel Amatör Lige yükseldi. Ardahanımızı temsil edecek olan takımımız 27 Ağustos’ta Türkiye Kupası maçına çıkacak. Şehrimizin takımına destek amaçlı bu yılki kurban derilerimizin Hoçvanspor’a bağışlanması için siz değerli Ardahan halkından gereken duyarlılığı bekliyoruz. Duyurlalılığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Kurban Bayramında belediyemiz tarafından tahsis edilen araçlarla bağışladığınız deriler toplanacaktır.

Faruk Demir
Ardahan Belediye Başkanı

İletişim: 0 (478) 211 30 52

BAŞKAN DEMİR’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Demir: “Bayramların; ilimize, ülkemize ve tüm İslam alemine mutluluk, sağlık, huzur ve esenlik getirmesini diliyor, Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”dedi.

Sadık Yarim Topraktır..

*Arşiv Haber: 04/05/2017 Tarihili Haber

**Sadık Yarim Topraktır..

Büyükbaş hayvancılığının yanı sıra tarımcılık yaparak geçimlerini sağlayan Ardahanlılar kışın geride kalmasıyla birlikte herg yaptıkları tarlalarını ekmeye başladılar.
Arpa ve Buğday başta olmak üzere karların altında gün yüzüne çıkan topraklarına çeşitli ürünlerin tohumlarını serpmeye başlayan Ardahanlı çiftçiler teknolojinin yanı sıra eski yöntemler ile tohumlama işine başladılar.

*Foto: Suat İncedere

Başta Çıldır Gölünün yanı başında bulunan tarlalarını olmak üzere kent genelinde bulunan tarlalarını ekmeye başlayan Ardahanlı çiftçiler bu yıl bol ürün alacaklarını umduklarını belirttiler.
Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte çiftçiler de tarlalarını sürüp, ekin ekimi için ilk hazırlıklarını yapmak için tarlarının yolunu tuttu.
Kışın uzun ve sert geçtiği Ardahan’da tarlalarını sürmeye başlayan çiftçiler, bir taraftan tarla sürerken, diğer taraftan da ekimlerini yapıyor. Havaların Mayıs ayının ortasında olmasına rağmen tam anlamıyla ısınmadığını ifade eden çiftçi Erkan Sarı, Ardahan’da kış uzun ve zor geçiyor. Bizde gördüğünüz gibi ekinlerimizi ekmeye başladık. İnşallah her hangi bri şey olmaz. Çünkü havalar tam anlamıyla ısınmadı" dedi.
Ardahan’da yaz ayının kısa olmasından dolayı zaman zaman ekinlerinin tam anlamıyla oluşmadığını belirten Sarı, "Burada kış uzun, yaz kısa, her şeyimi 3 aya sığdırıyoruz. Ekim, bakım ve mahsul toplama 3 ayda yapılıyor. Yani Ardahan’da çiftçilik de zor. Zor koşullarda çiftçilik yapmaya devam ediyoruz. Çünkü- yapacak başka işimiz yok" diye konuştu.
Öte yandan tarlalarını süremeye başlayan çiftçilerin en büyük korkusu ise don, Ardahan’da havaların tam anlamıyla ısınmadığına dikkat çeken çiftçiler, soğuk ve dondan korktuklarını sözlerine eklediler.
**Seçilen Posof'un dışına kaçıyor!

POSOF BELEDİYE BAŞKANI BORDEAUX’DA HEMŞERİLERİ İLE BULUŞTU..

O da Avrupa’da!

POSOF BELEDİYE BAŞKANI BORDEAUX’DA HEMŞERİLERİ İLE BULUŞTU
Bir önce ki belediye başkanının Avrupa’da e Ankara’da gezmekten makamında oturmadığı Ardahan’ın Gürcistan’a sınır ilçesi Posof’un yeni belediye başkanı da il dışından sonra yurt dışı gezilerine çıkmaya başladı.
Posof’un yeni başkanı Cahit Ulgar ilk yurt dışı ziyaretini ise Fransa’nın Atlantik Okyanusu kıyılarında bulunan Bordeaux kentine yaparak hemşehrileri ile buluşmanı gerçekleştirdi.
Fransa’da kuruluşundan beri aktif faaliyetleri ile tanınan ve birçok önemli aktiviteye imza atan Fransa-Bordeaux Posoflular Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği bu sene Posof’un Kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü dolayısıyla kutlama programı tertip etti.
Programa Posof’tan Belediye Başkanı onur konuğu olarak davet edildi. Belediye Başkanı Cahit Ulgar ile birlikte hemşehrilerinin gönlünde efendi kişiliği ile taht kuran Posoflu sanatçı Mehmet Akbulut Bordeaux’ya gitti.

**İlk Yurtdışı ziyareti Bordeaux’ya

Bordeaux’ya ayak basar basmaz ilk olarak hemşerileri ile dernek lokalinde buluşan Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ilk yurtdışı ziyaretini Fransa’nın Bordeaux kentine yaptığını belirterek 2006 yılında Bordeaux’daki Posofluların kurmuş olduğu bu derneği Posof’a “Bir öğrenciyi de sen doyur” kampanyasındaki eğitime yardımları ile tanıdığını söyledi. “O sene iki çocuğun katıksız ekmekle karınlarını doyurduğunu gösteren bir fotoğraftan yola çıkan Bordeaux’daki Posoflular kışın lokantada sıcak yemekle ihtiyaçlı çocukların karınlarını doyurmuştunuz Allah sizden bin defa razı olsun. Daha sonra devletin imkanları ile bu sorun çözülmüştü. Ancak siz yine durmadınız ertesi kışın bir öğrenciyi de sen giyindir kampanyası ile eğitime yardımlarınızı sürdürmüştünüz. Bordeaux’daki derneğimiz Posof ile irtibatını hiç kesmemiş uzaklardan da olsa gönlünüz ile her daim Posof’ta oldunuz. Bordeaux-Posof arasında adeta bir köprü kurdunuz. Tekrar hepinize ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

**Baba ocağını tüttürün
Dernek lokalinde Başkan Mustafa Işık ve Posoflu bir grup hemşerileri ile birlikte akşamüzeri yapılan toplantı yaptı. Toplantıya katılanlarla muhabbet ederken Posof’ta Belediye bakanı olarak seçildikten sonra yaptıklarını ve projeleri hakkında hemşehrilerini bilgilendirdi. Posof’ta çok yoğun işlerinin arasında Dernek başkanı Mustafa Işık’tan gelen daveti kırmayarak ilk yurtdışı ziyaretini Bordeaux’ya gerçekleştirdiğini ve Posoflular ile gurbette birlikte olmaktan memnun olduğunu söyledi. Posof’un önceki gibi en uç sınır ilçesi olmadığını Ahıska’ya oradan Kafkaslara ve Orta Asya’ya kadar açılan bir kapı olduğunu, enerji hatlarının Posof’tan geçmesiyle de oldukça stratejik öneminin arttığını sözlerine ekledi. Daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü “Sizden tek istediğim Posof’ta baba ocağı tüttürün. Babanızın toprağına siz sahip çıkmazsanız birileri sahiplenmek için çok çaba sarf ediyor. Geçen sene başardık. İlçeye yerleşmelerine izin vermedik ama önümüzdeki seneler sizin desteğiniz olmazsa başaramayabiliriz. Sizden tek istediğimiz her yazın, Türkiye’ye izine geldiğinizde muhakkak köyünüze uğrayın, buralarda doğan çocuklarınızı Posof’a getirin. Köylerinde evleri olmayanları kıt imkanlarımız ile misafir ederiz. Deniz sahilinde yaşayıp gidip deniz sahillerinde 5-6 bin Euro’ya tatil yapacağınıza, Posof’ta yarı fiyatına daha uzun bir doğa tatili yapabilirsiniz. Bunu Karadenizli başarmıştır, biz neden başarmayalım” diye Posof’a hemşehrilerini davet etti. 
Posof’a Belediye Başkanı olarak seçildiğinden bu yana geçen 11 ay içinde yapılan hizmetlerinden bahsetti. Bordeaux’daki Posofluların sorularını yanıtladı.

Kaynak: Burhan Özkoşar

Çok bilmiş sözde ve sonradan tarihçiler..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Belediyesinin önce gelişi güzel ruhsat verip, başta tarihi binaları olmak üzere bir çok tarihi yok ettirdiği ardından da aklı başına gelince balkonları ve katları engellemek için verdiği ruhsatları ‘Sehven yanlışlık oldu’ diyerek yasal olmayan şekilde iptal ettiği Ardahan’ın altında da tarih fışkırmaya devam ediyor.
Her kazma ile başta insan kemikleri olmak üzere bir çok tarihi kalıntının yer yüzüne çıktığı Ardahan’da son günlerde çok bilmiş sözde ve sonradan tarihçi olanlarda türemeye başladı..
En son Rus bir askere ait olduğu ileri sürülen cesedin üzerinde şov yapmaya başlayan bu sözde ve sonradan tarihçilerin bilmediği bir şey var ki oda toprak altında çıkan her kemiğe hemen teşhis koyulamayacağıdır..
Çünkü tıbbın geliştiği bilimin başını alıp gittiği şu dünyada toprak altında çıkan her kemiğe ‘Vaayyy Ermeni katliamın da öldürülen dedelerimiz’ diyen sözde ve sonrada tarihçi olanlar şu günlerde gündemde düşmeyen tabuta da yaman sarılmışlar..
Rus general, Ortodoks asker diyerek bir günde teşhis koyanlar yarın rezil olursa şaşmam..Kaynak: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 8219 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI