Reklam
Bugun...


Baydar Büyük Farkla Kazandı..
Aynı zamanda AK parti Ardahan İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar 3. kez Ardahan Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı oldu.

Baydar Büyük Farkla Kazandı..

Geçtiğimiz hafta yapılması beklenen ancak yeterli çoğunluk sağlanmadığı gerekçesiyle ertelenen ADYB'nin seçimi Baydar'ın rakiplerine büyük fark atmasıyla sona erdi.

Alınan bilgilere göre üç adayın Mitat Çoban Başkanlığında bir araya geldiği ve 3 binin üzerinde üyenin katıldığı seçimi 2 Bin 42 oy alan mevcut başkan Yunus Baydar kazanırken rakibi olan Mitat Çoban ise seçimde son anda çekilip, yanında yer alan adayların desteğine karşın 958 oyda kaldı.

**ADSYB Kongresi Ertelendi..

*15/05/2017 Tarihli Haber

Ardahan Dernekler Federasyonun kongresini yaptığı gün yapılması beklenen Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Biriliği Genel Kurulu yapılamadı.

Aynı zaman da AK parti Ardahan İl Başkanı da olan ADSB'nin Başkanın Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yeniden aday olduğu ADSYB'nin Genel Kurulu çoğunluk sağlanmadığı gerekçesiyle önümüzde ki haftaya ertelendi.
 
**Çete Birleşti..
 
5 Bin 170 Üyesi bulunan 2 Bin 300'ün üzerinde üyenin hazirunu imzaladığı Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği genel kurulunda dikkat çeken en önemli konu Baydar'a karşı birleşenlerin Ardahan kamuoyun da çete olarak adlandırılan kişilerin bir araya gelmesi oldu.
Baydar'ın başında bulunduğu partinin eski siyasilerinin yanı sıra mevcut yerel yöneticilerinin ilgisiz kaldığı da dikkat çekilen diğer önemli bir gelişme oldu.

**Yunus Baydar Devam Dedi..

*21/09/2015 Tarihli Haber

1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde yeniden 2. sıra milletvekili adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar istifa etmedi.
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın ardından 2. sıra adayı olan Baydar 1 Kasım'da yapılacak olan Genel Seçimlerinde yeniden kazanmak için çalışacaklarını belirtti.
Bugün Ankara'da yapılacak olan aday tanıtımına katılarak, seçim startını vereceklerini belirten Baydar 'birlik, beraberlik zamanı, partimizde el ele verip, kazanmak için çalışacağız' dedi.

**CHP Adayları Ardahan'da..

Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın Prof. Dr. Orhan Atalay'dan sonra ikinci sırada yeniden milletvekili adaylığına karar almasıyla birlikte AK Parti'nin Atalay ve Baydar ile, CHP'nin Konsolos Öztürk Yılmaz ve Göleli İşadamı Erdem Uygur'la, MHP'nin Av Osman Yıldız ve Av. Gökhan Ağdemir ile HDP'nin Sarıkamışlı bayan aday ile yarışacağı 1 Kasım Genel Seçimlerine girmeye hazırlandığı Ardahan'da iddialı parti olan CHP'nin adayları bugün Ardahan'a gelerek seçim startını verecekler.

**ÖĞÜT: İKİ MİLLETVEKİLİ GÖNDERMELİYİZ..

Bugün Ardahan'a gelecek olan yeni adayları ile seçim startı vereecek olan CHP'nin eski milletvekili Ensar Öğüt yaptığı açıklamada CHP'nin Ardahan'da iki milletvekili kazanacağını belirtti.

Öğüt yaptığı açıklama da, 'Her seçim önem taşır. 1 Kasım seçimleri ise ülkemiz ve Ardahan'ımız açısından daha fazla önem arzediyor. Bu nedenle, geleceğimiz açısından hem CHP'nin iktidar olması hem de Ardahan'ın temsilsiz kalmaması ve iki milletvekili çıkarmamız için çok çalışmak durumundayız.

Ardaha'da ÖZTÜRK YILMAZ ve ERDEM UYĞUR milletvekili adaylarımız olarak CHP Genel Merkezi tarafından takdir edilmişlerdir. Şimdi hepimize düşen görev, ülkemiz ve bölgemizin yetiştirdiği bu iki değerli, pırıl pırıl evladımızı milletvekili olarak parlamentoya göndermektir. Hem bölgemizin sahipsiz ve temsilsiz kalmaması hem de CHP'nin iktidar olması için başarmak zorundayız.

Bu duygularla, üç dönem bölgemizi onur ve gururla temsil etmiş bir milletvekili olarak, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olarak, bir partili, bir Ardahanın evladı olarak, partimizin başarısı için, adaylarımızın kazanması için elimden gelen desteği vereceğimi ifade etmek isterim. Bu herkesin görevidir. Saygılarımla Ensar Öğüt' dedi.

**Yılmaz, HDP Milletvekili Adayı..

Alternatif Doğuş ve Hoçvan’ın Sesi yayınlarının İmtiyaz Sahibi Hoçvan Hasköylü Gazeteci Çetin Yılmaz, HDP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Gazeteci kimliğiyle yıllardır bölgede haber ve etkinliklere imza atan Yılmaz, “Bizler HDP, bizler Meclise” diyor.

“ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ ve HAK MÜCADELESİNİN NEFERİ OLACAĞIM”

HDP Genel Merkezi tarafından İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak görevlendirildiğini belirten gazeteci Çetin Yılmaz, sıralamanın herhangi bir önemi olmadığına vurgu yapıyor; “Partimin bana verdiği görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışacağım. Türkiye halklarının özgürlük, demokrasi ve haklar mücadelesine bir ışık da ben tutabilirsem, bundan onur duyarım” diye konuşuyor. “TEBRİKLERİ HDP GENEL MERKEZİNDE KABUL EDECEĞİZ” Yaptığı basın açıklamasında, Milletvekili Adayı olarak görevlendirilmesinin ardından kendisini tebrik edenlere de seslenen gazeteci Yılmaz, 1 Kasım günü yapılacak olan genel seçimin HDP zaferi ile sonuçlanacağından kuşkusunun olmadığını, tebrikleri HDP Genel Merkezinde kabul edeceklerini söyledi. HDP’li Yılmaz, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Halkların Demokratik Partisi yöneticilerimizce, İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı olarak görevlendirildim. Onur saydığım bu görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışacağım. Halkların Demokratik Partisi adına “Edirne’den Kars’a mesaj; Selo geliyor yavaş yavaş” demek için İstanbul 3. Bölge'de bir nefes de ben olacağım. Dün olduğu ve yarın da barış, özgürlük ve eşitlik için sonuna kadar mücadele edeceğim. Ben ya da yanımdaki bir başka yoldaşımın Mecliste halklarımızı temsil etmesi, Türkiye açısından önemli bir kazanım olacaktır. Bunun için halklarımızın desteğine ihtiyacımız var; “ dedi.

CHP İLE HDP'NİN ANAYASA TİYATROSU!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Baştan uzatmadan, hemen söyleyeyim..
İkinci turda da 7 maddesi hemde birinci turdan daha rahat ve hızlı geçen Anayasa değişikliği tartışmalarının yalan ve CHP ile HDP'nin figüranlığından öte bir şey değil..
Çünkü onca tartışma ve kürsüyü deviren sözde kavgaların nedeni CHP ile HDP'nin Anayasa Tiyatrosu gereğidir..
Yani zaten engellemeye oyları yetmeyen bu iki partinin, bir adamın denetimine geçtiği ileri sürülen mecliste görüşülen yeni Anayasa görüşmelerine katılmakla zaten değişimden yana oldukları bilinmelidir..
Çünkü meclise gitmezlerse, görüşmelere katılmazlarsa dünya gözün de gayri meşru olacak olan bu değişim kendiliğinden yani CHP ile HDP'nin görüşmelere katılmasıyla meşrulaşıyor..
Yani katılmazlarsa dünya normlarında gayrimeşru bir değişim olacak olan yeni anayasa maddeleri sahada yalandan karşı olan ama arka kapılarda destekleyen CHP ve MHP'nin meclise katılmaları ile meşrulaşıyor..
AKP'nin HDP ile yapmak istediği bu değişimi Kandilin ve Avrupa'nın korkusu dolaysıyla göremeyen HDP'nin bu çok fırsatı MHP'ye kaptırdığını fark etmediği bir süreçte CHP'de tabanının ve toplumun istemlerini görezden gelip, ulusalcı oy kaybından korkup yanlışa düştüğü şu günlerde hala mecliste olmaları gerçekten bir tiyatro oyunundan öte bir şey değil..
Ve bunu gören toplum Nisan'da önümüze gelecek olan referandum sandığına oy atarken CHP ile MHPyi de sandığa gömecek gibi..
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 9844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Murat yıldız
15-05-2017 14:31:00

Kaç dönemdir hiçbir iş yapmadan ADSYB koltuğunu parsellemiş ve her koltuk peşinden koşana mı çete denir yoksa üreticiye iş yapmak için birleşenlere mi çete denir? Soruyorum size? Gereksiz yandaşlıktan vaz geçin sayın fakir, üreticinin derdini bi sorun da öyle yazın birlik olarak ne iş yapıldı bir sorun, bu eksikleri yazın da görelim sizi? Başka birliklerin yaptıkları işlere bakıp bu birliğin eksiklerini yazıp, şeffaf bir kalem Olduğunuzu kanıtlayın tüm Ardahan görsün sizin dürüst plduğunuzu...

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI