Reklam
Bugun...


Başkansız Takıma Altın Kampanya!
VALİ DDEDİ, BAŞKAN ÇAĞIRDI!.Kars Spor'a 1-0 yenilerek Türkiye Kupası iddiasını kayıp eden Hoçvan Spor'a maddi destek kampanyası başlatıldı. İlk BAL Ligi karşılaşmasını deplasmanda 22 Eylül'de Torul Belediye Gençlik Spor ile yapacak olan Hoçvan Spor'un maddi sorunlarını aşması için başlatılan kampanyalara bir yenisi daha eklendi. Mevcut başkanı başka takımın başkanlığını üstlenmesi ardından hala kongresini yapıp, kulüp başkanını seçemeyen başkansız takım Hoçvan Spor için 100 altın adam aranıyor.

Başkansız Takıma Altın Kampanya!

Ardahan'ı 3. Lige taşıma iddiasında bulunan ve Bölgesel Amatör Lig 3. Grupta mücadele edecek olan Ardahan'ın 2019/2020 BAL Ligi temsilcisi Hoçvanspor için yeni birkampanya başlatıldı.

Başlatılan '100 Altın Adam' kampanyasının fikir babası olduğu öğrenilen Ardahan Valisi Mustafa Masatlı’nın “100 Altın Adam Aranıyor” kampanyasına, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in çağrısı ardından Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan Belediyesi Meclis Üyeleri ve bazı iş adamları çeyrek altın alarak destek verdiler.

Konuyla ilgili yapılan açıklama da, “Ardahan'ı Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil edecek olan Hoçvanspor 22.09.2019’da Torulsporla ilk lig maçına deplasmanda çıkacak. Takımın ligde başarı göstermesi hepimizin gururu olacaktır. Biz Ardahanlılar olarak takımımızı yalnız bırakmamak, takımımızın çalışmalarına ve hazırlıklarına güç kazandırmak amacıyla desteklerimizi canı gönülden sunmalıyız. Ardahan ilimizin ülke çapında ve her platformdaki başarısı, Ardahanlı tüm hemşehrilerimizin ortak başarısı ve ortak gururudur. Ardahan Valisi  Mustafa Masatlı’nın baş mimarı olduğu “100 Altın Adam Aranıyor!” kampanyası siz “Bin Altın Ardahanlılar”ın sunacağı bir çeyrek altınla amacına ulaşacaktır. Ardahan Beleidyesi de bu kampanyanın destekleyicisidir. Kulübümüze ikinci çeyrek altını da Sayın Valimizden sonra takdim ederek kampanyaya start vermiş bulunmaktayız. Ardahan’da 100 altın adam arıyoruz, Türkiye ve Dünya çapında da 1000 altın adam arıyoruz. Kim Ardahan’ı ne kadar seviyor bu kampanyayla gösterecek.' denildi.

HOÇVANSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ: Hesap No: 0149-79674076-5001:

İBAN No: TR 8300 0100 0149 7967 4076 5001

BAL'a Çıkan Hoçvanspor'da Başkanlık Kavgası!
BAL'a Çıkan Hoçvanspor'da Başkanlık Kavgası!
Arşif Haber 13/03/2019 Tarihli Haber
Ardahan'ı Bölgesel Amatör Lig de temsil etme hakkını kazanan Hoçvanspor'da kavga erken başladı. Serhat Ardahan Spor'un BAL liginde düşmesi ardından Ardahan 1. Amatör Liginde Şampiyon olan ve 2019-2012 Futbol Sezonunda Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde temsi etme hakkını kazanan Hoçvanspor'da başlayan tartışma mevcut başkan Eren Demir'in daha önce istifa ettiği, ancak istifa dilekçesini vermediği ve bir an önce istifasını sunmasını istemesi ile başlayan tartışma sanal ortamda kavgaya döndü.

Hoçvan Spor Başkanı Eren Erdem'in birilerinin ince hesaplarını devreye koymak istediği ancak başkan olan benim diyerek ret ettiği o açıklamalar..

--HOÇVANSPOR KULÜBÜ:

Fatih Eren Demir başkana hoçvansporda futbolculuktaki emeği ve bu yılkı başkanlığında verdiği emek için teşekkür ederiz
İkinci yarının başında istifa ettikten sonra yöneticimiz erdal yıldırım ve ömer lale tarafından ısrarlar üzerine takımda devam etmiştir taki ikinci yarı 7. haftaya kadar tekrar istifa etmiştir bağdeşenspor serhatsenemoğlu sulakyurt göleyağmuroğlu maçlarında başkansız şekilde ligi tamamladık mevcut başkan olarak görünen fatih eren demir lig sonunda kupa törenine katılarak şampiyonluk kupasını kaldırmış tekrar teşekkür ederiz en kısa zamanda istifa dilekçesini vererek hoçvansporun yeni yönetimin kurulması için kongre kararı alacak ve gelen yönetimin hoçvansporu daha iyi yerlere getirmesini temenni ederiz.

**

Mir Ezdin Değerli kardeşlerim..
Eren Demir kardeşimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz...
Bu iş öyle bildiğimiz 1. Ligdeki takımların üzerinde kavga yapacakları bir rant kapısı değil...


Bu bir gönül işidir...
Bu bir özveri işidir...
Kendi yaşamından, aile yaşamından fedakarlık yapma işidir!
Bu kendi halkına duyduğu bir sevda işidir... 
şimdiye kadar bu görevi yapan başkan ve yöneticileri de böyle değerlendirmek lazım, böyle takdir etmek lazım...
Eren kardeşimize de bu çerçevede değerlendirmek lazım...
Verdiği emeğe saygı göstermeliyiz!

Ama; kimsenin eteklerinden tutunarak peşinden ağlamayacağız!
Hoçvan halkı her zaman bu işleri yapacak birilerini çıkaracak birikime sahiptir!
Unutmayın!
Değişim, gelişmenin motorudur..
Yönetiminizi idealize edin...
Ahbap çavuş ilişkileriyle bu işler yürümez! 
Kongrenizi yapın kulübünüze taze kan pompalayın...

Eren kardeşimizi de Hoçvan Spor’a katkılarından dolayı taltif etmeniz, onure etmeniz gerekiyor!
Hoçvan kültüründe ahde vefa önemli bir geleneğimizdir!

Selamlar
Rodi Baz

**

Egemen Demir Hoçvan spor kulübünün kurucusu ol, en tecrübeli futbolcusu ol, kaptanı ol, yönetiminde ol, başkanı ol futbolcuları bir arada tut takımı şampiyon yap 2016 da kurulan bu kulübü bal ligine çıkar sonrada bu kulübe maddi manevi 1 kuruş faydası olmayan birileri çıksın seni halının altına süpürmeye çalışsın ve istifaya zorlasın. Bu kulübe emek verenler zamanından ailesinden feragat edip bu formanın peşinden gidenler şimdi göz ardı edilip, ne hikmetse hoçvan spora Birgün bile sahip çıkamamış kişiler şimdi kalkmış hoçvan sporlu olmuş. Fatih Eren DEMİR Hoçvan spor için çok şey yaptı bunu inkar edip çıkarlarınız için bazı kişilere yaranmak ve rant sevdanız için insanları karalamaktan ve bu yazıyı paylaşmaktan geri adım atmadınız. Bu başkan takımı Birgün bile yanlız ve başkansız bırakmadı. Siz ve sizin gibi çıkarcılara karşı savundu mücadele verdi. Şimdide kalkmış ayağını kaydırmaya çalışıyorsunuz. Dün kimse taşın altına elini koyup başkan olmamışken şimdi baskıyla takımı kongreye götürüp başkanı İstifa etmeye zorluyorsunuz bunun yerine bu başkanla balda mücadele etmek zorunuza mı gidiyo? bu takıma hiçbir faydası olmamış kişilere peşkeş çekmeye çalışmak işinize mi geliyo? . Ne bu büyük kulüp HOÇVAN Spor u nede buyük başkanı sizin koltuk sevdanıza yedirmeyiz. Ne kadar zorlasalarda istifa etme büyük başkan...

**Elini bölgeden çek Çapan!

23/03/2015 Tarihli Haber

**SEN ÖNCE KARDEŞİNİN PARTİDEN ATILMASINI ENGELLE..

Aldığı hapis cezası dolaysıyla siyaset yapamayan İstanbul Esenyurt eski Belediye Başkanlarından Dr. Gürbüz Çapan’ın Ardahan ve Kars siyaseti üzerin de hüküm etme isteği bölgede tepkilere neden oluyor.

Kendi köyünün de için de bulunduğu Ardahan’ın 9 köyünün Kars’a bağlatılmasında büyük rolü olan, Ardahan ve Karslıları yoğun şekilde yaşadığı Esenyurt’ta Ardahanlıların siyaset yapmasına engel olan Dr. Gürbüz Çapan’ın son olarak Ardahan ve Kars siyaseti üzerinde rol oynamaya çalışması ve son olarak Kars’ta CHP’ye seçimi kayıp ettireceği ileri sürülen ve siyasi hiç bir etkisi olmayan Zeki Naci Tarhan’ın liste bir almasına vesile olduğu ileri sürüldü.

**SEN ÖNCE KARDEŞİNİN PARTİDEN ATILMASINI ENGELLE..

Devri sona ermesine karşı halen bölgede ar olduğunu hissettirmek için yaptığı çıkışları ile bölge halkından tepkilere neden olan Gürbüz Çapan’ın geçtiğimiz günlerde CHP’de kaydı silindiği ileri sürülen kardeşi Çetin Çapanın partide ki kaydının silinmesiyle uğraşması gerekirken, Ardahan ve Kars’ta ki siyasete rol biçmeye kalkışması tepkilere neden olmakta. Çapanlar CHP’den silindi.

**Vali para verdi, borçlarınızı ödesenize!..

Daha önce yazdığım ama güncelliğini ve gündemi bayatlamayan iki yazımı yeniden yayınlarken Ardahan Valisinin ‘Paramız yok deyip, borçlarını ödemeyen’ Serhat Ardahan Spor’a parasal destek sunduğunu, başta Serhat Ardahan Spor’dan alacakları olanlar olmak üzere tüm Ardahan kamuoyu bilmelidir ki yeni vali hem sporsever olduğunu belirten ve ilk iş olarakta Serhat Ardahan Spor’a parasal desteğini sunduğunu bana ve tüm gazeteciler belirtmiştir.

Şimdi Serhat Ardahan Spor ve Çıldır’dan yapılan ve icralık olan ve önümüzdeki günlerde icar ile satılacak olan Çıldır Öğrenci Yurdunun durumunu ortaya koyan ve Ardahan sevdalısı (!) Ardahanlı İş Adamlarına yönelik bayatlanmayan, güncelliğini kayıp etmeyen iki yazıma geçelim.

**Serhat Ardahan Spor Kimsenin Babasının Değil..

Hala Avukatlar Barosu kurulamayan Ardahan’ın sınır kapıları ile, topraklarında geçen boru hatları ile Üniversitesiyle tam bir vilayet olması yönünde verilen mücadeleye kimin ne kadar destek sunduğu ortadayken, ülkemin en kuzeyinde, sınır vilayeti Doğu Anadolu ile Karadeniz’i bir birine bağlayan Ardahan’ın Kafkasların başkenti olacağı yönünde ki inancımız da sürüyor.
Çünkü her ne kadar birileri kendi egolarını tatmin etmek, Ardahan’da kazandığını başka memleketlere götürüp, bir daha arkaya bakmasa da bu kentin güzel geleceğine benim gibi Serhat Ardahan Spor’a taa İstanbullarda sahip çıkmak isteyenlerde inanıyor.
Ardahan’ın gelişip, büyümesi için sporunda şart olduğuna inanların başında gelen onca Ardahan sevdalısı varken, dün olduğu gibi bugün de moral bozanlar bu inancı kıramayacak.
Çünkü futbolu seven bir valisi, spor’a, kültüre destek veren bir başkanı olan Ardahan’ın onca samimi seveni de var..
Ve onlar kadar bu taşın altına elini sokan onca samimi insan gibi bir o kadar da genç spor severler var..
Göç başta olmak üzere beklenen yatırımların yapılmaması dolaysıyla adeta, ‘Gemi su aldı’ diye kaçanların yanında Ardahan’ı seven, Ardahan’dan kazandığını Ardahan’a vermek isteyenlerin olduğunu unutanlar ve aldıklarını borçlarına ödemeyenler şunu bilmeli ki; Serhat Ardahan Spor’un onların değil, tüm Ardahanlıların olduğunu akıllarına sokmalıdırlar.
Çünkü bu kentte yaşanan her gelişmeye karşı duyarsızlıkları ile tanınanlara karşı bu kentin gelişip, büyümesi için mücadele verenlerin sayısı bir hayli çoktur..

Çünkü onların derdi Ardahan’dır..
Kaynak: Kdag

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 4648 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI