Reklam
Bugun...


Altın'ı 10, Gümüş'ü 5 Gram Kanla Kaçırdı Bronz Madalyayı Aldı!
Ardahanlı verdiği kan ile Brınz Madalya aldı. Aynı zamanda Şişli Ardahan İl Derneği kurucularından olan Murat Özer her ay düzenli verdiği kan ve katıldığı kampanyalar arından ödüllendirildi. Bronz madalaya ile ödüllendirilen Ardahanlı duyarlı insan Murat Özer her ay düzenli kan verenlerin başını çekiyor. Altın Madalya'yı 10 gram işe Gümüş Madalyayı 5 gramla kaçırdığı öğrenilen Murat Özer herkesin vermesi gerektiğine dikkat çektiği kan bağışına devam edeceğini ve altın madalya alacağım dedi.

Altın'ı 10, Gümüş'ü 5 Gram Kanla Kaçırdı Bronz Madalyayı Aldı!

Başkansız Takım BAL'a Devam!
Başkansız Takım BAL'a Devam!
*Arşiv Haber 31/08/2019 Tarihli Haber
Başkanı Eren Demir'in istifa edip, lig de düşen Serhat Spor'un başına geçtiği Ardahan'ın Bölgesel Amatör Ligi temsilcisi Hoçvan Spor hala başkansız. Geçtiğimiz gün Kars'ta Kars Spor ile Türkiye Kupası maçına çıkan ve ilk maçında 1-0 yenilerek, Türkiye Kupasına veda eden Hoçvan Spor BAL lig maçlarına yine başkansız çıkacak.

Serhat Spor'un BAL liginde düşmesi sonucunda, Ardahan 1. Amatör Liginin Şampiyonu olarak BAL ligine çıkan ve Ardahan'ı temsil hakkını kazanan Kongresini hala yapamayan ve 'Başkansız Takım' diye adlandırılan Hoçvan Spor'un başkanı ve yönetimi kim hala bilinmiyor.

Sitemiz Yenileniyor..
Ardahan'ın ilk haber sitesi olduğu gibi Türkiye'nin ilk internet haber sitesi www.kuzeyanadolugazetesi.com yen yüzüyle okuları ile buluşuyor.. Buluşma olana dek Ardahan'ı bu sitemizde yani www.hocvanhaber.com da takip edebilirsiniz..

Ardahan'da yaşanan gelişmeleri en hızlı şekilde tüm dünyaya ulaştıran Ardahan'ın ilk haber sitesi www.kuzeyanadolugazetesi.com adılı sitemi yeni yüzüyle okurlarına haber ermeye devam edecek.

Yayın Grubumuzun internetteki amiral gemisi olan www.kuzeyanadolugazetesi.com yapılan yenileme çalışması dolaysıyla bir süre kapalı kalacak ve en kısa sürede okuruna kaldığı yerden haber vermeye devam edecek.

Konu hakkına sitemize bilgi veren www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemizim Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Fakir Yılmaz 2 Binli yıllarından bu yana kurulan ve bu süre içinde Ardahanlılara kesintisiz haber veren www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı internet sitemizi bu sitemiz gibi yeniliyoruz. Geçici olarak bir süre bu site gibi bir yüzle hizmet verecek olan www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemiz için yaptırdığımız diğer ve yazılımı deam eden daha orjinal sitemizin hazırlama süreci bittiğinde, Ardahan'da değil, ülke genelinde orjinal ve bir çok ilginç linkleri site olarak okurları ile buluşacak.' dedi.

Birlikte nice bayramlara..
 
Onca sorunun bir an olsun unutulduğu güzel anların birini daha yaşadığımız şu günlerde öncelikle sevgili okurlarımın, biz sizlerle buluşturan Gazete Damga, 23 Şubat Kuzey Anadolu, Son Vilayet ve diğer yerel ve ulusal gazetelerimizin ve internet haber sitelerimizin çalışanlarının ve tüm ülkemin, Müslüman aleminin Kurban Bayramını kutlar, birlikte nice güzel gün ve bayramlara derim..
Kurdistan levhasının asıldığı Irak'tan sonra Suriye'de oluşturulmak istenen ama tereddütlerinde birlikte tartışıldığı güvenlik bölgesi, ülkemin dışlandığı Akdeniz'de ki yer altı zenginliklerinin gün yüzüne çıkarılması yarışı, 'leblebi, çekirdek değil' denen, ekonomiyi sıkan dolarlara mal olan bombalarla, kurşunlarla önlemeye çalıştığı iç çatışmaların devam ettiği, günlük et almamızı zorlaştıran ekonominin iyiden iyiye daraldığı bir süreçte kutladığımız bu bayramın, tüm insanlığın bayramının olmasını umut ederim.
Bayramlarda yaşanan güzelliklerin her güne yansıması için verilen mücadelenin barış ve kardeşliğin yeşerdiği ve bu yönde sonuç vermesi dileğiyle hep birlikte kutladığımız kurban bayramının küskünlükleri de son vermesini umut ederim.
Ve kimsenin kimseyi aşmadan, insanları, dostları, akrabaları görmezden gelip, 'ben tek başıma yaparım, ben olmazsam olmaz' demeden ve en önemlisi her şeyin bir yedeği yani çaresinin olduğunu unutmamasını dileyip, 'Bensiz bir şey olmaz' diyenlere bir mesaj olacağına inanarak, bayram mesajlı yazımızı güncel ve özel yazılarımıza bırakarak, birlikte nice bayramlara diyerek yeninden herkesin bayramını en içten güzel duygularımla ve kalben kutluyorum.
 
**Bensiz bir şey olamaz..
 
Çoğumuzun kilitlendiği, 'Bayramdan sonra' dediği gündeme gelince;
24 Ağustos'ta Ardahanlı bir çok holding, şirket sahibi ve yöneticisi ile bir araya gelip, ARDAFED İş Adamları Konseyi Kurulunu yeniden masaya yatırmaya hazırlandığımız şu günlerde başta kadınlar olmak üzere 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çabası içinde olanların çaba ve çalışmalarını Lobiye sanan bazılarının tüm engellemelerine karşın yolumuza devam ettiğimiz şu günlerde birilerinin de 'Bensiz bir şey olmaz' moduna girip, ARDAFED'in önünü nasıl keserim hesap ve planları içinde olduğunu da görmüyor değilim.
Rahmetli babamın hiç unutmadığım sözlerinden olan ve 'Ben olmazsam olmaz' diyenlere kapak olan 'Sen olmasan yedeğin var' sözünü bir kez daha gerçek olduğunu son çalışmalarımız da görürken bu kapağı hak edenlerin de bu dünyada her şeyin bir yedeğinin olduğunu unutmamalarını hatırlatırım.
Ve bu gerçeği ortaya koyan Ardahanlı Kadınların kısa süre içinde organize olup, 'Bizde varız' demelerinin ardından başında olduğum ARDAFED'in Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaya'nın başkanlığında bir araya gelen Ardahanlılar bayramlaşıp, bundan sonraki hedeflerini ortaya koymaları bir şeyi daha gösterdi..
O da Ardahanlıların 'Güçlü Bir Lobi' ihtiyacının kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, aydınıyla, siyasetçisi ve okumuşuyla biriktelikten geçtiğidir ve 'Bensiz bir şey olmaz' diyenler karşın 'Bizle bir şeyler olur' diyenlerin haykırışıdır.
Evet, son yıllarda ortaya koyduğu performansıyla derneklerden sorumlu İçişleri Bakanlığı Müfettişlerince İstanbul Metropolünde en aktif 20 federasyon arasında olan Ardahan Dernekler Federasyonu, federasyona ve Ardahan'a beklenen katkıyı sunmadan onun gölgesinde kendilerine özel çıkar ve rantlar sağlayan tiplere karşın gönüllü bir kaç değil bin, iki bin ve Ardahan kamuoyunun desteği ile yoluna devam ederken 'Bensiz bir şey olamaz' diyenler inat çalışmalarını sürdürüyor, sürdürecek.
Hele hele her şeyin bir yedeğinin olduğu şu dünyada ben, sen, biz, o bir şeyler yapmadığımız gibi yapılanlara engel olup, ARDAFED adıyla kapılar açıp, açtırıp poz versekte ve bir şey yapmasakta birileri bu işi, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' ni er geç ortaya koyup, 'Sen olmasan da biz varız' diyecek, diyor da..Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: Fakir Yılmaz

Bu haber 2846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI