Reklam
Bugun...


BAŞKAN BAŞKANLARI ZİYARET ETTİ!
Biri belde olmak üzere 7 Belediye Başkanının olduğu Ardahan'da merkez Belediye Başkanı Faruk Demir ilçe Belediye Başkanları ile Kaymakamları ziyaret etti.

BAŞKAN BAŞKANLARI ZİYARET ETTİ!

Kar yağışının devam ettiği Ardahan'da belediye işçileri ile birlikte kar temizliğine katılan ardından Ardahan Valiliğinde ki Mera Kararlarının alındığı toplantıya katılan Ardahan eski Milletvekili yeni Belediye Başkanı Faruk Demir 2 Bin 550 rakımlı Ulgar Dağının ardından bulunan AK Partili Belediye Başkanı ile partilisi Damal ve Hanak Belediye Başkanlarını makamlarından ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
Zorlu kış şartlarının yaşandığı Ardahan'da ki belediye sorunlarının yanı sıra sosyal sorumluklar doğrultusunda ortaya konan çalışmalarda da geri kalmamaya çalıştığı gözlenen Başkan Demir Ardahan Belediyesi Meclis Üyeleri ile birlikte gittiği İlçe Kaymakamlarını da ziyaret etmeyi unutmadı.
Çarşamba günleri de Halk Toplantıları ile bir araya gelmeye çalışan ve vatandaşları dinleyen CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in geride bıraktığı başkanlık dönemi boyunca kentte bağış yolu ile bir çok araç getirmesi ve bu araçlar sayesinde kiralık araç dönemini kapatıp, 10 Milyona yakın bir borcun ödenmesine katkı sunmakla akla gelen ilk icraatlarını anlattırken, ziyaret ettiği başkanların icraatlarını ve sorunlarını dinledi.
Başkan Demir'in ilçe ziyaretlerinde görüştüğü uzun yıllar CHP Posof Beleidye Meclis Üyeliği yaptıktan sonra AK Partiye geçen ve 2 dönemdir başkan olan AK Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ı , CHP'li Damal Belediye Başkanı Ergin Ünal'ı ve Demir'n doğup, büyüdüğü ilçesi Hanak'ın CHP'li Belediye Başkanı Ayhay Büyükkaya'yı ve bu ilçelerin kaymakamları ile ilin genel sorunlarını da masaya yatırdığı da alınan bilgiler arasında oldu.
Başkan'dan Duyuru: DİKKAT GÖLE'DE AYI GÖRÜLMÜŞTÜR!
Başkan'dan Duyuru:
DİKKAT GÖLE'DE AYI GÖRÜLMÜŞTÜR!
arşiv haber 07/09/2019 tarihli haber
Son aylarda sıkça görülen ve kent merkezlerine kadar inen Ayılar son olarak Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Selimbey Mahallesine kadar indiler. Geçen aylarda bir kişiye saldıran ve ağır yaralayan Ayı saldırısı vakasının yaşandığı ilçenin AK Partili Belediye Başkanı İlhan Gültekin kendisine gelen bir ihbar ardından kendisine ait sanal sayfada yaptığı duyuruda, 'TÜM GÖLELİ HEMŞEHRİLERİMİZİN DİKKATİNE, SELİMBEY MAHALLESİNDE AYI GÖRÜLMÜŞTÜR HERKES DİKKATLİ OLSUN' diyerek vatandaşları uyardı.

Göle'de  ayının saldırdığı kişi yaralanmıştı!

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Ardahan'ın Göle ilçesinde yaylada hayvan otlatan kişi, ayı saldırısı sonucu yaralanmıştı.

İlçeye bağlı Okçu köyü yaylasında hayvan otlatan Çetin Küpeli (38) bir ayının saldırısına uğramış, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Küpeli, kendisine ait köpeklerin ayıya saldırması sayesinde kurtulmuştu.

Kazdağları, Kayyumlar ve Kaftancıoğlu...
Balık hafızalı toplumun birer Ferdi olarak bir çok konu ve sorun gibi dün kazdağları için poz verenler geçen günde 10 yıl hapis cezası alan Kaftancıoğlu için  Çağlayan adliyesinin önünde poz veriyorlardı. Ve bu pozcular yine balık hafızalarıyla birlikte yaşanan sanal ortamlarda paylaştıkları bir kaç sözde mesajla "görevimizi yerine getirdik" edasıyla hemen  unutuverdiler Kazdağları ile kaftancıoğlunu..
       Aslında bunların dün halkın seçtiklerinin yerine kayyum atanmasını da dedikodu yuvası haline gelmiş olan sanal sayfalarına dökerek şarz olanlardı..
      Başta Kaftancıoğlu'nun partisi olmak üzere bu pozcuların sözde tepkilerini bilen iktidarında eli çok rahat..
     Son olarak Kaftancıoğluna verilen hapis cezası ve demokrasi adına seçildikleri söylenen ama yerlerine kayyum lar atananlara yönelik yapılan operasyonlarla muhalefetin başta olmak üzere toplumun nabzını iyi ölçen aynı iktidar adalet ve hukukuda araya aldığı programı ve hedefiyle yeni bir seçim hesabı ve 2023 hedefine doğru yol almaya devam eder..
       Pozcuların kısa sürede unuttuğu kazdağları ile Kaftancıoğlu meselesi gibi bir çok ciddi olayın il başkanı 10 yıl ceza alan CHP nin sırtından siyaset yapan bir parti olan Saadet partisininde ilgi alanına bile girmedi...
      Çünkü her an alınacak bir seçim kararı ile chp yanında değil "dediğim dedik, öttürdüğüm düdük" diyen iktidarla birlikte siyasete devam diyeceklerini ima etmekteler..
    Bunu bilen iktidar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başkanlık koltuğuna da Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerinin yerine atadığı kayyumlar gibi bir kayyum daha atama hesapları içindedir. Öyle de görünüyor..
       Çünkü aynı iktidar Kazdağları ve Kaftancıoğlu olayını balık hafızalı toplumun terazisine koymuş unutulması için de terazinin kendi tarafına ağırlık koyması için bekleme moduna girmiştir..
      Bunun içinde havuz medyası ve diğer muhafazakar sağ ve ulusalcılara kızan HDP lilerin manşetler atmasına, kızgınlıklarının geçmesine ve unutulmasına yönelik bir eli terazinin diğer kefesine diğer eli yeni bir operasyona ve seçime gidilmesini bekler halde 20 yıldır sabrettiği gibi pusuda tesbih çekmektedir...
Ardahan'da Erken Newroz..
*ARŞİV HABER: 19/03/2015 TARİHLİ hABER
Yüzlerce insan Newroz'a katıldı..
21 Mart'ta Kutlanan Newroz yoğun seçim programı dolaysıyla Ardahan'da erken kutlandı..

Yüzlerce insanın katılıp, yakılan ateşin etrafında halay çektiği Ardahan'da ki Newroa kutlamalarına ilgi bir hayli büyüktü.

HDP ve diğer bir çok stk ve partinin birlikte organize ettiği Ardahan'da ki Newroza etkinliğin de söz alanlar barış süreci ve Kğrt sorunu ile ilgili konuşmalar yaptılar.

Bu yıl Ardahan Öğretmen Evi, Askeri Garnizon ve İl Spor Müdürlüğünün bulunduğu alan da düzenlenmesine izin verilen Newroz etknliğine etkinliği düzenleyenlerin yanı sıra Ardahan merkezde yaşayanların yanı sıra köylerdende ilginin bir hayli büyük olduğu görüldü.

**ARDAHAN NEWROZUNA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Ardahan’da Kars Milletvekili Aday Adayı Mülkiye BİRTANE ve 2015 seçim aday adaylarının katılımıyla Ardahan’da görkemli bir Newroz kutlandı.

Ardahan’da Devrim Şehitleri ve Özgürlük Savaşçıları adına 1 dakikalık saygı duruşundan sonra başlayan Newroz Şenliğine Ardahan HDP İl Genel Başkanı , Kars Milletvekili Mülkiye BİRTANE, Ardahan HDP İl Yöneticileri, Ardahan HDP Merkez İlçe Yöneticileri, Göle ve Damal HDP İl Yöneticileri, HDK Üyeleri, KJA Delegesi Yeliz ÖZTÜRK, Yerel halk ve öğrencilerin katılımıyla coşkulu bir Newroz kutlandı. Newroz bitimine doğru sahneye çıkan sanatçımız Azat KIZILKAYA newroz alanında büyük ilgi gören sanatçımız unutulmayacak bir gün yaşattırdı.
Kaynak: Kdag

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 5124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI