Reklam
Bugun...


Başkan'a Facebook Canlı Yayın Yetmedi Şimdi de A Haber gibi F Haber mi Geliyor!
Ardahan Belediyesi tarafından eski Sebze ve Meyve Halının yerinde yaptırılan ve bittiğinde Belediye AVM adı konulacağı söylenen AVM’ye ortak olan Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya’nın adı verilecek.

Başkan'a Facebook Canlı Yayın Yetmedi  Şimdi de A Haber gibi F Haber mi Geliyor!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın Birlikte Hazırlayıp Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sunduğu 'Gazetecilerle Gündem' adlı progam TEMPO TV'de..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Yerel ve ulusal basının gündemine almadığı CHP'li Ardahan Belediye Başkanı, belediyenin imkanları ile kendisine özel tv kuruyor.
Öcalan'ın yakalanması ile oluşan siyasi seçim atmosferinden en iyi faydalanan ve o dönemin iktidarı DSP'den aday olup, milletvekili olduktan yıllar sonra yeniden geri gelip, yine kendi lehine oluşan seçim atmosferinin avantajı ile bu kez  HDP'nin de desteği ile Belediye Başkanı olan CHP'li Faruk Demir borçlu olduğunu ileri sürdüğü belediyeye web tv kuruyor.
Göle'de kesilen çamların yok edilmesinin faydalı oluğuna yönelik haberi ile tartışılan havuz medyasının A Haberinin Göle ile ilgili yaptığı son habere benzer aynı manşetlerle çıkan ikitdar yanlısı ulusal medyası gibi bir medya oluşturmaya çalıştığı ileri sürülen muhalefetin belediye başkanlarının da boş durmadığı dikkat çektiği bir zamanda CHP'li Başkanın kırduğu wep TV'nin nasıl bir yayın yapacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.
Göreve gelir gelmez Belediye binasının önüne astığı afişle geçmiş dönemin belediyeyi borçla kendisine bıraktığını ve yapmayı düşündüğü hizmetleri bu borçlar nedeniyle yapamadığını ileri süren ama kendi özel harcamalarından hiçte kesinti yapmadığı gözlenen CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir 'parası yok..' denen belediye imkanları ile web TV kurduğu öğrenildi.
Yerel basının kendisine yer vermediği, para almadan haber ve çekim yapmayan ulusal basının da kendisine yer vermemesi üzerine önce facebook canlı yayınla, olmadı şimdi de ne kadara mal olduğu bilinmeyen Ardahan Belediyesi web TV ile gündemde kalmayı hedefleyen CHP'li başkanın bugün yayına sokacağı öğrenilen web tv ile A haberli iktidar gibi F TV hedefleyip, hedeflemediği yaptıracağı yayınlarında görülecek.
BU YOLLAR NE ZAMAN YAPILACAK?..
Okul ve öğrenci yoğunluğunun yaşandığı Yenimahalle’de ara yolların durumu vatandaşı çileden çıkarıyor.
Ardahan Belediyesi’nin yıllardır uğramadığı ve hizmet götürmediği Yenimahalle’de yollarda oluşan kasisler özellikle araç sürücülerine büyük sorun çıkarıyor. Çukurlarda biriken su yağmurları nedeniyle öğrencilerin bile zor gezdiği yollarda kaldırımların olmaması tepkilere neden olmaktadır.

YENİMAHALLE ÜVEY EVLAT MI?
Ardahan belediyesini göreve davet eden mahalle sakinleri: “CHP'li Faruk Demir’in başında bulunduğu Ardahan Belediyesi, Yenimahalle ve TOKİ bölgesine hizmet vermiyor. Belediye, Kaptanpaşa ve Karagöl Mahallesinde yeni olan yol ve kaldırımları bir daha yeniliyor. Neden Yenimahalle’de bir metre yol yapmıyor” diyerek serzenişlerini dile getirdiler.
 
AKREP VE YENGEÇLER SİZ NE KAZANDINIZ?

Hala inanmadığım ve ne olduğu belli olmayan aşısını reddettiğim coronanın ara verdirdiği irili ufaklı stk'ların art arda yapılan kongrelerinin yanında aydın, adaletli, hukukçu yani kısacası toplum önderleri olarak sayılabilecek insanların içinde olduğu kurumlarda seçimlerini yapmaya başladığı şu günlerde bir şey sormak istiyorum.

Ve bu sorumu gerek bu ülkenin ileri gitmesi için çabalayanların, kentlerinin istenen yere ulaşmasına çalışanların, kalben, gönülce hatta ailesini, çevresini, kazancını ikinci plana atarak cebinden yaptığı masraflarla toplumuna bir şeyler vermek isteyenlerin paçalara yapışıp, aşağı çeken zehri olduğunu sanıp, kendilerini zehirlemekten öte bir yere gidemeyen akreplere, yengeçleredir..
Ve soruyorum..
Sen ey zehiri bile sahte olan akrep ya da bacakları çarpık yengeç sorum sana..
Ya paçalara yapışıp, içinde bulunduğun çukurdan daha çukur yere çektiklerine zaman kaybettirmekten öte sen kendin ne kazandın?
Lütfen söyler misin..
Bugüne kadar yaptıklarınla muhtar mı oldun, dernek, federasyon başkanımı, partinde boş üyelikten öte delege, vekil, bakan mı oldun?
Ya da paçasına yapışıp, çektiğine kaybettirirken sen paramı kazandın yoksa adam mı veya insan mı oldun?
Lütfen söyler misin paçalara yapışarak, salağanları, sarhoşları, kendine, ülkesine olduğu gibi çevresine, hatta ailesine hayrı olmayanları, etrafını görmeyenleri, anasına, babasına dahil ülkesine beş kuruş faydası olmayanları ya da kızını, çocuğunu oğlunu hatta eşini mutlu mu ettin, işe mi koydurdun, ihalemi aldın, dava mı kazandın?
Evet ne kazandın bugüne kadar Akreplik ve Yengeçlik yapmaktan öte..


Bilmiyorum ama böcekler sülalesinde olan Akrep ve Yengecin birbirleriyle oldukça uyum içinde olduklarına inanmayıp, onsuz da kalmadığımı fallarda söylendiğini biliyor, anlıyorum.
Ve Yengeç ile Akrepin aynı grupta bulunduklarından dolayı da birbirleri ile bir hayli uyum içinde olan iki böcek olduğunu sanırım sen bilmiyorsun?
Çünkü sana, size çok benzediğini düşündüğüm bu iki böceğin duygularının da aynı yoğunlukta yaşadığını da bu yaşıma kadar yaşadıklarımla çok iyi biliyorum.
Ve bir taraftan meslek edindiğin sahtekâr tutum ve alçakça davranışlarınla arkadaş, dost, kardeş, yoldaş dediğine Akrep ve Yengeç misali hep paçasına yapışıp, içinde bulunduğu çukurdan dışarı çıkmaya çabalarken ve paçasını tuttuğuna kaybettirdiğin zamanı, mevkii, makam gitti derken senin de hep içinde bulunduğun çukurdan kendini dışarı atamadığını da niye anlamıyorsun?
Ha çıktım diye sevindiğinde ise ışıkları ile seni tanıyan, bir damla su bile vermeyip, yakıp kavuran güneşin sıcaklığında ya yanar, kavrulursun veya kendine benzetmeye çalıştığın ama tüm engellenmelere, adice, acıtarak paçasına yapışanlara karşın özgüveni ile, insanlığı ve en önemlisi kin ve nefret taşımayan yüreği ile hep uçan Kartalın daima Kartal olduğunu niye bir türlü anlamazsın?
Ve er geç o Kartal'ın pençelerine yakalanıp, gagasıyla param parça edilip, derme, çatma bacakları ve kuru kafası çöpe atılanların Akrep ve Yengeçlerin olduğunu ve onların toplumdan dışlanmış insan misali hep tek kalmış halde ya sahil kenarında, çöllerde veya çer, çöplerde en önemlisi karanlık çukurlarda olduğunu da unutma sakın.
Çünkü, paçasına yapıştığın ve 'Ona kaybettirdim' diye sevinirken asıl kaybeden sürüngen böcek olduğunu unutup, insan olacağını sanan sen sayın Akrep, Yengeç...

ARŞİV HABER 07/11/2015 TARİHLİ HABERLER haber/yorum/reklamlar
Belediyenindi, SAFET KAYA’NIN OLDU!
Ardahan Belediyesi tarafından eski Sebze ve Meyve Halının yerinde yaptırılan ve bittiğinde Belediye AVM adı konulacağı söylenen AVM’ye ortak olan Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya’nın adı verilecek.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un ‘benim projem’ diyerek her tarafta büyük bir iştah ile anlattığı Ardahan Beleidyesi AVM’si bitmeden özelleştirildi..

Konu hakkına gazetemize gelerek bilgi veren Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya Demirkol İnşaat ile Morkoç Hayvancılı/İnşaat adlı firmalarının yapımını üstlendiği Ardahan Belediye AVM’sinin kendisinin aldığını ve önümüzde ki yıl bitirilip, hizmete sokulacak olan AVM’nin adının kendi adı verileceğini açıkladı.
Saffet Kaya AVM’de yer satışına başlandığını da belirten Kaya bugüne kadar gerek devlet imkanları, gerek ise kendi imkanları ile Ardahan’a bir çok yatırım kazandırdıklarını da sözlerine ekledi.
Bilindiği gibi Saffet Kaya daha önce de Ardahan Et’i almıştı.

**Doğalgaz Abonesi 2 Bini Geçti!

İyiden iyiye soğuyan havalarla geldiğini hissettiren kış öncesi yakacak derdine düşen Ardahanlılar bir taraftan kömür ve odun depolarına bir diğer taraftan da doğal gaz firmasını kapısına dayandı.

**2 Yıl içinde İki Bin Abone..
Azerbaycan’dan getirilip, Gürcistan üzerinde Türkiye sınırlarına uzanan Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattından alınan doğalgazdan faydalanmak için adeta sıraya giren Ardahanlılar Doğlagaz firmasına başvuruları devam ediyor.
Bugüne kadar iki binin üzerinde abonenin ev ve iş yerlerine doğalgaz çektirdiği öğrenildi.
Öte yandan bakkal ruhsatı ile kömür ve odun satanların da soğuyan havalarla birlikte yüksek fiyatla yakacak satışı yaptıkarıda dikkatlerden kaçmıyor.

Kış öncesi yakacak hazırlıklarına başlayan ve depolamaya başlayan Ardahanlılar iki yl önce kent merkezine verilmeye başlayan doğal gazı ev e iş yerlerine bağlamak için başvurularına da devam ediyorlar.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: Ardahan Haberleri

Editör: Ardahan Haberi

Bu haber 6212 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI