Reklam
Bugun...


Başkan’dan Üç Güzel Kare..
Öğrencilerde unutmadı.. Vali ve Belediye İşçileriyle bir araya gelen Başkan Gültekin 2022/20223 Eğitim/Öğretim sezonuyla okul ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Başkan’dan Üç Güzel Kare..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Uzun yıllar İlçe Başkanlığı yaptıkta sonra Belediye Başkanlığı görevini üstlenen ve başta alt yapı olmak üzere bir çok önemli işlere el atan ve başında bulunduğu belediyeye yeni bir bina yaptırmaya hazırlanan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’in son iki karesi başkanın makamdan çok iş yapmanın heycanını ortaya koydu.
İlçesini ziyaret eden Ardahan Valisi Hüseyin  Öner’i ilçe kaymakamı Haluk Koç ile birlikte karşılayan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin makamını Cumhurbaşkanını temsil eden valiye bırakırkenvaliyi yolcu ettikten sonra belediye çalışanlarının yanına giderek onlarla aynı masayı paylaşıp, birlikte yemek yedi.
Ardahan Valisine başında bulunduğu ilçesinin falyetleri ile yapılan, yapılacak yatırımlar hakkında bilgi sunduktan sonra Göle Belediyesi Kilit parke ekibinin ilçenin ana ve ara yolarınında çalışmalarını sürdüren işçilerin yağmur molası verip, dinlendikleri alana geçen Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin çalışmalarla ilgili bilgi aldıktan sonra işçilerle birlikte yemek yiyip, çay içti.

Bu işler şiir yazmakla olmaz..
Şairlikle, şehirciliği karıştıranların bu ülkede idareci değil de ancak vekil olduklarını görmek için Ardahan’a bakmak yeterli..
Çünkü iş yapmaktansa yazdıkları kıytırıktan şiirlerle kendilerini şair, Orhan Kemal, Yaşar Kemal sananların çokluğunu göreceğiniz bir Ardahan göreceksiniz.
Evet, akşama kadar bilgisayar başında fal açarak mesai dolduranların yanı sıra şiir yazarak kendilerini şair sananların idare edenlerin çokluğunu göreceğiniz Ardahan’ın diğer bir özelliği de idarecilerin çoğunun vekilin vekilinin vekili olmasıdır.
Ülkenin Kafkaslara açılan biri (KTB) demiryolu olmak üzere üç gümrük kapısı olmasına karşı ithalatın, ihracatın istendiği düzeyde yapılmadığı, hayvancılığın gün geçtikçe bittiği bir Ardahan’da bir proje üretmeden günlerini doldurup, bir de üstüne rütbe alarak çekip gidenlerin çokluğunu da görmek mümkün.
Vekilinin ‘Her şeyi ben bilirim’, idarecisinin ‘Bana dokunmayın’ diyerek gün doldurduğu bir Ardahan’ın 2022/2023 Eğitim/Öğretim sezonun nasıl bitireceği de şimdiden belli gibi.
Buna nereden anlıyorsun diyecek olursanız eğer 1 Ekim’de açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Eğitim Komisyonu üyesi olan vekilinin 2016/2017 Eğitim/Öğretim sezonundan bu yana olduğu gibi 2022/2023 yılında da gecikmelide olsa memleketinin İl Milli Eğitim Müdür nihayet 2 yıldır asaletten olsa da yine öğretmensiz başladığından bi haber.


Evet, yeni öğretmen atandı diye twit mesajlarıyla memleketi kurtaran İlahiyatçı, 4 dönem art arda seçilmesine rağmen Erdoğan gibi bir dönem değil, ömür boyu yeniden seçilmek isteyen Prof. Dr. Orhan Atalay havuz medyasının İngiltere'de çocukların açlıktan silgi yediği haberlerini yaptığı şu günlerde Ardahan'da yine öğretmen sıkıntısı olduğundan haberin var mı?..
Bilmem ama birçok kamu dairesinde olduğu gibi İl Milli Eğitim'de de müdür olmasına katkı sunduğun ve adete tek başına mücadele eden ve yılların birikmiş sorunlarını çözmeye çalışan İl Milli Eğitim Müdürü Ertan Bulut'a sor...

arşiv haber 26/05/2016 tarihl haber/yorum
Gökyüzündeki ışıklar neyin nesi?
Geçtiğimiz gün yağan yağmur ardından açan gök yüzünde görülen ışıklar Ardahan’da heyecana neden oldu.

Yağmurun sona ermesiyle birlikte açan gökyüzünde görülen parlaklıkları gören Ardahanlılar fotoğraf makinalarına ve cep telefonlarına sarıldılar.

Gök yüzünde görülen ve Ufolara benzeyen görüntülerin fotoğrafını çeken Ardahanlılar gök yüzünde görülen ve Ufo’ya benzeyen ışıkları sanal ortamda paylaşıp, ‘Ufolar Ardahan’da’ notunu eklemeyi unutmadılar.

**ÖLÜDE DİRİDE ÇOK DEĞERLİ!

Genel Seçimler öncesi tüm argümanlarıyla yoğun bir şekilde çalışan partiler ve adayları seçmene ulaşmak için tüm fırsatları en iyi şekilde değerlendiriyor.
Başta düğünler olmak üzere, cenaze törenlerini de yakın takibe aldıkları görülen siyasilerin Ardahan’ı karış karış gezdiği şu günlerde seçmenin ve vatandaşların bir hayli değere bindiği de dikkatlerden kaçmıyor.
Seçimlere kısa bir süre kaldığı şu
günlerde seçmeni dolaşmaya devam eden adaylar vaatleriyle de seçmende oy istiyorlar.

**Saffet Kaya Hesapları Dengeleri Alt Üst Etti!

Seçimi zorladığı görülen Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’nın Ardahan Merkez de ve Göle’de yaptığı çıkış diğer parti ve siyasilerin hesaplarını alt üst etmiş gibi.

Kazanacak adaylar arasında ilk sıralarda gösterilen Saffet Kaya’nın Posof, Hanak ve Çıldır’da da beklediği oyu alması halinde 4. kez seçileceği ileri sürülürken, Kaya’nın en güçlü rakibi olarak gösterilen AK Parti Ardahan Milletvekilinin başta Göle’de olmak üzere Ardahan’da bir hayli zorda olduğu görülmektedir.
Atalay’ın Göle’de 3 bin oy almasının büyük başarı olacağını belirten kamuoyu Atalay’ın 4 yıl boyunca telefonuna çıkmadığı seçmenden büyük bir ders alacağı da ileri sürülüyor.

**Göle Atalay’a Sahip Çıkıyorsa,
Çıldır’da Öğüt’üne Sahip Çıkar..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi seçimi zorlayan partilerin başında gelen CHP’nin Ardahan’da yeniden bir milletvekili çıkaracağı beklentisi devam ederken, Öğüt’ün başta Çıldır’da olmak üzere Ardahan il genelinde gördüğü ilginin gün geçtikçe daha da netleşmeye başladığı görülmekte.

**Saffet Kaya Ardahan da Parti Kurdu..

Ardahan dan Bağımsız Milletvekili Adayı Olan Saffet Kaya Ardahan da Oluşturduğu organizasyon bir parti gibi çalışıyor. Yaklaşık 15 gündür Ardahan da Gece gündüz çalışmalarını sürdüren Saffet Kaya Ardahan da bir parti gibi oluşturduğu Kadın Kolları Gençlik, Kolları Ardahan da İlçelerde ve köylerde ev ev dolaşarak çalışmalarını sürdürüyor.
Diğer taraftan Büyükşehirlerden Ankara, İstanbul ,Bursa ve İzmir’den yaklaşık 1000 kişiye yakın bir gönüllü grubu Ardahan gelerek İlçelerde ve Köylerde Saffet Kaya ya oy verilmesi ve seçimi kazanması için 7 Hazirana kadar çalışmalar sürdürecekleri belirtildi.
Saffet Kaya ve ekibi ise köy köy gezerek halk la buluşmaları devam ettiği ve nereye gidiyorsa sevgi seliyle karşılanan Saffet Kaya’nın Milletvekili seçilmesine Artık kesin gözüyle bakıldığı Ardahan da kamuoyu yoklamasında ise Kaya’nın oy oranı %50 nin üzerinde seyir ettiği görüldü. Yaklaşık 5000 kişyile yapılan Ankette halkın ezici çoğunluğu Saffet Kaya diyor,
Seçimlere kısa bir zaman kala genel seçimler öncesi aralıksız çalışan partiler ve adaylar gitmedik köy, dokunmadıkları insan bırakmıyorlar. Sol kesimin ağırlık olarak HDP Taşkın AKTAŞ, Sağ kesimin İse Bağımsız Aday Saffet Kaya dediği Ardahan'da CHP ile AK Parti'nin işinin bir hayli zor olduğu artık kaçınılmaz gözüküyor.

 
İŞTE ANKET SONUCU
 
SAFET KAYA Bağımsız         46.34
TAŞKIN AKTAŞ HDP             24.39
ENSAR ÖĞÜT CHP                12.20
BÜLENT ULUTAŞ MHP            9.76
ORHAN ATALAY Ak Parti         4.88
HAKAN ÇAPAN SP                  2.44

**CHP Milletvekili Adayları Çıldır İlçe başkanlığını ziyaret etti..

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilat binasında partililerle bir araya gelen Öğüt ve Kaya 7 Haziran Genel Seçimleri için destek istedi.

 İlçe teşkilat binasında 15 yıllık vekillik sürecinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ki konuşmaları partililerine dinleten Öğüt” Ardahan’ın sorunları sürekli meclise taşıdım. Şimdi sizlerin desteğiyle kürsüdeki yerimi tekrar alarak sorunları anlatacağım” dedi. Öğüt daha sonra kendisini dinleyen partililerle tokalaşarak  Çıldır’dan ayrıldı. www.kuzeyanadolugazetesi.com

**Yunus Emre, Ardahan'da Şiirleriyle Anıldı..

Ardahan'da Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafından Tasavvuf Halk Şairi ve Türk İslam Düşünürü Yunus Emre'yi anma programı düzenlendi.

Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen programda ünlü şairin hayatını, edebi ve sanatsal yönünü anlatan okul müdürü Osman Erdem öncülüğünde sahne alan öğretmen ve öğrenciler, Yunus Emre'nin herkesçe bilinen şiirlerini seslendirdi. Katılımın yoğun olduğu program büyük beğeni topladı.
Programa Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

**ARÜ VE TODAİ İŞBİRLİĞİ İLE YEREL YÖNETİMLER EĞİTİMİ..

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) iş birliği ile yerel yönetimler personellerine yönelik eğitim programı düzenlendi. "Yerel Yönetimler Personelinin Hizmet Kapasitesinin Artırılması Eğitim Projesi" isimli program 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü yapılan açış konuşmaları ile başladı. Program 25-29 mayıs 2015 tarihleri arasında 5 gün boyunca devam edecek. Ardahan, Kars ve Iğdır'da görevli kamu personellerinin katıldığı program sonunda katılımcılara birer sertifika takdim edilecek.

ARÜ Korkut Ata Konferans Salonu'nda Saat 9.30'dan itibaren gerçekleştirilen açılışa Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan, Ardahan Vali Yardımcıları Deniz Pişkin ile Muharrem Coşgun, ARÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık ile Prof. Dr. Gürkan Doğan, TODAİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Akay, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk ile Ardahan, Kars ve Iğdır'dan kamu görevlileri katıldı. 

"Işık Doğudan Yükselir."
Programın ilk açış konuşması TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan tarafından yapıldı. Prof. Dr. Aslan, TODAİE'nin yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verdikten sonra, "TODAİE ve Ardahan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve Türkiye'de ilk olan 'Yerel Yönetimler Personeli Yerinde Eğitim Projesi' Kalkınma Bakanlığı desteğiyle bu yıl başlamıştır. Ve biz de Türkiye'nin en doğusundan başladık. Işık doğudan yükselir. Üç ilimizin yerel yönetim personelini toplayarak, yani Ardahan, Kars, Iğdır personelini Ardahan'da topladık. Türkiye'de yerel yönetimlerin eğitimine en doğudan başladık. En batıya doğru gideceğiz." dedi.
TODAİE'nin gerçekleştirilen eğitim programını ilk defa uygulamaya başladığını belirten Prof. Dr. Aslan, "TODAİE'nin 63 yıllık tarihinde yerinden yerel yönetim ve il özel idaresi personeli eğitim semineri ilk defa oluyor. Artık bu yerinde eğitimi düzenli bir şekilde Türkiye'de belirli illeri merkez seçerek başladık. Bu sene özellikle Kalkınma Bakanlığı'nın finansman desteği bizim için önümüzü açıcı oldu. Bu eğitim için belediyelerden diğer kurumlardan herhangi bir bedel talep etmiyoruz. Her şeyi Kalkınma Bakanlığı, TODAİE ve Ardahan üniversitesi katkılarıyla elde edilmiştir." diye konuştu. 
Prof. Dr. Korkmaz: "Modern Çağımızda İnsanı Sadece Sevmek Yetmiyor, Onu Yetiştirmek De Gerekiyor."
Toplumların gelişebilmeleri için eğitimin önemine dikkat çeken ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, "Sait Faik her şey insanı sevmekle başlar diyor. Modern çağımızda insanı sadece sevmek yetmiyor, onu yetiştirmekte gerekiyor. Modern toplumlar iyi insanlar yetiştirdikleri zaman gelecekleri daha emin ve sağlam oluyor, önleri açılıyor. Dünyaya baktığımız zaman dünyaya yön veren insanlar çok iyi insan kapasitesine sahip olan ülkelerin olduğunu görüyoruz. Amerika'nın arkasında bir Harward, Rice, Emarti var. Fransa'nın Sorbon var. İngiltere'nin Oxford var. Bütün bu kurumların dünyayı okuduğunu dünyayla ilgili hükümetlerine-devletlerine kapı açtıklarını, dünyaya yön verdiklerini görüyoruz. Dolayısıyla insanı sevmek ve onu en iyi şekilde yetiştirmek gerekiyor." diye konuştu. 

"Bütün Yatırımımızı İnsana Yaptık."
TODAİE'nin son yıllarda çok büyük ve önemli projeleri gerçekleştirdiğine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Türkiye'de yerel yönetimlerdeki hizmet kalitesinin artmasındaki önemine dikkat çekerek, "Biz bütün yatırımımızı insana yaptık. Şu an dünyanın herhangi en büyük ülkesini yönetecek kadar iyi donanımlı yetişmiş insanımız var. O insanlar bizim gerçek servetimiz, gerçek hazinemizdir. O insanlar bu Türkiye'yi yönetiyorlar ve devam ediyoruz. İşte TODAİE'nin modern bir Enderun olması bu vizyonu daha genişleten sınır ötesine bizim bakış açımızı çeken dikkatleri çeken bir anlayıştır. Bu anlayış bugün burada yerel yönetimlerle bizlerle buluşuyor. Kars, Ardahan, Iğdır'dan gelen saygıdeğer katılımcılara başarılar diliyorum." dedi. Rektör Prof. Dr. Korkmaz'a konuşmasından dolayı teşekkür plaketi TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan tarafından takdim edildi.
Programın son açış konuşması Ardahan Valisi Ahmet Deniz tarafından yapıldı. Ülkelerin gelişmelerinde eğitimin önemine dikkat çeken Vali Deniz, "Dünyada son 50 yılda çok büyük bir değişim ve gelişim süreci yaşanıyor. Bu Değişim ve gelişim sürecine ayak uyduramıyorsanız esameniz okunmuyor. Hayata ayak uydurabilmek için eğitimli olmak, donanımlı olmak çok çok önemli. Ülkeler arasında ciddi, acımasız bir rekabet var. İyi üreten, kaliteli üreten diğerlerini geçiyor. Ama üretmiyorsunuz, insanınızı iyi eğitmiyorsanız, yetiştirmiyorsanız sıkıntı oluyor. TODAİE'nin bu yaptığı bu anlamda çok önemlidir. Her yaptığımız işi iyi yapmak zorundayız. Bunu yaptığımız sürece ülkemiz kalkınacak. Biz İnsanımızı iyi eğiteceğiz. Bu güzel organizasyonun ilimizde gerçekleşmesinden çok memnunum." dedi. Vali Deniz'e konuşmasından dolayı teşekkür plaketi TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Aslan tarafından takdim edildi. 
Açış konuşmalarının tamamlanmasının ardından program eş zamanlı olarak dört salonda gerçekleştirilen eğitimler ile devam etti. 5 gün sürecek olan eğitimler 29 Mayıs 2015 Cuma günü tamamlanacak. 

**Yeni Taksi Durağına Tepki..

Taksici esnafının her gecen gün durumlarının daha da kötüye gittiği bu günlerde, belediye encümenlerinin önerisi olan taksi plaka satışı ve durak açma isteği ilçede ki taksicilerin tepkisine neden oldu.

Yolların içler acısı halı nedeniyle sanayiden çıkamayan taksiciler, birde her gün mazot ve benzine gelen zamlarla perişan durumda olan taksi esnafına; belediyeden gelen haber ile kontak kapatma durumuna geleceğiz, bizler şimdiden kontak kapatalım deyip; eyleme gittiler.
 Göle belediye sokağını trafiğe kapatan taksiciler, Göle belediye encümenleri tarafından önerilen oltu caddesine üçüncü taksi durağı açalım; Önerisine karşı, Göle Merkez taksi şoförleri, belediye önünde kontak kapatıp eylem yaptılar.
Göle Merkez Taksicilerinden Bülent Durak ve Yunus Gültekin, “biz taksiciler olarak göle
belediyesinde maahtap bulamamaktayız, bu sorunumuzu kiminle görüşeceğimizi açıkçası tam olarak bilmiyoruz, Milletvekili Orhan Atalay, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu gelmeden eylemimizi sonlandırmayacağız”dediler.
Göle ilçe emniyet yetkilileri eylem yerinde önlem alarak eylemcilerin kapattığı yolun bir tarafını trafiğe açarak normalle dönderdiler.
Taksici esnaflarından Bülent Durak, “Göle belediye başkanı encümen olmuş, encümenlerde göle belediye başkanı, tam olarak hangi başkanla görüşeceğimize esnaf olarak şaşırdık. Millet vekili Orhan Atalay ile görüşmek için iki gündür bekliyoruz. Göle’de 20 taksici olarak maliyeye, Bağ-kura borçlarımızı ödeyemez durumdayız. 10 bin nüfusu yarı yarıya düşürdüler. Taksiler iş yapıyorsa, göle belediyesine biz taksilerimizi satalım. Bir üçüncü durağın açılması Göle de felaket olur. Göle Belediyesi aç mı kaldı. Taksi plakası satarak araç gereç alacağına başka kaynaklar yaratsınlar” dedi.
Taksici eylemcilerin, durak ve plaka satışına karşı durdukları eylemde, telefonla Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’na ulaşan eylemciler, yeni yapılacak durak ve plaka satışının olmayacağı müjdesini aldıktan sonra eylemi bitirdiler.

**GÖLE 100.YIL LİSESİ MEZUNLARI ULUDAĞ’DA BULUŞTULAR..

Göle 100.Yıl Lisesi 80 ve 90 yılı mezunları  ikincisini düzenledikleri mezuniyet buluşmasını Bursa Uludağ eteklerinde gerçekleştirdiler.
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşayan Göle 100.Yıl Lisesi mezunları geleneksel olarak  biraraya gelmek ve birlik beraberlik adına Uludağ’da yemekli ve eğlenceli toplantıda bir araya geldiler.Toplantıda geçmiş dönemde görev yapan öğretmenlerinde bulunduğu yemekli toplantıda 80 ve 90 yılları arasında ki mezunlar bir araya geldiler.Mezunlardan Dursun Karakoç,CihanKarakoç,ŞerafettinAtalay,Korkmaz Yılmaz(öğretmen)Matematikçi Haydar Kaya ve eşi.Beyhan Atalay ve eşleri,İrfan Tepeköy gibi isimler katıldılar.Organize eden NecattinDoğan,Salih Şenol ve Süleyman Çiftçi ; “Bu tür organizasyonları geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.Geçen yıl İstanbul’da bu yıl ise Bursa’da gerçekleştirdik.Amacımız tanışma ve birlikteliği sağlamaktır.”dediler.
Açık alanda yöresel oyunlar oynandı ve eğlence akşama kadar devam etti.

**ARDAHAN’IN GURURU, DÜNYA BİRİNCİSİ NAZ ARICI..

Ardahan’ın önemli değerlerinden olan Kazım Arıcı’nın torunu Naz Arıcı hem ülkemizi hem de Ardahan’ı başarısıyla sevindirdi. 

Elektrik-Elektronik Mühendisi olan Naz Arıcı, hobi olarak başladığı artistik buz pateninde dünya birinciliğine giden başarı öyküsünün kahramanı olmayı başardı. Dünya ve ülke basınında önemli yankı toplayan bu başarının sevincine Ardahanlılar da dahil oldu. 
Almanya’nın Oberstdorf kentinde düzenlenen International Skating Union (ISU) faaliyet programında bulunan Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’nda (International Adult Figure Skating Competition) ülkemizi temsilen, Bronze Ladies I Free Skating kategorisinde yarışan Milli Sporcumuz Naz Arıcı, 15 ülkeden (Türkiye, Amerika, Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Kanada, Norveç, Finlandiya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Avustralya, Meksika, Estonya) 35 sporcunun katıldığı yarışmada 1 inci olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı. 
Türk spor tarihinde Türkiye’den ilk defa bu yarışmaya katılım oldu ve birincilik alındı. Ardahan yerel basını olarak kendilerini arayarak başarılarının devamını dileme ve bizleri de sevindirdiğini söyleme şansımız oldu. 
ARICI, “Antrenörlerim Timuçin ÖZBÜKÜCÜ ve Duygu SALUR’la birlikte çok sıkı ve disiplinli çalıştık. Ülkeme bu birinciliği kazandırdığım için çok mutluyum. Bu başarımızla iddialı ülkeleri geride bırakmış olduk. 2011 yılında hobi amaçlı başladığım artistik buz pateninde hocalarım Uluslararası Teknik Uzman ve eski milli sporcu ve eski milli takım antrenörü Timuçin ÖZBÜKÜCÜ ve Uluslararası Teknik Uzman ve 2001 Balkan Şampiyonu Duygu SALUR sayesinde kendimi geliştirerek 18 Mayıs 2015’te yapılan ISU takviminde yer alan Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’na katıldım. Türkiye’de ilk defa bir yetişkin buz patenci bu yarışmaya katılmıştır. Benim ilk yarışmam ve ülkeme birincilik kazandırdım. Bu, Türk Buz Pateni tarihinde bir ilk olmuştur.” dedi. 
Adult Skating, Uluslararası Buz Pateni Federasyonun almış olduğu bir kararla belirli bir yaşa gelmiş, 28-78 yaş arası sonradan bu spora gönül vermiş, başlamış ve emek vermiş yetişkinlerin katıldığı bir yarışmadır. Dünyada büyük ilgi gören bu yarışma, yaş aralıklarına ve seviyelere göre sınıflara ayrılır. Hocalarım ve ben bu dalın Türkiye’de de açılmasına öncülük etmiş olacağız. Dolayısıyla eskiden sporcu olup pateni bırakmış veya hiç paten yapmamış, bu sporla uğraşma hayali olan 28-78 yaş arası yetişkinleri ayrı ayrı kategorilerde yarışmalar düzenleyerek, Türk sporuna kazandıracağız. Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun kararıyla daha ileri aşamalarda bu yarışmayı Türkiye’de yaparak diğer milletlerden yetişkin patencileri Türkiye’ye davet edeceğiz. Dolayısıyla Federasyonum, antrenörlerim ve ben, Türk Spor Tarihi’ne ve Türkiye’nin yurt dışında da bu sporda tanınmasına katkıda bulunmuş olacağız dedi. 
Naz Arıcı, Ardahan’da bulunan akrabalarına ve bütün Ardahanlılara da selam yollamayı unutmadı. 

**İLAN

MUTFAK MALZEMESİ
ARDAHAN ÜNVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI 
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
MUTFAK MALZEMESİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 
İhale Kayıt Numarası                                    :    2015/64223
1-İdarenin
a) Adresi                                            :    ÇAMLIÇATAK KAMPÜS ALANI YENİSEY YERLEŞKESİ GENEL DERSLİK BİNASI                                                 REKTÖRLÜK BÖLÜMÜ KAT: 4 ARDAHAN ARDAHAN MERKEZ/ARDAHAN
b) Telefon ve faks numarası                            :    47821175 20 - 4782117521
c) Elektronik Posta Adresi                                :    ercangulturk@hotmail.com
ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)        :    https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/
2-İhale konusu malın
a) Niteliği, türü ve miktarı                            :    Üniversitemiz Yenisey Konukevinde kullanılmak üzere mutfak malzemesi alımı
Ayrıntılı bilgiye EKAP'ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Teslim yeri                                    :    Ardahan Üniversitesi Yenisey Konukevine teslimat ve kurulum yapılacaktır.
c) Teslim tarihi                                    :    Sözleşme İmzalanmasına mütaakip işe başlanacak ve 15 gün içerisinde                                                             malzemelerin kurulumuda yapılmış olarak teslim edilecektir.
3- İhalenin
a) Yapılacağı yer                                :    Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü-Çamlı Çatak Kampüs Alanı Genel Derslik                                                             Binası Rektörlük Bölümü 4.Kat
b) Tarihi ve saati                                :    02.06.2015 - 10:30
4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler: 
4.1.1. Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası ya da ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Odası belgesi; 
4.1.1.1. Gerçek kişi olması halinde, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, ilgisine göre Ticaret ve/veya Sanayi Odasına ya da ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olduğunu gösterir belge, 
4.1.1.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge, 
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri; 
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi, 
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, 
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu. 
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat. 
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz. 
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.
5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir. 
6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. 
7. İhale dokümanının görülmesi ve satın alınması: 
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 150 TRY (Türk Lirası) karşılığı Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı adresinden satın alınabilir. 
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları veya EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur. 
8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü- İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir. 
9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir. 
10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. 
11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 (Altmış) takvim günüdür. 
12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez. 
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 5048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI