Reklam
Bugun...


BAŞKAN ÇÖPE ATTI; İKTİDAR YENİDEN ASTIRDI..
Kadıoğlu'nun Tenekesi Kaldı.. AKP'li İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun Atatürk ve cumhuriyeti kuranlara hakaret ettiği gerekçesiyle sökülüp, çöpe atılan parkın levhası yeniden dikildi.

BAŞKAN ÇÖPE ATTI; İKTİDAR YENİDEN ASTIRDI..

Bilindiği gibi bir çok Ardahanlının yaşadığı Esenyurt'ta Beleidye Başkanlığı yapan Gümüşhaneli Necmi Kadıoğlu 16 Nisan'dan sonrasını kastederek yaptığı bir konuşmada Atatürk ve cumhuriyeti kuranlara hakaret ettiği gerekçesiyle tepki almış ve Ardahan'ın Hanak ilçesinde adını taşıyan parktaki levha kepçe ile sökülüp, çöpe atılmıştı.

CHP'li Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya tarafından yerinden sökülüp, çöpe atılan levhanın haberi basına yansıması üzerine Hanaklıların büyük bölümü olaydan memnun olurken, İstanbul'da ki Kadıoğlu çevresinde ki Hanaklı bir grup olaya tepki göstermiş, olay ardından AKP'nin iktidar gücü devreye girerek Hanak Kaymakamlığı ile Ardahan Valiliği levhayı yeniden diktirdi.
**Kaymakamlık ve Valilik Astırmış!..
Konu hakkında bir açıklama yapan CHP'li Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya Atatürk ve cumhuriyeti kuranlara hakaret edenlerin adının Hanak'ta olamayacağına karar veren belediyemiz görevini yapmış, ancak park diye geçen okulun arka bahçesinde ki paslanmış olan ve içinde park adına bir şey olmayan alanın milli eğitime ait olduğu gerekçesiyle kaymakamlık ve valilik devreye girip, devlet imkanları ile yeniden yazılan bir levha asılmıştır. Ancak bu levha ve Kadıoğlu gibi cumhuriyete düşmanlarının Hanak'ta yeri yok hükmündedir. Bu tür çabalar beyhude ve gülünç işlerdir. Alsınlar başlarına çalsınlar sözde hizmetlerine adlarını koyanlar' dedi.
Öte yandan park diye adı geçen alandan parkı andıran bir malzeme kalmazken, alanda çöplerin alıp, başını gittiği de görüldü.

**Kadıoğlu'nu Söküp, Çöpe Attılar!..

Ardahanlılar Hanak'ta bulunan Necmi Kadıoğlu'nun adını taşıyan park levhavasını söküp, çöpe attılar.

*14/03/2017 Tarihli Haber

Bir çok Ardahanlının yaşadığı ve 18 Mart'ta Kongreye gidecek olan Ardahan Kültür Evi'nin bulunduğu İstanbul'un Esenyurt İlçesinin AK Partili Belediyesinin yaptırdığı parkın adını taşıyan lehva kepçe ile sökülüp, ezilip, çöpe atıldı.

Esenyurt Belediye Başkanı AKP’li Necmi Kadıoğlu, referandum panelinde Cunhuriyeti kuranlara 'Kanı Bozuk' demesi ardından tepkiler çığ gibi devam ederken, Hanak Belediyesi Kadıoğlu'nun adını taşıyan parktaki levhayı kepçe ile söktürüp, ezdirirek, çöpe attırdı.

Bilindiği gibi Kadıoğlu katıldığı bir panelde, “1923'te de koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar. Cumhuriyet kuruldu” ifadelerini kullanması ve "Bizim milletimiz tarihte hiç satıcı olmadı ya ki Abdülaziz'e kadar. Sonra içimize kanı bozuk, sütü bozuklar sızdı. Padişahlarımızı alaşağı ettiler, yıktılar. 10 yılda Osmanlı'yı tarumar ettiler, yıktılar. 1923'te de koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar. Cumhuriyet kuruldu. İçinden ihanet edenler, ecdada hainlik edenler, olunca hayır gelmiyor. Bu milleti, millet yapan değerlere saldırmaya başladılar. Kuran'a, ezana..." diye açıklama yapması Ardahlıların tepkisine neden oldu.

Kadıoğlu'nun  "1950'de tekrar millet kükredi" derken sonrasında "Yeni darbeler oldu Amerika izin vermedi" ifadelerini kullanması ardında Ardahan'ın Hanak İlçesinde bulunan ve Kadıoğlu'nun adını taşıyan parkın lehvası kepçe ile sökülüp, ezilerek, çöpe atıldı.

Konu hakkına bir açıklama yapan CHP'li Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya 'Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk' e ve ülkemizin kurucularına ''Kanı bozuklar 1923’te de Koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar.'' diyen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlunun ilçe merkezimizde bulunan tabelası Belediyemizce kaldırılmıştır.' denildi.

**İstanbul'da 2. Kültür Evi!

**Hemde Kadıoğlu’ndan Destek Almadan..

*15/052015 Tarihli Haber

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Ardahan Eğitim Vakfı ile Ardahan Derneğinin kendi imkanları ile açacakları Sosyal Tesisi yarın yapılacak olan törenle açılacak.

İlter Avşar’ın başkanlığını yaptığı Ardahan Eğitim Vakfının büyük desteğiyle hazırlanan sosyal tesisiler İstanbul Esenyurt ilçesinde ki Ardahan Kültür Evi ile İstanbul’da ki Ardahanlıların 2. evi olmaya aday.
Konu hakkında bir açıklama yapan AREV Başkanı İlter Avşar Sosyal Tesislerinin açılışına tüm Ardahnalıları davet etti.

ESENYURT BATAKLIĞI..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Bana, ‘Ardahanlıların başta seçimlerde olmak üzere her alanda bir türlü başarı gösteremediği yer neresi?’ diye sorulursa Ardahanlıların çok olduğu söylenen, saha da olamadıkları yer Esenyurt derim..
Neden mi?
Çünkü İstanbul’un bu ilçesinde saysanız 2,5 kişinin Ardahan ve Ardahanlı adına bu bölgede hareket ettiğini sanarlarken, Ardahanlıların en büyük önünde ki bataklık olduklarını Ardahanlılar anlamıyor.
Ya da anlıyor da küçük çıkarlar uğruna ses çıkaramıyor.
Evet, Ardahanlılar Esenyurt’ta başta olmak üzere İstanbul genelinde o çok istediği başarıyı sağlamak için öncelikle Esenyurt’ta ki bataklığı görmeli ve içinde ki 2,5 kişiyi görüp, topluma deşifre etmelidir..
Bunun içinde yüreklice bu yönde yani bu 2,5 kişiyi çeşitli yollarda deşifre etmek isteyenlerin yanında duramıyorsa arkadan desteklemelidir.
Bunu yapmak içinde sadece az ama azıcık bir cesareti ortaya koymak gerekir..
Çünkü; Şurada birkaç cesur Ardahanlı tarafından son birkaç aydır yapılan cesaret verici çıkışlar ile sarsılmaya başlayan bu 2,5 kişinin aslında bataklıkta kendileri boğulmak üzere olduğunu onlara da anlatmak yeter ve hatta artar..
Haydi korkmayın, çekinmeyin, tırsmayın çocuklarınızın, torunlarınızın geleceği için bu Esenyurt bataklığını oluşturan 2,5 kişiyi herkese anlatmaya başlayın..


Bunu yapamıyorsanız, o bataklığın üzerine yüreklice gidenleri destekleyin..
Destekleyin ki; Kazanan yine siz olun.. Yani Esenyurt bataklığı kurursa geriye kalan Sancaktepe, Kartal başta olmak üzere 38 ilçede ki kara sinekler de yeni bataklıklar oluşturamayacak..

 

**Ne oldu, niye sustunuz?

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın ARDA/FED’in Başkanlığına gelmesiyle kıştan bugüne kadar süren hareketlilik Fakir Yılmaz’ın Ardahan Konfederasyonu için Ardahan’a gelmesiyle bir anda durmuş gibi..
Fakir Yılmaz’ın ARDA/FED’in başına gelmesi karşısında şok olup, Fakir Yılmaz’ın hakkında akla mantığa gelmeyen iftiralar dahil bir çok dedikodular üretenler dahil birden sessizliğe bürünenler nereye gittiler?
Evet soruyoruz, ‘ne oldu, niye sustunuz?’
Yoksa bu işlerin hiçte öyle sanıldığı gibi kolay olmadığını ve Fakir Yılmaz’ın yaptıkları doğru muydu da utanıp, sustunuz?
İşte beyler demek ki bu işler hiçte öyle dedikodu ile değil, iş yapmakla oluyormuş değil mi? 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 16901 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

Helal Başkan
10-04-2017 18:53:00

Necmi kadıoğlu levhasını belediye hemde kendisi yerine takdırdı, Belediye başkanı o kadar dirayetli ise direneydi taktırmayaydı, bizim buralarda buna tükürdüğünü yalamak derler başkan

BÜYÜKKAYA
18-03-2017 19:07:00

Ayhan büyük adamsın, helal olsun büyük hizmetlere imza atmaya devam edin, o belediye bırak öyle bir levhayı dikmeyi o levhanın maliyetini bile karşılayamaz,

Kemal demir
18-03-2017 19:02:00

HANAK İLÇESİ YILLARDIR KÖY GÖRÜNÜMÜNÜ ATAMAMIŞ BİR İLÇEDİR. BU ZAMANA KADAR CHP NİN BİR BELEDİYESİ OLMUŞTUR. İDEOLOJİSİNDEN VAZGEÇEMEYEN HANAK HEP GERİ KALMIŞLIĞIN KARANLIĞINDA BİR TÜRLÜ GELİŞEMEMİŞTİR. BİR DÖNEM BU FIRSATI YAKALAMIŞSA DA BURADAKİ KAFALAR BUNU KABUL EDEMEMİŞ BİR SONRAKİ SEÇİMDE TEKRAR ESKİYE DÖNMÜŞTÜR.BU KAFAYLA GİDERSELER BU İLÇEDEN NE KÖY OLUR NE DE KASABA.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI