Reklam
Bugun...


BAŞKAN BAŞKANI DÜN KABUL ETTİ, BUGÜN ELEŞTİRDİ!
Arası olmadığı ve görevden el çektirilmesi için genel merkez bazında baskısı sürdüğü ileri sürülen Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın ziyaret edip, 'hayırlı olsun' demediği AK Parti Ardahan İl Başkanlığının yeni binasını ziyaret eden ve milletvekili tarafından kongre öncesi yeniden aday gösterilmemesi ve görevden el çektirilmesine uğraş verdiği ileri sürülen AK Parti Başkanı Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın kendisini ziyaret eden CHP'li başkanı bir gün sonra sert eleştirdi.

BAŞKAN BAŞKANI DÜN KABUL ETTİ, BUGÜN ELEŞTİRDİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6 www.yasamtv.com.tr

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

CHP'li Başkan'ın Ardahan Belediye Meclisinin HDP'li Meclis Üyelerinin yanında biri de CHP'li Mustafa Badem olmak üzere kendilerine verdiği destekle satışı istenen belediyeye ait dükkanların satış kararının onaylanmaması ardından yaptığı açıklamaların AK Partili Meclis Üyelerini hedef gösterdiğini ileri süren  AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın bir gün önce yeni il binasında, makamında karşılayan CHP'li Belediye Başkanı Faruk Demir'in açıklamalarına tepki göstererek, "AK Partili Belediye meclis üyelerini toplumda ve kamuoyunda hedef göstermesi kimsenin haddi değildir" dedi.

**Seçimden Seçime Ardahan'a Gelip, Yerleşen Gerçekçi Değil!..
Diğer bazı siyasiler gibi Faruk Demir'in de seçimden seçime Ardahan'ı hatırlayıp, gelip aday olup, seçildikleri takdirde Ardahan'a yerleşenler arasında olduğunu belirten AK Parti Ardahan İl Başkanı Aydın, CHP'li Belediye Başkanı Demir'in açıklamalarına tepki göstererek, "Bu eleştirileri uzun süre Ardahan'da yaşamış biri yapsa belki anlaşılır ama Ardahan'a sadece seçildiği zaman yerleşen birinin yapması gerçekçi değildir. CHP'de normal olan hizipçiliği hiçbir zaman AK Parti ailesine sokamazsınız. AK Parti'nin tüm kararları teşkilatlar ve İl Başkanı ile istişare edildikten sonra alınır. AK Parti belediye encümenlerini kamuoyunda hedef göstermek doğru değildir." diye konuştu.

*İller Bankası AK Partili Belediyelerin Gelirini de Kesiyor..

Partili Milletvekili ile arası olmadığı ve kısa bir süre içinde görevden el çektirileceği ileri sürülen ancak geçtiğimiz ayın sonunda başta İçişleri Bakanı olmak üzere bir çok bakan ve partilisinin üst düzey yetkilileri ile Ankara'da görüşüp, başında bulunduğu partisinin yeni binasını ziyaret edip, 'hayırlı olsun' ziyaretlerini kabul etmeye devam eden ve Posof ve Ardahan Merkez İlçe Kongreleri ile kongrelerinin sürdüğünü ve kendisinin yeniden aday olduğunu da açıklayan AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Başkan Demir'in İller Bankasının özel kesinti yaptığı ve gerek hükümetin, gerekse AK Partili Meclis Üyelerinin kendilerini çalıştırmadığı yönündeki açıklamasına da tepki vererek, "Size özel İller Bankasından kesinti yoktur, dünyayı kasıp kavuran 'korona virüs' illeti nedeniyle sıkı ekonomik tedbir alınması kapsamında tüm belediyelerde kesinti yapılmıştır. Buna AK Partili ilçe belediyelerimiz de dahildir. Öte yandan meclis üyelerimizin halkın ve kamuoyunun istemi yönünde aldıkları kararların belediyenin hizmetlerini engellemek değil, belediyenin mallarının halkın olduğunu hatırlatmadan öte bir şey değil " şeklinde konuştu.

MECLİSTE SIKIŞAN BAŞKAN ÖNCE
MUHALEFETE SONRA BASINA GİDİYOR!
arşiv haber 07/09/2020 tarihli haber/yorum
Geçtiğimiz günlerde toplanan ve belediyeye ait bazı dükkanların satışını iptal eden Ardahan Belediye Meclisinin sıkıştırdığı CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir başta İl başkanının görevden alınacağı tartışılan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi, Gelecek ile Deva Partisini ziyaret ettikten sonra bugün de Ardahan'daki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelecek.
Yemekli bir toplantıda gazetecilerle bir araya geleceği öğrenilen başkanın başkanlığını yaptığı Ardahan Belediyesinin çalışmalarının yanı sıra fiili grup kurduklarını ilan eden ve CHP'nin, AK Parti'nin getirdiği konuları grup kararı ardından onaylayıp, onaylamayacaklarını açıklayan ve bu yönde hazırladıkları bir raporu bugün CHP il başkanlığı ile Kent Konseyine sunması beklenen HDP'li Meclis üyelerinin tutumunu ve bundan sonraki hedeflerini anlatması bekleniyor.

**Meclis Canlı Yayın Yapacak..

Ardahan'daki yerel ve Ulusal basın mensupları ile bir araya gelecek olan Ardahan Belediye Başkanının başkanlık ettiği Ardahan Meclisi bundan sonra canlı yayınla çalışmalarını kamuoyuna aktaracak.

HDP'li Meclis Üyesi İlter Senem'in önerisine destek veren AKPartili Meclis Üyelerinin meclisten geçirdiği bu kararda son yerel seçimlerden bu yana meclisin raflarında tutulup, gündeme getirilmediği de alınan bilgiler arasında oldu.

**HDP'li Bir Meclis Üyesi de 

CHP'li meclis Üyesi Gibi İstifa Edebilir!

Ardahan Belediye Meclisinde son günlerde yaşanan gelişmelerin Başkan Demir'i olduğu gibi HDP'yi de gerdiği alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Gazetemizin edindiği bilgilere göre HDP listesinde aday edilen ve seçildiği günden beri HDP'nin politikasını izlemediği, CHP'li Başkanın arkasına takıldığı ileri sürülen ve HDP'nin fiili grup kurduğunu açıkladığı gün son meclis toplantısına da katılmayan HDP'li Volkan Ünver'in de CHP'li Enver Göngör'ün daha önce istifa ettiği Ardahan Belediyesi Meclis Üyeliği görevinden istifa edip, siyaseti bırakacağı da Ardahan siyasi kamuoyunda tartışılmakta.

**AA Retleri Görmedi..

Öte yandan geçtiğimiz gün yapılan ve Meclisin aldığı ret kararı birçok yerel ve ulusal bansın mensupları tarafından kamuoyuna servis edilirken Ardahan gündemini sarsan bu gelişmeyi Anadolu Ajansı Ardahan Muhabiri ve diğer ulusal ajans muhabirleri görmezden gelip, CHP yanlısı davranış içinde haber olarak vermemesi dikkatlerden kaçmadı.

HDP'NİN AKP PARTİ İLE İTTİFAKI
CHP'Yİ ÇÖKERTTİ!
arşiv haber 03/09/2020 tarihli haber
AK Partinin bugüne kadar iktidarda kalmasında büyük rolü olan barış sürecinin bozulması ardından AK Partiye verdiği desteği çekerek, son yerel seçimlerde CHP ile hareket eden ve 25 yıl sonra da olsa CHP'nin Ardahan'ın yanı sıra İstanbul ve diğer metropol belediyeleri kazanması, seçilen CHP'li başkanların ferdi davranışı dolayısıyla zora girdi. Bunun en son örneği Ardahan'da yaşandı. Başkanın ferdi çıkışları, kamuoyu ve söz sahibi gazetecileri görmezden gelmesi ve HDP'nin de tepkisini aldı ve gol yedi.

TEPKİLER YÜZÜNDEN MECLİSE GELİP, 
BAŞKANLIK YAPAMADI!

Ardahan Belediyesi’nin alt katında yer alan ve bir çoğunun kiralarını ödemediği yetmezmiş gibi belediyenin doğalgazından, elektirğinden faydalandıkları ileri sürülen dükkanların satışı, AK Parti ve HDP’li Meclis üyelerinin  verdiği hayır oyuyla iptal edildi.
Bilindiği gibi uzun süredir belediyenin alt katında yer alan dükkanların satışı konusu, Ardahan’da tartışılan bir konu haline gelmiş, bu konuda haklı olduğu söylenen ve kirasını ödemeyen, enerjiyi belediyeden alan belediyenin altındaki ve diğer iş yerlerinin satılmasını ya da gerekenin yapılması yönünde kamuoyu yanındayken, Başkanın her geçen gün ferdi çıkışları ve ''Ben bilirim''  edasıyla  davranması bir anda aleyhine döndü.
Ve bu durum dün Erdal Kara Başkanlığındaki Belediye Meclis Toplantısına da yansıdı. Ardahan Belediyesi toplantı salonunda pandemi kurallarına uyularak yapılan toplantıya şehir dışında oldukları ileri sürülen ama kentte oldukları bilinen CHP Belediye Başkanı Faruk Demir ve HDP’li Meclis Üyesi Volkan Ünver'in katılmamalarının meclisin yanı sıra kamuoyunun tepkisinden dolayı olduğu ileri sürüldü.

MECLİSTEKİ GÜCÜ 5'E DÜŞTÜ!

HDP'nin mevcut iktidara sinyal olarak değerlendirlen bu tavrı ve kurduğu Gölge Grup kararı ardından yapılan ve Ardahan Belediye Meclis Üyesi AKParti Grup Sözcüsü Ömer Yılmaz tarafından verilen önergeyle Belediye hizmet binasının altındaki 7 adet iş yerinin satış kararının iptal edilmesinin görüşülmesi için oylama yapıldı. 
Meclis Toplantısında gündeme alınan önergeye AKPartili Belediye Meclis Üyeleri, CHP'li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Badem, HDP’den de İlter Senem ve Onur Yılmaz’ın hayır oylarıyla 8’e karşın 5 oy çıkarken, belediye hizmet binasının altındaki 7 adet iş yerinin satışı iptal edildi.
Yaşanan bu durum HDP'nin gücünü bir kez daha ortaya koyarken CHP'li Başkanın ve iktidara talip CHP'nin ülke geneline bir sinyal olan bu durum karşısında alacakları kararlar merak konusu oldu.

OTOBANDA TERS YÖNE GİTMEK...
 
Bu günkü yazıma ilham olan bir arkadaşımın bana anlattığı Temel fıkrasıyla başlamak istiyorum. 
"Temel, Dursun ve İdris hangimizin arabasının fren sistemi daha iyi çalışıyor diye iddiaya girmişler. Önce Dursun yokuş aşağı arabasına binmiş tam duvarın önüne geldiğinde frene basmış ve araba gayet rahat şekilde durunca; 'benim arabanın fren sistemi ABS demiş'
İdris'in arabası da aynı şekilde frene bastığı an durmuş İdris de; 'Benim arabanın fren sistemi de ABS demiş'
Sıra bizim Teme'le  gelince  yokuş aşağı inerken ne kadar frene bastıysa da duvara bindirmiş garibim. İdris'le Dursun gülerek 'Senin arabanın fren sistemi nedir?' diye sorunca da ; Benim arabanın fren sistemi ASD  yani  "anasını ..... durmaz" . diye cevap verir.. 
Gelelim ikinci Temel olayına...
Yap işlet devret yöntemiyle yaptırılan 3. Köprü, yeni havaalanı, otobanların yanı sıra son yerel seçimlerde sonra büyük şehirlerin sınırları içinde kalan yolların yapımını sanki yeniymiş gibi yenilenmesini üstlenmiş gibi reklam yapan karayollarının yollarında "İstanbul kazan ben kepçe" misali dolaşırken ziyaret ettiğim dostlardan biri "-Abi sen otobanda ters yöne mi girmişsin de fark edemiyorsun" diyordu.
Bunu söyleyen Avukat dostum söylemini teyit etmek için bir de otobana ters girmiş olan Karadenizli Temel'i örnek gösteriyordu...
Zira kendisiyle yaptığımız sohbette konu başta STK lar, siyasi partiler kanalıyla oluşturulmak istenen ama bir türlü oluşturulamayan "Birlik beraberlik" ti konumuz..
Aynı konuyu iş insanlarımız olan Mahir Aktaş ile Fuat Ağdemir'lede yapmamız bu konun ben yokken de beni ilgilendiren kamuoyunca masaya yatırılıp, tartışıldığınıda anlıyordum..
Yani Başkanlığını yaptığım gerek "Güçlü bir Ardahan Lobisi" parolasıyla yol alan ARDAFED gerekse mevcut iktidardan ayrılıp bir türlü %28 i aşamayan muhalefetin yanında yer alan siyasi partilerin neden o isteneni veremediğini konuşuyorduk. 
Peki suç kimdeydi? 
Otobanda normal yönde seyredenler mi yoksa bu normalliğin dışında aynı yolda ters istikamette giden miydi?..
Bir hafta içinde görüştüğüm dostlarla yynı sohbeti yapan Avukat dostum beni, ters yöne girmiş Temel'e benzetirken Temel'in fıkralarda da olsa insanların hafızasına temel atıp halen yaşadığının örnek gösterildiğini ve insan yaşamında önemli bir yer tutan benzetmelere kaynak olduğunu düşünmeden aynı otobanda hep aynı yönde seyredenlerin çoğunun adının bile anılmadığını unutuyordu.
Bu nedenle mevcut sisteme karşı çıkanların normal denen sistemin çarklarına değnek sokanların asi, isyankâr hatta terörist olarak ilan edildiğini belirten ve benim de içinde bulunduğum durumu buna benzeten aynı dostum Avukat Sezgin Kaya hukukçu olmasına karşın mütevaziliğininde  verdiği bir bakışla otobanda normal yönde seyredenlere benim de uymamın yararlı olacağını ister gibiydi.
Halbuki normalden öteye gitmeyen, bozuk diye isyan edilen sistemin çarklarını kıramasalar da ağırlaştırıp durduran hatta ters çevirenlerin de asiler, isyankârlar, ilk etapta terörist diye adlandırılsalar da verilen mücadeleler neticesinde kazanımlar sonrası 'devrimci, lider' hatta dün "Muhtar bile olamaz" denilenler gibi ülkeye başkan bile olunabiliyoru akla getirmiyordu, normal akan otobanda ters istikamette gidiyor denenler.
Örnek mi?
Peygamber (sav) efendimizin dokunulmaz denen putlara tapanlara karşı verdiği mücadele, padişaha rağmen Anadolu'yu elinde tutmayı başaran bu ülkenin kurucusu gibi liderlerin olmaz deneni, geleneksel hale dönüşmüş olan üyesi olduğu partiyi terk edip kendi partisini kuran bu günkü iktidarın ve ülkenin Başkanı ters yöne mi girmişti de halen saygıyla anılıp unutulmuyorlar, onca otobanda normal gidenlerin kısa sürede unutulduğu şu üç günlük dünyada..

CHP İlçe Başkanı Sinan Onay:

HDP'NİN BARAJI AŞMASINI TEMENNİ EDERİM..

ARŞİV HABER 18/05/2015 TARİHLİ HABER

HDP'ye yönelik faşist saldırıların arttığı şu günlerde HDP'nin Adana ve Mersin bürosuna yapılan bombalı saldırı CHP Ardahan Merkez İlçe Başkanı Tarafından kınandı..

'Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Sinan Onay kendisine ait faceboook sayfasında yaynladığı mesaj da, 'HDP ye karşı yapılan saldırıları, kardeşliğimizi, iç barışımızı bozmaya yönelik bu tür olayları nefretle kınıyor HDP nin seçim barajını aşmasını ve Meclis te olmasını temenni ediyorum.'

**Selahattin Demirtaş: Saldırılar Katliam Girişimiydi..

Demirtaş, HDP'nin Adana ve Mersin bürosuna yapılan saldırılar sonrası Mersin mitinginde konuştu: Saldırılar sokağa korku salmak için yapıldı. Katliam hedeflediler.

Bugün sabah saatlerinde HDP'nin Adana veMersin bürosunda eş zamanlı olarak bombalar patladı. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı patlama sonrası HDP LideriSelahattin DemirtaşMersin mitinginde konuştu. Demirtaş, "Bugünkü saldırılar büyük bir katliam girişimiydi. 'Allah korudu' diyorum Allah izin vermeyince olmuyor. Allah korudu, bugün Adana ve Mersin'den çok sayıda cenaze çıkmadı. Hedefleri buydu; Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e düşman edebilmek." dedi.

"Öncelikle tüm arkadaşlarımıza çok geçmiş olsun diyoruz. Bugüne kadar 67 saldırı yaşandı. Bakın en önemlisi Ağrı idi. Ağrı'da askerleri ölüme sürdüler. Orada amaçladıkları şey büyük bir öfke dalgası yaratmaktı. HDP'ye öfke yöneltmek istediler. Ama amaçladıklarını yapamadılar.

**"KATLİAM GİRİŞİMİYDİ"

Bugün de Mersin ve Adana hedef alındı. Bakın zaman ve yerlerine dikkat edelim. Hersabah bizim parti yöneticilerimiz ve adaylarımız o saatte toplantı yapar. Bugün Allah korudu, Allah izin vermedi bugün o bürolardan cenaze çıkmadı. Buralarda katliam hedeflediler. Sokakta korkuyu sağlamak için yapıldı saldırılar.

**"HEDEFLEDİKLERİ PROVOKASYON"

Bakın buradan partililerimize, partimiz için gönüllü olarak çalışanlara sesleniyorum. Sokaklarda AKP ya da başka bir partiden gördüklerinize sakın ama sakın öfke ile bakmayın. Sevgi ile bakın. Onların hedefledikleri zaten provokasyon. Bu mayanın tutmayacağının göstergesidir bu meydan.

**"BENİM CANIM BARIŞTAN DEĞERSİZDİR"

7 Haziran bu ülke için son değil. 8 Haziran'da bu ülkede hepimiz birlikte yaşayacağız. Bakın benim canım barıştan değersizdir. Barış ve kardeşlik yolundan sapmayacağız.

**SEÇMENE ÇAĞRI

Mitingden dağılırken sizden dikkat etmenizi istediğim bir şey var. Lütfen hangi partiden olursa olsun seçim çalışması yürüten herkese yürekten selam vererek geçin.

**"MESAJI ALDIK: SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ"

Bugün bize mesaj vermek isteyene sesleniyorum. Bugün vermek istediğin mesajı aldık. Aldık ama 'Seni halen başkan yaptırmayacağız'!

Hazinenin anahtarı hırsızlarda o yüzden yoksuluz. Bunun bir çözümü var. Öncelikle ezilenden yana bir ekonomik sistem kurmalıyız. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almalıyız."
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

mahmut demirkollllu
24-05-2015 14:45:00

Sn.Orhan Atalayın;ardahanda pkk nın yayılmasına ,hainleringösterilerine,bölücü katillerin ardahanda yaşamalarına havlamalarına anırmalarına önlem aldırmadığı için kınamak istiyorum.Ardahan gibi :(vatanına milletine bayrağına diline dinine kültürüne bağlı)bir ilde apocuların ne işi var?Kandilin sünepe siyasi kanadı orda ne geziyor?.PKK lıların ve yalakalarının ardehanda olması vekillerimizin eksikliğidir.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI