Bursa Escort
Reklam
Bugun...


Barzani Ertelemedi, Demirci Erteledi!..
Demirci Köseliören’den Korktu Seçimi Erteletti!.. Irak Kürt Bölgesi tüm baskılara karşın ertelemediği referandumu yapmaya başladığı saatlerde Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini ertelediğini açıkladı. Bir Ekim’de yapılacak olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 6 ay ertelendi. Alınan bilgilere göre Sevim Köseliören’ine ekibiyle birlikte rakibi olduğu Çetin Demirci seçimlere bir hafta kala 1 Ekim’de yapılacak olan ATSO’nun seçimini iptal edildiğini duyurdu.

Barzani Ertelemedi, Demirci Erteledi!..

'Seçimi Kaçırsalar da Kaçamayacaklar' diyen Köseliören Adaylığım ve Çalışmam Devam Edecek..

6 ay iptal edildiği duyurulan ATSO Seçimleri öncesi öncesi kurduğu ekiple ATSO’nun Başkanlığına aday olmaya devam edeceğini Ardahanlı İşkadını Sevim Köseliören’in ekibi Ardahan esnafından tam not aldı.
6 Ay ertelendiği iler sürülen ATSO'nun seçimlerini kaçıranların değişimden kaçamayacaklarını belirten Köseliören 'Seçimi kaçırsalarda gerçeklerden ve değişimden kaçamayacaklar' diyen Sevim Köseliören, Taner Altıparmak, Kenan Yıldız, Musa Bozkurt, Talip Karadağ, Onur Balcı, Güven Öktem, Melih Aktürk, Metin Aras, Mustafa Aydın, Celil Toprak, Aytaç Ulutaş, Öner Geler, Vedat Özgür Ertan Karakoç, Mustafa Acar, İbrahim Kılavuz gibi isimlerden oluşan ekibiyle ATSO’nun başkan adayı olduğunu devam ettiğini söyledi.
Köseliören, Ardahan ve İlçelerini çalışmalarına devam ettiklerini belirtirken 400’ün üzerinde delegenin oy kullanması beklenen seçi kadrosunun kazanacağını belirtti

**Köseliören: İyi Bir Kadro Kurduk..

20/09/2017 Tarihli Haber

1 Ekim'de yapılacak olan Ardahan  Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu açıklayan Ardahanlı İş Kadını Sevim Köseliören Ardahan ve Ardahan esnafını en iyi şekilde temsil etmek için iyi bir kadro kurduklarını belirtti.

Önümüzde ki ayın başında yapılacak olan ATSO seçimi öncesi Ardahan'ın ekonomik bel kemiği olan esnaflardan oluşan bir kadro kurduklarını ve bu kadro ile esnaftan ve kamuoyundan destek beklediklerini belirten ATSO Başkan Adayı Sevim Köseliören 1 Ekim'de yapılacak olan ATSO seçiminde delegenin ve Ardahanlıların yeni bir kadroya onay vereceklerine inandığını belirtti.

Çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ve çok iyi bildikleri sorunların çözümü için ATSO'ya aday olduklarını belirten Sevim Köseliören gazetemize yaptığı açıklamada 'eğer onay alıp, seçilirsem Ardahan'ı en iyi şekilde temsil etmek için mücadeleme devam edeceğim' dedi.
**Ekim Ayı STK'lar İçin Seçim Ayı..
Ardahan'da ki STK'ları seçim heyecanı sardı.
Başta ATSO olmak üzere Ardahan'da ki ESOB, AŞOB adlı stk'lar Ekim ayında kongrelerini yapıp başkanlarını seçecekler. Delegelerin bir kısmı eski yönetimi bir kısmı da yeni adayları destekledikleri görülüyor.
1 Ekim Pazar günü itibari ile başlayacak olan STK seçimleri Ardahan'da tek gündem maddesi olurken; adaylar tek tek sahaya çıkmaya başladılar.
1 Ekim Pazar günü ATSO seçimiyle start alacak STK seçimlerinde, eskiler rağbet görmediği görülürken; yeni adaylara da esnaf, sık eleyip ince dokuduğu görülüyor.
STK’larda Tek Bayan Aday
STK seçimlerinde tek bayan aday olan Sevim Köseliören, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanlığına adaylığını açıkladıktan sonra tüm gözler ona dönerken; Ardahan il genelinde her kesimden oy alan ve kazanması büyük ihtimal gözüyle bakılan aday.
Muhalefet Elini Taşın Altına Koyuyor...
Demokratik Sol Parti Ardahan il Başkanı Mustafa Morkoç, önümüzdeki aylarda yapılacak Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için aday olduğu öğrenildi.
Partisinin Ülke genelinde fazla bir fonksiyonu olmamasına rağmen, Ardahan’da en güçlü muhalefeti yapan il başkanı Morkoç, ESOB başkanlığı için, güçlü bir kadro oluşturduğu görüldü.
Ardahanlı esnaflar, “Başkan Mustafa Morkoç ESOB başkanlığına seçilirse Ardahan’da muhalefet yapacak kimse kalmayacak. Ama esnafın derdini bildiğinden dolayı Ardahan’la beraber esnafta kalkınma hamlesine girer” demeleri dikkat çekti.
Şoför Koltuğuna Kim Oturacak?
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı içinde adaylar tek tek kendilerini tanıtmaya başlarken; adaylardan Ufuk Gedikoğlu şoförlerle bir araya gelip, desteklerini istedi.
Ardahan Kongre Caddesinde bulunan Bağdeşen Köyü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği lokalinde destekçileriyle gövde gösterisi yapan Gedikoğlu, " Bu odanın başkanlığına yeni bir isim gelsin. Belki daha faydalı olacaktır. Şuan 4 aday arkadaşımız Başkanlık için yarışacak. Hak eden kazansın. " dedi.

AKP'ye Oy Veren Demirci İstifaya Davet Edildi!

Bulunduğu makamın ağırlığını taşıyamıyor..

*23/03/2015 Tarihli Haber

Ardahan'ın Sivil Toplum Kuruluşları, Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci'ye ateş püskürüyor!

Yoksuluğun diz boyu olduğu, esnafının siftah yapamayıp, vergisini ödemekten zorlandığı şu günlerde zenginlerden aşağı kalmayıp sık sık yurt dışı gezilerine çıkan Ardahan’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanına STK’lardan tepki geldi.
Önümüzde ki günlerde İspanya'ya ya turistik bir geziye çıkacak olan Çetin Demirci’nin bulunduğu makamın ağılığını taşıyamadığından yakınan Ardahan’da ki STK’lar Demirci’yi istifaya davet ettiler.

Ardahan AK Parti İl teşkilatının Halk Eğitim Merkezinde “Kimi Milletvekili olarak görmek istiyorsunuz? ” Sivil Toplum Kuruşları (STK ) görüş oylamasına, bir gün önce toplanıp katılmama kararı alan ATSO, AŞOB, ESOB, ESOBB ve Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu sonrasında seçim günü ATSO Başkanı Çetin Demirci’nin bu karara uymayıp oy kullanması diğer STK’lar arasında tepkilere neden oldu.

Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği toplantı salonunda Basın toplantısı düzenleyen STK’lar ATSO Başkanı Çetin Demirci’yi topa tuttu. Basın toplantısına ESOBB ve AŞOB Başkanı Yılmaz Özer, ESOB Başkanı İsmail Kâhya, Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Burak Taştan, Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, ESOBB Başkan yardımcısı İskender Yılan katıldı.

Çetin Demirci’nin kendisinin STK’ları toplayıp ‘ ‘Gitmeyelim ‘ teklifini getirmesine rağmen, toplantıya katılıp oy kullanmasını şiddetle kınayan STK’lar Demirci’nin bu davranışıyla bulunduğu makamın ağırlığını taşıyamadığını dile getirdiler.

YILMAZ: ATSO BİZİ EKTİ

Toplantıda konuşan, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Yılmaz Özer, “Çetin Demirci’nin teklifiyle bütün STK’lar AK Parti’nin “Kimi milletvekili olarak görmek istiyorsunuz? ” STK Görüş Oylamasına katılıp katılmama kararı almak için bir araya geldik. Sağlıklı bilgi almak için AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci’yi de davet ettik.

Demirci kendisinin durumdan tam olarak haberdar olmadığını, son anda Genel Merkez tarafından böyle talimatın geldiğini söyleyerek, burada sandıklarda kullanılan oyların Genel Merkez tarafından değerlendirileceğini, yani sandıkların burada açılmayacağını bize iletti.

Daha sağlıklı bilgi almak için Genel Merkezi de yanımızda aradı. Sandıkların buradan açılmayacağını öğrendikten sonra STK temsilcileri olarak seçimi boykot kararı aldık. ATSO Başkanı Çetin Demirci de aldığımız bu kararın altına imzasını attı. STK’lar olarak ortak aldığımız karar gereği seçime gitmeme sonucuna vardık. Ancak seçim günü Çetin Demirci ve yönetimi AK Parti’nin gerçekleştirdiği bu seçime katılım sağladığını öğrendik.

STK’lar olarak aldığımız karara maalesef Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı riayet etmedi. Kendisi bizi toplayarak, ‘gitmeyelim’ dedi. Ancak seçim günü kendisi oylamaya giderek oy kullandı. Bu durumu kınamak için STK’lar olarak bir araya geldik. Çetin Demirci resmen bizi ekti. Biz STK’lar olarak seçime katılmamıza rağmen kendisi seçim salonuna giderek bizi sattı” dedi. 

TAŞTAN: DEMİRCİ, BULUNDUĞU MAKAMIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMAMIŞTIR

Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Burak Taştan ise, Demirci’nin bulunduğu makamın ağırlığı taşıyamadığını söyledi. ATSO başkanı Demirci’nin bulunduğu makamın altında ezildiğini, makamın ağırlığını taşıyamadığını belirten Taştan, “ Demirci bu davranışıyla toplum nezdinde ayağa düşmüştür.

Burada mesele AK Parti meselesi değildir. Biz sandıkların burada açılmamasına tepki gösterip seçime katılmadık. Bu CHP’de MHP’de HDP’de olsa aynı kararı alırdık. Yani burada biz STK’ların aldığı kararın AK Parti’yle alakası yok. Biz uygulamaya karşı çıktık ” diye konuştu.

KAHYA: ÇETO BAŞKAN İSTİFA ETMELİDİR!

“STK’ları toplayan kendisi, oraya giden kendisi “diyen, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Kâhya ise, “Çetin Demirci’nin bu davranışıyla birliği bozduğuna dikkat çekerek, kendisi hepimize büyük ayıp etmiştir.  Alınan gereği yerine getirilmeli, Başkan Demirci, oy kullandığına dair resimler var. Bu resimler olmazssa biz inanmazdık ancak büyük hata yaptığını anlamalı ve gereğini yapmalıdır. madem karara uymayacaksa niye bizi bu yanlışlarına alet ediyor. İstifa etmesi en doğru ve isabetli bir karar olacaktır ” ifadelerini kullandı.

EVLİYAOĞLU: DEMİRCİ BÜYÜK HATA YAPTI

ATSO Başkanı Çetin Demirci’nin yaptığı davranışla kendilerini son derece üzdüğünü açıklayan Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, “Çetin Başkan bize karşı büyük bir hata yaptı. Bizi derinden üzdü. Yapmaması gerekeni yaparak bizleri yaraladı. Biz 5 sivil toplum kuruluşu olarak aldığımız ortak karara uyduk. Ancak ATSO Başkanı ve yönetimi buna uymadı. Biz sandıkların burada açılmayıp, sonucunu öğrenemeyeceğimiz bir seçime katılmak istemedik. Ama Demirci, bizi yarı yolda bıraktı ve büyük bir yanlışa imza attı” açıklamasında bulundu. 

ARDAFED Ne Diyor?..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Ardahan'ın kendi başına bir vilayet olduğunu, kendi adını taşıyan federasyon ve dernekleri olduğunu ve bunlarla birlikte yurt genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşumu için mücadele verdiğini, bunu gerçekleştimek için Ardahan ve Ardahanlıların o çok istenen birlikteliği sağlaması için KAI, KAISİAD denen oluşumları ret ettiğini belirten Ardahan Dernekler Federasyonun siyasetten ne dediği, nerede olduğunu merak edenler var.
Bunların başında gelen Rodi Baz abimiz geçende beni aramış başta 25 Eylül'de yapılacağı ileri sürülen Kuzey Irak'ta referandum olmak üzere ARDAFED'in ülke ve dünya gündemi ile ilgili ne düşündüğünü soruyordu.
Öncelikle ARDAFED'in birinci hedefinin Rodi Baz'ın da dokunmak istemediği İstanbul'da ki Ardahan Diaspoarasının kendi ellerinin altında tutup, izole ettiği ve kendilerinden başkalarının Ardahan dernekçiliğini yapamayacağını düşünenlerle mücadele ettiğini ve başta resmi olarak olmayan ama birilerinin keyfi doğrultusunda inadına ayakta tutulmak istenen tabela, çanta ve facebook anlayışı ile yapılan dernekçiliğin eyleme dökülmesi için çaba içinde olduğunu kendisine anlattım..
Ve yaklaşan 2019 seçimleri öncesi sosyal hayatta, ticarette ve siyasette güçlü bir Ardahan oluşumu için mücadele verirken dernekçilikte olduğu gibi siyasette de geniş bir diaspora oluşturanlarla adeta başa baş, dişe diş mücadeleye hazırlandığını anlattım.
Tabi bunları yaparken başta Kuzey Irak'ta ki referandum konusu olmak üzere başarıda 81 Vilayet içinde en sonlarda olan Ardahan'da ki eğitiminde içide olduğu eğitim sistemi dahil dünyada ve ülke yaşanan olaylara karşı duyarsız kalmadığında belirttim..
Başta benim günlük yazılarımda ele aldığım gündemi yakından takip eden bir kadroya sahip olan ARDAFED'in yaşanan gelişmelere karşı duyarsız kaldığı yönünde ki eleştirilere katılmadığı gibi güçlü bir Ardahan Birlikteliği için barışın, kardeşliğin, dostluğun pekiştiği, komşuları ile barışık güçlü bir Türkiye için elinde geleni ortaya koymaya hazır olduğunu anlattım..
Ve bunları daha cesurca yapmak, güçlü bir lobi çatısı altında toplanmak için başta kendisine üye olan dernek başka federasyona üye olamaz deyip, derneklerin ARDAFED'e de üye olmasını engeleyen HOÇFED olmak üzere ARDAFED'e inat kurulup, kuruldukarı ile kalan diğer federasyon, derneklerin ARDAFED'in bu çabalarına ayak diretip, adeta bir birileirni yok etmeye çalıştığını anlatırken, Rodi abi ve bu yaşananları uzaktan seyre dalanların da ARDAFED'in bu samimi çalışmalarıan katkı sunmasını istediim..
Çünkü başta Kuzey Irak'ta ki referandum olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü olmaksızın 2017/2018 Eğitim/Öğretim sezonuna başlayan, İl Tarım Müdürü başta olmak üzere bir çok müdürlüğü vekilin vekili ile idare edilen ve en önemlisi başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde KAI ve KAISİAD denen Ardahanlılarla alakalı olmayan kurumlarla mücadele etmek sadece şu an mevcut ARDAFED'in yönetiminin işi olmadığı, 'Ben Ardahanlıyım' diyen herkesin görevi olduğunu dile getirerek, Rodi abi ve diğer toplum liderlerinden katkı sunmalarını beklediğimiz anlattım..
Ve bu hafta sonu Ardahan adını taşıyan derneklere başkanlık edenlerle bir araya gelmeyi ve son günlerde yaşanan gelişmelerin de içinde olduğu geniş çaplı bir toplantı ve bu toplantının ardından kamuoyuna bir açıklama yapmayı hedefleyen ARDAFED'in benim babamın değil, tüm Ardahan'ın olduğunun altını bir kez daha çizdim..
Bu anlattıklarım yeterli gelmez ise lütfen ARDFED'in intenetteki sayfasına bakıp, ARDAFED'in neler yaptığını, ne dediğine bakın derim..

**Erdoğan Barzani'ye Kızmıyor, Küsüyor..

22 Eylül'de yapacağını ileri sürdüğü referandumla 'Kürdistan Kurulsun mu?' diye soracak olan Barzani'nin bu referandumu yapamayacağına inananlardan biri olarak dikkat ettiğim diğer önemli bir nokta da Trump dahil neredeyse kızmadığı kimsenin kalmadığı Başkan Erdoğan'ın fatkedilmeyen tavrıdır..
Bu da milliyetçi tayfası başta olmak üzere herkesin şu günlerde bir hayli yüklendiği Barzani'ye Erdoğan kızmıyor ama küsüyor gibi bir tavrın içinde olmasıdır..
İran üzerinde ki ambargoyu delen ve Cari Milli Açığı bir hayli kapatan (!) Rıza Saraf ve 15 Temmuz'dan sonra el konulan Cemaat'in yeşil dolarların tükenmek üzere olduğu ve yeşil dolarların geldiği tek kapının Barzani Kürdistanın yönetimi olduğu şu günlerde Irak'tan ayrı bir ülkenin temelini atmaya hazırlandığı ileri sürülen Barzani'ye çokta kızmayan ama küsen Erdoğan'da biliyor ki; Birilerinin burada ki asıl hedefinin önce 15 yıldır AKP iktidarını ayakta tutan dolarların önünü kesmektir..
Ama asıl ve en önemli hedefin bölgede ki Türkler ile Kürtleri karşı karşıya getirmek, Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına iyice çekmek, hatta parçalamaktır..
Bu nedenle benim bu gelişmeler arasında gördüğüm diğer önemli bir konu da Erdoğan'ın, ABD koruması da bir hayli sağlam olan Barzani üzerinden bölgede ki Barzani'nin kontrolünde ki Kürtlerle kavga etmektense zaten yıllardır var olan beraberliğe devam ettirmektir..
Ve bunun içinde yarısı Kürt olan Ardahan'ın CHP'li Milletvekili Öztürk Yılmaz gibi tez canlı davranmayıp, kırıp, dökmeden bu saate kadar dostu olan Barzani'ye nazikçe masajlarını verip, Barzani ile ortak olan bir çok diğer lider gibi ertelenmesini istediği referandum için çokta kızmadığını ama küstüğünü ima ediyor..
Ve bu işte yine karlı çıkacak olan Erdoğan'ın olduğunu da şimdiden söyleyeyim..
Nasıl mı?
Barzani son anda referandumdan vazgeçip, ertelerse sen gör o zaman Erdoğan'ın dünya lideri (!) olduğunu..
Çünkü gelişmeleri ve ertelenmesi muhtemel referandumu 8 sütun manşetlerle kamuoyuna pompalayacak olan Sarraf'ın, Feto'nun artıklarından kalan dolarcıklardan oluşturulan havuz medyasının manşetlerini görür gibiyim..
Ve bu manşetlerden etkilenip 2019 seçimlerinden %51'i %52 yapan benim milliyetçi seçmenimi..

 
 Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 4279 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI