Reklam
Bugun...


BAROSUNU KURDU, AVO'SUNU UNUTTU!
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başlattığı ve yaklaşık 2 yıl boyunca yoğun bir mesai harcayarak ön ayak olup, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun tam desteğiyle başta Av. Osman Yıldız'ın başını çektiği Ardahan'lı Avukatlara kurduğu Ardahan Barosu kısa sürede önemli çalışmalara imza atıp, ikinci genel kurulunu yaptığı Ardahan'da Veterinerler Odası hala yok.

BAROSUNU KURDU, AVO'SUNU UNUTTU!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Geçtiğimiz gün yapılan ve binlerce delegenin katıldığı Ardahan Damızlık Yetiştiricileri Birliği ve 
Ardahan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin yanı sıra Ardahan Ziraat Odalarının kurumsallaştığı Ardahan'da 70'e yakın veteriner olmasına karşın hala odalarının olmaması bunca veterinerin içinde bir ya da bir kaçının toplum önderlği yapacak azim, gayret ve özgüvenden yoksunların çoğunlukta olmasına bağlanmaktadır.

EY HEMŞO BAŞKANLAR!..

Yazıma başlamak üzereyken gelen bir telefonun tam da yaşananları anlatmak için düşündüğüm yazımı hissetmişçesine sitemlerle dolu bir dertleşme için olduğunu anlıyordum.
Yanımda olduğunu düşündüğüm ama birçoklarına anlatamadığım gibi onunda dediklerime gelmeye başladığını anladığım o telefon görüşmemde 18 yıldan fazladır iktidarda olan mevcutların karşısında olanların da iktidardan aşağı kalmadıklarını bir kez daha anlıyordum, geç olsa da beni anlayanların 'sen haklıymışsın' demelerinden...
Evet, birilerinin insanlara hizmet edeceklerini belirtip, destek ve oy istediği ve o oyları almak için hemşeri, siyasi görüş damarlarını okşayıp, seçildikten sonra girdikleri iktidar modunun havasıyla önce çevrelerini, sonra halkı unuttuklarını anlatan telefondaki dostumun denize düşmüş, yılana sarılmış olanların içinde olduğunu anladığını belirtse de hakkında gerçeği olmayan birçok iddia dosyası ile sıranın kendisinde olduğunu da ima ediyordu.
Ve dün beni anlamayanların gecikmeli de olsa bugün beni anladıklarını belirtirlerken 'nerede hata yaptık?' sorusunun cevabını da benden beklediklerini de anlıyordum.
Aslında o hatayı yapmadan önce benim anlattıklarımı da bilen dost bildiklerimin bugün yaşadıklarını yürekten anlayıp, üzülsem de faydasının olmadığını ve bugün yaşananların daha başlangıç olduğunu belirtip, 'nerede hata yaptık?' diyenleri cevaplamaya çalışırken asıl sorunun yaşananlara, yaşanacaklara karşı oluşturulacak olan birlikteliğin küçük menfaatlere kurban edilmeden toplumsal bir çıkışa ihtiyaç duyduğunda anlatmaya çalışıyor ve tek umudun bu 'birlikteliktir' diyordum.
Ve örnek olarak 18 yıldır Almanya'nın başında olan bir kadının vedasının yarın onlar içinde geçerli olduğunu, bugün oturdukları gidici koltuklarda kendilerini kral sanıp, diktatörlükle suçladıklarından daha dikta bir yönetim anlayışı içinde onlara da aşağıdaki haber/yorumu aktarıyorum; Belki dün beni anlamayanlara anlatmak istediğimi onlarda gecikmeden anlarlar diyerek..


Ey hemşeri başkan, her şeyi ben bilirim diyen sen..
Biliyor musun dün Almanya'da bir kadın balkonlardan, televizyonlardan veya barlardan duyulan 6 dakikalık sıcak alkışlarla veda etti. 
Bütün bir ülke, tüm dünyada insanlığı ve sivil hakları savunan bir liderlik örneğini alkışladı.
Halk onu liderlik etmek için seçti ve 18 yıl boyunca 80 milyon Alman'ı beceri, özveri ve samimiyetle yönetti.
Hiçbir zaman yanlış ifadeler vermemiş ve tanıtım için fotoğraf çektirmek istememiş. Akrabalarına ya da arkadaşlarına liderlik pozisyonu vermedi. 
Herhangi bir değişiklik olmadan ve diğer gayrimenkulleri, yatları veya lüks arabaları satın almadan her zaman aynı normal dairede yaşadı. Banka hesapları neredeyse değişmedi , haksız miktarlar biriktirmeden. Özel jetlere binmedi ve yüzlerce korumayı reddetti. Bir basın toplantısında bir muhabirin neden her zaman aynı kıyafetleri giydiği ve hizmetçileri olup olmadığı sorulduğunda, Merkel şu yanıtı verdi:
"Başka kıyafetim yok. Ben halkımın, hükümetin çalışanıyım, manken değil. Hizmetçiye ihtiyacımız yok. Kocam ve ben birbirimizi tamamlıyoruz ve 30 yıldır evimizin bakımını yapıyorum."
"Dünyanın Kadını" 6 milyon erkeğe eşdeğer olarak tanımlandı.
Politikacılar, onu örnek alıyor!
İnsanlara hizmet edin ve bizim gibi, çevredekileriniz gibi onları da kullanmayın!

ARŞİV HABER 06/10/2010 TARİHLİ HABER/YORUM/REKLAMLAR

SAVAŞ HALİ POZLARI MODA OLDU!

İç çatışmaların gittikçe yoğunlaştığı şu günlerde devlet ve hükumet yetkilileri art arda askeri pozlar paylaşmaya başladılar.

Başbakanın askeri birlikleri ziyaretinde askerlerle çektirdiği fotoğrafları paylaşması ardından

 develet yetkilileri de sınır birliklerini ziyaret edip aynı pozları kamuoyu ile paylaşmaya başladılar.
Türkiye'nin Gürcistan’a komşu sınırı Posof ilçesini ziyaret eden Ardahan Valisi Ahmet Deniz sınırın sıfır noktasın da bulunan Yeni Köy Sınır Birliğiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

**Vali Ahmet Deniz, Göle ilçesine giderek, ilçeye bağlı köyler ile gurup köy yollarında incelemelerde bulundu.

Göle Kaymakamı Zafer Oktay ve Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür ile birlikte Eskidemirkapı, Yağmuroğlu, Mollahasan ve Gülüstan köylerine giden Vali Deniz, köylerde incelemelerde bulundu. Köy meydanında vatandaşlarla görüşerek, talep ve isteklerini dinleyen Vali Deniz, Eskidemirkapı, Yağmuroğlu ve Mollahasan köylerine ulaşımı sağlayan gurup köy yolunda sıcak asfalt çalışması yapılacağını söyledi. Yağmuroğlu köyünde devam eden içme suyu sondaj çalışmasını da yerine gören Vali Deniz, sondaj çalışmalarının ardından Yağmuroğlu köyünün içme suyuna kavuşacağını bildirdi.
 
Gittiği köylerde vatandaşların yakın ilgisiyle karşılanan Vali Deniz, çocuklara ise çeşitli hediyeler dağıttı. Vali Deniz, Hakkari Dağlıca’da Şehit olan Tayfur Hançer’in Eskidemirkapı köyünde ki ailesini de ziyaret etti.

Vali Deniz, Göle’de kamu yatırımlarını denetledi..

Vali Ahmet Deniz, Göle ilçesinde yapılan Anadolu Lisesi pansiyonu ve Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.
 
Göle Kaymakamı Zafer Oktay ile birlikte Gençlik Merkezi inşaatının başladığı alana giden Vali Deniz, yapılan çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkilisinden bilgi aldı. Bu yıl temeli atılacak olan Gençlik Merkezi’nin önümüzdeki yıl hizmete açılacağını söyleyen Vali Deniz, bu merkezin Göle için önemli bir yatırım olacağını söyledi.
 Vali Deniz daha sonra inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan Anadolu Lisesi pansiyonun da incelemede bulundu. Müteahhit firma yetkilisiyle görüşerek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Deniz, pansiyonun Ekim ayı içerisinde hizmete açılacağını bildirdi.

Vali Deniz, Ardahan-Göle karayolunda denetlemelerde bulundu 
  
Vali Ahmet Deniz, Ardahan-Göle karayolunda devam eden yol yapım çalışmalarını denetledi.

Müteahhit firmalardan kaynaklanan sorunlar nedeniyle bir süredir aksaklıkların yaşandığı yolda yeniden başlayan çalışmaları görmek üzere Göle yoluna giden Vali Deniz, müteahhit firma yetkilisinden yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Çarşamba günü yeniden başlayacak olan çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlemesi yönünde müteahhit firma yetkilisine talimat veren Vali Deniz, çalışmaların normal bir şekilde devam etmesi halinde Ekim ayı içerisinde Göle yolunun stablize olan kısmının sıcak asfalt yapılarak hizmete açılacağını bildirdi.

**Vali Deniz, Yunus Emre Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

Vali Ahmet Deniz, Yunus Emre Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
 
Dersliklere girerek 12’nci sınıf öğrencileriyle sohbet eden Vali Deniz, öğrencilerden üniversite hayallerini gerçekleştirmeleri için daha fazla gayret göstermelerini istedi.
 
Öğrencilere, başarının yanında iyi insan, iyi birey olmanın çok önemli olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Sizlerden biraz daha gayret etmenizi ve sınavlarda daha çok başarı elde etmenizi bekliyoruz. Sizler, pırıl pırıl, zeki çocuklarsınız. Elinizde ki imkanları iyi kullanarak, başarıya doğru koşmalısınız. Başarı elbette ki önemlidir. Fakat elde ettiğiniz başarılarla birlikte, devlete, millete, içinde bulunduğunuz topluma faydalı bireyler olmanız da çok önemlidir. Sizlerin başarılı, milli ve manevi değerlere önem veren, topluma faydalı bireyler olacağınıza inanıyorum. Yeni eğitim-öğretim sezonunun başladığı şu günlerden itibaren daha fazla gayret sarf ederek, üniversite yolunda gireceğiniz sınavlarda başarılı olacağınıza inanıyor ve bu anlamda sizlere güveniyorum” dedi.
 
Ziyareti sırasında okulda görev yapan öğretmenlerle de toplantı yapan Vali Deniz, “Eğitim gönül işidir. Dolayısıyla biz öğretmenlerimize güveniyoruz. Yüreğini ortaya koyarak eğitim veren öğretmenlerimiz sayesinde ilimizin eğitimde ki başarısı kısa vade de çok iyi yerlere gelecektir. Biz öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle birlikte geleceğimizden ümitliyiz” diye konuştu.
 
Vali Deniz, Posof ilçesinde gurup köy yollarını denetledi..
 
Vali Ahmet Deniz, Posof ilçesinde sıcak asfalt ve asfalt altyapı çalışmalarının yürütüldüğü gurup köy yollarını denetledi.
 
Beraberinde, Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür ve İl Genel Meclisi Başkanı Bedrettin Çakıcı ile birlikte, Alköy, Yeniköy, Savaşır ve Süngülü köylerine giden Vali Deniz, köylere ulaşımı sağlayan gurup yolunda incelemelerde bulundu.
 
Gurup yolunda Özel İdare tarafından yürütülen sıcak asfalt altyapı çalışması, ikinci kat sıcak asfalt çalışması ve sıcak asfalt altyapı hazırlık çalışmalarını yerinde gören Vali Deniz, yolun bir kısmında sıcak asfalt çalışmasının tamamlandığını ve önümüzde ki yıl ikinci kat asfaltının atılacağını söyledi.
 
Bu sezon sonuna kadar
yolun, altyapısı hazır hale getirilen kısmının da sıcak asfaltla kaplanacağını belirten Vali Deniz, önümüzde ki yıl bu yolun tamamının asfaltla kaplanmış olacağını bildirdi.
 
Gurup köy yollarını denetleyen Vali Deniz, geçtiği köylerde vatandaşlarla sohbet etti, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Vali Deniz, Yeniköy’de ki Jandarma Hudut Karakolu’nu da ziyaret etti.
 
**Vali Deniz, Kür Nehri üzerindeki tarihi Demir Köprü’de incelemede bulundu..
 
Vali Deniz, Ardahan Belediyesi’nin restorasyon çalışması yürüttüğü tarihi Demir Köprü’de incelemelerde bulundu.
 
Şehrin ortasından geçen Kür nehri (Kura) üzerinde bulunan tarihi köprünün, sosyal aktivite alanı olarak yeniden kullanıma açılması amacıyla başlatılan restorasyon çalışmasını yerinde gören Vali Deniz, köprü üzerinde çalışma yürüten müteahhit firma yetkilisinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
 
Köprünün tarihi açıdan önemli bir kalıntı olduğunu söyleyen Vali Deniz, restorasyon çalışmasının ardından köprü üzerinde sosyal aktivite alanlarının oluşturulacağını ve halkın hizmetine sunulacağını söyledi.
 
**Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam projesiyle okullara 300 bisiklet dağıtıldı..
 
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği, “Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat” projesi kapsamında Ardahan’da “bisiklet modülü” dersini uygulayan ortaokullara 300 bisiklet dağıtıldı.
 
Ortaokul 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinin spor ve fiziki aktivitelerinde kullanacakları 300 bisikletin okullara teslim edilmesi dolayısıyla, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda tören düzenlendi.
 
Vali Ahmet Deniz, tören de yaptığı konuşmada, “Sağlıklı bir yaşam ancak spor yapmakla mümkündür. Onun için öğretmenlerimizden ve yöneticilerimizden özel isteğim, derslerin yanında çocuklarımıza iyi bir spor eğitimi de vermeleridir. Hepimizin gayesi mutlu ve sağlıklı olmaktır. Spor yapmadan mutlu olmak mümkün değildir. Onun için Sağlık ve Milli Eğitim bakanlığımızın hayata geçirmiş olduğu bu uygulama, okullarımızda spor aktivitelerinin geliştirilmesi anlamında çok önemlidir. Biz de bu projeleri destekliyoruz ve sağlıklı bir yaşam için herkesi spor yapmaya davet ediyoruz” dedi.
 
Vali Deniz, Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından bisikletleri okullara teslim etti.
 
Bisikletleri teslim alan okullarda ki öğrenciler bindikleri bisikletlerle okul bahçesinde gezinti yaptı.
 
**3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü, yürüyüş etkinliğiyle kutlandı..
 
3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla Ardahan’da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürüyüş programı düzenlendi. 
 
Valilik önünde başlayarak Kongre Caddesi üzerinden Ardahan Kalesi’ne kadar süren yürüyüş programına Vali Ahmet Deniz, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, kurum müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
 
Yürüyüşün ardından konuşma yapan Vali Deniz, “Sağlıklı bir yaşam sürmek hepimizin hayali ve amacıdır. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamın anahtarı spordur. Ne iş yapıyorsak yapalım, hangi mesleği yaparsak yapalım, sporu sağlıklı yaşamın kaynağı olarak hayatımıza koymamız lazım. Obezite nüfus oranımız yüzde 30’a yaklaşmış durumdadır. Bu ürkütücü bir rakamdır. Bu yüzden diyoruz ki, sağlıklı yaşam için özellikle gençlerimizin spor yapmayı alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir. Gençlerimize yönelik Ardahan’da spor altyapısını güçlendirmeye önem vermekteyiz. Çocuklarımızı, gençlerimizi spora alıştırmaya çalışıyoruz. Çünkü çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Ardahan’da doğasıyla, tabiatıyla spor yapmaya fazlasıyla uygun bir şehir. Dolayısıyla biz de büyüğüyle, küçüğüyle spor yapan bir şehir görme arzusundayız” dedi.
 
Yürüyüş günü etkinlikleri kapsamında Kale içerisinde Sağlık Müdürlüğü tarafından kan bağışı standı açıldı.
 
Program sonunda yürüyüşe katılanlara elma ve su ikramında bulunuldu.
 
**Vali Deniz, Ardahan-Posof karayolunda denetlemelerde bulundu..
 
Vali Ahmet Deniz, Ardahan-Posof karayolunda devam eden yol yapım çalışmalarını denetledi.

Çalışmaların sürdüğü Ardahan-Posof karayoluna giden Vali Deniz, Damal ilçesi çıkışı ve Ilgar Dağı mevkisinde yapılan çalışmaları yerinde gördü.
 
Müteahhit firma yetkilileriyle görüşerek, çalışmaların gidişatı hakkında bilgi alan Vali Deniz, “Posof karayolumuzda yürütülen sıcak asfalt çalışmaları devam etmektedir. Yolun bozuk olan 18 kilometrelik kısmının 15 kilometresinde çalışmalar tamamlandı. Geriye kalan 3 kilometrelik bölümün de ise çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu ayın ortalarında Posof yolumuzda ki çalışmalar tamamlanacak” dedi.
 

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

www.ilkeaku.net

EY HEMŞO BAŞKANLAR!..

Yazıma başlamak üzereyken gelen bir telefonun tam da yaşananları anlatmak için düşündüğüm yazımı hissetmişçesine sitemlerle dolu bir dertleşme için olduğunu anlıyordum.
Yanımda olduğunu düşündüğüm ama birçoklarına anlatamadığım gibi onunda dediklerime gelmeye başladığını anladığım o telefon görüşmemde 18 yıldan fazladır iktidarda olan mevcutların karşısında olanların da iktidardan aşağı kalmadıklarını bir kez daha anlıyordum, geç olsa da beni anlayanların 'sen haklıymışsın' demelerinden...
Evet, birilerinin insanlara hizmet edeceklerini belirtip, destek ve oy istediği ve o oyları almak için hemşeri, siyasi görüş damarlarını okşayıp, seçildikten sonra girdikleri iktidar modunun havasıyla önce çevrelerini, sonra halkı unuttuklarını anlatan telefondaki dostumun denize düşmüş, yılana sarılmış olanların içinde olduğunu anladığını belirtse de hakkında gerçeği olmayan birçok iddia dosyası ile sıranın kendisinde olduğunu da ima ediyordu.
Ve dün beni anlamayanların gecikmeli de olsa bugün beni anladıklarını belirtirlerken 'nerede hata yaptık?' sorusunun cevabını da benden beklediklerini de anlıyordum.
Aslında o hatayı yapmadan önce benim anlattıklarımı da bilen dost bildiklerimin bugün yaşadıklarını yürekten anlayıp, üzülsem de faydasının olmadığını ve bugün yaşananların daha başlangıç olduğunu belirtip, 'nerede hata yaptık?' diyenleri cevaplamaya çalışırken asıl sorunun yaşananlara, yaşanacaklara karşı oluşturulacak olan birlikteliğin küçük menfaatlere kurban edilmeden toplumsal bir çıkışa ihtiyaç duyduğunda anlatmaya çalışıyor ve tek umudun bu 'birlikteliktir' diyordum.
Ve örnek olarak 18 yıldır Almanya'nın başında olan bir kadının vedasının yarın onlar içinde geçerli olduğunu, bugün oturdukları gidici koltuklarda kendilerini kral sanıp, diktatörlükle suçladıklarından daha dikta bir yönetim anlayışı içinde onlara da aşağıdaki haber/yorumu aktarıyorum; Belki dün beni anlamayanlara anlatmak istediğimi onlarda gecikmeden anlarlar diyerek..


Ey hemşeri başkan, her şeyi ben bilirim diyen sen..
Biliyor musun dün Almanya'da bir kadın balkonlardan, televizyonlardan veya barlardan duyulan 6 dakikalık sıcak alkışlarla veda etti. 
Bütün bir ülke, tüm dünyada insanlığı ve sivil hakları savunan bir liderlik örneğini alkışladı.
Halk onu liderlik etmek için seçti ve 18 yıl boyunca 80 milyon Alman'ı beceri, özveri ve samimiyetle yönetti.
Hiçbir zaman yanlış ifadeler vermemiş ve tanıtım için fotoğraf çektirmek istememiş. Akrabalarına ya da arkadaşlarına liderlik pozisyonu vermedi. 
Herhangi bir değişiklik olmadan ve diğer gayrimenkulleri, yatları veya lüks arabaları satın almadan her zaman aynı normal dairede yaşadı. Banka hesapları neredeyse değişmedi , haksız miktarlar biriktirmeden. Özel jetlere binmedi ve yüzlerce korumayı reddetti. Bir basın toplantısında bir muhabirin neden her zaman aynı kıyafetleri giydiği ve hizmetçileri olup olmadığı sorulduğunda, Merkel şu yanıtı verdi:
"Başka kıyafetim yok. Ben halkımın, hükümetin çalışanıyım, manken değil. Hizmetçiye ihtiyacımız yok. Kocam ve ben birbirimizi tamamlıyoruz ve 30 yıldır evimizin bakımını yapıyorum."
"Dünyanın Kadını" 6 milyon erkeğe eşdeğer olarak tanımlandı.
Politikacılar, onu örnek alıyor!
İnsanlara hizmet edin ve bizim gibi, çevredekileriniz gibi onları da kullanmayın!

ARŞİV HABER 13/12/2015 TARİHLİ HABER/YORUM/REKLAMLARKaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 6782 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI