Reklam
Bugun...


BAL'a Çıkan Hoçvanspor'da Başkanlık Kavgası!
Ardahan'ı Bölgesel Amatör Lig de temsil etme hakkını kazanan Hoçvanspor'da kavga erken başladı. Serhat Ardahan Spor'un BAL liginde düşmesi ardından Ardahan 1. Amatör Liginde Şampiyon olan ve 2019-2012 Futbol Sezonunda Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde temsi etme hakkını kazanan Hoçvanspor'da başlayan tartışma mevcut başkan Eren Demir'in daha önce istifa ettiği, ancak istifa dilekçesini vermediği ve bir an önce istifasını sunmasını istemesi ile başlayan tartışma sanal ortamda kavgaya döndü.

BAL'a Çıkan Hoçvanspor'da Başkanlık Kavgası!

Hoçvan Spor Başkanı Eren Erdem'in birilerinin ince hesaplarını devreye koymak istediği ancak başkan olan benim diyerek ret ettiği o açıklamalar..

--HOÇVANSPOR KULÜBÜ:

Fatih Eren Demir başkana hoçvansporda futbolculuktaki emeği ve bu yılkı başkanlığında verdiği emek için teşekkür ederiz
İkinci yarının başında istifa ettikten sonra yöneticimiz erdal yıldırım ve ömer lale tarafından ısrarlar üzerine takımda devam etmiştir taki ikinci yarı 7. haftaya kadar tekrar istifa etmiştir bağdeşenspor serhatsenemoğlu sulakyurt göleyağmuroğlu maçlarında başkansız şekilde ligi tamamladık mevcut başkan olarak görünen fatih eren demir lig sonunda kupa törenine katılarak şampiyonluk kupasını kaldırmış tekrar teşekkür ederiz en kısa zamanda istifa dilekçesini vererek hoçvansporun yeni yönetimin kurulması için kongre kararı alacak ve gelen yönetimin hoçvansporu daha iyi yerlere getirmesini temenni ederiz.

**

Mir Ezdin Değerli kardeşlerim..
Eren Demir kardeşimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz...
Bu iş öyle bildiğimiz 1. Ligdeki takımların üzerinde kavga yapacakları bir rant kapısı değil...


Bu bir gönül işidir...
Bu bir özveri işidir...
Kendi yaşamından, aile yaşamından fedakarlık yapma işidir!
Bu kendi halkına duyduğu bir sevda işidir... 
şimdiye kadar bu görevi yapan başkan ve yöneticileri de böyle değerlendirmek lazım, böyle takdir etmek lazım...
Eren kardeşimize de bu çerçevede değerlendirmek lazım...
Verdiği emeğe saygı göstermeliyiz!

Ama; kimsenin eteklerinden tutunarak peşinden ağlamayacağız!
Hoçvan halkı her zaman bu işleri yapacak birilerini çıkaracak birikime sahiptir!
Unutmayın!
Değişim, gelişmenin motorudur..
Yönetiminizi idealize edin...
Ahbap çavuş ilişkileriyle bu işler yürümez! 
Kongrenizi yapın kulübünüze taze kan pompalayın...

Eren kardeşimizi de Hoçvan Spor’a katkılarından dolayı taltif etmeniz, onure etmeniz gerekiyor!
Hoçvan kültüründe ahde vefa önemli bir geleneğimizdir!

Selamlar
Rodi Baz

**

Egemen Demir Hoçvan spor kulübünün kurucusu ol, en tecrübeli futbolcusu ol, kaptanı ol, yönetiminde ol, başkanı ol futbolcuları bir arada tut takımı şampiyon yap 2016 da kurulan bu kulübü bal ligine çıkar sonrada bu kulübe maddi manevi 1 kuruş faydası olmayan birileri çıksın seni halının altına süpürmeye çalışsın ve istifaya zorlasın. Bu kulübe emek verenler zamanından ailesinden feragat edip bu formanın peşinden gidenler şimdi göz ardı edilip, ne hikmetse hoçvan spora Birgün bile sahip çıkamamış kişiler şimdi kalkmış hoçvan sporlu olmuş. Fatih Eren DEMİR Hoçvan spor için çok şey yaptı bunu inkar edip çıkarlarınız için bazı kişilere yaranmak ve rant sevdanız için insanları karalamaktan ve bu yazıyı paylaşmaktan geri adım atmadınız. Bu başkan takımı Birgün bile yanlız ve başkansız bırakmadı. Siz ve sizin gibi çıkarcılara karşı savundu mücadele verdi. Şimdide kalkmış ayağını kaydırmaya çalışıyorsunuz. Dün kimse taşın altına elini koyup başkan olmamışken şimdi baskıyla takımı kongreye götürüp başkanı İstifa etmeye zorluyorsunuz bunun yerine bu başkanla balda mücadele etmek zorunuza mı gidiyo? bu takıma hiçbir faydası olmamış kişilere peşkeş çekmeye çalışmak işinize mi geliyo? . Ne bu büyük kulüp HOÇVAN Spor u nede buyük başkanı sizin koltuk sevdanıza yedirmeyiz. Ne kadar zorlasalarda istifa etme büyük başkan...

Elini bölgeden çek Çapan! ile ilgili görsel sonucu

**Elini bölgeden çek Çapan!

23/03/2015 Tarihli Haber

**SEN ÖNCE KARDEŞİNİN PARTİDEN ATILMASINI ENGELLE..

Aldığı hapis cezası dolaysıyla siyaset yapamayan İstanbul Esenyurt eski Belediye Başkanlarından Dr. Gürbüz Çapan’ın Ardahan ve Kars siyaseti üzerin de hüküm etme isteği bölgede tepkilere neden oluyor.

Kendi köyünün de için de bulunduğu Ardahan’ın 9 köyünün Kars’a bağlatılmasında büyük rolü olan, Ardahan ve Karslıları yoğun şekilde yaşadığı Esenyurt’ta Ardahanlıların siyaset yapmasına engel olan Dr. Gürbüz Çapan’ın son olarak Ardahan ve Kars siyaseti üzerinde rol oynamaya çalışması ve son olarak Kars’ta CHP’ye seçimi kayıp ettireceği ileri sürülen ve siyasi hiç bir etkisi olmayan Zeki Naci Tarhan’ın liste bir almasına vesile olduğu ileri sürüldü.

**SEN ÖNCE KARDEŞİNİN PARTİDEN ATILMASINI ENGELLE..

Devri sona ermesine karşı halen bölgede ar olduğunu hissettirmek için yaptığı çıkışları ile bölge halkından tepkilere neden olan Gürbüz Çapan’ın geçtiğimiz günlerde CHP’de kaydı silindiği ileri sürülen kardeşi Çetin Çapanın partide ki kaydının silinmesiyle uğraşması gerekirken, Ardahan ve Kars’ta ki siyasete rol biçmeye kalkışması tepkilere neden olmakta. Çapanlar CHP’den silindi.

**Vali para verdi, borçlarınızı ödesenize!..

Daha önce yazdığım ama güncelliğini ve gündemi bayatlamayan iki yazımı yeniden yayınlarken Ardahan Valisinin ‘Paramız yok deyip, borçlarını ödemeyen’ Serhat Ardahan Spor’a parasal destek sunduğunu, başta Serhat Ardahan Spor’dan alacakları olanlar olmak üzere tüm Ardahan kamuoyu bilmelidir ki yeni vali hem sporsever olduğunu belirten ve ilk iş olarakta Serhat Ardahan Spor’a parasal desteğini sunduğunu bana ve tüm gazeteciler belirtmiştir.

Şimdi Serhat Ardahan Spor ve Çıldır’dan yapılan ve icralık olan ve önümüzdeki günlerde icar ile satılacak olan Çıldır Öğrenci Yurdunun durumunu ortaya koyan ve Ardahan sevdalısı (!) Ardahanlı İş Adamlarına yönelik bayatlanmayan, güncelliğini kayıp etmeyen iki yazıma geçelim.

**Serhat Ardahan Spor Kimsenin Babasının Değil..

Hala Avukatlar Barosu kurulamayan Ardahan’ın sınır kapıları ile, topraklarında geçen boru hatları ile Üniversitesiyle tam bir vilayet olması yönünde verilen mücadeleye kimin ne kadar destek sunduğu ortadayken, ülkemin en kuzeyinde, sınır vilayeti Doğu Anadolu ile Karadeniz’i bir birine bağlayan Ardahan’ın Kafkasların başkenti olacağı yönünde ki inancımız da sürüyor.
Çünkü her ne kadar birileri kendi egolarını tatmin etmek, Ardahan’da kazandığını başka memleketlere götürüp, bir daha arkaya bakmasa da bu kentin güzel geleceğine benim gibi Serhat Ardahan Spor’a taa İstanbullarda sahip çıkmak isteyenlerde inanıyor.
Ardahan’ın gelişip, büyümesi için sporunda şart olduğuna inanların başında gelen onca Ardahan sevdalısı varken, dün olduğu gibi bugün de moral bozanlar bu inancı kıramayacak.
Çünkü futbolu seven bir valisi, spor’a, kültüre destek veren bir başkanı olan Ardahan’ın onca samimi seveni de var..
Ve onlar kadar bu taşın altına elini sokan onca samimi insan gibi bir o kadar da genç spor severler var..
Göç başta olmak üzere beklenen yatırımların yapılmaması dolaysıyla adeta, ‘Gemi su aldı’ diye kaçanların yanında Ardahan’ı seven, Ardahan’dan kazandığını Ardahan’a vermek isteyenlerin olduğunu unutanlar ve aldıklarını borçlarına ödemeyenler şunu bilmeli ki; Serhat Ardahan Spor’un onların değil, tüm Ardahanlıların olduğunu akıllarına sokmalıdırlar.
Çünkü bu kentte yaşanan her gelişmeye karşı duyarsızlıkları ile tanınanlara karşı bu kentin gelişip, büyümesi için mücadele verenlerin sayısı bir hayli çoktur..

Çünkü onların derdi Ardahan’dır..
Kaynak: Kdag

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 3083 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI