Reklam
Bugun...


AYNI YERDE YENİ KAZA!..
Ardahan'da meydana gelen yeni trafik kazasında iki araç kullanılmaz hale geldi.

AYNI YERDE YENİ KAZA!..

Başta, Ardahan - Göle, Ardahan-Çıldır, Ardahan Çevre Yolu ve Ardahan - Kars, Hanak, Damal yollarının yıllardır bölünüp tamamlanamaması nedeniyle meydana gelen trafik kazalarına bir yenisi daha eklendi.

Bir türlü bitirilemeyip dizayn edilemeyen Ardahan'ın girişindeki kavşakta meydana gelen trafik kazasında 2 araç kullanılamaz hale gelirken aynı yerde sıkça kazalar yaşanmasına rağmen önlem alınmadığı dikkatlerden kaçmadı.
 Son olarak Sevgi Akhisar' adlı sürücünün  kullandığı 75 BA132 plakalı araç ile 34 AAB454 plakalı araçlar çarpıştı. Yaralı ve can kaybının yaşanmadığı kazanın araç hasarlarıyla atlatılması yüreklere su serpti.

**Çöp Olmak!..
 
Yeni bir seçimin tartışmaya açılmak istendiği şu günlerde mevcut hükumetten ziyade onun adeta basın sözcüsü ve savunucusu olmayı kendine düstur edinen MHP den açıklama var;"Bu süreçte seçim olmaz" diye.
Seçilen Belediye Başkanlarının önce görevden el çektirilmesi, ardından genel başkanları, milletvekilleri gibi tutuklanan HDP'nin yeni bir seçim istemesi, büyük kurultayı öncesi için için kaynayan ama bunu saklamak ve gözleri başka yöne çevirmek için bir gazetecinin aracılığı ile 'Hangi CHP'li Başkan Erdoğan ile Saray'da gizlice görüştü?' tartışmasını ortaya attıran CHP'nin, 'olabilir mi?' dediği, İYİ Partinin kıvırtmadan, "Hadi seçime gidelim" açıklaması, MHP'nin "gerek yok" dediği, iktidarın ise adeta ortamı yokladığı ama söylenenleri anketler aracılığı ile sessizce izlediği şu günlerde asıl konu, "Parti kuracağız" diyerek ortaya çıkanların sessizliği ve çöp oluşları dikkatlerden kaçıyor..
Öncelikle çöp olmanın sözlük anlamına baktığımızda kullanım süresi dolan, artık işe yaramayan bir eşyanın kullanılmayıp, kenara atılması ya da 'belki ilerde lazım olur' denilerek bir köşeye tıkılması anlamına geldiğini görüyoruz.. 
Yani bunun açık anlamı miadı dolmuş veya daha kullanılmadan defolu mal gibi kullanımdan kaldırılan nesne için,  "ÇÖP OLDU" tabiri kullanılır. 
Bu kelimeyi insanlar  için en çok kullanan kesim de gazeteciler, basın ve medya, diğer adıyla kamuoyudur..
Siyasette tartışmaya açılmak istenen, muhalefetin yarım ağızla, iktidarın ise nabız yoklayarak, "İstemem yan cebime koy" gözüyle baktığı seçim tartışmalarının yanı sıra normal hayatta devam eden çöpleşme, çöp olmalar da sürer..
Bu süreç içinde yok olanların diğerleri de birilerinin, birileri aracılığı ile öne çıkıp, ama bir anda kendilerini bir şey saymasının hatasıyla kısa sürede kaybolan aynılarının sadece siyasiler olmadığı ve siyasette olduğu gibi özel hayatta da ÇÖP olduklarını  görmekteyiz.
Ve bunlar her ne kadar zaman zaman arada bir esen rüzgarın savurmasıyla gelip gözümüze girseler de, bir zamanlar çıktıkları üzerimize düştüklerinden dolayı bu kez çamur olarak tutunmak isteseler de ağaçtan düşen yaprak misali yerlerde sürüklenmeye mahkumdurlar.
'Parti kuracağız' deyip, iktidar ve  muhalefetten kopanlar gibi özel hayatta, "Sensiz de olur"diyerek kendilerini dev aynasında görenler ikili yaşamlarda kendilerine verilen değeri unutarak, özelden uzaklaşıp, ÇÖP olanları sıkça gördüğümüz şu hayatta tüm engellemelere rağmen yaptıklarıyla, ortaya koydukları eserleri, samimiyetleri, inançları ve idealleriyle  ömür boyu bu şekilde yaşayanlar altından öte Elmaslaşırlar. 
Kısacası; Dün adam sanılanlar yani ÇÖP olanlar ise tarihin karanlık ve lekeli sayfalarına gömülüp giderler..
Siyasilerin Posof Çıkarmasını MHP Kazandı!Siyasilerin Posof Çıkarmasını
 
MHP Kazandı!
Arşiv Haber 08/10/2015 Tarihli Haber
**YUNUS HELE SEN KONUŞ BENİ YORMA!

**Arkalarını karakola verdiler..
Posof'tan önce Çıldır'a giden AKP’liler Jandarma karakolunun yakınında siyaset yaptılar.

Bir Kasım seçimleri öncesi çalışmalarını hızlandıran siyasi partiler ve milletvekili adayları kent, kent, köy gezmeye devam ediyorlar.
Son olarak dün Ardahan’ın sınır ilçesi Posof’a çıkarma yapan AK Parti, MHP ve CHP Milletvekili Adayları seçilirlerse neler yapacaklarını Posoflu seçmene anlatmaya çalıştılar.
AK Parti’nin iki dönemdir milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay’ın artık bir şey konuşamadığı Posoflu seçmene ikinci kez ikinci sıradan aday olan veteriner Hekim Yunus Baydar seçmeni ikna etmeye çalışırken, geçtiğimiz seçimlerde Baydar’ın aldığı oylar ile ikinci kez milletvekili seçilen Atalay’ın oturması dikkatlerden kaçmadı.

**Posof Çıkarmasını MHP Kazandı..

Dün aynı saatlerde Posof’a çıkarma yapan AKP, MHP ve CHP adayları kapı kapı gezerek seçmenle görüşürken en büyük ilgiyi MHP’nin Avukat Milletvekili Adayları Av. Osman Nuri Yıldız ve A. Gökhan Ağdemir gördü.

**CHP ADAYINA POSOF'TA OLDUĞU GİBİ

 ÇILDIR İLÇESİNDE İLGİ BÜYÜKTÜ.. 

CHP Ardahan Milletvekili adayı Öztürk Yılmaz Posof'a gitmeden önce CHP Ardahan İl Yönetimi Çıldır İlçesinde ki esnafı ve pazarda ki vatandaşları ziyaret ettiler.

 CHP Çıldır İlçe Başkanlığının organize ettiği, esnaf gezintisi davul ve zurna ile başlandı. Esnaf gezintisine CHP milletvekili Adayı Öztürk Yılmaz eski Ardahan milletvekili Faruk Demir, eski DSP İl Genel Meclis Üyesi  Nejdet Kanbir, CHP eski il Başkanı İlimdar Senem,  Ecz. Yunus Dündar CHP ilçe Başkanı Nevzat Şirin , CHP İl Kadın Kolları heyeti ve ilçe yönetimi katıldı.

Yılmaz konuşmasında Çıldır'da ki konuşmasında şunlara değindi. 'Ben Ardahan’ı Ankara ya taşımaya geldim, bundan sonrada Ardahan'da olacağım. Bundan sonra hiç kimse bize dur diyemeyecek. Hiç kimseyi bir kenara park etmeyeceğiz. Hiç kimseye o budur şudur bizden değildir demeyeceğiz.' dedi.

CHP Adayı e heyeti daha sonra CHP Çıldır İlçe yöneticileriyle birlikte Aktaş sınır kapısında incelemelerde bulundular. Ziyaretleri gerçekleştiren milletvekili adayı vatandaşlardan gördükleri ilgi karşısında memnun olduklarını belirterek ilçeden ayrıldı.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 8660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI