Reklam
Bugun...


ATATÜRK'ÜN SİLUETİNİN YANSIDIĞI KÖY DE CİN İNDİ İDDİASI
AHIRDA Kİ CİN Mİ, UZAYLI MI? Haziran ayından başlayıp, Temmuz ayına kadar süren görüntü ile Atatürk Silüetinin yansıdığı Ardahan'ın Damal İlçesine bağlı eski adı Yukarıgündeş yeni adı Ata Mahallesi olan mahallede çekilen bir fotoğraf köyde heyecana ve korkuya neden oldu.

ATATÜRK'ÜN SİLUETİNİN YANSIDIĞI KÖY DE CİN İNDİ İDDİASI

Alınan  bilgilere göre Cengiz Morkoç'a ait evin yanında bulunan ahırda yeni doğmuş danasının fotoğrafını çekmek için ahıra gitti. Ahırında danasının fotoğrafını çekip, evine geçtikten sonra ışıkta çocukları ile birlikte danasını resmini nasıl çektiğine bakmak istedi.
Ve yakından baktıkları fotoğrafta gördükleri karşısında şok oldular. Çünkü danalarının fotoğrafına yakından baktıklarında danalarının arkasında görünen karenin gözleri parlayan belli belirsiz bir insan silüeti vardı.. Ve yeniden kalkıp ahıra gittiklerinde fotoğrafını çektikleri dananın bile anlayıp hissedip, baktığı görüntüye neden olan insana benzeyen kimse yoktu yerinde.
Gördükleri karşısında şok olan aile fotoğrafta görünen şahsın Cin mi yoksa Uzaylı mı olduğunu anlamazlarken komşularını çağırıp ışıklandırdıkları ahırda yeniden saatlerce fotoğraf karesine takılan insan mı, cin mi, uzaylı mı diye anlamadıkları şahsı arasalar da bulamadılar. Fakir Yılmaz/Özel Haber

Atatürk silüeti O Köyde Çıkıyor..
Cin mi, Uzaylı mı yoksa fotoğraf karesine takılan bir insan mı  diye merak edilen karnin çıktığı Damal'da bahsi geçen köyde her yıl Atatürk'ün silüet köyün karşısında ki Karadağlara silüeti yansımakta.

Karadağlar'ın eteğine her yıl haziran ayı sonu ile temmuz ayı döneminde yandaki tepenin gölgesinin düşmesi sonucu oluşan Atatürk silüeti, ilk olarak 1954'te Yukarı Gündeş köyünde çobanlık yapan Adıgüzel Kırmızıgül tarafından fark edildi.
Erdoğan Kumru tarafından 1975 yılında çekilen silüet fotoğrafının Genelkurmay Başkanlığına gönderilmesiyle bu doğa olayı Türkiye genelinde duyuldu.

 
 
Güneşli günlerde 17.50 ila 18.10 saatlerinde izlenebilen Atatürk silüetinin oluşumu, 1995'ten itibaren her yıl düzenlenen "Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri" ile kutlanıyor.
**Çakalların Dans!..
 
Yaklaşan kışın getirmeye başladığı dondurucu soğuklarda dışarıda kalacak insan dostu köpeklerin bile her an saldırılarına uğrayacaklarını düşünüp aç karınlarına rağmen geceleri dahi uyuyamadıkları şu dünyada hayvan çakallardan daha tehlikeli insan bedenine girmiş iki ayaklı çakallar da insanı uyutmaz.
Geciken karların altında kalacak olan bir parça yiyeceği bulmak için köy ve kentlere kadar inen, insanlarında aralarında bulunduğu canlılara saldırma ihtimali çok az olan hayvan çakalların bu işi aslında insan çakallara havale ettiğini de anlamayız. Zira asıl çakalın insan bedenine girdiğini hayvan çakal insandan daha iyi anlar.
Dost bildiklerinin bu bedene girmiş olduğunu anlamayan biz iyi niyetli insanlar safiyane duygularla hayvan çakallardan kaçarken..
Başta içinde bulunduğum gazetecilik mesleğimde ve yine içinde olduğum Sivil Toplum Örgütçülüğü sahasında bir hayli fazla olan bu çakalların diğer bir derdi de yine bir hayvan olan Kurt ve Aslan yürekli, içten, gerçek insanlara saldırmak, engellemek..
Ve; "Nasıl olur da aslan yada Kurdun iki gözünü birden kör ederim.." diye bakan tek gözlü bakışlarıyla bu alanlarda samimice mücadele eden insanlara haince, çakallıkla baktıklarına da sık sık şahit oluruz..
Ve bu çakalların sürek avına çıkan hayvan çakallar gibi hep birlikte hareket ettiklerini de görürüz.
Evet insan oğlunun adına sinir hastalığı, diyabet hastalığı ve bir çok hastalığa ismi verilen virüslerinde ana kaynağı olan bu çakalların diğer bir özelliği de kendilerinde olmayan beceriyi, sanatı ve düşünceyi yok etmek için aynı özellikte olanlarla  yani kendileri gibi çakallarla birlikte hareket etmeleridir.
Yani dün birbirlerine demediklerini bırakmayanlar hainlik dansı için bir araya gelip birbirlerine olduğu gibi hedefledikleri insanlara da yönelik çakallıklarını sergilerler..
Buna da filimlere konu olan Çakalların Dansı denir..Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 22743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI