Reklam
Bugun...


ATATÜRK ARDAHAN'DAN GİDİYOR!, KOMUTANLARDA GİTTİ!..
Dünyanın 8. Harikası olarak kabul görmesi için bir girişimin olmadığı doğa harikası son günlerini yaşıyor. Ardahan'ın Damal İlçesi sınırları içinde bulunan Karadağ'a yansıyan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e bire bir benzeyen siluet son günlerini yaşıyor.

ATATÜRK ARDAHAN'DAN GİDİYOR!, KOMUTANLARDA GİTTİ!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Cumartesi Günleeri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de..

BUGÜN kü program Saat:13.00-15.00 TEMPO TV'de 

Bugün saat:15.00-17.00'da ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Dünya ile Güneşin dengelenmesi ardından her yıl 15 Haziran ila 15 Temmuz günleri arasında 15 dakikalığına, saat 18.15 sıralarında Ardahan'ın Damal İlçesine bağlı Mustafa Kemal 'eski Yukarı Gündeş Köyü' Mahallesi sınırları içinde bulunan Karadağ'a yansıyan ve tıpa tıp Mustafa Kemal Atatürk'e benzeyen siluetin görüldüğü günlerin sonuna gelindi.
15 Haziran'da görülmeye başlayan, 15 Temmuz'dan sonra görülemeyen  ve basının 'Atatürk Ardahan'da' başlıkları ile kamuoyuna sunduğu siluetin adına yapılan festival ise yapılmadı.
KOMUTANLARDA GİTTİ!..
Ardahan'ın Gürcistan'a sınır olan Posof ilçesinde görev yapan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğurcan Baycan ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Okan Çam'ın tayin olmaları nedeniyle Posof Kaymakamı Murat Mete tarafından veda yemeği verildi.
Kaymakam Murat Mete ve Belediye Başkanı Cahit Ulgar yemekte yaptıkları konuşmalarında komutanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.
Veda yemeğine Posof'a yeni atanan komutanlarla beraber Belediye Başkanı Cahit Ulgar, İlçe Müftüsü Osman Gül ve mülki idare amirleri de katıldılar.
Yemek sonunda kaymakam Murat Mete tarafından ilçeye veda eden komutanlara başarı ve teşekkür belgeleri ile beraber Posof'a özgü Huş tavuğu maketix Belediye Başkanı Cahit Ulgar tarafından da tescilli içi dışı kırmızı elma maketi hediye edildi.Program çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
İŞİNE, PARTİSİNE SEVDALI BİR BAŞKAN..
Kendi özel işinde olduğu gibi içinde bulunduğu siyasi oluşumlar da ortaya koyduğu enerjiyi kısa sürede başarıya çeviren Ardahanlı İş İnsanlarından olan Veysel Karatay bir milyonluk kent İstanbul/Esenyurt'ta başında olduğu Gelecek Partisinin ilçe genelinde en çok konuşulan parti haline getirdi. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Veysel Karatay son olarak partisine üye kampanyası başlattı.

MANİSA'DAN ARDAHAN'A

TARİHİ GÖNDERİLDİ, YAKALANDI..

ARDAHAN'da jandarmanın ihbar üzerine yolcu otobüsünde yaptığı aramada, salamura bidonuna gizlenmiş tarihi eserler ele geçirdi. Manisa'dan Ardahan'a otobüsle tarihi eser gönderildiği ihbarını değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı KOM şube ekipleri, kent girişinde durdurduğu otobüsün bagajında arama yaptı. Aramada yaprak salamurası bidonuna gizlenen, poşet içinde 507 sikke ve tarihi eser niteliğinde objeler ele geçirildi. Yapılan ilk incelemede eserlerin Demir ve Orta Çağ dönemine ait olduğu bildirildi.

arşiv haber 08/04/2015 tarihli haberler

TEKOĞLULARI ÇEKİLECEM..

MHP Başkanı ve Adayı Az Daha Ölüyordular..

AK Parti'den 2. Sıra Adayı Olan Yunus Baydar'ın her an adaylıktan çekilebileceğinin tartışıldığı bir süreçte bir açıklamada MHP'nin 2. Sıra Adayından Geldi..

Miliyetçi Hareket Partisi İl Başkanını Haalanına yetiştirmek için yola çıkan MHP 2. Sıra Miletekili Adayı Ömer Tekoğulları ile MHP Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat ölümden döndüler.

Alınan bilgilere göre adayların belirlenmesi ardından birlikte Ankara'dan İstanbul'a dönen buradadan İl Başkanı Taşkın Polat'ı Ardahan'a yolcu etmek için Atatürk Havaalanına giderken Otoyolda bir araçla çarpışan Tekoğulları'nın aracı kullanılmaz hale gelirken, Polat ve Tekoğulları'nın yara almadan kazayı atlattıkları öğrenildi.

**TEKOĞULARI: ÇEKİLECEM..

Trafik kazasıyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Ömer Tekoğuları birinci sırayı beklediği partisinden küs olmadığını ancak 2. sıradan istifa ederek, kenra çekileceğini açıkladı.

Tehdit Şantaj Çakallıktır!
Bir mafya liderinin ülke gündemine yön verdiği şu günlerde, birilerinin çakallardan çok sahte aslancılık oynaması dikkatimizden kaçmıyor. Rüyalarında göremeyecekleri makamlara gelmenin şoku ve şımarıklığı ile kendilerini birden adam sananların öte yandan devletin gücü, gölgesini kendileri gibi çamurlaştıranların sözde kahramanlıkları birilerine sökse de, bana sökmeyeceğini anlamamış olanlar da var.
35 yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda ve 52 yaşıma kadar belden aşağı başta olmak üzere, hiç bir şerefsizliğe, namussuzluğa imza atmadığıma inandığım yaşamım boyunca işimin sadece ve sadece gazetecilik ve bu meslekte harcadığım emeğin karşılığında aldığım, kendi aldıkları ayakkabı kutusu dolusu dolarlara, dolarcıklara benzetenler kendi yaptıkları pislikleri benim ve benim gibilerin de yaptığını düşünür ve kendileri gibi olduğumuzu sanar ve hareket ederler. Bunu yaparlarken de aile dostluğu, hemşericiliği, yakınlığı hepsinden ilerisi insanlığı da unuturlar.
"Düşenin dostu olmaz" denilen bir süreçte hep düşenlerin yanında olan bir kişilikle, hem insanlığımı hem gazetecililiğimi yaparken, bazı çakalların bunu korkaklık, çekingenlik sanıp aslan kesilerek, hem de normal telefondan değil, her zaman yaptıkları gibi whatappalardan açtıkları telefonlarla sahte aslan kesilip çakallık yapanlara diyeceğimi tek şey şudur;
Ulan! Sen değil, siz değil, sülaleniz hiç değil, tesadüfen geldiğiniz ve kısa sürede işlenip bir o kadar aynı hızla gümbürtüye gittiğiniz bu süreçte, yaşadığınız psikolojiye bağışlıyorum sizi, tehdit, şantaj, çakallık yapan sizleri.
Ve deveden büyük filin olduğunu devlet, kimin namuslu, kimin namussuz, kimin terörist, kimin yaltakçı olduğunu iyi bilir ve sözümü bilirim. Adam olun yaptıklarınızın bedelini kanun ve kalmadığı ileri sürülen adaletin önünde veremiyorsanız, varsa vicdanınıza sorun ve kendi suçunuzu başkalarını suçlayarak affettiremeyeceğinizi bilmenizi ve günü geldiğinde hata yaptığınızı anladığında işin işten geçtiğini anlama duygusu yaşamayın.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI