Reklam
Bugun...


ATALAY AK PARTİLİLERİ İKİYE BÖLDÜ!
Attığı tweetlerle bir anda ülke gündemine giren AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay Ardahan'da ki AK Partilileri ikiye böldü. Atalay'ın attığı tweetlerle yerelden sonra ulusal da gündeme gelmesi ardından başlayan tartışmalara katılan Ardahan'da ki AK Partililerin bir bölümü Atalay'ı savunurken bir diğer bölümü ise Atalay'ın yersiz tweetlere partiyi zora bıraktığını ileri sürerek sanal ortamda bir birlerine düşmüş durumdalar.

ATALAY AK PARTİLİLERİ İKİYE BÖLDÜ!

Kimi AK Partilinin, Atalay'ın yaşadıkları karşısında sus/pus olan AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarına seslenerek neden Atalay'ın yanında yer alıp, bu yönde yapılan eleştirilerde Atalay'a sahip çıkması gerekenlerin başında İl ve İlçe Teşkilatlarının geldiğini belirtirlerken, kimi AK Partililer bu yaşananlarda Atalay'ın haksız olduğunu ve partiden istifa etmesi halinde AK Parti'nin zarar görmeyeceği gibi puan alacağını iddia ettikleri görülmekte.

İşte sanal ortamda yaşanan tartışmalarda bazıları..

ARDAHAN AK PARTİ TEŞKİLATI DAVA ARKADAŞLARIM
İL İLÇE BAŞKANLIKLARI SORUYOROM SİZE NERDESİNİZ ??
NEDEN SESİNİZ ÇIKMIYOR BU SESSİZLİĞİN SEBEBİ NE ??
1) Fatih Altaylı diye bi zat çıkmış bi ilin iktidar milletvekili olan sayın prof.Dr Orhan Atalay’a cahil diye hitap ediyor bi düşünün bakalım bu adam sayın milletvekilimize bu kelimeyi kullanmıyor bi Ardahan’a cahil diyor oy veren binlerce vatandaşa cahil diyor kimdir Fatih Altaylı o kendini ne sanıyor sözde aydınmış . Peki siz ne yaptınız sesiz kaldınız
Soruyorum neden sessiz kaldınız ?

2) Yine bazı medya organları sayın milletvekilimiz Orhan Atalay hakkında istifa edecek diye haberler yayınlıyor.
Asılsız iddalara neden sessiz kalıyorsunuz çıkıp desenizeki ilimizde 1 tane millet vekili var oda istifa ederse bu ilin hali ne olur ?
Ülkede millet vekili olmayan tek il oluruz ya kısacası rezil oluruz rezil tekrar soruyorum ...!!
Neden sessiz kalıyorsunuz ???

3) ülkemizin bu zorlu sürecinde ülkenin her yerinde bi birimize sahip çıkıp kenetlenmemiz gerekmezmi ??
Biz ne yapıyoruz bi birimizin kuyusunu kazıyoruz ..!
Teşkilat mensubu olan dava arkadaşlarımızın hakkında çıkan Olumsuz asılsız haberlerini yine teşkilat mensubu olan sizler manşetlerinize taşıyorsunuz Neden ??
Değerli dava arkadaşlarım hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşı halkı kucaklamamız lazım hakkın içinde olmamız lazım hiç sordunuzmu kendinize biz Ardahan’da neden belediye seçimini kayıp ettik ??

Soramadınız çünki içimizden teşkilatımızdan birilerinin hoşuna gitti.

Çıkarcı olmayın koltuk sevdasına kapılmayın hiç kimse kalıcı değil o koltuklarda hakkını verin yoksa öbür dünyada hesabını verirsiniz ..!
Bi çıkın dışarı ne oluyor bu millet ne yapıyor bu insanların sıkıntısı nedir ? yukarıya taşıyalım yardımcı olalım sadece seçimden seçime gitmeyelim o insanların kapısına hiç bunları düşündünüzmü ..! düşünmediniz çünki kendi aynanızdan bakıyorsunuz birde vatandaşın aynasından bakın değerli dava arkadaşlarım bi Akparti mensubu olarak size ricam ve tasfiyem birlik olalım bir olalım partimize teşkilatımıza tüm Ardahan’a ardahanlıya sahip çıkalım yarın geç olmadan.

UNUTMAYIN SU GİDER KUM KALIR !
Arkadaşlar bunları yazmaya mecbur hissetim kendimi .!
O yüzdende yazdım ve asla pişman değilim olmayacağımda gerçi yazacak o kadar çok şey varki .!

Ben bir Ak parti üyesi olarak sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayın millet vekilimiz Orhan Atalay’ın ve tüm belediye başkanlarımızın teşkilatlarımızın hepsinin arkasındayım ve olmayada devam edeceğim ..saygılarımla .

BİNALİ KAYA.

**Sebahattin Hanoglu biz o partiye kururculuk yaptiğimiz zaman bizleri taşa topa tüfeğe tutuyorlardi neredeydi şimdiki hazira konanlar ben merminin önüne geçerken araçlarimiz taşlanirken tehdit edilirken nerdeydiler şimdi sözüm onlara bunlar benden daha çok AK PARTILI hadi beeeee yüruyunde ense tıraşınızı göreyim . Biz daha ölmedik partimizi yine kaldirir şahlandiririz bizim liderimiz DÜNYA LIDERI olsun yeter biz gereken desteği ölümüne veririz buda böyle biline not: AK PARTILI GERÇEK GÜÇLER

**Mehmet Fatih Aksoy  güzel yazmışsında bu aralar herkes birilerine bi benzetme yapıyor ben bu saçını sakalını boyatanları gerçekten çıkartamadım onlar kim?

**Erdal Başdemir Dün ne dediyse bu gün aynı şeyi söyleyebilen ve söylevinin sonuna kadar arkasında durabilen kaç siyasetçi var günümüzde. Sanırım az, bu azlardan biride benim ağabeyim Orhan Atalay dır. Çok zamandır takip ediyorum. Şehrimizde birileri pala bıyıklı bir bürokratın arkasına tesbih boncuğu gibi dizilip, Vekilimizi öteleme çabasına girmişler. Tercih meselesi fakat bu tercihe saygı duymuyorum. Çünkü bu tercih mertçe yapılmıyor. Alçakça ve adice yapılıyor, yazıklar olsun. Dünkü düzenin yalakaları, bu günkü rüzgara açtığınız yelken sizi bilmem nereye götürür belki ! Ama şunu biliyorum vefa imandandır. Kısa süre önce tanıdığım ve tanımaktan şeref duyduğum ağabeyimle, iyi günümüzde, kötü günümüzde beraber ve bir olacağız. Çünkü o bu toprakların yetiştirdiği inandığını korkmadan söyleyen söylediğinin arkasında duran bir değer...

Bülent Kay Sayın hocam sayın vekilimi Ardahan’da bu duruma düşürenler ak partili olmayanlardır
Kendilerini Ardahan’da Vekil beyin danışmanın sanan iki yüzlü çapulculardır

 

**Yaşar Topkaya Binali kardeşim çok doğru diyorsun da o saydıkların sayın vekilden istedikleri sıralamayı ve koltukları alanlar şimdide koltukları gitmesin diye sus pus olanlardı ama yinede doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar misali Ardahanlıya hiç kimsenin cahil demeye hakkı yoktur hele hele fatih altaylı gibileri ne Sayın Orhan Atalayın ilimine nede tahsiline gücü yetmez ama bir yola çıktığında yola ihanetcilerle veya koltuk sevdalılarıyla çıkmayacaksın yol arkadaşlarını iyi seçeceksin .

**Beyhan Taş Başkan kınamayı bırak kendi internet sitelerinde yayınlıyorlar. Ardahanlılar olarak bizler ne zaman kendi insanımıza sahip çıktık ki şimdi sahip çıkalım. Fatih alaylı denilen zat birilerine hoş görünmek için bu yazıyı kaleme almış, ya sitesinde yayınlayanlara ne demeli (geçmişte de aynı yolda yürüdükleri halde) selamlar

**Ahmet Vural Ardahan niye vekilsiz kalsın, milletvekilliğinden değil partiden istifası isteniyor...

**BOL GELEN DARALTILIR..

Okyanus ötesinde attığı twitler ile gündemde düşmeyen ama hakkında azil süreci başlatılan Trump'a özendiğini düşünmeye başladığım AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın 'partisinden istifa edecek' tartışmalarına kadar giden twitinin sonuncusu, 29 harften oluşan yeni Türk alfabesinin 1928'de 1353 Sayılı Yasayla kabul edilmesinin yıl dönümüne yönelik olduğu iddia edildi . 
AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın 1 Kasım 1928 tarihinde Latin alfabesine dayalı yeni Türk alfabesinin kabulünden sonra, 24 Kasım 1928'de yayımlanan Millet Mektepleri Talimatnamesi gereğince, yurdun çeşitli yerlerinde Millet Mektepleri açılarak halka yeni harflerle okuma yazma öğretilme başlamasını Cemil Meriç’in harf devrimini eleştireni “Kamus (dil) bir milletin namusudur. 'Kamus'a dokunan el Namus'a dokundu' mesajıyla birlikte paylaşıp, 'Kamus bir milletin namusudur' satırlarını eklemesi, kendisini hedefe koyanlar tarafından yine habere çevrildi ve istifası dahil bu yönde kamuoyu oluşması için sanal ortam başta olmak üzere bir çok alanda yine paylaşıldı.
Evet bu yakada twitlerin gelmeye, tartışmaların devam edeceğine benzer bir süreçte ben de hem bölge milletvekilimin bu konuda başrol olması, hem de bu twitleri kaçırmayıp, kendilerince yorumlayan, paylaşan ve AK Parti ile Atalay'ı sıkıştırma hesapları için olanları bir gazeteci olarak bu yaşananları yorumlayan, bu tartışmaların altında yatanları kendince masaya yatırıp, 'Karaca'nın Oyunu Atalay'ı Gönderir mi?' başlığı ile bir önceki yazımda yorumladım.
Haklı mıyım, haksız mıyım bilmem ama 40 yıla yaklaşan gazetecilik hayatım boyunca her gün ele aldığım haberlerimde, yorumlarımda ve yazılarımda olduğu gibi bu yazımı da okurun değerlendirmesine bıraktım.
Ve başta tüm Ardahan'ı derinden üzen Ardahan İl Hakem Kurulu eski Başkanı ve Ardahan İli Hakemler Derneği Başkanı İbrahim Gök'ün geçirdiği trafik kazası ardından gerek haberiyle gerekse aynı gün toprağa verilen Çıldırlı siyasetçi Necdet Kanbir'in rahmetli babasının toprağa  verilmesi ilgili cenaze törenleri uğraşmanın yorgunluğu ile eve geçtim.
Bilgisayarımın başına geçip günün yorgunluğuna rağmen haberlerini yapayım derken yanımda duran telefonumdaki WhatsApp tan gelen mesajın sesiyle cep telefonumu elime alıp, baktım.
Ve dünkü yazımda adı geçen Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi olan Korkmaz Karaca'nın önce beni aradığını ama cevap almayınca yazmaya başladığını gördüm.
Yazıma konu olan bu şahsın bir hayli kızgın ve gergin olduğunu her satırından anlarken, 'Fakir daha fazla uzatma ben sana bol gelirim' diye devam eden kızgınlık, tehdit, şantaj dolu satırlarına gece, gece cevap vererek, benden haber bekleyen okurlarıma yönelik haberlerimi yazacağıma kendisiyle uzun süre yazıştığımı fark edip, yazmaktansa kendisini aramak istedim.
Ama, özellikle o yazımda, 'Bir zamanlar Baykal'ın en yakın yaveri olarak bilinen ailesi ulusalcı olan şu anki Cumhurbaşkanın ekonomiden sorumlu kurulunun içine kendisini Baykal'ın hatırına attıran Korkmaz Karacadır.' satırlarıma takan Karaca, 'şu an müsait değilim'' deyip, telefonla konuşmaktansa, birilerinin 'Ben memleketin horozuyum' deyip benimde içinde bulunduğum bazılarını kara listeye aldığı ileri sürülenler gibi onun da bulunduğu mevkinin havası ile üstü kapalı tehdit ve şantajlarla WhatsApp'tan yazmaya ve benim kendisinden özür dilemem gerektiğini belirten çirkin yazışmalarına devam etti.
Kendisininde hatırlatması ile geçmişte ve hala devam ettiğine inandığım aile dostluğumuzun da verdiği sorumlulukla gerek kendisine gerekse bulunduğu makama yakışmayan yazdıklarının altında kalmayan cevapları alan Karaca'nın aslında kendisini gündeme taşıyan ve hedefinin ne olduğunu anlatan o yazımı ve WhatsApp'tan yazdıklarını bir kez daha okurken  'Fakir daha fazla uzatma ben sana bol gelirim' satırına takıldım.
Ve bol gelmenin ne olduğunu düşünüp, google amcaya başvurmadan bol gelen elbiselerimi artık unutulan terziye uzun süredir götürmediğimi hatırlayıp, Karaca'nın da içinde bulunduğu kurulların yönettiği ülkede yaşanan ekonomik sıkıntının vatandaşlara, esnafa getirdiği daralma ile ilgili haberlerime döndüm.
 
Ama bol gelenin daratılması gerektiğini de düşünüp, yatağıma geçerken başta Başkan Erdoğan'ın adıyla olmak üzere mevcut iktidarın sayesinde ortalıkta bolca cirit atanların şımarıklığı ve de tehdit, şantaj ima eden davranışlarının sonucunun hem iktidarı hem de  düşündüklerini, bildiklerini dile getirmeye yarayan basın özgürlüğünü bir hayli daralttığını da not edip, 'şimdilik' ve aile dostluğu hatırı için siyasetçi olmak isteyen ama daha başlamadan olamayacağını ortaya koyanla yaptığım yazışmalı sohbeti not edip, bir kenara bırakıp ve dün yazdığım yazının daha iyi anlaşılması ve okumayanlar için bir kez daha yayınlıyorum..
Çünkü Atalay'ın twitleri ile başlayan ve birilerince çeşitli şekillerde yorumlanan o yazımın ardından Karaca'nın makamının verdiği kabadaylıkla bana yazdıkları ile alakası olmayan ama benim o kabadaylığı yemeyeceğimi ve aslında kendisini ve hedefini anlatan iyi bir niyetli bir bakışın düşüncesinden öte bir şey değildi..
İşte o yazım;
 
**Karaca'nın Oyunu Atalay'ı Gönderir mi?
İki grup toplantısıdır milletvekillerine üstü kapalı sitemlerde bulunan Başkan Erdoğan son grup toplantısında "maaşlarınızı bile hak etmiyorsunuz" dediği milletvekillerinin içinde bulunan Ardahan milletvekilinin son bir yıldır attığı tweetlerle partisini eleştirdiği ve her an onunda Ak Partiden ayrılanlar kervanına katılacağı ileri sürülmektedir.
Ara seçimlerle birlikte 4 dönemdir Ardahan'da 1. Sırada aday gösterilip seçilen Atalay'ın bir çok yöne çekilen tweetlerini fırsat bilenler de bu tweetler üzerinden Atalay'ı hedef göstermeye devam ediyorlar.
Bunların asıl hedefi ise Ak Parti değil kendilerine yer bulma çabası ve derdidir.
Atalay'ın tweetleri de bunlara fırsat doğuruyor. Başkan Erdoğan'ın adı üzerinden kendilerine yol açıp seçimlerde listelerin en iyi yerine girip bedavadan milletvekili olma hesapları içinde olanların başını çektiği bu tipler ismi üzerinden siyaset, ticaret ve kariyer yaptıkları Erdoğan'a zorlanmadıkları Atalay'da attığı üstü kapalı tweetlerle bunlara fırsat vermektedir.
Her an edilebilecek denilen ama Suriye deki gelişmelerin geciktirdiği bir seçimde kendilerine yer açmak için ve daha öncekiler gibi ellerine alacakları çantalarla gelecekleri ve Ardahan gibi seçim alanında yine Başkan Erdoğan'ın ismiyle beleşten milletvekili olma hesapları içindekilere verilen bu fırsatı değerlendirenlerin başını da bir zamanlar Baykal'ın en yakın yaveri olarak bilinen ailesi ulusalcı olan şu anki Cumhurbaşkanın ekonomiden sorumlu kurulunun içine kendisini Baykal'ın hatırına attıran Korkmaz Karacadır.
60'lı yılların Ardahan'daki etkili ailelerinden olan bir ailenin çocuğu olan ve doğumu dahil Ardahan'da olmayan Korkmaz Karaca'nın milletvekilli olma hesapları yaptığı ve kendisine alan açmaya çalıştığı şu günlerde istifa edeceği iddia edilen, öne sürülen Atalay'ın da buna attığı tweetlerle bu duruma çanak tuttuğu da bir gerçektir.
Bakalım Karacanın oyunu Atalay'ı gönderecek mi?.

AK Parti Milletvekili Duymasın!.. Demir'den Hanak'a Boru

AK Parti Milletvekili Duymasın!..
 
Demir'den Hanak'a Boru
*Arşiv Haber 0/12/2018 Tarihli Haber
Geçtiğimiz yerel seçimlerde elinde bulundurduğu Hanak Belediyesini CHP'ye kaptıran AK Parti döneminde başlatılan kanalizasyon çalışmalarını tamamlamaya çalışan CHP'li Hanak Belediye Başkanı kendisine ait sanal sayfada yaptığı açıklamada İLBAN'ta alınan boruların CHP'li eski Arahan Milletvekili sayesinde aldığını Hanaklılara müjdeledi!
Kaynak: Hanak Haberleri

Editör: Hanak Haber

Bu haber 3772 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Kenan
12-12-2015 21:46:00

Hanaklılar alın o boruyu müsait yerinize döşeyin, AK parti sizin için bir fırsattı değerlendiremediniz, ideolojinize yenik düştünüz..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI