Reklam
Bugun...


Artvin-Ardahan Yolu Kardan Değil, Kaya'dan Kapandı!
Sahara Tünelinin açılması ile aşılması düşünülen Artvin-Ardahan Devlet Karayolu Soğuk Mevkiinde yamaçtan kopan kaya ve toprak parçalarının kara yoluna düşmesi nedeniyle yol trafiğe kapandı. Kara yolunu kullanan vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve karayolları ekipleri sevk edildi. Yolun trafiğe açılması için karayolları ekiplerince çalışma başlatıldı. Heyelanda herhangi bir can kaybı ya da maddi hasar yaşanmadı.

 Artvin-Ardahan Yolu Kardan Değil, Kaya'dan Kapandı!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

GAZETECİLER VE WHAPSAP'A YÖNELİK 2 MESAJIM..

10 Ocak Gazeteciler Günü ve kullanıcılarına yeni bir sözleşme imzalatan whatsApp ile özelde ve sanal ortamda yazdığım iki mesajı bugünkü köşeme alıp, birde sizin değerlendirmenize bırakacağım.
Çünkü her iki mesajda anlatmak istediklerim sizide ilgilendiriyor..
Buyurun yasaklı ve evlerde hapis kaldığınız bir günde hep birlikte okuyup, yorumlayalım bugünkü yazımı..
 
*10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajım..
Bugün, oturduğu yerden AL/YAPIŞTIR la gazete çıkarıp, SİYASİ, KAMU görevlisine yalakalık için el, ayak avuçlayıp, başımıza gazeteci olmuşların DEVLETİN yani HALKIN paraları ile var olan BANKA KREDİLERİ, REKLAMLARI, BELEDİYE vb. İmkânları ile medyacı olanların değil, 'Gazeteciyim' deyip, bu yolda tüm gönlü, kalbiyle çalışan, emek veren, yolundan şaşmayan olanı, görüneni, yazılması gerekenleri yazan 10 Ocak Gazetecilerin Günü.. 
Not: Gazete bayisinde her gün ve günlük bir gazete almayıp, SATILIK BASIN diyen sizin bugünle ilgili sahte, sanal mesajlarınızı kabul görmüyorum, bilesiniz..
*Whatspp Sözleşmesi Mesajım..
whatsapp başta kadınlara yazılan mesajları yani o bilgileri zaten baştan beri not etmiş ne alaka sizin bakan, asker, üst düzey bir kamu idarecisi ya da temiz paraların (!) ütüleyicisi olmanızı bekliyor.. 
Olduğunuzda da zaten bir dosya ile gelecek kapınıza dost Amerika (!) veya teknolojik imkanlar ile dünyaya güç veren ülke ya da şirketler..
Ve size
şu çıkar işini imzala, onayla diyecek... 
Sorunsuz, sualsiz imzaladıysan tamamdır ve Türk-ABD ya diğerlerinin yani teknolojik imkân, silahları elinde tutanlarla olan dostluğuna katkı sundun demektir!.. 
Ha olur ya benden manyak davranıp, çok akılı olduğunu ima eder gibi imzalamadıysan sorun yok basın ve medya ve sanal ortam burada.. 
Yani kısacası ABD'de de Clinton'un ofis olayı, Türkiye'de Baykal veya 17/20 Aralık Dolarcıklar dolu ayakkabı kutucukları olayı.. 
Ya da önce Uzan sonra Sarraf son olarak da Kars/Digorlu ayakkabı boyacısının başına gelen olayı ve whatsapp, facebook, twitter ortamı.. 
Yoksa çeper dibindeki Heço'nun ve onun yazıştığı Hatçe'nin özelleriyle uğraşıyor mu sanırsınız..
Şimdi tercih sizin; Ya tamam ya devam.. 
Ha tırsıp, tamam deseniz de şimdiye kadar yazıştıklarınızda silinmiyor, 'not' diye günü o günü bekliyor.
Kısacası; O gün ola hayrola...

. 

Vizyonumuz: Perakende oto yedek parça sektöründe teknolojik değişimlere ayak uydurarak müşteri değeri ve tatminini sağlamaktır.

Misyonumuz: İhtiyaç duyulan yedek parçayı sürekli çeşitlendirerek müşteriye en kısa zamanda en uygun fiyatta ve en iyi hizmetle sunmaktır. 

SİZ ÖNCE YOLLARI AÇIN HELE!..
arşiv haber 15/12/2016 tarihi haberler/yorum
Kardan dolayı birçok yol ve okulun kar nedeniyle tatil olduğu, CHP Ardahan Milletvekilinin, 'Ardahanlı çocuklar üşümesin' deyip, yurt genelinde Ardahanlı çocuklara yardım topladığı şu günlerde iktidarda bulunanAKP'liler, Ardahan'da' da 'Ardahan'dan 'Halep'e Yol Açın' başlığı ile Suriye'nin Halep kentinde yaşayanlar için kampanya başlatıldı. Ardahan Belediyesinin, Halep İçin Yardıma Çağırıyoruz' adıyla başlattığı, Valiliğinde destek verdiği kampanya ile Halep'ye yönelik yardım toplanmaya başlandı

Dün Kobani için yardım toplanan Ardahan'da bu kez Halep için yardım kampanyası başlatıldı..

**BELEDİYE HALEP'E, CHP MİLLETVEKİLİ ARDAHAN'A..

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın, 'YOKSUL ÇOCUKLARIMIZA YARDIM!

Türkiye'nin yoksul kentlerinin başında gelen Ardahan'dan Halep'e yardım kampanyası başlatan AKP'li Belediye yardım tır'ı için çalışmalar başlatırken, CHP Ardahan Miletvekili,'Karlı uzun yollar; sabahın dondurucu okul saatleri; yırtık çoraplar ve su alan burnu ezik eski ayakkabılar; donan kirpikler; kazaksız, atkısız ve montsuz geçen yoksul çocukluğumuz; 

Merhametli bir el ve kocaman bir gönül olsa da duysa çığlıklarımı ve ezik hissettirmese elin şımarığına kara kışın ortasında....

Biz Serhat Ardahan'ın yoksulluğu iliklerine kadar hissetmiş ve ayakta kalmayı başarmış alnı açık başı dik onurlu vatanseverleriyiz. 1000 öğrencimize giyim ve kırtasiye malzemesi hazırladım. Siz de katılın bu rakam çoğalsın. Yoksulumuz bizimdir. Çaresizimiz bizimdir. Allaha inanan insanlar imkanlarını paylaşır. Zira, hiç birşey bize kalmayacaktır... çağrısıyla başlattığı yardım kampanyası ardından toplanan yardımlar Ardahan'a ulaştırıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 'Ardahanlı Çocuklar Üşümesin' kampanyası kapsamında Ardahan'a geldi.
CHP Ardahan İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 'Ardahanlı Çocuklar Üşümesin' kampanyası kapsamında Ardahan'da bulunduğunu söyledi. Geçmişte yaşadığı zorluklara vurgu yapan Yılmaz, "Burada zaman geçse de hayat koşulları çok fazla değişmedi. İnsanların ekonomik şartlarında çok fazla bir iyileşme olmadı. Son bir ay içerisinde benim şahsi sosyal medya hesabımdan başlattığım 'Ardahanlı Çocuklar Üşümesin' kampanyası çerçevesinde çok ciddi bir yardım aldık. İhtiyaç sahibi çocuklarımıza bu yardımları ulaştırmak ve bu ağır kış şartlarında daha konforlu bir şekilde okula gidip gelmelerini temin edebilmek ve bu dayanışmayı yerel ölçekte sağlayabilmek amacıyla bu kampanyayı başlattık. Yardım yapan kardeşlerimize ve bu kampanyaya inanan, şahsımda Ardahan'a el uzatmak isteyen bütün dostlara teşekkür ediyorum" dedi.

BİR DUAYENLE GÖRÜŞMEK..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanılığı üstlenmeden önce ve sonrası verdiğim mücadelenin başında gelen beni sevsin veya sevmesin, benim dünya görüşüme katılsın yada katılmasın her Ardahanlı ile bir araya gelmek, onların da bir birleri ile bir araya gelmesi ve ülke genelinde güçlü bir lobi oluşturmalarını sağlamalarına yardımcı olmaktır.

İşte 48'ine dayanan yaşamımın büyük bölümünü bu yolda harcayan biri olarak geçtiğimiz günlerde, 'Babama söz verdim' adlı kitabında yazarı olan Türkiye'nin değil Dünya'nın dev şirketleri arasında bulunan Nurol Holding'in kurucusu, Ardahanlı hemşehrimiz olduğunu çoğu insanın bilmediği Sayın Nurettin Çarmıklı'yı Nurol Holding'in Genel Merkezinde ziyaret etme imkanı buldum.
Okumaya devam ettiği son kitaplarımın arasında olan 'Babama söz verdim' adlı kitabın satır aralarında adına rastladığım ve hemen telefonuna sarılıp, Nurol ile beni görüştür' diye rica ettiğim babamın yakın arkadaşı, ellerinden öptüğüm Asım Avşar amcamızın aracılığı ile ulaşabildiğimiz iş dünyasının duayenlerinden Nurettin Çarmıklı'ya giderken yaşadığım heyecanı anlatmak kadar Ardahan'ın Göle ilçesinin üniversite öğrencisi yetiştiren Okulu yaptıran Çarmıklı'nın bizi bir baba sıcaklığında karşılamasını anlatmak kadar zor..
Çünkü bir dünya devi olan Nurol Holding'in kurucusu olan Sayın Çarmıklı ile görüşmek için ARDA/FED Başkan Vekili Mahmut Şenel ile İstanbul'dan Ankara'ya giderken yaşadığımız heyecanı en aza indirmek için büyük çaba sarf ettiğimizi, Ankara'ya nasıl girdiğimizi anlamadığımızda anlıyorduk.
Benim Ardahanlıların Ankara datası olarak sevip, saydığım İlke Dershanesinin sahibi, eğitimci Metin Demir'i de yanımıza alıp, yanına gittiğimiz Çarmıklı'nın, onca büyük bir şirketin sahibi olmasına karşın bir bakkalı olupta, iş piyasasında iş adamı olarak bilinen ama burnundan kıl aldırmayan, aradığınızda ya hiç gitmediği 'havaalanındayım' yada yalandan 'Toplantıdayım' diyenleri utandıracak bir olgunlukla bizleri karşılaması gerçekten ders alınması gereken bir davranıştı.
Bir iş adamlığından kapısına gelen misafir hemşehrilerini bir baba sıcaklığında karşılayan ve yoğun gündemine karşın zaman ayıran, ailesi ve yöneticileri ile yemek yediği masada konuk etmesi Nurol'un başarısının altında yatan en önemli sermaye olduğunu da anlıyorduk. 
Çünkü duayen bir insanın nazikliğini, güzel kalpliliğini geçte olsa bizzat yerinde yanında his etmiştik.
Ardahanlıları bir araya getirme, onların ülke genelinde güçlü bir lobi olması için verdiğim mücadelemi kendisine anlatırken, gözlerini gözümden ayırmayan ve kendisininde bir dönem bu yönde büyük bir çaba sarf ettiğini ancak bugün benim yaşadığım olumsuzluklar ile sık sık kendisini de karşılaştığından bahsedip, işi zor olan bana başarılar dileyen ve en önemlisi kendisine düşeni yapacağına söz veren, ülkenin duayeni, Nurol Holdıng'in kurucusu, duayen işadamı Sayın Nurettin Çarmıklı'dan kısa süre içinde büyük dersler alıp kendisinden ve bizimle birlikte aynı masada buluşup, yemeklerini paylaşan tüm Nurol ailesine teşekkür edip, Ankara'da ayrılırken Nurol gibi iş adamlarımızın Ardahanlıların en büyük hazineleri olduğunu ama bizlerin bu hazinelerde habersiz olduğumuzu da anlıyorduk.. 
fakiryilmaz323@hotmail.com-05322678015

**KOBANİ DÜŞSEYMİŞ, ARDAHAN KANTON OLACAKMIŞ!

**Aylar sonra ortaya çıktı..

17/08/2015 Tarihii Haber

aylar sonra ortaya çıkan İmralı görüşmelerin de Ardahan'ın da içinde bulunduğu 4 kanton bölgenin oluşturulması Kobani'nin son anda İşit'in eline geçmemesiyle gerçekleşmediği ileri sürüldü.

Öcalan: Kobanê'yi düşürürseniz, Ardahan'ın da içinde bulunduğu 4 kanton daha ilan ederim..

Amed Dicle, Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan ve ulusal basında geniş yer bulan, “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” yazı dizisinde Abdullah Öcalan'ın ”Kobanê'yi düşürürseniz, 4 kanton daha ilan ederim” dediğini yazdı.

Gazeteci Amed Dicle'nin, “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” başlığıyla Fırat Haber Ajansı ANF'de yayımlanan yazı dizisinin üçüncü bölümünde Öcalan’ın Kobane olayları sırasında verdiği bir mesaja yer verildi. Yazıda yer alan iddiaya göre, Abdullah Öcalan, 6-7 Ekim Kobanê olaylarının ardından 30 Ekim 2014’te toplanan tarihin en uzun Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) alınan "çözüm sürecinde kamu düzeni korunacak" kararını “topyekün savaş kararı” olarak yorumladı. Öcalan, MGK toplantısının ardından kendisiyle görüşmeye gelen devlet temsilcilerine "Kobane’yi düşürürseniz, Botan (Şırnak, Siirt, Mardin’in Doğu’su ve Batman); Amed (Diyarbakır) ve Serhat’a (Iğdır, Kars, Ardahan, Ağrı) kadar 4 kanton daha ilan ederim" ifadelerini kullandı.

Amed Dicle'nin ANF'deki yazısından bir bölüm şöyle:

Kobanê'deki savaş devam ederken, 30 Ekim 2014'te MGK toplantısında 'devam eden savaş hazırlıklarına hız verilmesi ve topyekün savaş kararı' çıktı. Nitekim Kasım ay'ında İmralı adasına giden HDP heyetine Öcalan, 'Kandil ne düşünüyor' diye soruyordu. HDP heyeti, 'KCK yönetimi, MGK'nın 30 Ekim'de topyekün savaş kararı verdiğini' düşünüyor. Öcalan'ın yanıtı; Öyle mi düşünüyorlar? Doğru, ben de öyle düşünüyorum. MGK topyekün savaş kararı vermiştir...'

Öcalan devletin bu savaş konseptini de boşa çıkarmak ve zayıf da olsa çözüm ihtimalini zorlamak amacıyla yeni bir çözüm planı geliştirdi. Bu sıralarda yaptığı görüşmelerde, 'Kobanê'yi düşürürseniz, Botan, Amed ve Serhat'a kadar 4 kanton daha ilan ederim' diye devlete uyarıda bulunuyordu.

Öcalan, sürece ivme kazandırmak için müzakerenin çerçeve taslağını hazırlayarak Kasım 2014'te taraflara sundu. 4 ana başlık 66 alt başlıkta hazırlanan bu taslak taraflarca uygun görüldü. Ve 28 Şubat'ta Dolmabahçe'de açıklanan 10 maddelik çerçeve metin, 66 maddelik bu taslağın özetiydi.

**Kanton Ne demektir?; bir ülkenin, idari ya da sınırsal alt birimlerinden her birine verilen addır. Örneğin bu bir coğrafi bölge ya da bir eyalet olabilir. Kelimenin etimolojik kökeni "ülke birimi" anlamına gelen Latince canto kelimesidir. Kantonal yapı aşağıdaki ülkelerde bulunur:
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 7974 defa okunmuştur.

YORUMLAR

adem
17-08-2015 17:18:00

Gazeteci; Apo ermeni tohumunu ve teröristleri savunmaktan vazgeç bak bu gün bir minibüs şoförünü daha katlettiler bu kanda senin de parmağın var unutma katledilen şehid edilen askerlerin polislerin kanı senin de elindedir, seninle ve senin gibi düşünenlerle aynı toprakta yaşadığım için utanıyorum...sakın bana faşist yok bilmem kardeşlik barış edebiyatı yapmaya kalkma buradan...

**ŞEREFSİZ YORUMLARA CEVABIMIZDIR..

Sanalın şerefsiz kahramanları..

Gündemin olağanüstü bir hızla değiştiği ve bizlerinde bu toz duman için de en iyi haberi, en iyi yorumu vermeye çalıştığımız Ardahan kamuoyunun haberinin olmadığı önemli şeylerde yaşamıyor değiliz..
Anlımızın teri, kendi öz imkanlarımız ve Ardahanlının ‘Hak ediyorsunuz’ diyerek gazete ve sitelerimize verdiği reklamlar ile ayakta kalıp, işimizi yapmaya çalıştığımız bu sahada sanal ortamda türeyen şerefsizlerle mücadele etmek zorunda kalmaktayız..
Ardahanlının desteğini kıskanıp, bu desteği kırmak için uğraşanların sayısında bir hayli artış olduğunu gördüğümüz sanal ortam kahramanlarının ilçelerimizin adlarına kurdukları gruplarda klavye silahşörlüğüne sığınıp, bizleri hedef göstermesi, reklam almamızı kıskanmaları ve hatta tutuklanmamızı, öldürülmemizi istemesi kadar alçakça girişimlerde bulunmaları her ne kadar bizlerin doğru yolda olduğunu ortaya koysa da bir o kadar da germiyor değil..
Çünkü şerefsizliğin kimseye moral vermediği bir gerçektir.. 
Ha unutmadan;
 IP ve adreslerini tespit edip, sacılığa suç duyurusunda bulunacağımız bu şerefsizler he ne kadar bize kızıp, köpürselerde bizsiz ve de sitelerimizsiz olmadığını da biliyoruz..
Çünkü aslında onlarda biliyorlar ki biz şerefsizlik yapmıyor, şereflice işimiz,, gazeteciliğimizi yapıyoruz..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI