Reklam
Bugun...


AREV'DEN ARDAHAN GÜNLERİ İÇİN ARDAFED'E TAM DESTEK..
Bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu 21-27 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapacağı, 'Birincisi Ardahan Günleri' için kolları sıvarken ARDAFED'in bu önemli çalışmasına Ardahanlılardan, Ardahan STK'larından, Diğer federasyon ve derneklerinden tam destek geldi.

AREV'DEN ARDAHAN GÜNLERİ İÇİN ARDAFED'E TAM DESTEK..

**İstanbul'da ki tüm dernekler paydaş olmaya davet edildi..

Ardahan Federasyonun tüm federasyon ve dernekleri paydaş yapmayı düşündüğü ve bu yönde de federasyon ve derneklerle iletişime geçtiği şu günlerde İlter Avşar'ın başkanlığını yaptığı Ardahan Eğitim Vakfı 21-27 Kasım Günleri arası İstanbul'da yapılacak olan 1. Ardahan Günleri Etkinliğine tam destek açıklamasını yaptı.
**Hoç/Fed'de Katılacak..
Konu hakkında bir açıklama yapan AREV Başkanı İlter Avşar Ardahan'ı Ardahanlıların ve Ardahan adını taşıyan vakıf, federasyon ve derneklerin temsi ettiğine inanan Ardahan Eğitim Vakfının 21-27 Kasım Günleri İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Ardahan Günlerine tam destek vereceklerini belirtti.
'Serhat'ta Yaşam' adlı güzel bir dergi çalışmasına da imza atan AREV'in bu açıklamasını çok önemsediklerini belirten ARDAFED yönetimi bu süreçte tüm Ardahanlılardan destek beklediklerini özellikle federasyonlarımız olmak üzere ARDAFED'e üye olan yada olmayan İl, İlçe ve Köy Derneklerini bu önemli etkinliğe paydaş yani 'gelin ortak' olun diyoruz' dediler.
Öte yandan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz'ın paydaş olmaya davet ettiği federasyonların başında gelen Hoçvan Federasyonu Başkanı Latif Yılmaz ile yaptığı görüşmede Hoç/Fed'in de bu önemli çalışmaya gereken desteği vereceği teyidi alındığı da alınan bilgiler arasında oldu.

**Bugün Hepimizin..

Teşekkür ettiğim Ardahan Valiliğinin onay verdiği, güç aldığım samimi bir yönetimi olan ARDAFED’in başını altına koyduğu Ardahan’ı Tanıtma Günleri için kolların sıvandığı şu günlerde bende ki heyecanı sanırım sizlerde tahmin ediyorsunuz..
Evet, 1992 yılında vilayet olmasına karşın başta KAI, KAISİAD denen çete ve diasporanın olmak üzere Kars’ın ve Ardahan’ın adını kullanıp, Ardahan’a bir şey vermeyenlerin gölgesinde kalan halan ilçe olarak tabir edilen Ardahan’ı bir çok Ardahanlının yaşamlarını idame ettiği ülkemin en büyük metropolünde tüm dünyaya tanımak için yeni ve çok önemli bir adımı daha attık..
Bunun heyecanını tarif etmek tabiki zor..
Ancak benim asıl heyecanım bu önemki etkinliği bir Ardahanlılar olarak hemde Ardahanlı olrak el birliği ile yapıp, yapmayacağımızdır..
Yani Ardahanlı, Göleli, Hanaklı, Damallı, Çıldırlı, Posoflu, Hoçvanlı, Gorvengli bu işte bende varım diyecek mi?
Yoksa Fakir bu işi başarmasın diye Ardahan’ı, Ardahanlıları es geçip ARDAFED’in paçasına yine yapışacaklar mı?
Bilmem ama Ardahan Valiliğinin onay desteğini alan İstanbul Büyükşehir’in yanımızda olduğu bu süreçte ben tüm Ardahanlıların ARDAFED’in yanında yer alacağına kendim gibi inanıyorum.
Çünkü Ardahanın, Ardahanlılığın Fakir’in babasının olmadığını ve bende Ardahanlıyım diyeceklerine inandığım milyonu bulan Ardahanlı olduğunu biliyorum..
Evet, haydi bakalım hepimizin günü olmasını istediğim İstanbul’da ki ‘1. Ardahan Günleri’ için sizin, Ardahanlıların desteği gerek..
Var mısınız?
Bugün Hepimizin Günü
diyecek misiniz?..
Ardahan Dernekler Federasyonuna PAYDAŞ olacak mısınız?
Bizde varız diyecek misiniz?
Bilemiyorum ama;
Ankara Ardahan Federasyonu,
Bursa Ardahan Federasyonu,
Göle Federasyonu,
Çıldır Federasyonu,
Hoçvan Federasyonu,
Ardahan Dernekleri, 
Ardahanlılar,
Bugün Hepimizin diyecek misiniz?..

ARDA/FED İLE AREV EĞİTİM İÇİN BİR ARAYA GELDİ, ARDAHAN EĞİTİM E KÜLTÜR DERNEĞİ DE DESTEKLEDİ..

*03/01/2016 Tarihli Haber

Ankara'da olmasına karşın aktif olmayan Ardahan Vakfı'nın kurulması gerektiğine yönelik yapılan çağrıyı değerlendiren Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz merkezi İstanbul'da bulunan Ardahan Eğitim Vakfı yöneticileriyle bir araya geldi. Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği de ARDA/FED ile AREV'in bir araya gelmesine tam destek verdi.

Merkezi istanbul Şişli'de bulunan ve çatısı altında 50'ye yakın Ardahan Derneğinin bulunduğu ARDA/FED'de, AREV Başkanı İlter Avşar ve AREV Genel Sekreteri Fuat Avşar ile bir araya gelen Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz  ARDA/FED Merkezinde yapılan görüşme ardından şöyle dedi. 'İstanbul merkezli güçlü bir lobi oluşturmaya çalıştıkları bir sırada başta eğitim sorunları olmak üzere bölgenin ana sorunlarına da çare olacak projeleri hayata geçirmek istiyoruz.' Bu nedenle; Ardahan Eğitim Vakfı ve Ardahan Eğitim Derneği ile iş birliği yapılabiliri konuşmak için AREV yöneticileri ile bir araya geldik.' dedi.
Ardahan Dernekler Federasyonun ilk kez ziyaret ettiğini ve yeni yönetimi kutlayan Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar ise ARDA/FED'in son aylarda yaptığı çıkışını bir çok Ardahanlı gibi kendilerinin de yakından takip ettiklerini ve bu çalışmalara nasıl katkı sunup, birlikte hareket edebiliriz diye buradayız. Avşar, 'AREV olarak tamamen bölge eğitimine katkı amacıyla gönüllü bir çok arkadaş ile bir araya geldiklerini ve başta Ardahanlı üniversite öğrencilerine burs konusu olmak üzere bölge eğitimine daha iyi kalkınmasın da nasıl katkı sunabiliriz ?' diye çıktığımız bu yolda her türlü işbirliğine hazırız. Bunun için buradayız' dedi.
**ARDAHAN EĞİTİM DERNEĞİ DE DESTEK VERDİ..
81 Vilayet için de başta eğitim de olmak üzere bir çok konuda sonlarda olan Ardahan'a yönelik olarak nelerin birlikte yapılabileceğinin tartışıldığı ARDA/FED ile AREV'in bir araya geldiği toplantıya telefon ile katılan ve her konuda iş birliğine hazır olduklarını belirten Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ardahanlı İşadamı Celil Ünlü'nin de onayladığı bu birliktelikte vakfı olmayan Ardahan'ın hazır da bir eğitim vakfının olması şanstır. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için ne gerekiyorsa Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği olarak hazır olduklarını söyledi.
İstanbul'un önemli ilçelerinde  olan Beykoz İlçesinde ki Ardahan İl Derneği Başkanı Gazeetci Yusuf Şit'in de hazır bulunduğu toplantıda AREV'in yeni isim ve simalarla güçlendirilip, daha aktif hale gelmesi için ön anlaşmanın yaşandığı ARDA/FED, AREV ve Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği oluştırılmak istenen güçlü lobi için birlikte hareket etme kararı da aldılar.Kaynak: Ardahan'da Eğitim Haberleri

Editör: Ardahan'da Eğitim Haberi

Bu haber 2163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI