Reklam
Bugun...


ARDFED'İN ALMANYA TOPLANTISINA ATEŞE DE KATILACAK!
Birilerinin ardından nal toplarcasına yaptığı çalışmalara benze çalışma ve çabalar içinde olduğu Ardahan Dernekler Federasyonu son 4,5 yılda ortaya koyduğu ilklerden birini daha gerçekleştirecek. İstanbul'da İlk Ardahan'ı Tanıtma Günleri,, İlk Bal Festivali, ülkenin ek yüksek Gökdeleninde öğrenciler burs gecesi dahil bir çok lüks alanda toplantılar, Ardahanlılara boğaz turu yaptırma gibi yaparak Ardahanlıların birlikteliğine çabalayan ARDAFED şimdi de yurt dışında Almayada toplantı yapacak.

ARDFED'İN ALMANYA TOPLANTISINA ATEŞE DE KATILACAK!

'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yoluna devam eden ve bir ilke daha imza atarak, aralarında Ardahan Bal Festivali'nin İstanbul'a taşınmasınında olduğu ve Ardahan adını KAI; KAISİAD'ların gölgesinde çıkarıp, tek başına İstanbul'un her yerine yazdıran ve Ardahan kamuoyunca 'Nal toplayanlar' olarakta adlandırılmaya başlanan diasporanın ve ona kuyruk olanların oluşturduğu KAI, KAISİAD gibi Ardahan adını gölgeleyenlere örnek 5 Ardahan'ı Tanıtma Günleri yapan Ardahan Dernekler Federasyonu bu kez yurt dışında yapacağı toplantı ile Ardahanlıları bir araya getirecek.
1 Aralık'ta bu kez 'İstambul'u Ardahanlılara Tanıtma' etkinliği yapacak olan ve bu yönde çalışmalarına devam eden ARDAFED yarın Almanya'da 'Ardahan Toplantısı' başlığı ile bir toplanrı yapacak.
Türkiye'nin Almanya Konsolusunun Ateşesinin de katılacağını onayladığı toplantıda Ardaha anlatılacak, Ardahanlıların birlikteliği masaya yatırılacak.
**ÖĞRENCİLERE BURS KAMPANYASI DEVAM EDİYOR..
Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının yıl dönümü olan 23 Şubat^Gecesini de Almaya'da yapmayı planlayan ve bu yönde yarın yapılacak toplantıda karar alması beklenen ARDAFED Almanya toplantısında ARDAFED'in başlattığı ve devam eden Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Kampanyası da gündeme getirilecek.
Ardahanlılar KAI, KAISİAD'larla Ardahan'ı Gölgelesin Dursun Bayburt ve Ardahanlı Valinin Olduğu Tokat'a 2. Havaalanı Yapılıyor!Ardahanlılar KAI, KAISİAD'larla Ardahan'ı
Gölgelesin Dursun Bayburt ve Ardahanlı
Valinin Olduğu Tokat'a 2. Havaalanı
Yapılıyor!
*Arşiv Haber: 30/10/2019 Tarihli Haber
ardafed'in elinin tersi ile ittiği ama başta Ardahan Diasporası olarak tanınan bir kaç Ardahanlı ve Ardahanlılar bu haberi okusun.. BİRİLERİ ARDAFED'İN ÇALIŞMALARI ARDINDAN NAL TOPLAYAN KAI, KASİAD'LARIN KUYRUĞUNA TAKILIP, ARDAFED'İN ARDAHAN ADINI GÖLGELEYENLERE BULUT OLA DURSUN ARDAHANLININ VALİ OLDUĞU TOKAT!A 2., AREDAHAN'A KÜÇÜK BAYBURT'A DA HAVALANILARI YAPILIYOR..
birlieri nal toplaya dursun, ardafed bu kez bir ilke daha imza atacak..
BU KEZ İSTANBUL'U ARDAHANLILARA TANITACAK..
YALANDAN BEĞENMEYİN, HABERİN TÜMÜNÜ OKUYUN..
Ardahan'ı başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde öne çıkarmaya çalışan ve her çalışmasında 'Ardahan'a Havalanı' isteyen Ardahan Dernekler Federasyonun bu çabalarına destek vermeyip, içinde Ardahan'a hava alanı izni verdirmeyen, Ardahan'ın 9 köyünden sonra Çıldır Gölünü çalmak isteyen, KTB Demiryolunu Ardahan'a uzattırmayan, Anterpol İstasyonunu kendi sınırlarına çekmek isteyen Karslının, Ardahan'ın vilayet olma kampanyasın ile aynı yıl İL olan ve birlikte hareketle Kars'ın gölgesinde kısa sürede kendilerini kurtaran, barolarını kısa sürede kuran, kentlerine hava alanı yaptıran, Nahçıvan Gümrük kapısı ile ithalatçı, ihracatçı olan Iğdırlının içinde olmadığı ve çoğunun başkanı ve yönetiminin Ardahanlıdan oluşan KAISİAD ve KAI'ciler ARDAFED'in daha 15 gün önce yaptığı tanıtım günlere inat günler yaparken Bayburt ve Toka'a yeni hava alanları yapılmakta.
Başkanları ve yöneticileri gibi yandaşlarının yanında sunucusu, sanatçısı Ardahanlı olan ama Karslının, Iğdırlının içinde olmadığı ve Ardahan adını gölgeleyen KAI, KAISİAD'çıların ve onun İstanbul'da ki Ardahanlı Diasporasının ARDAFED'e inat işler yapması ve en önemlisi ARDAFED ne yapıyorsa arkasında nal toplayanlar gibi aynı şeyleri yapanların utanması gereken bu iki gelişmeye baktığınızda Ardahan-Artvin Havaalanı projesi alınıp, hemde denizin ortasında Artvin-Rize Havalanına dönderilmesi  karşısında sus-pus oldukları gibi ülkenin nüfusu en küçük vilayeti olan Baybırt'a olduğu gibi Tokat'a da yeni havaalanı yapılmasını da anlamıyor ve 'Neden Ardahan'a d HavAalanı' demiyorlar diye düşünülürken bunlara pirim veren başta bu haberi okuyan sen Ardahanlı ve Ardahanlılar da yaşananları izlemekle yetinip, KAI ve KAISİAD'çılara çanak tutmaya neden olan gerekli tepkisini ortaya koymadığı değil mi bu memleketin bu hali batı kentlerinde ki bölünmüşlüğü..
İŞTE BELKİ BİRİLERİ UTANIR, 'YA BİZ NE YAPIYORUZ?' DİYEREK BAYBURT VE TOKAT' YAPILACAK HAVAALANLARI İLE İLGİLİ HABERLER..
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane-Bayburt Havalimanı projesinin 2020'de biteceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bayburt 6. Olağan İl Kongresine katılarak bazı açıklamalar yaptı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane-Bayburt Havalimanı projesinin 2020'de biteceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bayburt İl Kongresi'ndeki konuşması şu şekilde:

"Bayburt'a yakışır 2 kapalı spor salonumuz olacak. AK Parti teşkilatımızın kıymetli mensupları, sevgili Bayburtlular, değerli bakan arkadaşlarım, milletvekillerimiz, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, sizleri hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Yaklaşık 2 yıllık hasretin ardından, evliyalar şehri, milli mücadelenin şehri Bayburt'ta olmaktan büyük bi bahtiyarlık duyuyorum. Bizi gerçekten coşku ile bağrına basan tüm Bayburtlu kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Bir şeyi burada söylemeden geçemeyeceğim. Biraz sonra içeride bunları anlatacağım ama sizlere de buradan bu müjdeyi vermek istedim. İnşallah 2020'ye kadar Gümüşhane ve Bayburt illerimize hizmet verecek olan havaalanımızı bitireceğiz. Bu havaalanımızla da birlikte inşallah artık Gümüşhane'nin ve Bayburt'un uzun yol sıkıntısı da aşılmış olacak ve Salyazı'daki bu havaalanı inşallah uzun yolları kısa edecek. Tabi baraj çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında da inşallah bir sözüm daha vardı gelirken Gençlik ve Spor Bakanımıza da onun talimatını özellikle verdim. O da şu, Gümüşhane'ye ve Bayburt'a kapalı spor salonlarımızı süratle yapılması konusu. Şuanda biz Bayburt'ta ki bu kapalı spor salonunu yeterli bulmuyoruz, yakışmıyor Bayburt'a. Şimdi artık Bayburt'a yakışanını yapacağız. Gümüşhane'nin ki de Gümüşhane'ye yakışmıyor, oraya da inşallah yakışanını yapacağız. Bu salonlarımızda inşallah 3 bin ile 4 bin kişiyi rahatlıkla alabilecek salonlarımız olacak."

**Tokat'ın 2. Havalanını Ardahanlı Vali Müjdeledi!
Ardahanlıar uyurken, bir birlerini yerken, bir araya gelme kültüründen yoksun KAI, KAISİAD'ların gögesinde  Ardhanlı olan Tokat Valisi Ozan Balcı, yeni havaalimanı inşaatı çalışmalarının yüzde 50'lik kısmının tamamlandığı söyledi.
Öte yandan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yapımı süren yeni havalimanının inşaat sahasını ziyaret etti. Yapılan ziyarette yüklenici firma temsilcisi tarafından havalimanının belirlenen tarihten daha erken sürede bitirileceği müjdesi verildi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ihalesi tamamlandıktan sonra inşaatına başlanan Tokat Havalimanındaki çalışmaları inceledi. Tokat Havalimanı Müdürü Mustafa Konca'nın da katıldığı inceleme ziyaretinde, inşaattaki son durum ve pistin yapısı ile alakalı yüklenici firma temsilcisi Erdoğan Karabacak'tan bilgi alındı.
Yapılan inceleme ziyareti sonrasında konuşan ve 200 gün önce inşaatına başlanan bölgedeki hızlı gelişmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Altyapı çalışmaları süratli bir şekilde şuan pistin yapımıyla ilgili devam ediyor. İnşallah da bu önümüzdeki günler de daha da hızlanarak, inanıyorum ki Tokatımızın havalimanı, bu pist, siz değerli hemşehrilerimizin kullanımına açık olacak. Tokat'ın bir hayaliydi havalimanımız. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız, bakanlığımız, milletvekillerimiz, hep beraberce yapılan takip neticesinde Allah'a şükür geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ilk kazma vurulmuştu. Hemen hemen 200 gün geçti. Toplam 700 günlük bir süreydi havalimanımızın ihalesi ve kalan bir 500 gün gibi bir süremiz var. Haziran 2020 gibi inşallah firmamız bitirip teslim edecek ve uçuşlarımızda biz de Tokat'ın havalimanını kullanmış olacağız" şeklinde konuştu.
Tokat Havalimanı ihalesini yürüten firmanın Altyapı İnşaat Direktörlüğü görevini yürüten Erdoğan Karabacak ise Tokat Havalimanının verdikleri söz gereği daha önceden belirlenen süreden daha erken bitirme gayretinde olduklarını ifade etti. Karabacak, "İşimizin yaklaşık 200 günü kadarı bitti. İşin ilerlemesinde yüzde 35'lerdeyiz. 15-20 günlük bir iş günü kaybımız oldu kötü hava koşullarından dolayı ama bunu telefi ederek hem başkanımıza verdiğimiz söz, hem Tokat halkına verdiğimiz söz, hem de Devlet Hava Meydanlarının temsilcisi buradaki başmüdürümüze verdiğimiz söz ile beraber bu havalimanını istenen süreden daha erken bitirmeye çalışacağız" diye konuştu.
Öte yandan, 2700 metre pist boyu ve 45 metre genişliğiyle birçok uçağın iniş ve kalkış yapabileceği standartlarda olacağı bildirilen yeni havalimanında, kötü hava koşullarında da uçakların rahatlıkla iniş yapabileceği sistemlerin konuşlandırılacağı bilgisine ulaşıldı. 
ARDA/FED Havaalanı Olmayan Ardahan’a Uçak Kaldıracak!..
ARDA/FED Havaalanı Olmayan
 
Ardahan’a JET Kaldıracak!..
Havaalanı isteyen Ardahanlılar bu taleplerini ilginç bir organize ile yeniden gündeme taşımayı hedefliyorlar.

Ardahan’ın vatan topraklarına katılışının yıl dönümü olan 23 Şubat etkinliklerine İstanbul’dan kiralayacakları bir JET veya uçakla gitmeyi hedefleyen Ardahanlılar THY’nın Ardahan isimli uçağını kiralamak ve o uçakla topluca Kars üzerinden Ardahan’a gitmek için girişim başlatılar.

Ardahan’a havaalanı isteklerini bu yolla bir kez daha gündeme taşımayı hedefleyen Ardahanlılar Merkezi İstanbul’da bulunan ve bir çok Ardahan Derneğinin üyesi olduğu Ardahan Dernekler Federasyonun bu yönde başlattığı çalışmasına tam destek veriyorlar.
İstanbul’da ki ARDA/FED ile Ardahan’da ki Serhat ARDA/FED’in birlikte organize edeceği etkinlik için hazırlıklar devam etmekte.

Ardahanlılardan Sonra  IĞDIRLILARDA KAI ve KAISİADLARI RET ETTİ!

Ardahanlılardan Sonra IĞDIRLILARDA KAI ve KAISİADLARI RET ETTİ!

İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Merkezinde Ardahan'ı temsil eden federasyon yetkilileri ve Ardahan'ı temsil eden dernekleriyle bir araya gelen Iğdır Dernekleri burada yaptıkları açıklamada, Iğdır'ın da, Iğdırlıların da kısa adları KAI, KASİAD; KAIFED olan ancak içlerinde ya Karslı, ya Iğdırlı ya da Ardahanlının olmadığı Ardahan, Kars ve Iğdırlılarla alakası olmayan oluşumları ret ettikleri ve artık bireysel olarak hareket etme kararı aldıklarını belirttiler.

ARDAFED Yönetiminin ev sahipliği yaptığı İstanbul'da ki Iğdırlıları temsil eden 6 Iğdır derneğini temsil eden Güngören ve Kağıthane Iğdır Derneklerinin yöneticileri Ardahanlılarla birlikte altına imza attıkları basın açıklamasıyla KAI, KAISİAD denen oluşumları kesinlikle ret ettiklerini ve bundan sonra Ardahan'ın ayrı, Iğdır'ın ayrı ve Kars'ın da ayrı ve bireysel ve kendi dernekleri aracılığıyla tüm yurtta temsil edeceklerini kamuoyuna deklere ettiler.

İstanbul'da ki 6 Iğdır derneğini temsilen Güngören Iğdırlılar Dernek Başkanı Öztürk Altuntaş ve Kağıthane Iğdırlılar Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Çengel, Iğdır'ın İstanbul’da ki derneklerini temsilen Kemal Karasu, Perişan Özhal, Özer Öztürk, Ali Gültekin, İsa Kapçak, Yılmaz Alltuntaş, Ecevit Kaya'nın katıldılar.

KAI ve KAIFED, KAISİAD denen oluşumları ret ettikleri basın açıklamasının altına imza atarak, sanal ortamda da bu yönde hazırladıkları basın bildirisini okuyan Iğdırlılara, Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz, bu toplantıyı organize eden ARDAFED Başkan Yardımcısı ve ARDAFED Derneklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ardahan Meşedibi (Morofga) Dernek Başkanı Özcan Diğmeci, ARDAFED Kadın Örgütlenmesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Name Fidan Yılmaz, ARDAFED Başkan Yardımcısı ve İstanbul Güngören Ardahan İl Dernek Başkanı Yener Bayrakçı, ARDAFED Eğtimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Bağdeşen (Kinzodamal) Derneğinin Kurucu Başkanı Şemsettin Şenel, ARDAFED Başkan Yardımcısı ve Denetleme Kurulu Başkanı Aytekin Akpınar, Hoçvan Samanbeyli (Sıxırpert) Dernek Eş Başkanı Ayhan Öztürk, ARDAFED Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Şit ve İstanbul Şişli Ardahan İl Derneğini Kurma Komisyonu Başkanı Murat Özer ev sahipliği yaptılar.

Kahvaltılı toplantıdan sonra ev sahibi ARDAFED Ardahan Üniversitemsinin boydan bir posterini tablo olarak hediye ettiler.

Kahvaltılı toplantıdan sonra imza altına alınıp, sanal ortamda canlı olarak kamuoyuna yapılan açıklama şöyle;

**KAMUOYUN BASIN AÇIKLAMASIDIR..

08/!=/2017 Pazar Günü Ardahan Dernekler Federasyonu Merkezinde bir araya gelen Iğdır ve Ardahan Derneklerinin birlikte yaptıkları toplantı ardından alınan karar aşağıdaki gibidir.

1- Yapılan toplantıda; Ardahan ve Iğdırlıların birlikte aldıkları karar neticesinde (KAI) Kars-Ardahan-Iğdır Derneklerinin bundan sonra bireysel olarak hareket etme kararı almıştırlar.

Bu konuda Iğdır ve Ardahan dernekleri arasında görüşmeler devam etmektedir.

Yani başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde k, Ardahanlıları Ardahan dernek ve federasyonları, Iğdırlıları Iğdır Dernek ve oluşacak federasyonları, temsil eder.

Bu Oluşumların dışında başta KAI, KAISİAD'lar olmak üzere tüm oluşumları kesinlikle RET ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz..

İmzalar;

Iğdır Derneklerini Temsilen

Güngören Iğdırlılar Dernek Başkanı

Öztürk Altuntaş,

Iğdırlılar Kağıthane Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Çengel

ARDAFED Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz

Iğdırlılarda KAI ve KAISİAD'ları RET Edecek..

*06/102017 Tarihli Haber

Ardahan'ı olduğu gibi Iğdır'ı da gölgeleyen KAI, KAISİAD gibi içi boş oluşumlara bir tepkide Iğdır Derneklerinden geldi.

Alınan bilgilere göre başta Ardahan Dernekler Federasyonu olmak üzere bir çok Ardahan Derneğinin katılmayıp, desteklemediği ve RET ettiği KAI ve KAISİAD gibi Ardahan ve Iğdır ile alakası olmayan oluşumların artık miadini bitirdiğini belirten İstanbul'da ki Iğdır Dernekleri yarın bir araya gelerek KAI ve KAISİAD gibi oluşumlarla Iğdır ve Iğdırlıları ilgisinin olmadığı gibi bu tip oluşumların Iğdır'ı ve batıda ki Iğdırlıları temsil etmediğini yapacakları basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuracakları öğrenildi.
**Ardahanlılar da Ret Ediyor..
İstanbul'da Iğdır Derneklerinin bir araya gelerek KAI ve KAISİAD'ların Iğdır Vilayetiyle ve Iğdırlılarla alakası olmadığını, Iğdır ve Iğdırlıları temsil etmediğini belirtecek olan Iğdırlılardan önce Ardahanlılar da bu tür oluşumlar içinde olmadıklarını belirtmiştiler.
Kendi dernek ve federasyonlarını kuran Ardahanlılar bu konuda defalarca basın açıklaması yapmış, toplantılar yaparak KAI ve KAISİAD denen oluşumları ret ettiklerini açıklamıştılar.
Kendi dernek ve federasyonlarını kuran Ardahanlılar bu konuda defalarca basın açıklaması yapmış, toplantılar yaparak KAI ve KAISİAD denen oluşumları ret ettiklerini açıklamıştılar.

**Ardahan Dernekleri Bir Kez Daha Ret Etti!

*24/09/2017 Tarihli Haber

Ardahan Valisi Başkanlığında bir araya gelen 'Ardahan İl Komisyonu'nun aldığı kararın bir örneği de İstanbul'da bulunan dernekler tarafından alındı.

Ardahan'ı Ardahan Dernekleri Temsil Eder..
Ardahan Valisi Başkanlığında bir araya gelen 'Ardahan İl Komisyonu'nun aldığı kararın bir örneği de İstanbul'da bulunan dernekler tarafından alındı.
'Ardahan'ı, Ardahanlıları Ardahan Dernekler Temsil Eder' diyen Ardahan Dernekleri en üst çatıları olan ARDAFED'de bir araya gelerek Ardahan'ın ismini kullanıp, Ardahan ve Ardahanlılarla alakalı olmayan ve Ardahan'ı temsil eden sivil toplum örgütlerini gölgeleyen kuruluşların yanında olmadıklarını ve bu tür kurum, kuruluşları ret ettiklerini bir kez daha ilan ettiler.
**Grup Toplantılarının 2. Hafta Sonu Yapılacak..
'Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi oluşumunu gerçekleştirme çabası içinde olan Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetiminin aldığı kararla ilkini geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği 'Ardahan Dernekleriyle Bir araya Gelme' toplantısına 22 Ardahan Dernek Yöneticisi katıldı.
İstanbul Şişli'de nulunan ARDAFED Genel Merkezinde kahvaltılı bir toplantı da bir araya gelen Ardahan Dernek Başkan ve Yöneticileri yaptıkları basın açıklaması ile 'Ardahan'ı Ardahan Dernekler Temsil Eder' başlıklı bir basın açıklamasını birlikte imzaladılar.
ARDAFED Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlık ettiği, ARDAFED Başkan Yardımcıları Özcan Diğmeci, Erdinç Koçak, Şemsettin Şenel Murat şenel, Selvi zengin, Aytekin Akpınar, Hafız Öztürk'ün ev sahipliğinde ARDAFED'de bir araya gelen ve kamuoyuna bir basın açıklaması yapan Kağıthane Ardahan İl Derneği Başkanı MUhammet Hanifi Gültekin, Göle Arpeşen Dernek Başkanı Harun Yıldırım, Ardahan İli Alagöz Köyü Dernek Başkanı Yılmaz Akçay, Ardahan Taşlıdere Köyü Dernek Başkanı Reis Sönmez, Damal Yukarı Gündeş Dernek Başkanı Güven İkto, Ardahan Yanlızçam Dernek Başkanı Erol Yılmaz, Ardahan Kartal İl Derneği Başkan Yardımcıları Musa Gök, İsrafil Cabak, Şenol Polat, Damal Yukarı Gündeş Dernek Başkan Yardımcısı Ali Evcil'in katıldığı toplantı ardından yapılan sözlü ve yazılı açıklama şöyle oldu.
**Ardahan'ı Ardahan Dernekleri Temsil Eder..
Ardahan Dernekler Federasyonu olarak yapılan toplantıda federasyon merkezinde bir araya gelen dernek başkanları Ardahan ile ilgili sosyal, siyasal ve toplumsal olarak alınan kararları Ardahan Dernekleri ve Ardahanlılar tarafından oluşturulması ve böylelikle daha güçlü bir Ardahan birlikteliği olacağı, bu tür toplantıların diğer Ardahan Dernekleri ile devam edilmesi ve bu grup toplantıların bitiminden sonra Ardahanlı siyasiler, Bürokratlar ve tüm sicil toplum örgütleriyle birlikte geniş katılımlı bir toplantının yapılarak güçlü bir Ardahan lobisinin oluşturulmasına karar verilip, imza altına alınmıştır.
Kamuoyuna Duyurulur

**Ardahan İl Komisyonu da KAI, KAIFED, KAISİAD'ları Ret Etti..

*22/08/2017 Tarihli Haber

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Serhat Kenti, ülkenin 75 plakalı şehri, Avrupa'nın Kafkaslara açılan kapısı, Doğu Anadolu'nun Karadeniz girişi, BTC/Bakü ve Tanap ve Çin'den Hazara uzanan demir yolunun gibi dev projelerin stratejik kent yaptığı Ardahan adını gölgeleyen oluşumlara ilk resmi tavrını ortaya koydu.

Birilerinin siyasi hesapları doğrultusuna Ardahan'ı diğer illerle bağdaştırıp, Ardahan ismini gölgeleyen oluşumların kentin tanıtımına, beklentilerine hiç bir katkı sunmadığını belirten Ardahan İl Komisyonu Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığına yapılan toplantıda başta KAI, KAIFEDve KAISİAD denen ama Ardahan ve Ardahanlılar ile alakası olmayan oluşumlar başta olmak üzere Ardahan adını taşımayan stk, federasyon, derneklerin etkinliklerine katılmama kararı aldı.

**KAI, KAIFED, KAISİAD'larla Ardahan'ın İşi Yok..
Alınan bilgilere göre daha önce İstanbul KAISİAD'ın düzenlediği ancak ARDAFED İstanbul başta olmak üzere Ardahan Derneklerinin 'KAI, KAISİAD' denen oluşumlar Ardahan'ı adını kullanırken, Ardahan'a hiç bir katkı sunmadıklarını' belirtip, destek vermediği organizasyonun bir benzerini yapmak isteyen ve Ardahan Valiliğinden, Ardahan Belediyesinden, Çıldır, Göle, Posof Belediye Belediyelerinden, İlçe Kaymakamlarından, Vali Yardımcılarından, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkar Odalar Birliği, Ardahan Arıcılar Birliği, Ardahan Esnaf Odası ve Ardahan'da ki diğer dernek, stk, federasyonlarından destek isteyen Ankara KAI Federasyonun etkinliğine 'KAI'ler Ardahan'ın temsil etmiyor, Ardahan Federasyonları ve Dernekleri Ardahan'ın adını en iyi şekilde temsil etmekteler. Yapılacaksa onların olduğu, onların yapacağı etkinliklerde varız' diyerek Ankara KAIFED'in Ankara'da düzenlemek istediği etkinliğine katılmama kararı aldıkları öğrenildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliaoğlu ve Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Esfender Yılan Ankara'da bulunan KAI Federasyonun Ardahan İl Komisyonuna sunduğu etkinliğe Ardahan'ı, Ardahan Federasyonlarının onayını almadan yapılmasına karşıyız. Bu nedenle Ardahan İl Komisyonu olarak KAI Ankara Federasyonun Ankara'da ki organizasyonuna katılmama kararı aldıklarını belirttiler.
**Çıldır Belediye Başkanı:
Ardahan'ın kendi federasyon ve dernekleri var..
Öte yandan toplantıda söz alarak KAI, KAIFED, KAISİAD denen Ardahan ve Ardahanlılarla ilgi ve alakası olmayan oluşumların Ardahan'a hiç bir katkı sunmadıkları gibi Ardahan'ı gölgelediklerini bu nedenle biz önce kendi federasyonlarımız olan Ardahan Federasyonları ile hareket etmeliyiz. Gerekirse İstanbul yada Ankara'da geniş çaplı bir Ardahan etkinliği yapabiliriz. Bizim federasyonlarımızın bunu yapma gücü ve ekibi var.' diyerek KAI, KAIFED, KAISİAD denen oluşumlara Ardahanlıların sıcak bakmadığının altını önemle çizdiği de alınan bilgiler arasında olurken, aynı toplantıda AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ya da telefonla bağlanılarak, İl Komisyonu Kararının kendisine aktarıldığı, Milletvekili de çoğunluğun kararına saygılı olduğunu belirttiği alınan diğer bilgiler arasında oldu.
**ARDAFED Konuyu sık sık gündeme taşıyordu..
Bugün yapılan toplantıda ilk kez resmi bir tepki alan KAI ve KAISİAD gibi Ardahan ve Ardahanlılarla alakası olmayan oluşumların Ardahan olarak ilk resmi tepkinin konulması Ardahanlılar arasında olumlu bir karar olarak değerlendirilip, İl Komisyonuna teşekkür edilirken bu önemli çıkışın yapılması Ardahan adına en güzel davranış olarak görüldü.
Ardahan İl Komisyonuna ve AK Parti Ardahan Milletvekilline teşekkür eden Ardahan Dernekler Federasyonları bu konuda ne yapılacaksa bu önemli konun fikir babaları olan Ardahan federasyonları olarak hazır olduklarını kamuoyuna bir kez daha deklere ettiklerini belirttiler.

ARDAFED'DEN ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ...

*17/09/2017 Tarihli Haber

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı, Efkan Demir, Cem Aynalı, Name Yılmaz Fidan, Av. Fatih Karakoyunlu, Erdinç Koçak, Şemsettin Şenel, İbrahim Beşli , Erdal Özdemir, Selvi zengin,  Murat Şenel, Yener Bayrakçı, Özcan Diğmeci, Hafız Kaya, Barış Karahan, Esengül Yılmaz, Harun Şerefoğlu, Erdal Karasansar, Ebru Çaylar'ın yönetim kurulunu oluşturduğu Ardahan Dernekler Federasyonu okulların açıldığı şu günlerde önemli bir açıklamada bulunup, Ardahanlı öğrencilerin de yanında olduğunu belirtti.

Düzenlediği futbol turnuvası, Ardahanlı iş adamları, iş kadınları ile onca toplantısı, başta Başbakan, Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Belediye Başkanı, Kaymakamlar, grubu TBMM'sinde bulunan siyasi partilerin Genel Başkanları ve temsilcilerine yaptığı bir çok önemli ziyaretler, İstanbul, Ankara, İzmir, Ardahan, Göle'de ki derneklerle birlikte birlik, berberlik toplantıları, gece ve iftar yemekleri, kurdurduğu yeni Ardahan İl Dernekleri, yaz ve kış etkinlikleri ile 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' oluşumu için mücadelesine devam eden ARDAFED 2017/2018 Eğitim/Öğretim sezonun ilk gününde yaptığı açıklama üniversitede okuyan öğrencilere burs verecek.

Ardahan Dernekler Federasyonunun 2017/2018 Eğitim öğretim yılı içerisinde öğrenim burs kıstasları, burs verme kararı, burs şartları ve burs müracaat formları ilgili sayfalarda yayınlanmıştır.
Burs ihtiyacı bulunan ve gerekli şartlara haiz öğrenci ve velilerinin Ardahan Dernekler Federasyonunun Şişli de bulunan Federasyon merkezine yada Federasyonumuzun yönetim kurulunda görevli arkadaşlarımıza evraklarını ulaştırmaları burs başvurusu için yeterli sayılacaktır.
Geregini ve bilgi edinilmesini bütün Ardahan kamuoyunun ve öğrencilerimizin bilgisine rica ederiz.

ARDAFED YÖNETİM KURULU

İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Merkezinde Ardahan'ı temsil eden federasyon yetkilileri ve Ardahan'ı temsil eden dernekleriyle bir araya gelen Iğdır Dernekleri burada yaptıkları açıklamada, Iğdır'ın da, Iğdırlıların da kısa adları KAI, KASİAD; KAIFED olan ancak içlerinde ya Karslı, ya Iğdırlı ya da Ardahanlının olmadığı Ardahan, Kars ve Iğdırlılarla alakası olmayan oluşumları ret ettikleri ve artık bireysel olarak hareket etme kararı aldıklarını belirttiler.

ARDAFED Yönetiminin ev sahipliği yaptığı İstanbul'da ki Iğdırlıları temsil eden 6 Iğdır derneğini temsil eden Güngören ve Kağıthane Iğdır Derneklerinin yöneticileri Ardahanlılarla birlikte altına imza attıkları basın açıklamasıyla KAI, KAISİAD denen oluşumları kesinlikle ret ettiklerini ve bundan sonra Ardahan'ın ayrı, Iğdır'ın ayrı ve Kars'ın da ayrı ve bireysel ve kendi dernekleri aracılığıyla tüm yurtta temsil edeceklerini kamuoyuna deklere ettiler.

İstanbul'da ki 6 Iğdır derneğini temsilen Güngören Iğdırlılar Dernek Başkanı Öztürk Altuntaş ve Kağıthane Iğdırlılar Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Çengel, Iğdır'ın İstanbul’da ki derneklerini temsilen Kemal Karasu, Perişan Özhal, Özer Öztürk, Ali Gültekin, İsa Kapçak, Yılmaz Alltuntaş, Ecevit Kaya'nın katıldılar.

KAI ve KAIFED, KAISİAD denen oluşumları ret ettikleri basın açıklamasının altına imza atarak, sanal ortamda da bu yönde hazırladıkları basın bildirisini okuyan Iğdırlılara, Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz, bu toplantıyı organize eden ARDAFED Başkan Yardımcısı ve ARDAFED Derneklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ardahan Meşedibi (Morofga) Dernek Başkanı Özcan Diğmeci, ARDAFED Kadın Örgütlenmesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Name Fidan Yılmaz, ARDAFED Başkan Yardımcısı ve İstanbul Güngören Ardahan İl Dernek Başkanı Yener Bayrakçı, ARDAFED Eğtimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Bağdeşen (Kinzodamal) Derneğinin Kurucu Başkanı Şemsettin Şenel, ARDAFED Başkan Yardımcısı ve Denetleme Kurulu Başkanı Aytekin Akpınar, Hoçvan Samanbeyli (Sıxırpert) Dernek Eş Başkanı Ayhan Öztürk, ARDAFED Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Şit ve İstanbul Şişli Ardahan İl Derneğini Kurma Komisyonu Başkanı Murat Özer ev sahipliği yaptılar.

Kahvaltılı toplantıdan sonra ev sahibi ARDAFED Ardahan Üniversitesinin boydan bir posterini tablo olarak hediye ettiler.

Kahvaltılı toplantıdan sonra imza altına alınıp, sanal ortamda canlı olarak kamuoyuna yapılan açıklama şöyle;

**KAMUOYUN BASIN AÇIKLAMASIDIR..

08/!=/2017 Pazar Günü Ardahan Dernekler Federasyonu Merkezinde bir araya gelen Iğdır ve Ardahan Derneklerinin birlikte yaptıkları toplantı ardından alınan karar aşağıdaki gibidir.

1- Yapılan toplantıda; Ardahan ve Iğdırlıların birlikte aldıkları karar neticesinde (KAI) Kars-Ardahan-Iğdır Derneklerinin bundan sonra bireysel olarak hareket etme kararı almıştırlar.

Bu konuda Iğdır ve Ardahan dernekleri arasında görüşmeler devam etmektedir.

Yani başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde k, Ardahanlıları Ardahan dernek ve federasyonları, Iğdırlıları Iğdır Dernek ve oluşacak federasyonları, temsil eder.

Bu Oluşumların dışında başta KAI, KAISİAD'lar olmak üzere tüm oluşumları kesinlikle RET ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz..

İmzalar;

Iğdır Derneklerini Temsilen

Güngören Iğdırlılar Dernek Başkanı

Öztürk Altuntaş,

Iğdırlılar Kağıthane Derneği Başkan yardımcısı Mustafa Çengel

ARDAFED Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz

Iğdırlılarda KAI ve KAISİAD'ları RET Edecek..

*06/102017 Tarihli Haber

Ardahan'ı olduğu gibi Iğdır'ı da gölgeleyen KAI, KAISİAD gibi içi boş oluşumlara bir tepkide Iğdır Derneklerinden geldi.

Alınan bilgilere göre başta Ardahan Dernekler Federasyonu olmak üzere bir çok Ardahan Derneğinin katılmayıp, desteklemediği ve RET ettiği KAI ve KAISİAD gibi Ardahan ve Iğdır ile alakası olmayan oluşumların artık miadini bitirdiğini belirten İstanbul'da ki Iğdır Dernekleri yarın bir araya gelerek KAI ve KAISİAD gibi oluşumlarla Iğdır ve Iğdırlıları ilgisinin olmadığı gibi bu tip oluşumların Iğdır'ı ve batıda ki Iğdırlıları temsil etmediğini yapacakları basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuracakları öğrenildi.
**Ardahanlılar da Ret Ediyor..
İstanbul'da Iğdır Derneklerinin bir araya gelerek KAI ve KAISİAD'ların Iğdır Vilayetiyle ve Iğdırlılarla alakası olmadığını, Iğdır ve Iğdırlıları temsil etmediğini belirtecek olan Iğdırlılardan önce Ardahanlılar da bu tür oluşumlar içinde olmadıklarını belirtmiştiler.
Kendi dernek ve federasyonlarını kuran Ardahanlılar bu konuda defalarca basın açıklaması yapmış, toplantılar yaparak KAI ve KAISİAD denen oluşumları ret ettiklerini açıklamıştılar.
Kendi dernek ve federasyonlarını kuran Ardahanlılar bu konuda defalarca basın açıklaması yapmış, toplantılar yaparak KAI ve KAISİAD denen oluşumları ret ettiklerini açıklamıştılar.

**Ardahan Dernekleri Bir Kez Daha Ret Etti!

*24/09/2017 Tarihli Haber

Ardahan Valisi Başkanlığında bir araya gelen 'Ardahan İl Komisyonu'nun aldığı kararın bir örneği de İstanbul'da bulunan dernekler tarafından alındı.

Ardahan'ı Ardahan Dernekleri Temsil Eder..
Ardahan Valisi Başkanlığında bir araya gelen 'Ardahan İl Komisyonu'nun aldığı kararın bir örneği de İstanbul'da bulunan dernekler tarafından alındı.
'Ardahan'ı, Ardahanlıları Ardahan Dernekler Temsil Eder' diyen Ardahan Dernekleri en üst çatıları olan ARDAFED'de bir araya gelerek Ardahan'ın ismini kullanıp, Ardahan ve Ardahanlılarla alakalı olmayan ve Ardahan'ı temsil eden sivil toplum örgütlerini gölgeleyen kuruluşların yanında olmadıklarını ve bu tür kurum, kuruluşları ret ettiklerini bir kez daha ilan ettiler.
**Grup Toplantılarının 2. Hafta Sonu Yapılacak..
'Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi oluşumunu gerçekleştirme çabası içinde olan Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetiminin aldığı kararla ilkini geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği 'Ardahan Dernekleriyle Bir araya Gelme' toplantısına 22 Ardahan Dernek Yöneticisi katıldı.
İstanbul Şişli'de nulunan ARDAFED Genel Merkezinde kahvaltılı bir toplantı da bir araya gelen Ardahan Dernek Başkan ve Yöneticileri yaptıkları basın açıklaması ile 'Ardahan'ı Ardahan Dernekler Temsil Eder' başlıklı bir basın açıklamasını birlikte imzaladılar.
ARDAFED Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlık ettiği, ARDAFED Başkan Yardımcıları Özcan Diğmeci, Erdinç Koçak, Şemsettin Şenel Murat şenel, Selvi zengin, Aytekin Akpınar, Hafız Öztürk'ün ev sahipliğinde ARDAFED'de bir araya gelen ve kamuoyuna bir basın açıklaması yapan Kağıthane Ardahan İl Derneği Başkanı MUhammet Hanifi Gültekin, Göle Arpeşen Dernek Başkanı Harun Yıldırım, Ardahan İli Alagöz Köyü Dernek Başkanı Yılmaz Akçay, Ardahan Taşlıdere Köyü Dernek Başkanı Reis Sönmez, Damal Yukarı Gündeş Dernek Başkanı Güven İkto, Ardahan Yanlızçam Dernek Başkanı Erol Yılmaz, Ardahan Kartal İl Derneği Başkan Yardımcıları Musa Gök, İsrafil Cabak, Şenol Polat, Damal Yukarı Gündeş Dernek Başkan Yardımcısı Ali Evcil'in katıldığı toplantı ardından yapılan sözlü ve yazılı açıklama şöyle oldu.
**Ardahan'ı Ardahan Dernekleri Temsil Eder..
Ardahan Dernekler Federasyonu olarak yapılan toplantıda federasyon merkezinde bir araya gelen dernek başkanları Ardahan ile ilgili sosyal, siyasal ve toplumsal olarak alınan kararları Ardahan Dernekleri ve Ardahanlılar tarafından oluşturulması ve böylelikle daha güçlü bir Ardahan birlikteliği olacağı, bu tür toplantıların diğer Ardahan Dernekleri ile devam edilmesi ve bu grup toplantıların bitiminden sonra Ardahanlı siyasiler, Bürokratlar ve tüm sicil toplum örgütleriyle birlikte geniş katılımlı bir toplantının yapılarak güçlü bir Ardahan lobisinin oluşturulmasına karar verilip, imza altına alınmıştır.
Kamuoyuna Duyurulur

**Ardahan İl Komisyonu da KAI, KAIFED, KAISİAD'ları Ret Etti..

*22/08/2017 Tarihli Haber

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Serhat Kenti, ülkenin 75 plakalı şehri, Avrupa'nın Kafkaslara açılan kapısı, Doğu Anadolu'nun Karadeniz girişi, BTC/Bakü ve Tanap ve Çin'den Hazara uzanan demir yolunun gibi dev projelerin stratejik kent yaptığı Ardahan adını gölgeleyen oluşumlara ilk resmi tavrını ortaya koydu.

Birilerinin siyasi hesapları doğrultusuna Ardahan'ı diğer illerle bağdaştırıp, Ardahan ismini gölgeleyen oluşumların kentin tanıtımına, beklentilerine hiç bir katkı sunmadığını belirten Ardahan İl Komisyonu Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığına yapılan toplantıda başta KAI, KAIFEDve KAISİAD denen ama Ardahan ve Ardahanlılar ile alakası olmayan oluşumlar başta olmak üzere Ardahan adını taşımayan stk, federasyon, derneklerin etkinliklerine katılmama kararı aldı.

**KAI, KAIFED, KAISİAD'larla Ardahan'ın İşi Yok..
Alınan bilgilere göre daha önce İstanbul KAISİAD'ın düzenlediği ancak ARDAFED İstanbul başta olmak üzere Ardahan Derneklerinin 'KAI, KAISİAD' denen oluşumlar Ardahan'ı adını kullanırken, Ardahan'a hiç bir katkı sunmadıklarını' belirtip, destek vermediği organizasyonun bir benzerini yapmak isteyen ve Ardahan Valiliğinden, Ardahan Belediyesinden, Çıldır, Göle, Posof Belediye Belediyelerinden, İlçe Kaymakamlarından, Vali Yardımcılarından, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkar Odalar Birliği, Ardahan Arıcılar Birliği, Ardahan Esnaf Odası ve Ardahan'da ki diğer dernek, stk, federasyonlarından destek isteyen Ankara KAI Federasyonun etkinliğine 'KAI'ler Ardahan'ın temsil etmiyor, Ardahan Federasyonları ve Dernekleri Ardahan'ın adını en iyi şekilde temsil etmekteler. Yapılacaksa onların olduğu, onların yapacağı etkinliklerde varız' diyerek Ankara KAIFED'in Ankara'da düzenlemek istediği etkinliğine katılmama kararı aldıkları öğrenildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliaoğlu ve Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Esfender Yılan Ankara'da bulunan KAI Federasyonun Ardahan İl Komisyonuna sunduğu etkinliğe Ardahan'ı, Ardahan Federasyonlarının onayını almadan yapılmasına karşıyız. Bu nedenle Ardahan İl Komisyonu olarak KAI Ankara Federasyonun Ankara'da ki organizasyonuna katılmama kararı aldıklarını belirttiler.
**Çıldır Belediye Başkanı:
Ardahan'ın kendi federasyon ve dernekleri var..
Öte yandan toplantıda söz alarak KAI, KAIFED, KAISİAD denen Ardahan ve Ardahanlılarla ilgi ve alakası olmayan oluşumların Ardahan'a hiç bir katkı sunmadıkları gibi Ardahan'ı gölgelediklerini bu nedenle biz önce kendi federasyonlarımız olan Ardahan Federasyonları ile hareket etmeliyiz. Gerekirse İstanbul yada Ankara'da geniş çaplı bir Ardahan etkinliği yapabiliriz. Bizim federasyonlarımızın bunu yapma gücü ve ekibi var.' diyerek KAI, KAIFED, KAISİAD denen oluşumlara Ardahanlıların sıcak bakmadığının altını önemle çizdiği de alınan bilgiler arasında olurken, aynı toplantıda AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ya da telefonla bağlanılarak, İl Komisyonu Kararının kendisine aktarıldığı, Milletvekili de çoğunluğun kararına saygılı olduğunu belirttiği alınan diğer bilgiler arasında oldu.
**ARDAFED Konuyu sık sık gündeme taşıyordu..
Bugün yapılan toplantıda ilk kez resmi bir tepki alan KAI ve KAISİAD gibi Ardahan ve Ardahanlılarla alakası olmayan oluşumların Ardahan olarak ilk resmi tepkinin konulması Ardahanlılar arasında olumlu bir karar olarak değerlendirilip, İl Komisyonuna teşekkür edilirken bu önemli çıkışın yapılması Ardahan adına en güzel davranış olarak görüldü.
Ardahan İl Komisyonuna ve AK Parti Ardahan Milletvekilline teşekkür eden Ardahan Dernekler Federasyonları bu konuda ne yapılacaksa bu önemli konun fikir babaları olan Ardahan federasyonları olarak hazır olduklarını kamuoyuna bir kez daha deklere ettiklerini belirttiler.

ARDAFED'DEN ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ...

*17/09/2017 Tarihli Haber

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı, Efkan Demir, Cem Aynalı, Name Yılmaz Fidan, Av. Fatih Karakoyunlu, Erdinç Koçak, Şemsettin Şenel, İbrahim Beşli , Erdal Özdemir, Selvi zengin,  Murat Şenel, Yener Bayrakçı, Özcan Diğmeci, Hafız Kaya, Barış Karahan, Esengül Yılmaz, Harun Şerefoğlu, Erdal Karasansar, Ebru Çaylar'ın yönetim kurulunu oluşturduğu Ardahan Dernekler Federasyonu okulların açıldığı şu günlerde önemli bir açıklamada bulunup, Ardahanlı öğrencilerin de yanında olduğunu belirtti.

Düzenlediği futbol turnuvası, Ardahanlı iş adamları, iş kadınları ile onca toplantısı, başta Başbakan, Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Belediye Başkanı, Kaymakamlar, grubu TBMM'sinde bulunan siyasi partilerin Genel Başkanları ve temsilcilerine yaptığı bir çok önemli ziyaretler, İstanbul, Ankara, İzmir, Ardahan, Göle'de ki derneklerle birlikte birlik, berberlik toplantıları, gece ve iftar yemekleri, kurdurduğu yeni Ardahan İl Dernekleri, yaz ve kış etkinlikleri ile 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' oluşumu için mücadelesine devam eden ARDAFED 2017/2018 Eğitim/Öğretim sezonun ilk gününde yaptığı açıklama üniversitede okuyan öğrencilere burs verecek.

 

Ardahan Dernekler Federasyonunun 2017/2018 Eğitim öğretim yılı içerisinde öğrenim burs kıstasları, burs verme kararı, burs şartları ve burs müracaat formları ilgili sayfalarda yayınlanmıştır.
Burs ihtiyacı bulunan ve gerekli şartlara haiz öğrenci ve velilerinin Ardahan Dernekler Federasyonunun Şişli de bulunan Federasyon merkezine yada Federasyonumuzun yönetim kurulunda görevli arkadaşlarımıza evraklarını ulaştırmaları burs başvurusu için yeterli sayılacaktır.
Geregini ve bilgi edinilmesini bütün Ardahan kamuoyunun ve öğrencilerimizin bilgisine rica ederiz.

ARDAFED YÖNETİM KURULU

Halkın Bayramı, Ulusalcıların Zaferi..

Cumhuriyet'in 96 ncı Yıl Dönümü törenlerini ve kutlamaları izlerken dikkatimi çeken tek şey mevcut iktidarın puan kayıp etme korkusu içinde taviz üzerine taviz vermeye devam ettiğiydi..
Gerçi 30 yılı geçen iktidarının devamı için bir adım ileri atarken 3 adım geri atmayı ve zaman kazanmayı iyi bilen bir liderinin olduğunu da bildiğim mevcut iktidarın bu kez cidden bir panik yaşadığını ortaya koyan Cumhuriyet'in 96 nci yıl dönümü bu ülkenin kuruluşunda emeği olan tüm halkların bayramı iken bu yıl sanki Ulusalcıların zaferinin kutlandığı bir bayram havasındaydı..
Çünkü bir çok ulusalcının dün karşı oldukları Saray'a davet edilmelerinin keyfini yaşarken diğer taraftan da bu yaptıkları haber, paylaşımlarla bu bayram bizim bayramımızdan ziyade hükumete, iktidara karşı kazandığımız bir zaferdir şeklinde bol bol imalarda bulunup, son yerel seçimlerde HDP'lilerden aldıkları desteği unutmuşcasına o iki son seçim de karşında kazandıkları iktidarı eski hale yani ulusalcı raylara, kendi yollarına yeniden çevirmenin keyfini yaşıyordular..
Bunu hem Başkan Erdoğan'ın başında bulunduğu Saray'da ki tören de hemde ondan önce gün boyu yapılan törenler de görmedik değil..
Evet, halkın bayramlığından çıkarılıp adeta ideolojik bir bakış ile kutlanan bayramların abartıldığını iddia edip, son 20 yıldır bu duruma çeşitli adlar adı altında frenlemeye hatta yasaklamaya çalışan iktidarın başta Nevşehir de olmak üzere bu bayramda frene bastığı ayağını kaldırdığı ve alanı ulusalcıların başını çektiği kutlamaların önünü açmış, kendisi de adeta yaşanan yenilginin korkusu ve tedirginliği ile ulusalcıların arasına katılıp, 'Biz sizden daha ulusalcıyız' dercesine içine girdiği tavırlar sergileme yarışı içindeydi..
Ve dün 96 ncı yıl dönümü kutlanan ve anlamına baktığımızda halkın olan bayram yine siyasallaştırılmış ve yine birilerinin yani ulusalcı takımının zafer bayramı haline döndürebildiğine bir kez daha şahit olduk..

**Kenti Kentini Adını Öne Çıkarmak Varken..

Cumhuriyet'in 96 nci yıl dönümü kutlanan ülkemde ilk cumhuriyet devlet fikrinin Ardahan'dan çıkıp daha sonra bu ülkenin kurucusu tarafından da benimsenip, ulusun yönetim şekli olarak ilan edildiğini biliyor musunuz?
Bilmem ama birileri hala Ardahan'ı görmezden gelip, Ardahan Dernekler Federasyonun ve Ardahanlıların ret ettiği KAI; KAISİAD; KAIFED adı altında ki saçma sapan oluşumlar ile Ardahan'ın adını gölgelemeye devam eder durur.
Karslıların kutlaması gereken ve başta biz Ardahanlılar başta olmak üzere 80 vilayetin de kutlaması gereken 30 Ekim Kars'ın kurtuluşunu Ardahanlı olan sözde dernek başkanları tarafından kutlanmaya çalışılması da Kars'ında, Ardahan adını gölgeleyen bir durumdur..
İlk olarak Ardahan'da geçmesine karşın Ardahan'ın adının anılmadığı tren yolu da birileri gibi Ardahan'ı ötelediğini görmekteyiz..
Çünkü adı Kars-Tiflis-Bakü konulan ama ilk olarak Ardahan sınırlarında temeli atılan bu tren yolu ile ilgili haberlerde de Ardahan'ın adını göremezsiniz..
Halbuki aynı tren yolu üzerinde bulunan tünel, en önemli güzergah Ardahan sınırları içinde geçerek Gürcistan'a buradan Azerbaycan'a ulaşmakta..
İşte bu nedenledir ki ; Ardahan'ın bu memleketin 75 plakalı Gürcistan ve Ermenistan'a komşu bir vilayet olduğunu anlatmaya çalışır, Ardahan diye bir İL'in olduğunu başta KAI, KAISİAD; KAIFİAD denen saçmalıklar içinde kendilerine başkan dedirtmeye çalışan Ardahanlılara olmak üzere herkese anlatmaya çalışır ve Ardahan'ın adını gölgelemeyin diye avazımızın çıktığı kadar bağırırız..
Ve yine bu nedenledir ki 1 Aralık'ta ki İstanbul'u Ardahanlılara Tanıtma Günlerinde ülkenin en büyük kenti ve metropolü olan İstanbul'un dağına, taşına Ardahan'ın adını yazdırmak için kendimiz paralar ve bu yönde attığımız adımları tüm Ardahanlıların desteği ile sonuçlandırmaya çalışırız..
Yani kısacası başta Ardahanlıyım deyip, sadece öne çıkmak, bana başkan desinler diye başkaları için kendilerini paralayanlara diyeceğimiz tek şey artık bırakın şu KAI, KAISİAD, KAIFED gibi saçmalıkların eteklerine yapışmayı da kendi memleketiniz, tanınmaya, tanıtılmaya muhtaç Ardahan'ın adını öne çıkarmak için verilen m
mücadeleye destek olun..
Ardahan'ın adını öne çıkarın..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 4371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI