http://www.google.com/analytics
Reklam
Bugun...


Ardahanlıların KAI seviciliği son bulmalı..
ARDA/FED: KAI Rançılarına karşı savaşını sürdürmeye kararlı..

Ardahanlıların KAI seviciliği son bulmalı..

Ardahanlıların güçlü bir birlikteliği önünde en büyük engel olarak gösterilen Kars-Ardahan-Iğdır adında ki oluşumlarının Ardahanlı olan ve Ardahan kamuoyunca KAI Sevicileri olarak adlandırılanlarca ayakta tutulmaya çalışılması oluşturulmak istenen Ardahan Birlikteliği önünde engel olmaya devam ediyor.
Ardahanlıların başta İstanbul'da olmak üzere ülke genelinde oluşturmak istediği, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' nin önünde ki KAI engelinin aşılmasına çalışıldığı bir süreçte çoğu Ardahanlı olan ve kendi, siyasi vede ticari geleceklerinin kaygılarını yaşayanlar olanların 'KAI Seviciliği' sevdasıyla ısrarla ayakta tutmaya çalıştığı oluşumların Ardahan adına zarar verdiğini belirten Ardahan Dernekleri Ardahan'ın ülkenin en stratejik illerin başında gelen kendi başına bir vilayet olduğunu artık anlaşılması ve adının kullanılmamasını istemekteler.

KAI Değil, Ardahan!..

Ardahan Federasyonunda Tüm Ardahanlıyım Diyenlere Çağrıdır..

1992 Yılında Kars’tan ayrılıp, yeniden tek başına Vilayet olan Ardahan’ın hala Kars’ın ilçesi olarak sanıp, Ardahan adını kullanarak kurdukları derme çatma KAI’ler adı altında Ardahanlılar sömürenlere 2. kez nota çeken Ardahan Dernekler Federasyonu, KAI’ler içinde bulunan Ardahanlıların Ardahan’a değil, Ardahan, Kars ve Iğdır adları üzerinde siyaset, ticaret rantı elde edenler hizmet ettiklerini bilmelerini isteyerek, Ardahanlıların kendi Vilayetleri olan Ardahan’a, Ardahan Derneklerine yönelmelerini istedi.
Konu hakkında bir açıklama yapan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, ‘Ardahan’ın tek başına vilayet olduğunu ve ülkenin iki gümrük kapısına sahip, önemli stratejik bi kenti olduğunu artık her Ardahanlı bilmeli ve Kars-Ardahan-Iğdır adında ki paravan dernekler değil Ardahan Derneklerine sahip çıkması gerektiğini daha önce bir kaç kez belirtmiş, ısrarla Ardahanlıların KAI denen bu bir kaç kişinin ego tatmin ettiği, üzerin de siyasi ve ticari rant elde ettiği paravana KAI’leri değil, tanınmaya, güçlü olmaya, bir ve diri olmaya muhtaç ülkemizin 75. Vilayeti olan Ardahan’a sahip çıkılmalıdır’ diyoruz.
Yılmaz, ‘Aklına esenin KAI deyip, derede, köşede, lokantada, büroda, çanta da KAI Derneği kurup, bulundukları bölgelerde kendilerini 3 Vilayetin temsilcisi diye yutturanlara yüz verilmemesi ve bunların daha fazla Ardahan adını sömürmemesini istiyoruz. Çünkü KAI denen ve sözde yöneticilerinin bir çoğu Ardahan nerede diye sorulursa Ardahan’ı görmeyen, Ardahan’ı bilmeyenlerden oluşuyor. Bunların amacı Ardahan yada Kars veya Iğdır olmadığını bü üç ilimizde yaşanan onca soruna, sıkıntıya karşı duyarsızlıklarından daha iyi anlaşılması gerekir. Bu nedenle burada bir kez daha tüm Ardahanlılara sesleniyorum. Gelin ya Ardahan-Samsun-Denizli Derneği de kuralım, yada gelin Ardahan Derneklerine ve bu derneklerin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonuna sahip çıkalım diyorum’ dedi.    

**Ardahan Belediye Başkanı Çağrı Yapmalı..

Kendisinin de bizim kadar KAI denen sözde kurumlardan rahatsız olduğunu bildiğimiz Ardahan Belediye Başkanına buradan bir çağrı davetimiz var..
Aslına bu çağrımız, Ardahan’ın Kars’ın gölgesinde kurtulma çabası içinde olan herkesedir..
Çünkü çok iyi biliyoruz ki; bizim kadar Ardahan Belediye Başkanı da, Ardahan’da ki stk’lar da, resmi kurum yöneticileri de Ardahan’ın tek başına bir vilayet olduğunu ve ülkenin 5 ilçesi 234 köyü, Üniversitesi, Yüksek Okulları, Kafkasya’ya açılan iki gümrük kapısı, yerel gazeteleri, güzel doğası, sınır, serhat kenti olduğunu tüm ülkeye, hatta dünyaya anlatma çabasındadır..
Ancak bu çabaların birilerinin gerek siyasi, gerek ise rantsal olarak kullanmaktan öteye götürmediği KAI denen sözde oluşumların gölgesinde bir türlü kurtulamadığıdır.. 
Bu nedenle; Buradan tüm Ardahanlılara yönelik yaptığımız bu çağrıyı önce Ardahan Belediye Başkanına, sonrada tüm Ardahanlılara tekrarlıyoruz.. Gelin Ardahan’ı KAI gölgesinden kurtaralım..      

   
Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2552 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI