Reklam
Bugun...


ARDAHANLILAR İSTANBUL'DA GELECEĞE YÖNELDİLER!..
Başta iktidarda olmak üzere CHP'de ve diğer partilerden, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Çanakkale'de 5 Ardahanlı Belediye Başkanı, İstanbul'da 2, İzmir'de 1 olmak üzere batıda 3 Ardahanlı kadın milletvekili, Ardahanlı 2 Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlığından umut görmeyen İstanbul'daki Ardahan'lıların eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığını yaptığı ve hızla örgütlenmesini yapıp, kongrelerini yapan Gelecek Partisine yöneldikleri dikkat çekiyor.

ARDAHANLILAR İSTANBUL'DA GELECEĞE YÖNELDİLER!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Ardahan'lı Veysel Karatay'ın, Ardahan'lı Kemal Deniz Bozkurt'un Belediye Başkanlığını yaptığı İst/Esenyurt , Hakkı Demir'in İst/Çekmeköy'de İlçe Başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'ne İst./Kartal Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş'ta katıldı.


Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcılarından Erdinç Koçak'ın İst/Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcılığını, Hakan Koçak'ın aynı ilçenin Mahalle Başkanlığını üstlendiği görülürken Ardahanlı İş adamı Fatih Sinan Yılmaz gibi İşkadını Tülay Yağdırma gibi birçok Ardahan'lının, Ardahan'dan sonra İstanbul İl Kongresini de yapan Gelecek Partisine üye oldukları görüldü.

**ARDAFED ARDAHAN'LILARI YANLIZ BIRAKMADI...

Göleli İş adamlarından Celil Toprak'ın Ardahan İl Başkanlığını yaptığı, İstanbul'da birçok Ardahan'lının yöneticiliğini üstlendiği Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Teşkilatını ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahan'lı olan Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Karatay'ı İlçe Binasında ziyaret etti.
İstanbul İl Kongresinin protokolüne de davet edilen ARDAFED Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz, Gelecek Partisi İl Kongresinde de Ardahan'lıları bir araya toplayıp, başarılar dileyerek, birlikte hatıra fotoğrafı çekti.

Ardahan'da Kaza 8 Yaralı!..

Kaza, öğle saatlerinde Ardahan- Kars yolu Hasköy mevkisinde meydana geldi. Olgay Salduz yönetimindeki 36 FS 972 plakalı kamyonet, karşıdan gelen Can Özer'in kullandığı 75 M 0293 plakalı minibüsle kafa kafaya çarpıştı. Kazada, kamyonet sürücüsü Olgay Salduz ile minibüsteki Emrah Yılmaz, Mehmet Hanifi Kişli, Murat Erdoğan, Şeker Naz Irmak, Kader Baki Ağyürek, Mehmet Baki Ağyürek ve Enes Baki Ağyürek yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerince olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Ardahan Devlet Hastanesine sevk edildi. Kazaya karışan araçlar ise çekiciyle bölgeden kaldırıldı.

HARA HURA PARTİLER İKTİDAR...

Demokrasi adına yapıldığı belirtilen ama en son Rusya Belarus'taki gibi sonuçlanan sözde seçimler ülkemizde üç yıl sonra olmasına karşın bugünden itibaren tartışılmaya devam ediliyor.

Yani 20 yıldır Belarus'taki iktidar olan şahsın seçimler öncesi yaptığı ve "sonuçları belli" dediği şekilde sonuçlanan seçimlerin güvenilirliğinin de tartışıldığı bu süreçte ülkemizde 3 yıl sonra yapılacak olan seçimler, bir erken seçim umuduyla tartışılmaya devam ededursun ard arda yeni partiler boy göstermeye devam ediyor.


Doksana yakın partinin olduğu ama dokuzu bilemediniz on birinin konuşulduğu ülkede iktidar olmak için gereken birliktelik çabalarının da sürdüğü bu zamanda eski adıyla koalisyon, yeni adıyla ittifak için çalışmalar sürüyor.
Bu yeni kurulan partilerin arasında oluşturulmak istenilen birlikteliğin nasıl olacağının da tartışıldığı ülkemde birilerinin gerek yeni kurulan partilere gerekse geriye kalan 80 partinin hara-hura deyip görmezden gelindiği ve sözüm ona ''durmak yok, yola devam'' denen şu günlerde başta Gelecek Partisini kurup, kısa sürede örgütlenen ve son olarak bizzat katılıp, gözlemlediğim Ardahan ve İstanbul İl Kongrelerinde gördüğüm eski başbakanlardan Davutoğlu gibilerinin sağı, CHP'nin kozmik odasını aşma çalışmaları yapan Kılıçdaroğlu solu, MHP'yi geçen ve oy oranı HDP gibi %13'leri bulan Akşener'in hara, huraları yani hurdacıların toplayarak, çevreyi, doğayı temizledikleri gibi siyasi araneyı temizleyeceklermiş gibi görüyorum...
Tabi parti örgütlemelerini Davutoğlu gibi hızlı yapmazsa da ağır ama emin adımlarla yol alan ve er geç Davutoğlu ile bir araya geleceği öne sürülen Babacan, Ardahan'lı Öztürk Yılmaz, pişman olup, susacağı ama ''Bin Günde Memleket Harekâtı'' başlatıp, aslında partisine çalışacağını, CHP'nin reklamını yapacağını düşündüğüm İnce ve geri kalan tüm partiler, sendikalar, iş adamları, stk'lar her geçen gün oluşturdukları ittifak ile sanki iktidara doğru yürürlerken, mevcut iktidarında 26 yıldır ikitdarda bulunan ve son olaylar ardından yani seçim sonuçlarının sahte olduğunun öne sürülüp, olayların çıktığı ve Rusya'nın gerekirse asker göndereceğini belirttiği Belarus'taki gibi sonucunu bildiği seçim rahatlığından mı onuda bilmiyorum desem de bu yönde olabilecekleri de tahmin ediyor gibiyim..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

TURNUVA KATILACAK TAKIM TEMSİLCİLERİ

PAZAR (Yarın) GÜNÜ BİR ARAYA GELECEKLER..

arşiv 23/01/2016 tarihli haberler

ARDAHAN FEDERASYONU HABERLERİ

Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından Dernekler arası düzenlenen futbol turnuvasına katılacak olan futbol takımlarının temsilcileri yarın yani 24 Ocak 2016 Günü Saat: 11.00'da Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Merkezinde bir araya gelecekler.

ARDA/FED Genel Başkanı Fakir Yılmaz'ın da katılacağı öğrenilen toplantıya katılacaklarını belirten takım temsilcilerinin katılıp, 1 Şubat'ta başvurusu sona erecek olan turnuvanın son durum değerlendirmesi yapacakları öğrenildi.

**SON 5 GÜN.

1 Şubat'ta sona erecek olan 'ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU 23 ŞUBAT KUPASI' na katılmak için başvuruların alınmaya devam ettiği öğrenildi.

**ARDAHAN DERNEKLERİ FEDERASYONU
FUTBOL TURNUVASI DÜZENLİYOR..
'Takımını Kur Gel, Ödüllü Kupayı Al'

Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının yıl dönümü için hazırlıklarına devam eden İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının yıl dönümü hazırlıkları programına Dernekler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasını da aldı.
Daha önce 'Yılın Ardahan Derneği' yarışmasını da başlatan ARDA/FED'in düzenlediği futbol turnuvasına, Ardahan Dernekler Federasyonuna üye olan derneklerin yanı sıra tüm Ardahan Dernekleri de katılabilecekler.

**Birinciye 2 Bin TL. Ödül ve Kupa!..

Bugünden itibaren başlayan ve başvuruların kabul edilmeye başlandığı, 'Ardahan Dernekler Federasyonu 23 Şubat Futbol Kupası' turnuvasına katılmak için 0532 267 80 15 (Fakir Yılmaz) yada 05324255764 (Turnuva Sorumlusu Sezgin Kaya) nolu telefonların aranabileceği belirtildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahanlıları bir araya getirmeye çalıştıkları İstanbul metropolünde bulunan derneklerin kaynaşıp, buluşması ve bu büyük kentte yan yana çalışmalarına rağmen Ardahanlı olduğunu bilmeyen ve de gün geçtikçe Ardahanlı olduğunu unutan yeni nesil Ardahanlı gençlerin bir birlerini tanımalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
ARDA/FED Başkanı Yılmaz bugünden itibaren başvuruların yapılabileceği halı saha futbol turnuvasında birinci gelen takıma 2 Bin TL: para ödülünün yanı sıra 1. Kupası, 2. ve 3. olan takımlara da Biner lira ödül ve madalya ereceklerini de belirtti.

**Kaya: İstanbul'un 2 yakasında da oynatacağız..

ARDA/FED Spor Sorumlusu Sezgin Kaya ise turnuva hakkında yaptığı açıklamada düzenledikleri 'ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU 23 ŞUBAT KUPASI' nı İstanbul'un iki yakasında organize ettikleri modern halı sahalarda gerçekleştireceklerini, turnuvaya katılanların saha, hakem ücretlerini oluşturulacak bütçeden ARD/FED'in ödeyeceğini belirtti.

**FİNAL MAÇINI TFF HAKEMİ YÖNETECEK, 
KUPAYI ARDAHAN İDARECİLERİ VERECEK..
FİNAL ULUSAL TV'DE YAYINLANACAK..

Düzenlemiş oldukları, 'ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU 23 ŞUBAT KUPASI' final maçını, TFF Hakemi Doğu Yılmaz'ın yöneteceğini de belirten Sezgin Kaya turnuvada 1. elen akıma kupa ve ödüllerini de Ardahanlı idarecilerin vereceğini söyledi

**Son Başvuru: 1 Şubat..

Bugünden itibaren başlayan başvuruların 1 Şubat'a kadar Süreceğini belirten ARDA/FED Spor Sorumlusu Sezgin Kaya 1 Şubat'tan hemen sonra ilk maçı oynayacaklarını da sözlerine ekledi.

Turnuvaya katılmak için telefonlar: 0532 267 80 15 (Fakir Yılmaz) yada 05324255764 (Turnuva Sorumlusu Sezgin Kaya)
Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ARDAHAN DERNEKLERİ

Bu haber 6494 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI