Reklam
Bugun...


ARDAHANLILAR AEDAFED'İN ORGANİZESİYLE İSTANBUL'U BİR KEZ DAHA TANIYACAK!
SİZDE AİLENİZLE, KOMŞUNUZLA, TANIDIĞINIZLA, HEMŞEHRİMİZLE BİRLİKTE DAVETLİSİNİZ.. 1 Aralık yani yarın İstanbul'un 11 noktasında alacağı Ardahanlılarla İstanbul'u Ardahanlılara tanıtacak olan Ardahan Dernekler Federasyonunda önemli bir ziyaret ve etkinlik daha..

ARDAHANLILAR AEDAFED'İN ORGANİZESİYLE İSTANBUL'U BİR KEZ DAHA TANIYACAK!

Gemi ve Vapur gezileri ile İstanbul Boğazında Ardahanlıları topluca gezdiren ARDAFED bu kez toplu taşıma araçları ile İstanbul'u Ardahanlılara gezdirecek.

Son 4 yıl içinde bir çok stk ve kişiye örnek olan çalışmalara imza atmaya devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahan'ın tanıtmaya çalıştığı ve İstanbul'da bulunan stk'lar arasında en çok çalışmalara imza atan 30 stk arasına giren İstanbul'da önemli bir ziyaret daha gerçekleştirdi.


Bal Festivalinin de aralarında olduğu 5 Ardahan'ı Tanıtma Günleri adı altında ortaya koyduğu dev organizelere imza atan ARDAFED İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul'un bir çok İlçe Belediye Başkanını, Kaymakamları, Ulusal ve Yerel Gazete/Medya Merkezleri, Türkiye Barolar Birliği, Gürcistan Büyükeliçisi, Ardahan federasyon ve dernekleri gibi bir çok önemli ziyaret programlarına Türkiye'nin gündemine yön veren 3.300 üyeli Türkiye Gazeteciler Cemiyetini de ekledi.
Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını da yapan ve 4,5 yıldır başında bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu aracılığı ile ortaya koyduğu çaba ve çalışmalar ile dernek, federasyon, vakıf adı altında ki kurumları da tetikleyen Gazeteci Fakir Yılmaz ve berberinde ki gazeteciler İstanbul Cağaloğlu'nda bulunan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto'yu makamında ziyaret ederek, Ardahan ve ARDAFED hakkında bilgilendirme yaparak basın ve medyanın örgütüne üye olan gazetecilerin Ardahan'a önem gerektiğini anlattılar. Aynı akşam bir grup gazetecile ile birlikte TGC'nin lokalinde yemekli birde toplantı düzenleyen ARDAFED pazar günü düzenleyecekleri ve İstanbul'u tüm Ardahnalılara tanıtmaya çalışacakları organizelerine herkesi davet etti.

ARDAFED 1 ARALIK GEZİSİ PROGRAMI AYNEN ŞÖYLE

Haydi Ardahan tüm hemşehrilerinle birlikte bu kez de İstanbul’u tanımaya var mısın ?

1 Aralık 2019 Pazar günü sabah 9:30 da belirlenen noktalardan hareket edilecek ;

ARDA-FED ve İBB ortak çalışması olarak gerçekleştirecek, tüm ailenizle katılabileceğiniz, bu güzel etkinliğimize İstanbul’da yaşayan ve o tarihte İstanbul’da olan tüm hemşehrilerimiz davetlidir .


Panorama 1453 Tarih Müzesi

Yerebatan Sarnıcı

Şerefiye Sarnıcı

SultanAhmet Camii

Miniatürk Gezisi

Tüm hemşehrilerimizle Miniatürk Sosyal Tesislerde Öğlen Yemeği İkramı

Servis kalkış noktaları ;

Bakırköy - Ömür metrobüs durağı önü
Bahçelievler - Bahçelievler Belediyesi önü
Esenyurt - Bilal’i Habeş camii önü ve Esenyurt Kültür Merkezi önü
Kıraç - Kuruçeşme- Seyitören Derneği önü
Sancaktepe - Samandıra Saat Kulesi önü
Sarıyer - meydan

Şişli - Şişli camii önü 
Kağıthane - Yahya Kemal Spor kompleksi önü

Pendik - Metro çıkışı 

Araçlar 45 Kişiliktir.

**Çakalların Dans!..
 
Yaklaşan kışın getirmeye başladığı dondurucu soğuklarda dışarıda kalacak insan dostu köpeklerin bile her an saldırılarına uğrayacaklarını düşünüp aç karınlarına rağmen geceleri dahi uyuyamadıkları şu dünyada hayvan çakallardan daha tehlikeli insan bedenine girmiş iki ayaklı çakallar da insanı uyutmaz.
Geciken karların altında kalacak olan bir parça yiyeceği bulmak için köy ve kentlere kadar inen, insanlarında aralarında bulunduğu canlılara saldırma ihtimali çok az olan hayvan çakalların bu işi aslında insan çakallara havale ettiğini de anlamayız. Zira asıl çakalın insan bedenine girdiğini hayvan çakal insandan daha iyi anlar.
Dost bildiklerinin bu bedene girmiş olduğunu anlamayan biz iyi niyetli insanlar safiyane duygularla hayvan çakallardan kaçarken..
Başta içinde bulunduğum gazetecilik mesleğimde ve yine içinde olduğum Sivil Toplum Örgütçülüğü sahasında bir hayli fazla olan bu çakalların diğer bir derdi de yine bir hayvan olan Kurt ve Aslan yürekli, içten, gerçek insanlara saldırmak, engellemek..
Ve; "Nasıl olur da aslan yada Kurdun iki gözünü birden kör ederim.." diye bakan tek gözlü bakışlarıyla bu alanlarda samimice mücadele eden insanlara haince, çakallıkla baktıklarına da sık sık şahit oluruz..
Ve bu çakalların sürek avına çıkan hayvan çakallar gibi hep birlikte hareket ettiklerini de görürüz.
Evet insan oğlunun adına sinir hastalığı, diyabet hastalığı ve bir çok hastalığa ismi verilen virüslerinde ana kaynağı olan bu çakalların diğer bir özelliği de kendilerinde olmayan beceriyi, sanatı ve düşünceyi yok etmek için aynı özellikte olanlarla  yani kendileri gibi çakallarla birlikte hareket etmeleridir.
Yani dün birbirlerine demediklerini bırakmayanlar hainlik dansı için bir araya gelip birbirlerine olduğu gibi hedefledikleri insanlara da yönelik çakallıklarını sergilerler..
Buna da filimlere konu olan Çakalların Dansı denir..

VALİ DENİZ'İN ATLI GEZİSİ 

*Arşiv habr 10/06/2015 Tarihli Haber

Nüfusunun büyük bölümünün hayvancılık yaparak geçimini sağladığı Ardahanlılar bin bir emek ile yetiştirdikleri hayvanları birlikte 4 ay boyunca yaz boyu kaldıkları yaylalar çıkış için start verdiler.

**VALİ DENİZ'İN ATLI GEZİSİ..

Yayla hazırlığına devam eden Ardahan’ın Valisi Ahmet Deniz, bahar mevsimiyle birlikte rengârenk çiçekler ve alabildiğince yeşille kaplanan Yalnızçam Uğurludağ’da atla gezinti yaptı.
Çam ormanlarıyla kaplı olan Yalnızçam’da bindiği at ile gezinti yapan Vali Deniz, gezdiği bölgelerde ki doğal güzellikleri fotoğrafladı. Ardahan’ın eşsiz bir doğaya sahip olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Ardahan kış mevsiminde olduğu gibi yaz mevsiminde de eşsiz bir güzellik taşıyor. Burada, yeşil ve doğa harika. Ata binmek, at ile gezinti yapmak keyif verici. Rengârenk çiçeklerle dolu bu doğayı yaşamak için herkesi Ardahan’a davet ediyorum” dedi.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 2053 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI